Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום שנה וחודשיים עם הביואיק

kanfi
שימו לב! השרשור הזה בן 4000 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הטסט השני הוא הזדמנות טובה לסכם שנה וחודשיים לאחר עשיתי עימה 16,000 ק"מ.

ביואיק לה-סייבר שנת 2001 מנוע 3.8 ליטר V6 205 כ"ס

נקנתה בטרייד-אין של UMI עם 187000 יד ראשונה (אני 01) מעו"ד חיפאי ידוע שהחליפה בלוצרן

החלטתי על ביואיק מכיוון שרציתי רכב מנהלים מרווח עם ספסל לתינוק ולעוד 2 ילדים, ומבדיקות שערכתי גיליתי שהלה-סייבר דורגה בשנים 2000-2005 כאחד הרכבים האמינים בארה"ב.

קצת על הרכב, צבע שמפניה ברמת אבזור לימיטד, הגבוהה ביותר (קאסטום, קאסטום פלוס ולימיטד): ברכב 6 כריות אוויר, ח"ח, נ"מ, מראות חשמליות, כסאות עם כוונון חשמלי וזיכרון לכל נהג, ריפודי עור, סאנרוף, , בקרת שיוט, ABS, בקרת משיכה, בקרת אקלים דיגיטלית עם מזגן מפוצל, חימום בכיסאות, מקרן תצוגה ע"ג השמשה, מערכת מקורית עם 6 רמקולי BOSE נשלטת מההגה, מחשב דרך משוכלל ומראה עם חיישן מונע סנוור ומצפן. ברכב תאים ללא סוף ו-4 נקודות חיבור למצית (רובן חבויות היטב) שימושי ביותר למטענים. ברכב שלי מותקנים צמיגים רחבים במיוחד 245/60/16 וכמו כן, ברכב בידוד יוצא מן הכלל והרכב שקט בצורה יוצאת דופן, אין מה להשוות לפוקוס שקיבלנו חדשה מהחברה. אני מדבר בדיבורית עם הבוסים והם חושבים שאני עדיין במשרד.

לאחר הקנייה הכנסתי אותה למוסך המרכזי בראשל"צ ליישור קו, הטיפולים במוסך המרכזי לא זולים, אך גם לא יקרים מידי ונעים בין כ-300 ש"ח להחלפת שמן ומסנן שמן ועד לכ-4000 ש"ח לטיפול גדול שכלל החלפת EGR (כשרכשתי את הרכב לא שמתי לב שנורית החיישן דלקה) והחלפת מדחס מזגן משופץ.

צריכת הדלק: מפתיעה לטובה, הרכב צורך בממוצע בין 1:9 ל 1:8.5 ליטר/ק"מ בנסיעה משולבת שרובה בינעירונית. בנסיעה עירונית, צריכת הדלק הממוצעת עומדת על כ-1:7 עד 1:7.5 ליטר/ק"מ - במיכל נכנסים כ60 ליטר שמספיקים בדרך כלל למעל 500 ק"מ בין תדלוק לתדלוק.

אחיזת כביש: אמריקאית בכל מובן המילה - מיתלים רכים שמגהצים כל בור, אחיזה בסיבובים לא עומדת בסטנדרטים של האירופאיות, אבל טובה לאין ערוך מהדור של שנות ה-80. הכורסאות נוחות מאוד בנסיעה בקו ישר, אך אין כמעט אחיזה צידית ראויה לנהיגה מהירה בכביש מפותל.

מרווח: הרכב גדול 5.08 מטר עם בסיס גלגלים של 2.85 מטר ורוחב של 1.87 מטר. מרווח הפנים מספק ביותר ויש מקום לרגליים מקדימה ומאחורה ללא כאבי ברכיים כמו בפוקוס או במזדה 3 (ניתן לפסק רגליים מכיוון שמוט הגיר נמצא על ההגה), כמו כן ניתן להכניס 3 כיסאות ילדים ללא שום קושי - ובנוסף יש מתקני ISO FIX ברכב. החיסרון הוא שלא ניתן לבטל את כרית האוויר הקדמית.

הנדסת אנוש: מעולה, הכל עובד, הכל במקום, שום דבר לא מקרקש או רועד, כל המערכת מתוכננת בלחיצת כפתור למעבר בין ק"מ למיילים, בסכי השמש של הנג ושל הנוסע יש פטנט בו ניתן למשוך עד 3 סכי שמש ולא אחד כמו ברכב רגיל וב-2 המראות יש תאורת דיימר מעומעמת לאיפור. הרדיו נח מאוד לשימוש ובעל שליטה מלאה מההגה ומכיל טייפ, CD ועוד צ'יינג'ר של 12 דיסקים. בקרת השיוט נשלטת מההגה וקלה מאוד לתפעול. ברכב יש לחצן שמדליק את כל האורות הפנימיים (8 אורות שונים), נח מאוד שמסיעים אנשים מבוגרים ורוצים להורידם בלילה. חיישן המגבים קצת מעצבן ולעיתים מפעיל את המגב על חצי טיפה. מחשב הדרך נותן מידע רב ושימושי של מדידת מרחק, לחץ אוויר ושמן, צריכות דלק וכו'. כמו כן, ניתן לתכנת בעזרתו את האזעקה ואת המראה הימנית שתכוונן לשפת הכביש בעת נסיעה לאחור. המזגן חזק מאוד מקדימה, קצת פחות לנוסעים מאחור, בקרת האקלים שימושית וקלה לתכנות. פטנט שימושי נוסף, הוא שיש 3 כפתורים ליד הסאנרוף שניתן לתכנת אותם כך שיפתחו את החנייה האישית ואז לא תצטרכו שלט נוסף ברכב.

ביצועים: לרכב מנוע 3.8 ליטר בעל 205 כ"ס וגיר אוטומט מיושן בעל 4 הילוכים- למרות שהרכב שוקל כ-1630 ק"ג המנוע מלא מומנט ומגיב מיידית בכל לחיצה, זהו לא רכב מירוצים, אך הוא מאיץ מ-0 ל-100 בכ-8 שניות והוא משייט יפה במהירויות גבוהות מאוד, אך הוא מוגבל אלקטרונית לכ-172 קמ"ש. צריך לקחת בחשבון שכל לחיצה בריאה על הגז תגרום לרכב לגמוע דלק בכמויות. הרכב חסכוני מאוד במהירויות שיוט. תאוצות הביניים מעולות וניתן לבצע עקיפות ללא מאמץ מיוחד ובלי היסוסים, הרכב פשוט טס.

המנוע נחשב לאחד ממנועי ה-V6 האמריקאיים המוצלחים ביותר (אמריקאיים, זה לא BMW :grin:) והוא שקט מאוד ואמין מאוד. ההגה מתקשר בצורה טובה מאוד וקל מאוד להחנות את הרכב בעיר, ההגה רך והראות טובה מאוד.

תחזוקה וטיפולים: הרכב נקנה עם קילומטראז' גבוה (187,000 ק"מ) אך עם היסטוריית טיפולים מתועדת ללא תאונות רציניות, המנוע מתנהג כחדש וכך גם הגיר. אני מכניס את הרכב לטיפול במוסך המרכזי לפי המלצות היצרן והתרעות מחשב הדרך, והרכב מפגין אמינות לא רעה.

הטסט יקר: 2100 ש"ח (הרכב שייך לקבוצה 7), ביטוח חובה - 1400 ש"ח וביטוח מקיף: 2600 ש"ח סבירים ביותר (יש איתוראן)

ליקויים: לאחר יישור הקו, ארעו 2 תקלות: 2 חלונות החשמל האחוריים נפלו, מבדיקה באינטרנט גיליתי שזו תופעה ידועה בלה סייבר, הוחלפו מכלולי הפלסטיק במכלולי ברזל בעלות 900 ש"ח.

חיישן החמצן נוקה לאחר החלפתו לאחר שנדלקה נורית החיווי בשנית - ללא תשלום במסגרת האחריות

צמיגים הוחלפו החודש לאחר שהקודמים היו יבשים מאוד (שנת 2003) - הרכבתי צמיגי KUMHO במידה המקורית בעלות של 1,800 ש"ח ל-4 צמיגים.

שמירת ערך: גרועה ביותר, ביואיק זו השקעה כספית עם תשואה שלילית - הרכב צנח תוך שנה בלמעלה מ-30%, אך מהצד השני רמת גימור גבוהה עם סאנרוף לביואיק כמעט ואין על הכביש.

לסיכום: לאוהבי אמריקאיות, אל תהססו, במחירונים של יד2 ולוי יצחק אתם יכולים לרכוש בעלות של פוקוס משומשת, רכב שעולה עליו לאין ערוך בכל פרמטר.

קצת תמונות:

http://profile.imageshack.us/user/kanfi/images

כנפי

IMG_0812_1.JPG

Volvo 960 3.0 24V 1996

Volvo 940 GLE 2.0 Turbo 1997

Volvo 940 GLE 2.3 1995

Oldsmobile Cutlass Supreme Brougham 5.0L V8 1982

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שאתה מתאר צריכת הדלק שלה בעיר לא כזאת נוראית בהשוואה למשפחתיות גדולות,בטח שלא כמו שמנפחים את זה.

В СССР секса не было, а рождаемость была

В России секс есть, а рождаемости нет...

Вывод: рождаемость от секса не зависит

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שרוצה לקרוא את ההודעה הראשונה פעמיים, יעשה זאת גם מבלי שתצטט את כולה.

רכב מעולה,רואים שאתה נהנה ממנו ובצדק ,זו רמה אחרת לגמרי ממה שמקובל בארץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיף לקרוא ולראות את התמונות.

תמיד תהיתי להיכן הולכות האמריקאיות הענקיות האלה כיד שניה, לפני שהן מתגלגלות, כבנות 10 ומעלה, לכל מיני ידיים מפוקפקות. :-)

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים לחלוטין,בהחלט רכב ליגה אחרת ממה שמקובל בארץ אך הוא לא מתאים לכול אחד,אבל האם הביטוח באמת זול יותר מאשר למתחריה היפניות?

В СССР секса не было, а рождаемость была

В России секс есть, а рождаемости нет...

Вывод: рождаемость от секса не зависит

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים לחלוטין,בהחלט רכב ליגה אחרת ממה שמקובל בארץ אך הוא לא מתאים לכול אחד,אבל האם הביטוח באמת זול יותר מאשר למתחריה היפניות?

הטסט יקר: 2100 ש"ח (הרכב שייך לקבוצה 7), ביטוח חובה - 1400 ש"ח וביטוח מקיף: 2600 ש"ח סבירים ביותר (יש איתוראן)

Volvo 960 3.0 24V 1996

Volvo 940 GLE 2.3 1995

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב שאני אישית אוהב מאד. לפי מה שאתה כותב הרכב לא עושה יותר מדי בעיות ושומר על המוניטין של ביואיק מאז שהכניסו את ההנעה הקדמית לפתח המפעל שלהם.

האבזור בפנים מרשים, אחד הדברים שאני אוהב באמריקאיות זה הכיף שבסלון שלהם, אני "חובב" של מוטו גיר בהגה, וזה לדעתי הייתרון הגדול ברכב הזה, בנוסף הרוחב שלו מאפשר ישיבה נוחה.

צריכת הדלק שאתה מדבר עליה נחמדה ביותר, חשבתי שהיא גמענית לא קטנה, אבל לא כך, ההספק שלה בהחלט מרשים (אולי חלקו עליי כאן בפורום) אבל לדעתי 205 כ"ס במדינה כמו שלנו לרכב סלון גדול שמזכיר יאכטה זה יותר ממספיק. 0-100 ב8 שניות? זה יופי של נתונים ומתקרב לדעתי לנתונים של רכבים כמו אימפרזה STI (תקנו אותי אם אני טועה האימפרה עושה את זה ב6 וחצי שניות).

הלוואי היה ברשותי הסכום לרכוש סוג כזה של רכב. אולי עם ירידת הערך הבאה, כהרגלן של האמריקאיות הרכב ייכנס בתקציב.

סע בזהירות שמור על עצמך והעיקר תהנה מהרכב, יש לך מכונית מצויינת!

החתימה שלי אינה מיישרת קו עם כללי הבד"ץ המרה"ל ריה"ל השב"ח ישתב"ך שמ"ו

חבר במועדון ה5...מטר אורך :-P

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

8 שניות זה מהיר . אבל זה ממש לא מתקרב לsti שתי שניות כאן זה הרבה מאוד.בכל מקרה הוא גם לא אמור זה רכב לשיוט רגוע. סקירה טובה מאוד על אופציה שונה ומעניינת

...Our necessities are few but our wants are endless

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי הפרש של שניה וחצי בין שני הרכבים הוא קטן מאד, אם תתחשב בנסיבות. תזכור שלסובארו יש 280 כ"ס (או אולי 300 אני לא בטוח) גיר ידני וכמובן פונקציית המשקל. בנוסף הסובארו אמורה ונולדה להיות רכב ספורטיבי בניגוד לביואיק שהיא ההפך הגמור. המנוע הזה מרשים בביצועים שלו, כמובן לא כרכב לרבע מייל, אלא כרכב שיוט נוח ומפנק:)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתון ה-0-60 (מייל לשעה) של הלה-סייבר הוא כ-9 שניות, כך שזה טיפה מעל ל-100 קמ"ש, ובטח שלא 8 שניות. לא יודע מאיפה התחלתם להשוות את זה לאימפרזה STI, אבל זו שטות מוחלטת.

צריכת הדלק בנסיעות בינעירוניות בעיקר היא כ-1:9, וזה אולי מפתיע לטובה בשביל רכב כזה אבל בוודאי לא צריכת דלק טובה. כל משפחתית גדולה סטנדרטית תעשה 1:12 בבינעירוני. אבל זה נכון שהלה-סייבר מציעה משהו שונה, שבוודאי פונה לאנשים מסוימים. הניסיון שלי איתה היה קצר ולפני הרבה מאוד זמן, אבל זכורה לי ספינה מגודלת ומגושמת שמיועדת בעיקר לשייט באוטוסטרדות. מה שכן - למי שלא מפריעה לו איכות החומרים והעיצוב המיושן בפנים מתקבלת חבילה מאוד מאובזרת במחיר נמוך מאוד כיד שנייה (אך עם עלויות אחזקה גבוהות יחסית, זה הטרייד-אוף).

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נא לא לצטט הודעה קודמת.

ראשית, אין מה להשוות ל-STI או לכל רכב ספורטיבי אחר, הביואיק באמת מיועדת לשיוט באוטוסטרדות. שנית, נתוני התאוצה הינם כ-8.5 שניות (0-60)

שלישית, איכות החומרים מעולה ואני לא מבין מה זה מיושן בעיצוב, העיצוב פרקטי וללא הקשקושי אלומיניום שנפוצים היום.

Buick LeSabre Custom (2002)

by Brendan Hagin and Mikele Schappell-Hagin

SPECIFICATIONS Manufacturer's Suggested Retail Price $ 24,975 Price As Tested $ 26,714 Engine Type OHV 12-valve 3.8 Liter V6 w/SMFI* Engine Size 231 cid/3791 cc Horsepower 205 @ 5200 RPM Torque (lb-ft) 230 @ 4000 RPM Wheelbase/Width/Length 112.2"/73.5"/200.0" Transmission Four-speed automatic Curb Weight 3589 pounds Fuel Capacity 18.5 gallons Tires (F/R) P225/60R16 Brakes (F/R) Disc (ABS)/disc (ABS) Drive Train Front-engine/front-wheel-drive Vehicle Type Six-passenger/four-door Domestic Content N/A Coefficient of Drag (Cd.) 0.32PERFORMANCE EPA Economy, miles per gallonmag-glass_10x10.gif city/highway/average 19/30/24 0-60 MPH 8.5 seconds 1/4 (E.T.) 16.5 @ 86.5 mph Top-speed 105 mph

Volvo 960 3.0 24V 1996

Volvo 940 GLE 2.3 1995

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה נחמד לקרוא, וגיליתי דברים חדשים על אותו רכב

טויוטה קורולה 95 גיר ידני 0-100, 10.55 שניות. מקום 1 בקטגוריית ג'ימקאנה ג'וניורס(עד גיל 21), מהאירוע לקידום הספורט המוטורי 4 בלטרון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מי שמדבר על העיצוב שלה מדבר שטויות, כנסו לתמונות, שבו באחת ותגלו כמה שהחומרים איכותיים וההרכבה טובה, כמו כן הנדסת האנוש מעולה.

ההשוואה לSTI באה להראות כמה שמנוע שהוא לא בעל הספק גבוה שמשודך לתיב אוטוצמטית יכול להיות טוב וחזק. כמובן שאין מה להשוות בין הרכבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שנים מאוחר יותר...

התיבה שלך מלאה אין אפשרות לשלוח לך הודעות בפרטי!

קודם כל תודה על התשובה.

מה זאות אומרת לא כל כך אמין? יש לך דוגמאות ספציפיות

האם הטיפולים יקרים מאוד? יש לך סכומים מדוייקים להגיד לי?

😉

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4000 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...