Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מכונת כביסה הפסיקה לסחוט:

ירחמיאל
שימו לב! השרשור הזה בן 5543 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

המכונה היא מתוצר איטלקי עלום שם (Universal) והיא הפסיקה לסחוט. כל שאר התוכניות עובדות כראוי. השאלה השלי היא האם יש מה לנסות לתקן לבד, ואם כן מה ואיפה - או להזמין טכנאי וזהו (הבנתי ממישהו שכיום יש למכונות, גם הכי פשוטות, כרטיס "חכם" ועברו ימי התיקון הביתי העצמי).

אודה לכול תשובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקת את משאבת המים? שים על מצב "שאיבה" ובדוק האם היא מרוקנת את המים.

בדוק האם יש סתימה בביוב, ופרק את הפילטר למטה ונקה אותו, אח"כ נסה שוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז זהו - אני לא יודע מה זה "ממוחשבת" - האם זה משהו שרואים מבחוץ? כלומר, צג דיגיטלי, לדוגמא? כי לנבלה הזאת אין את זה, יש לה רק 2 כפתורים גדולים: חום ותוכניות העבודה.

מישהו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במכונה מכאנית יש חוגה עם תוכניות עבודה. הכפתור מסתובב רק לצד אחד בלבד.

במהלך פעולת המכונה, החוגה מסתובבת לבד עד שעוצרת בקו האדום ובנקודה זו המכונה מפסיקה לעבוד.

במידה ויש הפסקת חשמל ניתן להמשיך את פעילותה מהמקום בו היא הפסיקה לעבוד.

במכונה ממוחשבת יש כרטיס פיקוד והכל ממוחשב: אתה בוחר את התוכנית, לוחץ על כפתור וזהו.

במידה ויש הפסקת חשמל צריך להתחיל את כל תהליך הכביסה מההתחלה.

מה יש לך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקלות הנפוצות ביותר הגורמות ל"העדר סחיטה" הן בעיה בהוצאת המים עד הסוף (משאבה, סתימה המונעת או מאטה את הורקת המים) שבעקבותיה המכונה לא תעבור לסחיטה כי יש מים בדוד, וקבל פרוץ שלא מאפשר למנוע להסתובב.

בכל מקרה, למכונה שלך אין "כרטיס חכם" והתיקון לא צפוי להיות יקר. רוב הסיכויים שמדובר באריסטון - יצרן איטלקי גדול, תחת שמות רבים.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק ביום שבת שעבר אמי באה אליי בבהלה ואומרת לי "הלכה המכונה- היא לא סוחטת, מה עושים?!"

מדובר במכונה יחסית חדשה עם פיקוד ממוחשב (כן, אני רציני! העפתי את המכונה הישנה לכל הרוחות, לא היה לי כוח להזמין שוב טכנאי).

מה באמת עושים ביום שבת בשעה 9:00 בבוקר?!

4 שעות, כן, 4 שעות אני ביליתי בחדר כביסה כדי לנסות להבין למה המכונה לכל הרוחות לא רוצה לסחוט או להוציא מים.

התחיל מריקון התוף ממים והעפת המים מהחלון ישר לגינה. המשיך מפירוק הפילטר למטה אבל הוא היה נקי, אפילו סיבבתי בעצמי את המאוורר של המשאבה, כבר בנקודה הזו כל הבית הוצף לי (חשבתי שרוקנתי את כל המים).

אח"כ פירקתי לחתיכות את הסיפון, ניתקתי צינורות מים, פירקתי נקודות ביקורת- והכל פתוח, אין בעיה.

מזגתי מים לתוך הצינור של הביוב ומיד ראיתי מה הבעיה: סתימה אכזרית של ג'יפה מסריחה בדיוק מתחת לבלטות. מה שמעניין שבנקודת הביקורת הכל פתוח.

מה עושים? מצאתי חומר רעיל של פתיחת סתימות. שפכתי כנראה קצת יותר מידי חומר לתוך הצינור הארוך של הביוב ופתאום התחילו פיצוצים מהביוב, ועשן מסריח ברמה שאי אפשר לתאר התחיל לצאת. פשוט לקחתי את הרגליים שלי וברחתי משם, תוך שאני טורק את הדלת אחריי.

אחרי שהכל נרגע שפכתי מים רותחים מהקומקום כמו שרשום מההוראות וברחתי שוב מהמקום. זה רעל, אסור לנשום את זה. חזרתי על הפעולה עד שנגמר לי כל החומר והסתימה נפתחה בהצלחה.

אחרי שעה שכולי מסריח מהחומר המוזר הזה, שמח וטוב לב גיליתי שבדיוק הרגע התפוצץ לי הצינור שמחבר בין הברז לדוש. מה עושים ביום שבת? קומבינות ע"י טפלון וסרט בידוד עד הערב, שנפתחו החנויות ונסעתי לקנות לי צינור חדש.

למה סיפרתי את כל הסיפור הזה? כדי שתבדוק אצלך טוב טוב את הביוב, או את משאבת המים של המכונה.

שים לב שלפעמים שאתה פותח את הפילטר אתה לא רואה לכלוך, אבל פעם אחת נתקע לי כפתור של חולצה בתוך המאוורר של המשאבה, ורק עם פנס ראיתי את זה, עד שגיליתי את זה יצאה לי הנשמה (הכפתור היה שחור וגם המשאבה בצבע שחור).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרא שרשור שלי מתחילת השבוע -

יש מצב שזה קבל פשוט.

פתח את המכונה - עבור על מצב הקבלים - אם יש שם שניים זהים [ואני מדגיש - זהים] נסה להחליף ביניהם.

אם אחד מהם לא תקין -אזי המכונה תעבוד בסחיטה אבל לא תעבוד בכביסה רגילה.

אחרי שגילית את הבעיה - גש לחנות מתאימה וקנה קבל חדש או קרא לטכנאי שיחליף לך קבל.

את כל הפעולות שציינתי יש לעשות כשלפני השינויים אתה מנתק את המכונה מהחשמל. אין לגעת בשום פנים ואופן ברכיבי המכונה כשהיא מחוברת לחשמל.

רון.

-והנכתב הוא בגדר המלצה בלבד - מימוש על אחריותך-

oo==00==00

למכירה אגזוז SEBRING אובלי, כניסה 2.5', פרטים בה"פ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם המכונה שכחה איך לסחוט, קרא למישהו ממשפחות הפשע, שיזכיר לה איך לעשות את העבודה.

שמר - במשפחה אם שוכחים איך לסחוט , זה אבוד , רק הוצאה לפנסיה מוקדמת :wink:

במכונה - אפשר לנסות לתקן , ולהתחיל בתוכנית אחרת יותר עדינה - כמו הגנת עדים ( כביסה עדינה ) :lol:

לפני פרוק אלים -נסה לעבור לתוכנית עדינה עם סחיטה - נמצא בצד השני של הסקלה .

ובדוק אם רק הסחיטה הסופית לא עובדת , או הסחיטות גם בשטיפות .

אייל .

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...