Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעיה בפולו 2003- נורת CHECK ENGINE+EPC

אייל
שימו לב! השרשור הזה בן 5562 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

אשמל לעזרתכם בפתרון בעיה בפולו 2003 אוטומט קוד מנוע BBY - אחד הרכבים במשפחה שלי. (כן, VW לא מושלמים -תחסכו את זה ממני)

הסימפטומים: נורת EPC + נורת CHECK ENGINE נדלקות יחד

polowarningshq0.jpg

w1024.png

באחד המקרים הרכב נכבה תוך כדי נסיעה (במהירות נמוכה - כמעט עצירה) - קרה פעם אחת בלבד.

למעט הידלקות הנורות לא רואים שומדבר ולא מרגישים שומדבר,

הרכב נוסע כרגיל, ולאחר כיבוי והתנעה נעלמת נורת ה CHECK ENGINE, לאחר זמן מה גם נכבית ה EPC. זה קרה פעמיים בשבוע האחרון.

התקלה היחידה שנרשמה במחשב הרכב הינה :

polo1do8.jpg

על פי חיפוש באינטרנט התוצאות היבשות לקוד תקלה זה הן:

Mass Air Flow Sensors (G70) faulty

Intake Air System faulty/leaking (false Air)

Throttle Pedal faulty

Throttle Body dirty/faulty

השאלה היא האם יש למישהו נסיון אישי עם הבעיה הזאת ויכול לתת טיפים וכיוון.

ברור לי שצריך להכנס למוסך , אבל יש לי תחושה שמדובר בתקלה חמקמקה שיכולה לחזור אחרי החלפת סנסור כזה או אחר לכן חשוב לי לפסול כמה שיותר אופציות בהתחלה (בצ'מפיון דרך אגב, המליצו על החלפת חיישן למבדא שזה נשמע לי קצת נמהר ובעיקר יקר !)

הרכב יועבר אליי בסוף השבוע, ועד אז כל מה שנותר לי זה "להשתעשע" בספקולציות מעל גבי הפורום.

תודה,

אייל.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

1. בדוק את הקונקטור של חיישן מצב מצערת בצד ימין של דוושת המצערת בחלק העליון האם הוא מחובר כראוי והחיווט תקין, או תייתכן תקלה בחיישן עצמו.

2. התקלה יכולה להופיעה גם עקב חיישן כמות אוויר או מצערת תקולה

3. בדוק גם האם מפסק של הקלא'צ תקין

4. בדוק מפסק של אור ברקס (אני הייתי בודק שכול המנורות תקינות)

מה מצב הטורים בסרק האםסל"ד סרק עלה ? האם הרכב סוחב היטב ?

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוני,

אם כול הכבוד לתוכנת אוטודאטה (בסיס נתונים) אבל מנוע אמור להתכבה עקב חיישן למדה (חמצן) תקול וגם מנורת EPC לא אמורה לדלוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנוע אמור להתכבות בגלל למדה תקול ? מרק אני חושב שאתה טועה, יש מפות חירום שמתגברות על זה

כמו שיש מפות חירום לMAF, ולעוד הרבה חיישנים,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב לא אמור להכבות מחיישן למדא תקול , מנסיון גם ב-306 שהייתה לי (למרות שהיא לא הדליקה CHECK ENGINE )

ובסויק של ההורים (2004 , הדליקה CHECK ENGINE ) אף אחד מהרכבים לא נכבה.

דרך אגב מזה מנורת EPC ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה,

האבחנות שאני העליתי הן מתוך ROSS TECH.

התקלות בAUTODATA בדרך כלל נכונות אבל שטחיות. לעתים התקלה נגרמת מגורמים אחרים מאלו שנרשמים , לכן הצעתם של בעלי נסיון חשובה מאוד.

למשל: 2 תקלות שונות שקשורות למצערת שנרשמו במחשב בגולף ונגרמו מצינור נשם קרוע (צינור פשוט של חצי מטר) שמשך אוויר.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנוע אמור להתכבות בגלל למדה תקול ? מרק אני חושב שאתה טועה, יש מפות חירום שמתגברות על זה

כמו שיש מפות חירום לMAF, ולעוד הרבה חיישנים,

שכחתי מילה אחת מה הסיפור ?

"יוני,

אם כול הכבוד לתוכנת אוטודאטה (בסיס נתונים) אבל מנוע לא אמור להתכבה עקב חיישן למדה (חמצן) תקול וגם מנורת EPC לא אמורה לדלוק."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה,

האבחנות שאני העליתי הן מתוך ROSS TECH.

התקלות בAUTODATA בדרך כלל נכונות אבל שטחיות. לעתים התקלה נגרמת מגורמים אחרים מאלו שנרשמים , לכן הצעתם של בעלי נסיון חשובה מאוד.

למשל: 2 תקלות שונות שקשורות למצערת שנרשמו במחשב בגולף ונגרמו מצינור נשם קרוע (צינור פשוט של חצי מטר) שמשך אוויר.

כתבתי לך מה לבדוק !

תתחיל מזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה מרק,

כפי שרשמתי כשאקבל את הרכב לידיי, אתחיל בבדיקות, בינתיים יצא לי לבצע לו בסופ"ש הקודם את הסריקה באמצעות המחשב. מכיוון שלא דלקו נורות במשך מספר ימים וגם בזמן ביקורי שם, ביצעתי איפוס של התקלה בתקווה שכמו בפעם הקודמת, היא תיעלם ליותר משנה - אבל מכיוון שהיא חזרה אחרי יומיים אז צריך לתת לה בראש :)

אייל.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחיל מעשה זאת בעצמך...

1. תסיר את בית פילטר האוויר ונקה את בית המצערת בעזרת סמרטוט טבול באציטון ולא ספריי קרבורטורים ! באיזורים המסומנים בציור+ניקוי כאשר היא פתוחה

2. לאחר הניקוי בצע כיוון בסיסי של המצערת

3. אני לא זוכר אם ברכב שלך יש MAF או MAP לפי דעתי בדגם שלך קיים חיישן MAP (שניהם אני בטוח שלא)

נקה בעזרת ספריי מגעים סרוויסול בצורה ייסודית את החיישן

4. לפי דעתי חיישן מצב מצערת תקול (למעשה זה פוטנציומטר עם שני מסלולים)

N24-10124.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מישהו יוכל לענות לי על שתי שאלות קטנות אשמח. מה זה הנורה של eps יש לי אותה בפאסט שלנו ואני לא מבין מה זה.

וגם כיצד אפשר לבדוק תקלות עם תוכנה ומחשב מישהו מוכן להסביר לי זאת?

VOLVO S60 2.4

HU: alpine 9855 .AMP JBL 1004 . SPK:MORAL PULSE

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחיל מעשה זאת בעצמך...

1. תסיר את בית פילטר האוויר ונקה את בית המצערת בעזרת סמרטוט טבול באציטון ולא ספריי קרבורטורים ! באיזורים המסומנים בציור+ניקוי כאשר היא פתוחה

2. לאחר הניקוי בצע כיוון בסיסי של המצערת

3. אני לא זוכר אם ברכב שלך יש MAF או MAP לפי דעתי בדגם שלך קיים חיישן MAP (שניהם אני בטוח שלא)

נקה בעזרת ספריי מגעים סרוויסול בצורה ייסודית את החיישן

4. לפי דעתי חיישן מצב מצערת תקול (למעשה זה פוטנציומטר עם שני מסלולים)

:mm_yeah:

אני גם בעד שתתחיל לבד ותראה לאן מתקדם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב לא אמור להכבות מחיישן למדא תקול , מנסיון גם ב-306 שהייתה לי (למרות שהיא לא הדליקה CHECK ENGINE )

ובסויק של ההורים (2004 , הדליקה CHECK ENGINE ) אף אחד מהרכבים לא נכבה.

דרך אגב מזה מנורת EPC ?

לחבר שלום,

EPC=Electronic Power Control

בקצרה, בקרת כוח אלקטרונית

הרכב של אייל אינו מצוייד בכבל גז המחובר מצידו האחד לדוושת הגז ומצידו השני למצערת כמו ברכבים ישנים.

הרכב מצוייד בחיישן מצב מצערת המחובר לדוושת הגז ומשם למחשב ניהול מנוע. כאשר הנהג לוחץ על דוושת הגז הוא למעשה 'מבקש' יותר כוח (מומנט) ממחשב הרכב, מחשב הרכב הוא זה ששולח אות חשמלי למצערת חשמלית בעלת מנוע שמשנה את הזווית של שסתום המצערת.

כמובן המערכת מוזנת בעוד הרבה פרמטרים מחיישנים שונים כגון: חיישן מצב הקלא'צ,חיישן אור ברקס אחורי וגם מידע לגבי צרכנים שעובדים כגון מזגן.

חיישן מצב מצערת.JPG

מצערת אלקטורנית.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5562 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...