Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המחשב נדפק לחלוטין, לא מצליח לפרמט אותו, מי יודע לעזור?

ohanaohad
שימו לב! השרשור הזה בן 5518 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן

הפעם אני פונה לחברי הפורום (ועוד באוף טופיק) כי בפירוש נדפק לי המחשב\מערכת ההפעלה איך שתרצו.

**זה קצת ארוך אז ממי שיכול להקדיש מזמנו - אני אשמח**

המחשב- ישן בן 10+, פנטיום 4 הראשונים שיצאו לשוק, מעבד 1.4 GHZ עם ראם 256 MB (אבל RDRAM!).

המחשב נקנה עם הארדיסק 1 של 40 ג'יגה (שאז זה היה משהו מפוצץ) ועם הזמן הועבר למחשב של חבר.

מאז ועד היום למדתי איך עושים פורמט ב2 שיטות:

-עושים ריסטארט ומכניסים דיסקט שמביא אותי לדוס, שם אני מפרמט כונן אחד שעליו מותקן הוינדוס ואז נכנס לתיקיה של הדיסק (CD) של וינדוס ומתקין.

-מפעיל את המחשב ומכניס דיסק של ווינדוס , מפעיל את ההתקנה הפשוטה דרך BOOT והכל נהיה קל ופשוט.

2 השיטות עובדות נהדר (עם העדפה לשיטה השניה) עד שלפני 4 חודשים עשיתי שינויים במחשב:

יש כרגע במחשב 3 הארדיסקים:

- 6 ג'יגה שעליו מותקן הוינדוס בלבד ורק התקנות של תוכנות ושום דבר אחר לא.

- 80 גי'גה שחבר נתן לי שהוא רק בשביל סרטים\משחקים.

- 20 ג'יגה רק בשביל מוזיקה.

בגלל ש3 הארדיסקים האלה תופסים מקום במארז וגם כי אין מקום לחבר הרבה דברים על הלוח אם החלטתי לבטל את הכונן דיסקטים שגם ככה אין בו שימוש , ואת הסידירום ובמקום הסידירום מחובר כרגע צורב שעובד מצוין.

- על ההארדיסק של ה6 ג'יגה מותקן וינדוס XP + SP2 לא מקורי אבל זה לא מעניין ולא הנושא.

------

הבעיה:

עם הזמן ה6 ג'יגה שעליו מותקן הוינדוס הלך ונגמר ונשארתי עם 100 מגה פנויים והודעה מז***** בTRAY שכל הזמן אומרת לי שנגמר לי המקום.

כל הוינדוס מלא בוירוסים, קופצים לי 300 דפדפני אקספלור ככה סתם עד שהמחשב קופא, פתאום סתם נכבה האקספלורר בלי קשר לכלום , (לפעמים הוא מתריע מראש ואז נכבה בלי קשר לכלום).

בקיצור נמאס לי.

------

הפתרון: פורמט.

הכנסתי דיסק של וינדוס ועשיתי ריסטארט על מנת לעשות BOOT - לא עבד, הוינדוס נכנס לפעולה כאילו אין דיסק בצורב.

אז נכנסתי לBIOS (לחצתי F10 אחרי שוב ריסטארט) ושיניתי את ההעדפות:

עדיפות ראשונה : צורב

שניה: הארדיסק

שלישי: מבוטל (במקום כונן דיסקטים).

---לא עבד.

נסיון שלישי שוב העדפות:

עדיפות ראשונה: צורב

עדיפות שניה: מבוטל

עדיפות שלישית: מבוטל

---לא עבד.

ניסיתי גם BIOS לבטל את כל ההארדיסקים לגמרי, יש קטגוריה בBIOS מתחת לBOOT, קטגוריה בשם הארדיסקים, אז ביטלתי את ה80 ג'יגה וה20 ג'יגה והשארתי רק את ה6 ג'יגה ואז ניסיתי לעשות BOOT מהדיסק של וינדוס ועדיין לא עבד.

**כן אני בטוח שמהדיסק של הוינדוס שיש לי אפשר לעשות BOOT, כבר התקנתי איתו באותה שיטה 50 פעם על המון מחשבים שונים וגם שלי.

עכשיו אני באמת לא יודע מה לעשות, אני לא רוצה להחזיר את הנקודת זמן אחורה (SYSTEM RESTORE - ניסיתי, לא עובד), אני פשוט רוצה לפרמט את המחשב ויעבוד כמו שעבד במשך ה4 חודשים האחרונים.

- אני לא רוצה להחליף מחשב (כמובן שלא הייתי מתנגד אם היה בחינם) אבל אני לא רואה טעם, בשביל לראות סרטים ולצרוב מוזיקה הוא עובד מצוין.

עוד משהו אחד - אם אני זוכר נכון סדר החיבורים עומד ככה:

הכל מחובר במקביל להכל, הכוונה 3 הארדיסקים מחוברים אחד לשני בסדר עולה יורד עם הצורב:

לוח אם-

->צורב

כבל דאטא

->הארדיסק 80 ג'יגה

כבל דאטא

-> ג'יגה

כבל דאטא

->6 ג'יגה

6 ג'יגה מסומן כMASTER

וכל השאר כSLAVE,

אני לא זוכר איך סימנתי את הצורב, אבל שיחקתי שם עם האפשרויות עם הג'אמפר עד שהצורב הופיע במחשב שלי ומאז הכל עובד.

אז איך אני מפרמט מבלי לנתק את כל החיבורים במחשב כי אני לא רוצה לגעת סתם.

תודה מראש ומצטער אם ארוך,

אוהד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקשר לשאלות שלך יש לי תשובות חלקיות בלבד ולכן אתן למומחים לענות, אך הייתי חייב להגיב על משהו בכל מקרה:

המחשב שלך ממש לא מעל גיל 10, אין מצב כזה וכנראה הוא לא פנטיום 4.

כשאני קניתי את שלי (לפני 9 שנים וחודש אחד) המעבד הכי מהיר שהיה אז בשוק היה הפנטיום 3 550, אבל בגלל שהוא היה יקר רכשתי את מעבד ה- 450 מגה הרץ, אז איך עקפת אותי? לא יכול להיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיי בעיה להבין איך הכל מחובר אצלך .

תעשה ככה :

קח את ה6 ג'יגה , ותתרום אותו למוזיאון .

על הדרך תחבר את הכונן דיסקטים בחזרה כדי שלא יהיה חור.

את ה80 ג'יגה תגדיר כMASTER ואת ה20 כSLAVE.

תבדוק אם הצורב על MASTER גם, לעיתים זה גם יכול לגרום לבעיה בהגדרות הBIOS.

אח"כ, תגדיר שוב את ההגדרות הפעלה בBIOS , צורב\הרדיסק(M)\הרדיסק(S).

לאחר מכן תעבוד לפי השיטה השניה.

בפורמט, תפרמט את שני ההרדיסקים ואת ה80 ג'יגה תפצל לשני מחיצות.

ככה גם תוכל לקחת ממנו VM למחשב.

דבר נוסף שיכול לגרום לבעיה הוא תקלה\חוסר קובץ הפעלה בדיסק הווינדוס, תנסה להכניס דיסק של מערכת הפעלה כלשהי ותראה אם הוא מעלה אותו.

סטס.

עריכה:

הרעיון של שמר גם נכון , בעת ההפעלה מקדלת אלחוטית חסרת דרייבר אינה מתחילה לפעול ולכן אין לך אפשרות להשתמש בה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה השגיאה שרשומה? או מה רשום לך שאתה מנסה לעלות BOOT דרך הCD?

בקיצור צלםפ אפילו את המסך האחרון שבו המחשב "נתקע" אפילו בפלאפון אבל עדיף שתכתוב מילה במילה

מנוע V6 בלי להתבייש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכותב הראשון, המחשב הזה נקנה שהייתי ב12, בדיוק ואני זוכר את זה כי זה היה התלבטות בין 2 מתנות, בסוף סגרנו על המחשב - היום אני בן 21.

שמר - אין מקלדת אלחוטית, הכל מחובר עם כבלים בשיטה הישנה והטובה.

ולא המחשב לא שואל אותי אם להתחיל התקנה דרך הBOOT של הדיסק, הוא פשוט מתעלם מהדיסק שבצורב ונכנס ישר לוינדוס.

סטס- אני לא מעוניין להיפטר מה6 ג'יגה שהכל יהיה מסודר במחשב.

80 ג'יגה - רק סרטים ומשחקים שום דבר לא נכנס עליו (כונן E ) והכל מסודר על פי תיקיות.

20 ג'יגה - רק מוזיקה (D) שוב הכל מסודר על פי תיקיות ושמות.

6 ג'יגה - רק וינדוס ושום דבר מזה (כונן C).

בגלל שהוינדוס לא לוקח יותר מ2 ג'יגה עם כל ההתקנות של התוכנות (אופיס\נגן סרטים\נגן מוזיקה וכל מיני כלים אחרים).

אז יש לי בסביבות ה3 ג'יגה פנוי בהארדיסק של ה6. (משום מה עכשיו יש לי רק 100 מגה פנוי כנראה מכל הוירוסים ושאר הדברים מסביב שלא רציתי שיהיו על המחשב).

אוהד.

**SD1985- המחשב לא נתקע, בכל המצבים שהגדרתי בBIOS שמרתי ויצאתי, המחשב עשה ריסטארט ופשוט התעלם מהדיסק של הוינדוס בצורב והפעיל את האקספי כרגיל. (הצורב עובד מעולה , אני משתמש בו לצרוב מוזיקה כל כמה ימים, בלי קשר שהייתי עובד מזמן בשיטה הישנה והייתי עושה פורמט דרך הדוס עם הדיסקט, הייתי מתקין את הוינדוס דרך הצורב והוא עבד מצוין גם בדוס ככה שזה לא בעיה איתו.)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שהווינדוס עולה? הוא לא שואל אותך : to boot from cd press any key?

-נראה כמו הגדות BIOS לא נכונות

-CDROM לא מחובר היטב(בדוק גם כבל מתח וגם כבל נתונים)

פרשתי,לילה טוב.

מנוע V6 בלי להתבייש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאתה חוזר לביוס אחרי ריסטרט, הוא שומר את ההגדרות שעשית קודם, או ש"שוכח" אותן?

עוד דבר - אם עלית בWIN, פתח את "המחשב שלי", EXPLORE על הכונן. הוא מזהה שיש לו דיסק התקנה של ה-XP? כבר קרה לי מקרה דומה, ואז הבעייה הייתה פשוט בדיסק שנדפק (עבד כמה ימים לפני במחשב אחר). החלפת הדיסק פתרה את הבעייה מייד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי קשר לבעיית הBOOT עכשיו, אני חושב שזה המקום להמליץ על פקודת פורמט קצת יותר מתקדמת מהרגילה:

format x: /u (x = drive letter)

מה שקורה יש וירוסים שמכניסים את עצמם לMBR ולסקטורים בHD שלא נמחקים אחרי פורמט רגיל.

הפקודה הזו מוחקת הכל כולל הכל - Unconditional.

אני ממליץ לך לעשות פורמט ככה ולא דרך הדיסק בוט.

למכירה המערכת שלי -Focal, Nakamichi, Xetec, Eclipse...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב תראה מה תעשה.

1. תחבר שוב את הפלופי

2. תוריד את זה, תכניס דיסקט ריק ותפעיל את מה שהורדת

3. תגדיר שהמחשב יעשה בוט מהפלופי

4. אחרי שהמחשב עלה מהפלופי תרשום SMARTDRV וזה סתם ירד שורה (אתה יכול לפרמט גם דרך הפלופי)

5. שים את ה XP ב CD ותרשום ותיכנס בדוס שיש לך ל I386 ושם תקליד winnt.exe , זה יעלה לך את ה XP

משם אני בטוח שאתה יודע להמשיך.

בכל אופן רצוי שתתקין את ה XP על ה 80 גיגה אם אתה רוצה שהוינדוס יעבוד מהר יותר כי ה 80 שלך הוא ההרדיס היחיד שהוא 7200 ולא 5400 RPM.

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...