Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נסיעה במהירויות נמוכות בהילוכים גבוהים

DDD
שימו לב! השרשור הזה בן 5565 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

יש לי ויכוח קטן עם חברה שלי והייתי שמח עם חברי פורום בעלי ידע מקצועי יוכלו להכריע.

השאלה היא האם בכל מהירות אפשר לסוע בהילוך גבוה (הילוך 4,5). חברה שלי טוענת שגם במהירות של 20-40 קמ"ש אין שום בעיה לסוע בהילוך רביעי ואפילו בהילוך חמישי והדבר לא עושה שום נזק לאוטו ורק גורם לצריכת דלק יותר נמוכה ולכן כדאי. באופן זה היא נוהגת לסוע בטווח שלם של מהירויות על הילוך חמישי למשל, כאשר היא נוסעת במהירות 90 קמ"ש ועד שהיא מאטה למהירויות של 20-30 קמ"ש וממשיכה לסוע בהילוך כזה. אני אציין שבמהיריות כאלה האוטו לא רועד או משהו שמסמן מפורשות על הילוך לא מתאים.

אם זה משנה, מדובר ברכב מסוג פולקסווגן פולו 2003, ידני כמובן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

זה תלוי , לא מומלץ שהמנוע יתאמץ בשביל לנסוע באותו הילוך , זה גורם לבלאי מוגבר וצריכת דלק מוגברת.

אצלי למשל באוטו אפשר לנסוע על 60 בהילוך חמישי , וצריכת הדלק יורדת פלאים עפ"י מחשב הדרך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה תלוי , לא מומלץ שהמנוע יתאמץ בשביל לנסוע באותו הילוך , זה גורם לבלאי מוגבר וצריכת דלק מוגברת.

אצלי למשל באוטו אפשר לנסוע על 60 בהילוך חמישי , וצריכת הדלק יורדת פלאים עפ"י מחשב הדרך.

איך אפשר לדעת אם המנוע מתאמץ בשביל לסוע בהילוך? ה-RPM נותר נמוך כשהיא עושה את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככל שההילוך יותר גבוה יש לך פחות כח ז"א שבהילוך גבוה המנוע יצטרך להתאמץ מאוד בשביל להזיז את האוטו. לראיה נסה להתחיל נסיעה בהילוך חמישי. אולי תצליח אבל זה לא ימצא חן בעיני הקלאץ' וצריכת הדלק שלך רק תעלה. לכל הילוך יש טווח מהירויות. אם אתה סוטה ממנו לכל כיוון צריכת הדלק רק תעלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככל שההילוך יותר גבוה יש לך פחות כח ז"א שבהילוך גבוה המנוע יצטרך להתאמץ מאוד בשביל להזיז את האוטו. לראיה נסה להתחיל נסיעה בהילוך חמישי. אולי תצליח אבל זה לא ימצא חן בעיני הקלאץ' וצריכת הדלק שלך רק תעלה. לכל הילוך יש טווח מהירויות. אם אתה סוטה ממנו לכל כיוון צריכת הדלק רק תעלה.

אם המנוע היה מתאמץ יותר ממה ש"בריא" לא הייתי רואה את זה על ה-RPM ושומע בטורים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל עוד אין צורך להאיץ אז כן, זה אפשרי ואפילו מומלץ (חוסך בדלק). אבל אם פתאום אתה צריך להאיץ מומלץ להוריד הילוך או 2 מכיוון שהמנוע מאוד מתאמץ להעלות סל"ד מכיוון שהוא לא נמצא בתחום האופטימלי שלו.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה בהילוך גבוה במהירות נמוכה, ואתה לוחץ בעדינות על הגז בשביל להאיץ היטב, אז המנוע לא מתאמץ. אם אתה צריך ללחוץ יותר על הגז בשביל להאיץ את הרכב, המנוע מתאמץ וזה לא בריא עבורו ועבור צריכת הדלק (אפילו אם הטורים נמוכים).

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם המנוע היה מתאמץ יותר ממה ש"בריא" לא הייתי רואה את זה על ה-RPM ושומע בטורים?

ממש לא.

"מאמץ" המנוע הוא לא פונקציה של סל"ד.

נסה להאיץ בחמישי מ20 קמ"ש - אתה צריך לדחוף את הדוושה לרצפה.

עכשיו נסה להאיץ בשני - הרבה פחות גז.

מבין מה הכוונה למאמץ?

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כמו שתיקח כרית תשים לילד על הפרצוף ותחנוק אותו, ואז תגיד "הילד שקט, אני לא מבין מה הבעיה פה?", חברה שלך חונקת המנוע באמצעות הגיר, לכן הRPM נמוך, יש בזה בלאי לקלאץ' וגרימה לצריכת דלק גבוהה.

תגיד לחברה שלך שלא צריך לחשוש מקצת רעש מנוע, ונסיעה ב2.5K-3K RPM זה בסדר גמור, לכל הילוך יש מהירות שמתאימה לו, לא צריך להמציא את הגלגל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בירודות ( כאשר אין צורך ללחוץ על הגז) אני שם הילוך גבוה במהירות נמוכה. או לפני רמזורים פשוט מאט באותו הילוך.

ברגע שצריך להאיץ מוריד להילוך המתאים למהירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אופן הפעולה שלי מעט שונה בידני.

בזמן שהיה לי הפורד קונקט, פעלתי כך :

בירידה במהירות כלשהי, שמתי את הרכב על הילוך 5, ההילוך האחרון.

בזמן התקרבות לרמזור בירידה אני מוריד את ההילוכים, זאת אומרת נעזר בבלימת מנוע בשביל להיעצר.

אף פעם אני לא עשיתי ולא יעשה את מה שאתה עושה - בלימה בעזרת בלמים בלבד ברכב ידני, יותר חשוב לי אורך חיים מוגבר לבלמים מאשר מעט פחות צריכת דלק.

כמובן שבהאצות ביניים אני יוריד הילוך בהתאם לצורך.

המדריך המלא לכניסה לעולם הדיטיילינג

HU: Pioneer AVH2750BT | Midbass: Morel Virtus MW6 | Tweeters: Morel MT230 | Amp: Sundown SAX100.4 | SW: DLS Nordica 12" | SoundDeadener: Stinger Roadkill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות :-)

אוקיי, אז בבירור נוסף עם החברה אל מול התגובות שהעלו פה, היא מחדדת את עמדתה: במקרה שבו היא נוסעת בהילוך 4 או 5 על מהירויות נמוכות, היא באמת לא מאיצה, כאשר היא צריה להאיץ היא באמת מורידה להילוך נמוך יותר.

לי זה פשוט עשה רע לראות אותה נוסעת על הילוך 5 במהירות 20 קמ"ש, יכול להיות שהדרך שבה אני למדתי לנהוג השפיעה עלי יותר מדי :-)

אני מבין ממכם אבל שבעצם אין כל בעיה במה שהיא עושה כל עוד היא לא מנסה להעיץ בהילוכים גבוהים ממהירויות כאלה (למעט שחיקה של הבלמים בעצירה - על זה אני מנסה לעבוד איתה באמת :-P)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לבחורה יש אומץ להתווכח איתך על זה, כנראה יש לך עוד הרבה עבודת שכנוע :-D

המדריך המלא לכניסה לעולם הדיטיילינג

HU: Pioneer AVH2750BT | Midbass: Morel Virtus MW6 | Tweeters: Morel MT230 | Amp: Sundown SAX100.4 | SW: DLS Nordica 12" | SoundDeadener: Stinger Roadkill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי שם הילוך 5 ב-20 קמ"ש אבל כן הייתי שם 3.

הסיבה לכך היא שאולי אתה פתאום צריך להאיץ, מ-3 אתה תאיץ יותר מהר מאשר מ-5. חוץ מזה שאתה עדיין מקבל צריכת דלק נמוכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5565 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...