Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שירות הונדה - בושה וחרפה [סוף טוב]

mikyl
שימו לב! השרשור הזה בן 5534 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

התלבטתי איפה לפתוח את השרשור. אבל, מכיוון שאני כבר לא מבקש את העזרה בנושא טכני ואצל רבים אמינות של הרכב ושרות שנותן היבואן לאוטו חדש אחרי הרכישה מהווה שיקול חשוב, החלטתי לפרסם את זה כאן.

כמו שכבר כתבתי בפורום הטכני, התגלה רעש (נקישות) מכיוון מתלה קדמי בסיוויק 5 דלתות שקיבלתי לפני חודש. במהלך החודש הזה כבר הספקתי להיות 3 פעמים במוסכי הונדה.

ביקור ראשון היה במוסך איילנד סנטר בת"א. יגאל (מנהל עבודה) ביצע נסיעת מבחן ואמר שהוא פעם ראשונה נתקל ברעשים מהסוג הזה. אחרי התייעצות עם שירות טכני של הונדה הוחלט לחזק את הברגים של תת שילדה. זה לא נתן שום דבר.

שלב הבא - קביעת פגישה עם נציג שירות. אבל מתברר שיש כאן בעיה קטנה. הוד מעלתו כתי רביב, נציג שירות של הונדה, מגיע למוסך רק פעם בחודש. אבל יש לזה פתרון - אפשר לקבוע פגישה במוסך מרכזי בראשל"צ (מה עושים המסכנים מחיפה או באר-שבע?).

לכן בשבוע שעבר הגעתי לפגישה עם אחד מיועצי השירות (עידו כץ) במרכז מפוער של "מאיר" בראשון . ומשם, יחד עם מכונאי יואב, יצאנו לנסיעת מבחן. גם הוא שמע את הרעש החריג והמליץ להלביש שרוול (צינורית) על החלק התחתון של הקפיץ של הבולם. מבחינתי לא הייתה שום בעיה - הוא המכונאי ...

אבל התברר שיש בעיה. כשחזרנו, יועץ טכני בכיר של הונדה הצהיר שאין צורך לעשות כלום. כי ככה זה הסיוויק, לכולם יש נקישות על הבמפרים (יעני עגלה-תוספת שלי) ואין מה לעשות.

ככה הגעתי לפגישה שלישית בתוך חודש אחרי קבלת רכב חדש. הפעם זכיתי לראות נציג שירות כתי רביב, בכודו ובעצמו. יחד נסענו ב2 רכבים - קודם בשלי ואחר כך של חברה. בסוף המבחן כתי הסכים שיש רעש חריג ו2 רכבים מתנהגים בצורה שונה. סוף סוף!

אחרי התייעצות קצרה הוא חזר אלי והודיע שיש צורך לפרק את הבולמים ולחזק את הגומיות (Bump Stops) וזה ייקח שעה. טוב, אמרתי, קדימה. אחרי איזה חצי שעה נוספת הודיעו לי שחייבים לפחות 3-4 שעות והם מוכנים להקפיץ אותי הביתה. בערב רכב יהיה מוכן.

כבר בדרך לעבודה קיבלתי טלפון, שרכב יהיה מוכן רק מחר.

בצעירותי החלפתי בולמי זעזועים לבד, בלי כלים מתאימים, ידע וניסיון, עם ספר ביד. גם בקורולה שברשותי החליפו כול 4 בולמים. זה לקח להם פחות משעתיים. למה בהונדה זה לוקח 24 שעות?

אתמול קיבלתי את האוטו. אתם חושבים, שמשהו השתנה? נשארו אותם הרעשים. כתי טוען, שהוא לא שומע כלום (חירשות זמנית?) ושאני שומע רעש רגיל של סיוויק. חזרנו לנקודת ההתחלה.

פניתי למנהל השירות והבטיחו לי לחזור אלי מחר.

כשקניתי את הרכב התלבטתי בין כמה דגמים שונים. עצרתי על הונדה, כי חשבתי שהיא אמינה ובמקרה הצורך אקבל שרות טוב.

איזה נפילה והכזבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסעתי על רכב נסיעת מבחן שלהם. הוא אכן לא אוהב שינויים פתאומיים במפלס הכביש. נראה לי שמהלך מתלה שלו קצר כמו ברכבים ספורטיביים. אבל לא שמעתי נקישות. פשוט קבלתי בומבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא כתב שהוא כבר עשה סיבוב על רכב ההדגמה.

בכל מקרה, האם הרעשים מופיעים תמיד או רק ב-10-15 דקות הראשונות של הנסיעה? אצלי ברכב הבולמים משמיעים רעשי חריקה בדקות הראשונות של הנסיעה, עד שהם מתחממים מספיק. אולי המצב דומה גם בבולמים המקוריים של הסיוויק (אצלי מדובר בבולמים משופרים)

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שכתב - רוני - יש בולמי גז אשר לוקח להם זמן להתחמם ולהתפשט :lol: והרעש יורד .

צריך לבדוק גם התקנות שבוצעו ברכב

כגון אזעקה או איתורן , אשר במצב רעידה , לא מחוזקים טוב ופוגעים במתכת או אביזר לידם .

אצלי בגאלנט היתה בעיה במכסה המנוע , במתג החשמלי של האזעקה , הותקן גבוה -

והמכסה לא נסגר טוב , ובכביש משובש הוא רעד והרעיש - כיוון קל ואין בעיה .

בגדול - במוסך מנסים להתמודד עם הבעיה .

מאחר ואין את הבעיה אצל אחרים (אחרי בדיקת רכבים אחרים )

עמוד על כך שיסדרו את הרעש .

בקש שיבדקו גם בספרות טכנית יצרן וההוראות , אולי כבר נתקלו בבעיה ויש ניסיון דומה במקום אחר .

אייל .

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכול העונים.

הרעשים מופיעים בזמן מעבר על הפסי האטה, שחיבורם לכביש לא אידיאלי ולפעמים גם על המהמורות. הרעשים האלה לא היו ברכב של החברה. ההתקנות ברכב (דיבורית ואזעקה)בוצעו לפני המסירה, זאת אומרת הכול באחריות של הונדה.

המתלים הם באמת קשיחים, אבל אני מדבר על הרעש ולא על הרגשת המכה. ואין קשר לזמן הנסיעה, זה קורא גם אחרי שעה/שעה וחצי.

הבעיה הזאת כן מוכרת וכתוב עליה רבות בפורום אנגלי של סיוויק 5 דלתות החדשה. אפשר להתחיל מכאן http://www.civinfo.com/wiki/index.php?title=Suspension_noise_diagnosis אבל יש הרבה עוד. כנראה זה קרה גם בארץ. משהו בפורום של הונדה ענה לי:

"בחלק מדגמי סיווק 5 דלתות יש רעש נקישה

חריג בעליה על מהמורות,בחלק מהרכבים הוחלפו

כריות בולמי הזעזועים הקדמיים במסגרת אחריות

וכן, גירוז תת השלדה לאחר פירוק 2 ברגי תת

מסגרת בנקודות שהיצרן מנחה מעלים את החריקה

כל מוסך מורשה צריך לפתור לך את התקלה במסגרת האחריות ולא לטרטר אותך,חבל מאוד

שחויית השירות שלך נפגמה, יש בתל אביב מוסכים

מצויינים שיפתרו לך את הבעיה ולתמיד גם אם

יהיה צורך להחליף בולמים קדמיים (אגב זה לוקח

3 שעות לכל היותר) מוסך תל אביב סנטר,איילנד

סנטר וכו''

פשוט במחלקת שירות של מאיר לא ממהרים להתחיל בהחלפת חלקים שונים ומנסים להתיש את הלקוח. אני מבין שפתרון לא תמיד קל. ראיתי בפורום civinfo.com שלחלק מהאנשים עזרה החלפת כריות בולמים, לאחרים החלפה של בולמים עצמם, החלפה של כול היחידה (בולם + קפיץ) ובחלק מהמקרים החלפת חלקים מתת שילדה.

אבל אני חושב, שאחרי שבן אדם שילם את כול הסכום עבור רכב חדש (ולא זול בקבוצה שלו) יש לו גם זכות לדרוש מהחברה לתפל בבעיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת בושה!!

בן-אדם רוצה לקנות אוטו מחברה כדי שיהיה לו שקט אז בישראל שלנו יעשו לו את החיים קשים ויכפילו את המחיר

אבל הבנאדם עדין מתקש ובכל זאת מוציא רכב חדש חדש עם 0 קילומטרים ומה הוא מקבל ,שקט?

לא אלה מוצר פגום שלא נותן לו נחת :shock:

מיצובישי לנסר 09 שחורה 143 כ"ס

פיאט בראבו 98 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון

אחרי שנציג שירות הודיע לי, שהגענו לסוף הדרך כי ככה זה האוטו, פניתי למנהל השירות. היום קיבלתי תשובה. הבטיחו לפנות להונדה יפן ולבדוק את הנושא. תוך פחות משעה חזרו אלי עוד פעם ואמרו שקבלו כבר את התשובה וצריך להכניס רכב למוסך ליום וחצי כדי לעשות "משהו". מה זה "משהו" הזה לא הצלחתי להבין, כי בן אדם טען, שהוא לא איש טכני. קבענו ליום ראשון.

למה בארץ צריך להפוך שולחנות, כדי לקבל התייחסות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

4y2RwP8DcQ+d6rT9ATiAAAAAElFTkSuQmCC

למרות שאני עד כה לא נתקלי בשירות לא טוב במוסכי הונדה (להפך).

אבל ידוע בארץ היבואנים לא רוצים ליהיות תרודים בבעיות לא "ג'נריות" כלומר בעיות שאין להם מושג מה זה ואיך לפתור , כי זה קורה פעם ב 10000מכוניות.

אם ניצוג של HONDA עצמה היית יושבת פה היית מקבל טיפול מ א עד ת ישר. כי הם לא ירצו להרוס לעצמם את השם שהם בנו לעצמם.

מה שמזכיר לי גם, שתנסה לשלוח מייל להונדה (בחול) ותתלונן על היחס שקיבלת מהיבואן. זה יכול רק להועיל.

אצלי לדוגמא היית בעיה שהיה צליל חלול בסגירת הדלת, ורעשי רוח שחשבתי שבאים מגומיות לא טובות בדלת.

בכל מקרה בא נציג בדק את הדלת אמר שבאמת משהו לא נשמע כמו שצריך ואמר שיטפלו בזה מייד.

ואכן טיפלו בבעיה מהר (סה"כ הסיליקון לא היה מחובר טוב לקורה בתוך הדלת).

ולגבי הרוח הוא עשה נסיעה ואמר שאין כנסיה של רוח זה רעש רוח מהמראות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שיש להפריד בין טיפולים תקופתיים ותיקונים אחרי גמר האחריות ושירות שאתה מקבל בזמן האחריות. במקרה הראשון זה על חשבון הלקוח. במקרה השני על חשבון יבואן (או יצרן).

ורושם שלי (מניסיון מאוד קצר) שבמקרה השני שירות טכני של הונדה ולא המוסכים נותן את הטון. ולכן הם לא ממהרים להוציא את הכסף מכיסם.

לחזק את הברגים (עבודה של 10 דקות)? בבקשה. יותר מזה? כאן תצטרך קצת להזיע. למה, מה קרה? הרי, בסופו של דבר, אוד לא נפלו לך הגלגלים! טוב, אם אתה מתעקש, נפרק ונרכיב בחזרה את בלמי זעזועים (בתוספת צינורית פלסטיק). אבל זה לוקח 24 שעות.

מה, אתה עדיין כאן? נמאסת, סוף פסוק!

אלא אם כן יש לך חוצפה לפנות למנהל השירות. אתה ממש נודניק!!!

טוב נעשה לך טובה, נדבר עם היצרן, אולי יש לו מה להגיד.

מממ ... מתברר שיש. OK, תגיע למוסך בשבוע הבא.

ההמשך יבאו.

אם ניצוג של HONDA עצמה היית יושבת פה היית מקבל טיפול מ א עד ת ישר. כי הם לא ירצו להרוס לעצמם את השם שהם בנו לעצמם.

את זה לא הבנתי. האים מאיר לא מייצגים את הונדה בארץ? והאים פגיע בשם הטוב של הונדה לא פוגע ברווחי החברה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשון תיקון למשפט שלי מקודם, מרוב המהירות לא שמתי לב לטעות.

התכוונתי לנציגות של HONDA. (ולא ניצוג).

וכן מאיר בגדול מייצג את HONDA בארץ, אבל לא פעם קרה שיצרנים ביטלו חוזרים עם יבואנים בגלל טיפול לקוי שלה בסנדרטים של היצרן . נראה לי אלה היו היצרים הצרפתים מול היבואן שלהם פה, אבל לא בטוח.

בכל מקרה תכתוב להונדה העולמית, נזק בטוח זה לא יעשה. ואולי ישפר את השירות של היבואן בארץ אחרי שהונדה תברר את המקרה הזה.

וברור שפגיע בשם הטוב של הונדה פוגעת לה ברווחים, ובצורה משמעותית.

בגלל זה הונדה אני מאמין תבדוק את הנושא הזה כדי לברר מה הולך עם היבואן בארץ, כי אם היבואן משרת את הלקוח לא בצורה מספקת (ומבחינתך היבואן הוא בעצם כמו היצרן לאותו רגע) כל מה שהיבואן אומר לך זה כאילו שיצא מפי הונדה.

ככה שהונדה צריכה לדאוג שהיבואן לא יעשה שטויות בשמה.

אגב זה בידיוק כמו האנשים שטוענים שהונדה שמיוצרת בטורקיה פחות טובה מהונדה יפנית, כמו שאמרתי מקודם הונדה לא תרשה לעצמה שבטורקיה הייצור יהיה ברמה נמוכה יותר, יש להם סטדרט ייצור, וסטדנרט שירות.. הם בודקים את זה מאוד בקפדנות.

(ולא רק הונדה , כל יצרן שמכבד את עצמו , ואת הלקוחות שלו)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין את התסכול שלך כי בסך-הכל מדובר ברכב חדש, אבל מה בדיוק רצית? שיחליפו לך את הרכב? לא נפנפו אותך ולא התעלמו ממך, אתה בעצמך רואה שמנסים לעזור לך. אמרו לך שאתה נודניק או חצוף כשפנית למנהל השירות?

חכה בסבלנות ותעמוד על שלך עד שהבעיה תיפתר. אתה בטוח לא הלקוח היחיד שלהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין את התסכול שלך כי בסך-הכל מדובר ברכב חדש, אבל מה בדיוק רצית? שיחליפו לך את הרכב? לא נפנפו אותך ולא התעלמו ממך, אתה בעצמך רואה שמנסים לעזור לך. אמרו לך שאתה נודניק או חצוף כשפנית למנהל השירות?

חכה בסבלנות ותעמוד על שלך עד שהבעיה תיפתר. אתה בטוח לא הלקוח היחיד שלהם.

לא, לא ביקשתי להחליף את הרכב. אבל הייתי מצפה שיהיה אפשר להמשיך טיפול בבעיה באותו מוסך מורשה של הונדה (איילנד סנטר) בלי לחכות חודש לפגישה עם הוד מעלתו נציג שירות. הייתי מצפה שנציג שירות יבדוק את האוטו לפני שהוא מנסה לשכנעה אתי, שזה תכונה של סיוויק. הייתי גם מצפה שיועץ טכני של חברה יכנס לתוך הרכב ויעשה בו סיבוב, לפני שהוא מתחיל לספר לי סיפורים שזה אוטו ספורט ולא "אוטו במפרים". בנוסף הייתי מצפה, שנציג השירות יפנה ליצרן מבלי שאני מגיש תלונה למנהל שלו.

וכן ניסו לנפנף אותי (לאורך כול הדרך) מרגע שפניתי לנציג שירות.

אבל אפשר גם אחרת. הייתי צריך להחליף בולם בקורולה, עוד בתקופת האחריות. במוסך התברר שיש נזילה גם בבולם האחורי. עשו שיחת טלפון למחלקת שירות, ואחרי שעתיים יצאתי עם 4 בולמים חדשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5534 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...