Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

[סקר] מיקום הילוך REVERSE בגיר ידני, המועדף עליכם.

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 2348 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ההעדפה שלי - ללחוץ את הידית כדי לשלב לרוורס (לא משנה המיקום), או ליד ההילוך השישי.

גם מה שעזר לי להעדפה זה שפינטזתי קשות על ידית הילוכים "משופצרת" בהזמנה אישית מ Raceseng, ואז מסתבר שבאופל אדם S הידית הילוכים עם כפתור לרוורס כיוון שההילוך נמצא בצמוד משמאל להילוך ראשון.. ואז אי אפשר להחליף לאחרת. מאז אני מתעב את הידית הזו.

גם התפעול מעצבן, למה כפתור?

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 75
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בגיר עם 5 הילוכים אין שאלה - הרוורס נמצא כמעט תמיד מתחת לחמישי, והם חולקים שני צדדים של אותו סינכרונייזר.

בגיר עם מספר זוגי של הילוכים - בימינו 6 הילוכים, בפיאסטה שהיתה לי פעם 4 הילוכים - לרוורס יש גלגל שילוב נפרד, וצריך ניצרה בשביל לא להתברבר עם יותר מדי חריצים שהידית יכולה להיכנס אליהם.

אפשר להתפלסף עד מחרתיים מה עדיף, האילוצים הם טכניים ברובם.

דייקנות היא הכישרון לנחש בכמה הצד השני יאחר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו אצלי בקיה, שמאלה למעלה עם נצרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגיר עם 5 הילוכים אין שאלה - הרוורס נמצא כמעט תמיד מתחת לחמישי, .

דווקא בהמון מכוניות עם 5 הילוכים רוורס נמצא משמאל לראשון עם ניצרה. זה סידור די נפוץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש לא משנה - להכל מתרגלים בסופו של דבר.

זה משנה מעט, בבימרים לוקחים ימינה ושמאלה חזרה לכיוון הראשון, שהמהלך הזה פותח את הגישה לרוורס. אבל, אם מפעילים מעט לחץ בלי כל התהליך אמנם לא תגיע לרוורס אבל אתה חורג מעט מהמסילה- מה שגרם לי לפספס כמה פעמים הורדת הילוך משלישי לשני בלהט הרגע על המסלול.

מהבחינה הזאת הכי נוח להערכתי נצרה+מעבר לשישי, ככה שבשום העברת הילוך שהיא לא תמצא את עצמך מפספס בגלל חריגה.

פרויקט חדש, מאור יוצא להתחרות - עקבו כאן

Toyota MR2, 1985 - Sold | Renault-Sport Clio RS (203), 2011 - Black – Sold | Subaru Impreza STI, 2003 -Java Black- Sold

Alfa-Romeo Mito QV, 2011 - Tornado blue - Sold |BMW E30 Coupe, 1989 - Alpine white - Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שיחה קונקרטית על בעיה כללית שלדעתי פשוט נוראית בעולם הרכב - כל יצרן רכב מייצר את כלל מערכות תפעול הרכב באופן שונה משמעותית מהשני, דבר שיוצר בלבול אדיר במעבר בין מכוניות!, כמה דוגמאות קטנות - היה לי בטווח של 3 שנים 3 רכבים סופר-מיני שונים, סיאט איביזה, רנו קליאו ופיג'ו 208:

- בקרת שיוט ושליטה מהגה

סיאט איביזה - ידית של המגבים לבקרת השיוט וידית בצד השני לשליטה מההגה

פיג'ו 208 - שליטה על המערכת בהגה ובקרת שיוט ע"י ידית מאחורי ההגה

רנו קליאו - שליטה על המערכת מאחורי ההגה ובקרת שיוט על ההגה! אפשור המערכת בכלל במתג שיושב בין המושבים

- אורות

רנו קליאו, פיג'ו 208 - ידית איתות לסובב קדימה פעמיים

סיאט איביזה - מתג מצד ימין מתחת להגה, הידית קיימת לאיתות ואורות גבוהים

- העברת הילוכים בטיפטרוניק(הפיג'ו ידנית - שמה זה היה מתג על הידית ומשיכה למעלה)

רנו קליאו - קדימה להוריד אחורה להעלות

סיאט איביזה - קדימה להעלות אחורה להוריד

הדבר פשוט גובל בהתעללות בנפש חייה - למה אי אפשר לייצר סטנדרט אחד לתפעול הרכב?! למה אני צריך "ללמוד" שטויות כמו איך להדליק אורות מחדש על כל רכב שאני נכנס בו? לא הגיע הזמן שהרגולטר יעשה סוף לשטויות האלה?.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חיבבתי את הסקודות, עם הלחיצה ואז כמו ראשון. לא מאוד אינטואיטיבי עבורי ולקח לי זמן להתרגל.

כל מקרה אחר (מסופה ועד נצרות) לא הפריע במיוחד וההתרגלות הייתה זריזה.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי משהו מועדף בעיקרון.

ברנו שהייתה לי (קליאו דור 3) הרוורס ישב מתחת לחמישי ולא הייתי צריך ללחוץ את הידית כלפי פנימה או למשוך טבעת כלפי מעלה.

בפיאט הרוורס יושב באותו מקום אבל צריך להרים את הטבעת, לא מפריע לי.

בחו"ל תמיד קיבלתי ידניות עם 6 הילוכים, אז דחיפת הידית/הרמת טבעת והסטה שמאלה, לא ממש מפריע לי.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכי חביב בעיני, גיר zf 5325 אסטון דיבי 4, 5, 6 מכה ימינה ולמטה. המכה מאפשרת חצייה של הנצרה.

יגואר אי-טייפ מנגנון דומה, גיר אחר.

סופר קול.

כשאגלה איך גירים של פרארי 250 swb אשתף, מבטיח!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקפיץ שירשור מ 2008, אני חושב שיש עכשיו בארץ יותר מכוניות ידניות ממ שהיה אז.

יש תובנות חדשות?

כן,

בפורשה 914, הגיר מורכב הפוך, כך שראשון זה אחורה שמאלה ומשם מתקדמים.

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היו לי פיג'ו ופולקסווגן ידניות, אבל הכי הרבה שנים כמובן BMW ידנית, אז זאת השיטה המועדפת עלי. אין פיספוסים.

לפני שנים רבות שכרתי מרצדס ידנית בגרמניה ועד היום האחרון לא הבנתי איך הנצרה עובדת, היה נדמה לי שזה משהו עם להרים את הידית, אבל חצי מהפעמים הידית נשארה לי ביד, באוויר, עם כל השק עור מלמטה. כנראה שלא הבנתי נכון..

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במכוניות שהיו בעלות 3 הילוכים (היה פעם דבר כזה..), הרוורס היה במקום של ההילוך הראשון, בלי שום ניצרה.

באופל רקורד ובפורד טאונוס שהיו עם ידית הילוכים שסמוכה לגלגל ההגה, היתה ניצרה בדמות כפתור, וזה היה נוח מאד לשימוש.

האמת, אני קצת מתגעגע למכוניות עם מוט הילוכים ליד ההגה, בייחוד לפיג'ו 404.

היה לה גיר חלומי.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולא לשכוח את ידית ההילוכים של רנו 4, שהייתה ממוקמת במקום מיוחד, מימין להגה, טיפה נמוך מלוח השעונים, והעברת ההילוכים התבצעה ע"י משיכה/דחיפה ורבע סיבוב לימין או לשמאל.

זה התיאור הכי טוב שהצלחתי להמציא. מי שלא חווה, לא בטוח שיכול לדמיין במה מדובר.

עריכה -מצאתי תמונה:

https://www.google.co.il/search?q=ידית+הילוכים+רנו+4&dcr=0&prmd=ivn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiP6aq9ncvXAhUMLZoKHb4MAyIQ_AUIEigB&biw=360&bih=560#imgrc=wsx2fsdVVIQmYM:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת לא משנה לי כלכך, באופל שהיית לי זה היה לראשון עם נצרה, כרגע ברנו קליאו שלי זה בהילוך שישי, לא מפריע בכלל איפה ההילוך.

דרך אגב בנסיעה ההילוך ננעל ואי אפשר להעביר אליו, כנל גם להילוך ראשון ממהירות מסויימת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2348 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...