Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגברת אירועים למול הגברת רכב - דומה, או שונה בתכלית?

roeibf
שימו לב! השרשור הזה בן 5593 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים!

אני סיימתי קורס הגברת אירועים (על כל המשתמע, כולל קורס טכנאי אלקטרוניקה מזורז. צריך גם לתקן אם נשרף משהו, נכון? אז במקום לשלוח למעבדה...). האם אני יכול לעסוק גם בהגברת רכב? זה דומה? שונה בתכלית? אם תוכלו לתת נק' שוני ונק' דמיון, אני אשמח מאוד. תודה.

עדיפות לשפשוף עצמי בבית ולא אצל בעלת מקצוע

צריך גם קרם אני מאמין.

:roll::lol::oops:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מבין ומלומד בנושא הגברת אירועים אז אתה יכול להגביר אפילו חתול ע"י סליקת עכבר טעון בסלילים וקבלים קצת נגדים פה ושם ואופה יש לך מגבר חתול :-D

תתחדש על המקצוע המכובד, יש מלא עבודה בשוק.

ובהחלט אתה יכול לעבוד עם כל סוג הגברה שאתה רוצה, זה אותו עיקרון ואותו בסיס, אך ברכב זה מעבר לנושא ההגברה, כי יש הרבה דרישות על מנת שתקבל את התואר הנחשק ALPINE או סופר מקצועי "צריך לרכוש ידע בכל הנושאים הקשורים לאודיו; רמקולים , נפחי תיבות, פאזות, כיוונים נכונים , התאמת אלמנטים וציוד, וידיים זהב". אבל סתם בשביל להתפרנס עם התקנות של 500-1000 ש"ח זה קל בשבילך

לידיעה יש בפורום הזה מלא מתקיני מערכות (אם זה פרטי או מסחרי) שאין להם כל ידע באלקטרוניקה או אודיו לרכב, הם פשוט יודעים לחבר - + רימוט והעברת חיווט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש המון דמיון.

הוא מתחיל במגברים רמקולים ופרוססורים. ונגמר בחיבור שנקרא RCA.

אבל חוץ מזה אין הרבה קשר.

יש המון עיוני. שחשוב. אבל המעשי הוא לא דומה בשיט.!

גלגלצ: דיווחי תנועה ביציאה ממצרים. עומס תנועה ענקי ממחלף סיני עד מחלף ים סוף, משה תיזמן 40 שנה. תודה לך משה.

מודעת מכירה ................ פרויקט איטום על הרכב שלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העקרונות דומים אולי אפילו זהים.

היישום שונה לחלוטין בין שני התחומים.

היות ותנאי הסביבה שונים לחלוטין, גודל הציוד האפשרי לשימוש כמעט ואינו מוגבל באולמות ארועים לעומת שטח קטן וסגור כמו רכב.

התגובה של הסביבה לגלי הקול היא אחרת לחלוטין ולכן ההטמעה היא שונה לחלוטין.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת כמות הרכיבים במערכת, ברכב המערכת פשוטה בהרבה ממערכת הגברת אירועים.

מבחינת האלקטרוניקה הפנימית דרגת ההגברה יכולה להיות דיי דומה,

כל שאר האלקטרוניקה שונה לגמרי.

אם למדת הגברת אירועים בינו לבין הגברה ברכב אין כמעט קשר מעשי.

אבל אם יש לך את ההבנה הבסיסית של חשמל ואלקטרוניקה ,

תוכל להשתלב בתחום תוך כדי עבודה מעשית דיי מהר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למעט העובדה שמדובר על חשמל רכב שהוא שונה בתכלית מול מה שקורה בעולם ההגברות אירועים?

איך קראו פעם ללהקה הזאת? AC-DC?8)

under construction..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה כמו שכל רכב הוא שונה מרכב אחר ( לא אותו קונצרן), לדוגמה הונדה לאומת BMW . שניהם מכוניות ,שניהן +/- אותו דבר ושניהם דברים הכי שונים שיש. כך גם הגברת אירועים ( מתעסק בזה קרוב ל 6 שנים) והגברה לרכב אתה תבין את העיקרון, ונגיד איפה יש צורך למקם את הרמקול שיהיה צליל יותר טוב. ( בכל אוטו זה שונה אך לך יהיה יותר מושג מלכל אדם ממוצע ). מה ששונה ברכבים זה הרמקולים והתיבות בהן הן מנגנים + סאבוופרים והתיבות השונות לאומת הגברה של אירועים.

בקיצור העיקרון הוא זהה - חשמל - מגבר - פרוססור/מיקסר - רמקולים. אך המון משתנים ששונים בזה מזה.

אם אתה רוצה לעסוק בנושא (התקנות) צריך 3 דברים.

1 ידיים שיכולות לעשות עבודה טובה ( אני מכליל פיבר/תיבות וכדומה השאר ניתן להעזר בבעלי מקצוע [ רפד וכו.]).

2 עוד קצת חומר עיוני כמו שנאמר כאן לגבי איך עובדת המערכת ברכב עוצמה לעומת גודל הרכב מיקום וחיבורים אופטימליים לסביבה.

3 קצת ניסיון בהתקנה ברכב. ( תנסה להתקין אצל חברים תראה שכל פעם אתה תעשה עבודה טובה יותר ורעיונות יהיו יותר טובים. )

בישביל להבין את השוני הכי טוב אם יש חבר אם מערכת ברכב נסה לבדוק את תוואי ההתקנה של כל הרמקולים החיווט וכו. יתן לך מושג טוב לגבי איך זה אמור להיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מבין ומלומד בנושא הגברת אירועים אז אתה יכול להגביר אפילו חתול ע"י סליקת עכבר טעון בסלילים וקבלים קצת נגדים פה ושם ואופה יש לך מגבר חתול :-D

ובהחלט אתה יכול לעבוד עם כל סוג הגברה שאתה רוצה, זה אותו עיקרון ואותו בסיס, אך ברכב זה מעבר לנושא ההגברה, כי יש הרבה דרישות על מנת שתקבל את התואר הנחשק ALPINE או סופר מקצועי "צריך לרכוש ידע בכל הנושאים הקשורים לאודיו; רמקולים , נפחי תיבות, פאזות, כיוונים נכונים , התאמת אלמנטים וציוד, וידיים זהב". אבל סתם בשביל להתפרנס עם התקנות של 500-1000 ש"ח זה קל בשבילך

לידיעה יש בפורום הזה מלא מתקיני מערכות (אם זה פרטי או מסחרי) שאין להם כל ידע באלקטרוניקה או אודיו לרכב, הם פשוט יודעים לחבר - + רימוט והעברת חיווט.

להתקין מגבר נאדר זה ממש לא להיות מתקין אלה לעשות את הדבר הפשוט ביותר שקיים בתחום.

מתקין זה אחד שמבין מה הוא עושה ומה עומד מאחורי כל דבר שהוא עושה ויש לו ידע נרחב בכל תחומי התקנות הרכב ותיקונם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרות שהעקרונות זהים אין בכלל מה להשוות בין שני התחומים.

א. ההתנהגות האקוסטית בין רכב עם קבינה שמכילה בתוכה 5 אנשים לבין אולם שמכיל בתוכו לפחות איזה 250 איש - שונה לגמרי, שונה במהות.

ב. המרחק בין הרמקולים מאוזני המאזין באולם אירועים ונושא המיקום לעומת רכב - שני עולמות שונים ומבודלים.

ג. החומר ממנו עשויים קירות אולם אירועים וחומרי הבידוד לאקוסטיקה לעומת החומרים מהם עשוי רכב כולל חומרי הבידוד הקיימים - שתי תורות שונות שמתבססות על עקרונות זהים.

גם ברכב אפשר לשים חוץ מיחידת הראש (דק פלייר) גם קדם מגבר, אקולייזר, מגבר , קרוסים , רמקולים... חיווט איכותי מכל מיני תקנים וכו' וכו' אבל מהסיבות הרשומות למעלה צריך לדעת להתנהג עם כל סביבה בהתאם.

מה שאתה מנסה להשיג בתוך רכב זה לא מה שאתה מנסה להשיג בתוך אולם אירועים.

עבור כל אחד משני הדברים שרשמתי למעלה צריך לדעת תורה שלמה, זה שאתה יודע להגביר אולם אירועים - מזל טוב, בשביל להרים מערכת בתוך רכב אתה צריך לדעת תורה אחרת.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. תודה לכולכם.

ב. את כל הנפחים והכל - אני לומד מחבר של אחי. הוא פשוט אמן בדברים האלה.

ג. אם כל האלקטרוניקה - כבר ראיתי והבנתי. זה הבסיס, לא? מה שחסר לי זה רק הכיוונונים העדינים, והמיקום והכל, נכון?

יש המון דמיון.

הוא מתחיל במגברים רמקולים ופרוססורים. ונגמר בחיבור שנקרא RCA.

אבל חוץ מזה אין הרבה קשר.

יש המון עיוני. שחשוב. אבל המעשי הוא לא דומה בשיט.!

בהגברת רכב, זה RCA. אצלנו, זה SPEAKON. (למרות שכם RCA הוא נפוץ בעולם הגברת האירועים...)

כמו שאמרתי - את האלקטרוניקה - כבר הבנתי, והתחלתי לטחון, וכמו שאני מכיר את עצמי - אני אטחן את זה עד דק, עד שאבין את הפרט הקטן ביותר בכל התסבוכת הענקית והמלבבת הזאת, שנקראת הגברת רכב.

עדיפות לשפשוף עצמי בבית ולא אצל בעלת מקצוע

צריך גם קרם אני מאמין.

:roll::lol::oops:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל - סיימת קורס, מזל-טוב

עכשיו תנחת, בנימה ידידותית עם חיוך כמובן, אני לא תוקף אותך או משהו כזה. אתה רק טעמת את קצה המזלג.

באיזשהו רגע אתה מבין שאנחנו תמיד טירונים, אין סוף לתחום הזה.

RCA, SPEAKON או BNC או כל דבר אחר זה בסך הכל מחבר בסופו של דבר.

אתה תוכל למצוא פה כמה וכמה ת'רדים שבהם מישהו שמבין בהגברת אירועים נכנס לוויכוחים הזויים עם ניר (גרין מונסטר) וגם איתי ועוד חברי ומנהלי פורום אחרים - שזה יתן לך טעימה קטנה מעד כמה שני תחומי הסאונד האלה שונים אחד מהשני.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק אל תגידו לי שאתם מחפשים סטייג'ינג ,אימג'ינג ופירוט באולמות חתונה:)

מוכר סטים קומפוננט ומגברים ברמה גבוהה לרכב!

טוויטרים HYBRID AUDIO L1 PRO + L1V2

מידריינג Hybrid Audio L4

מגברים לרכב - TRU TECHNOLOGY S44 - \ TRU TECHNOLOGY S45

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטח שכן :-P בחתונה שלי אני כיוונתי את המערכת עם הDJ ככה שהטוויטרים לא יכאבו באזניים :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5593 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...