Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שיפוץ ושיפור פורד סיירה 91

טלר
שימו לב! השרשור הזה בן 5722 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

אני חושב על פרוייקט בתחום הרכב, אך לא בטוח שאני מבין את כל ההשלכות.

לפני שאני נכנס לבור בלי תחתית, אשמח לקבל מספר פרטים והכונות.

יש לי אפשרות להשיג פורד סיירה שנת 91 - בחינם.

היא ללא טסט כבר שנתיים וחצי (עומדת בחניה) - הרשיון מעולם לא הופקד (רק לא שולם).

מדובר על דגם 1.6. גיר רגיל 5 הילוכים.

הרעיון הוא להפוך אותה לרכב דריפטים -> החלפת מנוע ל 2.0, תיבה?, חיזוק הסרן האחורי ועוד.

את רוב העבודה אני הולך לעשות בעצמי (סוג של מוסך מדרכה), כאשר את הדברים הגדולים כמו החלפת מנוע יעשה מכונאי מומחה במוסך (יש אחד שאני מכיר).

יש למישהו הערכה כמה פרוייקט כזה עלול לעלות?

תודה, טל.

אל תעבור על החוק! עברת - אל תתפס! נתפסת - אל תודה! הודית - אל תחתום! חתמת - אל תתפלא!

זהו! אין יותר מאזדה :cry: (או אוטו בכלל :shock: )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול להשתיל מנוע 2.0 פינטו או 2.0 גיאה ולהישאר עם התיבה שיש לך כרגע, זה אפשרי כזכור לי.

להחליף מנוע בחצר הביתית, להוציא את המנוע אפשר עם כמה חבר'ה, אבל להכניס אותו יהיה בעייתי ביותר.

שבוע טוב, חכה לתגובות של אנשים יותר מבינים ממני בסיירה.

:wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מתכוון להשאיר את אותו גיר, מצד אחד זה מעניין, כי גיר של דגם 2 ליטר תיאורטית אמור להיות ארוך יותר. ככה אתה מקבל יחסי העברה יותר ספורטיביים, אבל דרוש קלאץ' מחוזק.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, מישהו יודע מה קורה עם הרישוי?

אני הרי מתכוון לעשות אותה חוקית לכביש.

האם העובדה שהרכב עומד שנתיים וחצי יפריע, ועד כמה?

טל.

אל תעבור על החוק! עברת - אל תתפס! נתפסת - אל תודה! הודית - אל תחתום! חתמת - אל תתפלא!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם העובדה שהרכב עומד שנתיים וחצי יפריע, ועד כמה?

יפריע באותו מובן שתאלץ לשלם אגרת רישוי על השנים ההם. אולי גם בדרך לבקר את מכון התקנים.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מתכוון להשאיר את אותו גיר, מצד אחד זה מעניין, כי גיר של דגם 2 ליטר תיאורטית אמור להיות ארוך יותר. ככה אתה מקבל יחסי העברה יותר ספורטיביים.

גיר "ארוך" יותר מקבל יחסי העברה ספורטיביים יותר?

נייט...

גיר קצר יותר (הפרשים קטנים ביחסי העברה) מציין ספורטיביות יתר - יענו - שמירה על תחום הגמישות של המנוע.

אולי בסגירות (מהירות מקסימלית) תוכל להגיע למהירות גבוה יותר, אבל התאוצה שלך תהיה על הפנים, כך גם המומנט שיושג בכל סל"ד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע לי כמו אחלה פרויקט, אבל:

1. אני לא יודע אם אפשרי לעבור טסט עם החלפת מנוע כזאת.

2. כדאי לך לחשוב על קניית מתלים קשיחים יותר, ולכוון מעט קאמבר שלילי מקדימה, ומעט toe out מאחורה.

3. קצת לא נוח לנסוע על רכב דריפטים בכביש הציבורי.

Most people drive to work.

Others work to DRIVE

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפריע באותו מובן שתאלץ לשלם אגרת רישוי על השנים ההם. אולי גם בדרך לבקר את מכון התקנים.

לא נשמע לי משמח במיוחד.

אם יש משהו שאני לא בדיוק מסתדר איתו זה בירוקרטיה הארץ ישראלית (שהיא בערך אותה בירוקרטיה כמו בשאר העולם, רק שפה היא מתובלת בתרבות ה"אחי", מזג ים תיכוני והרבה זיעה)

האם ידוע מה הפרוצדורה?

לגבי מסגרת תקציב.

כרגע לא סגור. מבחינתי הפרוייקט הזה נמצא בשלב של "go / nogo". אני צריך להבין כמה זה הולך לעלות (לא ברמה מדוייקת. רק בסדרי גודל (2K, 5K, 10K, 20K))?

כפי שאני מבין כרגע, מדובר על:

- החלפת מנוע לזה של 2.0 (ואולי אפילו השתלה של קוזוורט'?)

- הגיר אמור להשאר כמו שהוא (אלא אם כן הוא כבר ממש גמור. עד שלא ננסה אותו - לא נדע כנראה. מה שכן, הוא בכל מקרה יעבור ניקוי יסודי עם חומרי סיכה טובים).

- החלפת המתלים (קדמיים - לבטח. אחוריים - לא בטוח. יכול להיות שגם, לא סגור על זה כרגע. מה שבטוח שאת רכיבי ההיגוי (משולשים וכו') יהיה חובה להחליף, פשוט כי הם כבר עייפים)

- ציר אחורי. לצערי אני לא ממש מבין כרגע מה ואיך צריך להחליף שם, ומה אמור לבוא במקום. אשמח להערות.

- קצת קוסמטיקה (צמיגים, ג'אנטים, ניקוי יסודי של פנים הרכב).

כנראה שכל מה שציינתי כאן הוא חובה. היות ואחרת, אני חושש להיותו של הרכב מסוכן. שכן, הוא מיועד לפעילות ספורטיבית (דריפטים, ג'ימקאנות, ושאר מרעין בישין) ומע' היגוי שקורסת במהלך אחת מהפעילויות הנ"ל - לא המתכון הבטוח לחיים ארוכים.

שוב תודה, טל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מתכוון להשאיר את אותו גיר, מצד אחד זה מעניין, כי גיר של דגם 2 ליטר תיאורטית אמור להיות ארוך יותר.

גיר "ארוך" יותר מקבל יחסי העברה ספורטיביים יותר?

לא הבנת אותי. התכוונתי להפך ממה שרשמת.

אני אומר שגיר שבא בדגם עם מנוע 2 ליטר אמור להיות ארוך יותר כדי לפתח מהירות סופית גדולה יותר.

יכול להיות שההבדל בדפרנציאל. למשל בבימרים ישנים מסדרות 528 אוהבים לשים דפרנציאל של 520 לצורך "ספורטיביות".

יכול להיות שבסיירה 1.6 ו-2 ליטר אותו דבר אבל דפרנציאל עם יחס העברה אחר. אבל יכול להיות שגיר של 2.0 ארוך יותר וזה כמובן פחות ספורטיבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לך סיירה 1600 וגם סיירה 2000 בתור טורמת איברים אז אני מאמין שפרויקט כזה יעלה בסביבות ה 20-25K ש"ח.

אם אין לך תורמת איברים אז צפה לעלות בסביבות ה 40K ש"ח.

כל המספרים האלה כמובן במידה ואתה עושה את מרבית העבודה.

לסיכום אוירת הדיכאון , לא יאשרו לך את הגדלת הנפח והאוטו לא יוכל לעבור רישוי.

סיור קצרצר ביד 2 הניב את האוטו הזה, מדובר בבסיס הרבה יותר טוב לפרויקט, יותר אמין, יותר חוקי ואפילו ממש זול.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנוע 2000 הוא בעל 110 כ"ס כשהוא חדש, איזה דריפטים בדיוק תעשה?

אל תזלזל. יש חבר'ה שגם עם 80 כ''ס נוסעים על הצד.

המנוע פינטו של סיירה, גרסאת 2 ליטר, אפשר לגדוש איתו ובאמינות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5722 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...