Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעיית חיבור לרשת אלחוטית ספציפית - לאחר חפירה בגוגל

Wiking
שימו לב! השרשור הזה בן 5548 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חברים,

אשמח לעזרה בנושא כי התייאשתי כבר מהפתרונות שמצאתי ברשת:

אני גר בחו"ל ואין לי אינטרנט בדירה (סיפור ארוך שאספר בפעם אחרת). למרות זאת אני מצליח לראות רשת אלחוטית לא מאובטחת. הרשת הנ"ל פעילה ונותנת גישה לאינטרנט - בדקתי זאת דרך המחשב של זוגתי.

המחשב שלי כן מתחבר לרשת הזאת אבל הראוטר שאליו אני מתחבר, נותן לי כל הזמן IP שגוי.

לרשת לא מאובטחת אחרת אני גם מצליח להיכנס ואפילו לגלוש. כלומר הבעייה היא רק ברשת הספציפית הזאת.

כנראה שישנה בעייה כלשהי בהגדרות WIN כי: לא מזמן בעזרת HDD אחר, שיחזרתי את מערכת ההפעלה ע"י מחיצה נסתרת למצב שבו המחשב נקנה והרשת הנ"ל (נקרא לה default) כן עבדה והצלחתי לגלוש אבל זה בעזרת HDD אחר.

חיפשתי פתרונות ברשת וההגדרות אצלי כרגע הן לתת IP אוטומטי ועובדה שברשת אחרת אני כן מצליח לגלוש.

לעיתים רחוקות ה-IP כן נכון אבל עדיין לא מצליח להיכנס לאתרים.

אז אסכם ככה:

ברשותי נייד IBM R32 עם כרטיס רשת אלחוטי פנימי.

windows XP Pro P2.

כאשר ההגדרות מקוריות מאיך שהמחשב הגיע מהמפעל, אני כן מסוגל לגלוש ברשת הספציפית.

אבל ב-HDD איתו אני עובד כבר כמה שנים ועליו נמצאת מערכת ההפעלה שעברה עידכונים וכו', אינני מצליח לגלוש ברשת הספציפית למרות שהיא פעילה בוודאות וניתן לגלוש בה.

מחקתי את הדרייבר של הכרטיס והתקנתי מחדש, בדקתי שוב שה-IP מקונפג על AUTO ועדיין לא מצליח שום דבר.

אשמח לכל עזרה בנושא על מנת לא לשחזר את המערכת ב-HDD המקורי.

אין לי מן הסתם גישה לראוטר אליו אני מתחבר וסביר להניח שהבעייה לא בו אלא במשהו אצלי.

תודה רבה.

ליאור

Veni Vidi Vici

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

היתה לי בעייה דומה עם נייד אייסר של אשתי (עם אינטל סנטרינו). לאחר שהתקלקל הדיסק, התקנתי על הדיסק החדש את מערכת ההפעלה מהאימג' המקורי שבא עם המחשב. הכל פעל כמקודם חוץ מהווירלס (אינטל סנטרינו) שהתעקש לבחור IP מוזרים וכשניסיתי לקבוע IP סרב לתקשר עם הראוטר.

לאחר שהתייאשתי אחרי שעות של נסיונות, קניתי כרטיס ווירלס ב- 150 ש"ח (שתומך גם בתקן G ולא רק B כמו במחשב) והבעייה נפתרה!

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז פשוט מגדירים ידנית את ה IP לפי ה IP האחרון שקיבלתם

אם אף אחד לא התעסק בראוטר צריך להיות lease time מסויים ל IP וסביר להניח שהוא נשאר שמור לכם

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב,

כמה דברים שכדאי לך לנסות:

1) התחל->הרץ->cmd (באנגלית start->run->cmd) ולאחר מכן בחלון הדוס:

1) קודם כל ipconfig

2) תבדוק האם הIP שלך נמצא באותו הסגמנט (טווח) של הראוטר והינו הגיוני (אם הראוטר נמצא על 10.0.0.138

לדוגמא אז לך צריך להיות 10.0.0.1-254)

3) נסה לעשות ipconfig /release ולאחר מכן ipconfig /renew ולראות האם זה עובד.

4) כמו כן, תנסה לתת PING לgateway (ראוטר) ותראה אם מחזיר לך PING. במידה וכן הבעיה אינה בחיבור לרשת

אלא בגלישה עצמה.

בהנחה וזה לא עבד:

1) התחבר עם המחשב של זוגתך ובדוק את האייפי.

2) תגדיר במחשב שלך IP סטטי שיהיה בדיוק אותו הIP במחשב של זוגתך (תעתיק גם את הsubnet והgateway)

3) כמובן תנתק את המחשב של זוגתך ותבדוק האם אתה גולש.

אני אנסה להסביר לך את המצב,

בגלל שהמחשב של אשתך כן מצליח לגלוש, אני לא רואה סיבה הגיונית למה אתה לא תוכל. בעיקרון רשת שאינה מאובטחת ע"י סיסמא לאו דווקא אינה מאובטחת, קיים סיכוי כי בעל הרשת יודע לנהל רשתות ושם מנגנון סינון ע"ב כתובות MAC.

כמו כן קיימת אפשרות כי הDHCP (מה שמחלק לך כתובת אוטומטית) נותן lease למחשבים מוגדרים או לחלופין כל מחשב שלא קיבל lease עד לתאריך בה הפעילו את המנגנון הנ"ל לא יכול לגלוש (דבר שיכול להסביר מדוע המחשב של זוגתך מצליח לגלוש ושלך לא עקב ההתקנה מחשב של המחשב).

נסה עוד דבר אחד אחרון.

נסה להתחבר אתה בלי שהמחשב של זוגתך נמצא ברשת, יכול להיות הגבלה של כמות המחשבים שיכולים לגלוש ע"ג הרשת.

תודיע אם עבד לך.

שבוע טוב,

נאור.

גם תואר ממכללת טיזנבי או ממרכז האקדמי מוצמוץ זה תואר אקדמי....

בעלים גאה של: חיפושית 74, ZX 93, דייהטסו טריוס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר מעניין: בתוך הדירה, אני מצליח לגלוש בגלל שאני מקבל IP נורמלי אבל הקליטה מאוד חלשה.

במרפסת (שם בעבר תמיד זה עבד וקלט דיי טוב) אני מקבל IP לא טוב. המחשב של זוגתי עם הויסטה כן מצליח לגלוש במרפסת באותו מיקום.

אני אנסה את פתרונות שהוצעו פה ואעדכן.

תודה רבה על העזרה.

Veni Vidi Vici

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי תבדוק שבכרטיס רשת שלך האלחוטי לא מוגדר IP ידני.ולא מוגדר DNS קודם כל .

לאחר מכן ברגע שאתה מתחבר . תכנס להתחל. הפעלה . CMD אישור .

בחלון דוס תרשום telnet www.google.com 80(בין הטלנט לאתר יש רווח ובין האתר ל80 יש רווח)

עם עולה לך חלון סוד עם קו תחתון מהבהב מצויין ! אם לא יש לך חסימה של PORT 80 משהו חוסם לך את הגלישה יכול מאוד להיות שיש לבחור על הראוטר פיירוול .

הפעולה הבאה .

התחל הפעלה . CMD אישור .אתה רושם בפקודה .

netsh i i r 1.txt ואישור . (נא להשים לך יש רווחים)

הפעלה מחדש למחשב .

זהו ביינתיים תעדכן אותי מה קורה .

אפילו בהודעה פרטית

מקווה שעזרתי .

נתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, הבטחתי לעדכן אז זה מה שקורה ביומיים האחרונים.

הזזתי מעט את הנייד על השולחן ואז הוא התחיל לקלוט את הרשת אבל לא נתן להיכנס לאתרים.

ב-CMD ביצעתי flushdns והצלחתי להיכנס לתארים שונים.

הבעייה היחידה כרגע היא חוסר יציבות. הרשת מפסיקה להיכנס לאתרים אם לא משתמשים במחשב יותר ממספר דק'.

(המחשב עצמו לא זז ממיקומו ככה שזאת לא בעיית קליטה).

תודה לכל העוזרים.

ליאור

Veni Vidi Vici

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה נייד יש לך? לזוגתך?

לי יש נייד אחד LG ואחד IBM ולשתיהם באותו המקום אין קליטה של אותם הרשתות.

הכל עניין של תשדורת.

בכל מקרה, אם יש לך נייד עם כרטיס רשת של אינטל, תיכנס להגדרות חומרה, ובעוצמת אות, תבחר עוצמה מלאה.

"מה אתה מעדיף, מה רע בשביט? או מראה בשביט?"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיברת את האנטנות למקום הנכון?

את המיין למיין והאוקסילרי לאוקסילרי?

תחליף ביניהם ותחזור לדווח.

"מה אתה מעדיף, מה רע בשביט? או מראה בשביט?"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה רמת הקליטה ? בלפטופ ? אתה יכול לראות ..

אם הרמת קליטה סבירה .

תלחץ קליק ימני המחשב שלי . מאפיינים .לשונית חומרה .

מנהל התקנים.מתאמי רשת חפש את ההתקן שלך .

דאבל קליק.ניהול צריכת חשמל . אם יש V להוריד אותו .

הוא רושם לך כאשר המחשב רוצה לצרוך בחשמל כבה אותו.

יכול להיות פתרון מעולה.

בקרוב אני יעלה לפה פרוייקט על רשת אלחוטית אני כרגע בונה אנטנה לרשת אלחוטית בטווח של בין קילומטר ל2 קילומטר .

התקווה שהכל יעבוד כמו שצריך זה יכול לפתור הרבה בעיות להרבה אנשים .

תהנה ביינתים ובהצלחה.

נתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כרגע בונה אנטנה לרשת אלחוטית בטווח של בין קילומטר ל2 קילומטר.

תגיד נתי, האם אתה במקרה ממוצא אתיופי וגר בעפולה? :rolleyes:

וליאור, גם אם תקלוט אינטרנט בסוף, אתה עדיין בגרמניה, אז יהיה שם רק פורנו וקארזפורום. :turn-l:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...