Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

‫התלבטות לגבי רכישת סיטרואן C3 חדשה, בעד/נגד?‬

מיכאל1111
שימו לב! השרשור הזה בן 5730 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אני מתלבט לגבי רכישת סיטרואן C3 חדשה מהחברה.

אנחנו מצפים לילד ורוצים רכב שיכיל את העגלה. מצד שני, אנחנו לא רוצים להיתשגע ולקנות אוטו גדול מדי (כמו המזדה 3 וטויוטה קורולה). אנחנו גם שוקלים רכב חדש ולכן לא כל-כך רוצים לקנות רכב יד שניה (כמו הפגו 207) ב- 100000 ש"ח.

הלכנו היום לסוכנות והיה נראה שהתא מטען שלו מאוד מרווח ונעים מצד אחד ומצד שני הרכב דיי נוח ומרווח בפנים.

בנוס, מבחינת השוק, לפי מה שראיתי לא מוצאות הרבה סיטרואן C3 למכירה (למרות שאני רואה הרבה מהן בכבישים), זה לא אומר שאנשים דיי מרוצים מהרכב ולא מוכרים אותו?

שקלנו גם את הפונטו גרנדה החדשה. הלכנו לראות אותה היום והיה נראה שהתא מטען שלה ממש קטן (יחסית, אומנם לא קטן כמו של הסויפט אבל עדיין קטן).

הסיבה שאנחנו אולי נרד ממנו זה הרבה מאוד אנשים דווקא המליצו לנו נגד הרכב הזה ונגד החברה בכלל. מה גם שכשעשינו בו נסיעת מבחן לא התרשמנו לטובה מהגיר הרובוטי ומהחוסר כוח שהיה לרכב הזה.

דעתכם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקטנות האירופאיות סובלות מירידת ערך מאוד גבוה - וזה כולל את ה C3 וגם את הפונטו.

"סיטרואן" מקבלת מלוי יצחק "יחס מועדף" בכל מה שקשור לשמירת ערך, והמשמעות (מבחינה כלכלית) היא שתוכלו לקנות C3 בת 3 שנים (מודל 2005) בחצי מחיר מאחת חדשה ! (כ 50K ש"ח).

יתר המכוניות של סיטרואן גם כן לא מתהדרות בשמירת ערך טובה - ולכן זה הופך אותן ליותר אטרקטיביות בשוק המשומשות (בעיקר למי שמעדיף לקנות אוטו כמעט חדש בחצי המחיר).

ה C3 מראה אמינות דיי טובה והגרסאות המאובזרות (PACK) עדיפות.

לפי מה שאני רואה בחלק מהאתרים, הגרסה היחידה שקיימת כרגע מציעה רק 2 כריות אויר (שזה מאוד נמוך ביחס לסטנדרט כיום). יש לבדוק מול היבואן איזה גרסאות קיימות כרגע למכירה ומה המפרט הבטיחותי שלהן. בגרסאות הישנות (שם גם יש מנוע 1400 סמק) ישנן 4 כריות אויר (ב SX PACK), בקרת אקלים ושאר ירקות. כיום נמכרת רק גרסת 1600 סמק אך לא ידוע לי באיזו רמת גימור\אבזור.

אם אתם רוצים לחסוך קצת כסף, כדאי לחפש אחת מודל 2005 מאובזרת - ככה גם תחסכו מייד 50K ש"ח ומעבר לחיסכון המיידי תרוויחו ירידת ערך סבירה (ביחס למטורפת) שהרכב כבר ספג.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא הסתכלתי באתר שעוקב אחר ירידות הערך במכוניות ולא שמתי לב לאיבוד ערך יוצא דופן של ה- C3,

מדוע אתה אומר שהן מעבדות הרבה מערכן בעידודו של לוי יצחק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא הסתכלתי באתר שעוקב אחר ירידות הערך במכוניות ולא שמתי לב לאיבוד ערך יוצא דופן של ה- C3

תשווה אותה מול יפאנית קטנה (סיריון או יאריס לצורך ההמחשה) ותראה... (יאריס 2005 עולה כ 30K שח יותר מ C3 2005 !).

בשביל להמחיש את ההבדל "מאותו הבית", שים לב למחירים של 206 מול C3 באותו המודל (המחירים של ה 206 גבוהים יותר ב 10-15K שח לאותו המודל).

מדוע אתה אומר שהן מעבדות הרבה מערכן בעידודו של לוי יצחק?

אני לא אומר, זו עובדה :p

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר במכונית בסוף מחזור החיים שלה, הדור השני של הC3 יוצג עוד חודשיים בתערוכת פאריז, עדיף לחכות עד אז.

בנוסף היבואן מציע כרגע את הC3 רק ברמה אחת. הדגם היחיד שנמכר כרגע בארץ הוא בעל רמת אבזור נמוכה: 2 כ"א, 2 חלונות חשמל וללא מערכת בקרת יציבות. במחיר הזה (100K) או סביב המחיר הזה יש אופציות לא פחות טובות.

אם אתם שוקלים לקנות כזאת מיד שניה: שימו לב שמשנת הדגם 2006 הC3 עברה מתיחת פנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובה,

דווקא הסתכלתי על מחירון של רכבים ב- Yad2 כדי לראות בכמה רכבים נמכרים. הסתכלתי מדגמי 2006 ומאלה (שאז יצא ה- C3 עם המתיחת פנים). אז קודם כל, לא מצאתי בכלל C3 למכירה פרט לאחד לעומת מלא פגו 206! זה אומר (לי לפחות) שאנשים מרוצים ממנו ולא מוכרים אותו, כי אני בהחלט רואה את האוטו הזה הרבה על הכביש.

מבחינת המחיר, גם שהסתכלתי אז מחיר הפגו ברוב השנים היה איזה 5K יותר, אז נראה כאילו שהירידת ערך דיי שווה, לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא הסתכלתי על מחירון של רכבים ב- Yad2 ...... אז קודם כל, לא מצאתי בכלל C3 למכירה ....

בטוח שהסתכלת באתר הנכון?

http://www.yad2.co.il/Cars/Car.php?AreaID=&ModelID=30&SubModelID=265&FromYear=&UntilYear=&Auto=&fromPrice=&untilPrice=&Info=&SubSubModelID=0&OwnerID=&fromKM=&KM=&fromEngineVal=&untilEngineVal=&EngineTypeID=&fromHand=&Hand=&Page=1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיכאל היי

זה שראית שיש המון 206 למכירה לא אומר שאנשים לא מרוצים מהרכב , אלה נמכרו הרבה יותר 206 מאשר C3 .

לשם המחשה יש המון מאזדות 3 למכירה , זה אומר שאנשים לא מרוצים? כמות המכירות של ה-3 בארץ גבוההות מאוד ולכן יש המון היצע של יד 2.

עמית.

1.6 206

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובה,

דווקא הסתכלתי על מחירון של רכבים ב- Yad2 כדי לראות בכמה רכבים נמכרים. הסתכלתי מדגמי 2006 ומאלה (שאז יצא ה- C3 עם המתיחת פנים). אז קודם כל, לא מצאתי בכלל C3 למכירה פרט לאחד לעומת מלא פגו 206! זה אומר (לי לפחות) שאנשים מרוצים ממנו ולא מוכרים אותו, כי אני בהחלט רואה את האוטו הזה הרבה על הכביש.

מבחינת המחיר, גם שהסתכלתי אז מחיר הפגו ברוב השנים היה איזה 5K יותר, אז נראה כאילו שהירידת ערך דיי שווה, לא?

המכירות של ה C3 בשלושת השנים האחרונות פשוט בקרשים, בקושי מכרו יחידות בודדות.

ה 206 נמכרת הרבה יותר טוב בזכות המראה והתכונות שלה ולכן השוק יד-שניה שלה גם הרבה יותר פעיל.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מטרידה אותי הבטיחות של ה- C3. הדגם שנבחן ה- Euroncap הוא עם 6 כריות אוויר ואילו הדגם שנמכר בארץ הוא של 2 כריות אויר. המוכר בחנות אמר שזה לא משמעותי וש - 4 כוכובי הבטיחות שהרכב זכה בהם במבחני ריסוק תקפים גם לרכב הזה, זה נכון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדגם שנבחן ב-NCAP היה עם 4 כריות ולכן הציון לא תקף עבור הדגם בארץ (אם כי ההבדל לא מאוד גדול).

בכל מקרה הנה המלצה חד משמעית - אל תקנה C3 חדשה, נקודה. הרכב כבר מתיישן ולחלוטין לא רלוונטי בשוק של היום וברמת האבזור בה הוא נמכר. אם כבר - קנה אחת משומשת. מלבד צריכת דלק לא טובה בגיר אוטומטי, היא מכונית נעימה למדי ומאוד מאובזרת (בדגם שלפני מתיחת הפנים - גרסת PACK).

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובלי שום קשר להמלצות הטובות שקיבלת כאן, אולי עדיף לכם לשקול קומפקטית בסגנון ה C4\308 או משהו בסגנון.

לדעתי רכב סופר מיני כמו ה C3 קטן מדי למשפחה קטנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשווה אותה מול יפאנית קטנה (סיריון או יאריס לצורך ההמחשה) ותראה... (יאריס 2005 עולה כ 30K שח יותר מ C3 2005 !).

עכשיו תעשה תרגיל אחר:

בדוק את מחיר המחירון של C4 והשווה אותו לזה של מאזדה 3 או טויוטה קורולה.

ההגיון אומר שגם כאן תמצא הפרש של עשרות אלפי ש"ח בין מחיר המחירון של C4 לזה של מאזדה 3.

אבל זו בעיה - הפרש של עשרות אלפי ש"ח משמעותו צניחה של עשרות מליוני ש"ח בשווי צי הרכב של חברת הליסינג שמחזיקה אלפי סיטרואן C4 בצי שלה.

רוצה לנחש איך נראה המחירון של C4 ?

הייתי מת לשמוע את ההסבר של לוי יצחק... :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו תעשה תרגיל אחר:

בדוק את מחיר המחירון של C4 והשווה אותו לזה של מאזדה 3 או טויוטה קורולה.

ההגיון אומר שגם כאן תמצא הפרש של עשרות אלפי ש"ח בין מחיר המחירון של C4 לזה של מאזדה 3.

אבל זו בעיה - הפרש של עשרות אלפי ש"ח משמעותו צניחה של עשרות מליוני ש"ח בשווי צי הרכב של חברת הליסינג שמחזיקה אלפי סיטרואן C4 בצי שלה.

רוצה לנחש איך נראה המחירון של C4 ?

הייתי מת לשמוע את ההסבר של לוי יצחק... :twisted:

א. יש משהו בדבריך, אבל... (סעיף ב)

ב. ה C4 חדשה מידי והמחירון של הדגמים (גם של המאזדה 3) מאוד פרוע ולא עקבי - וזה בגלל השוני שיש בין המכוניות המוצעות למכירה (ק"מ נמוך מאוד מיד פרטית ביחס לליסינג עם קמ מאוד גבוה- ההבדלים מגיעים ל 10-15K שח על אותו המודל !).

ג. ממש לא איכפת לי שהמחירון של ה C4 יצנח לקרשים - כך לפחות אדע שיש לי מחליפה בתקציב זנות, בעוד שנתיים-שלוש, לקסארה.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנקודה שלי היא שכשאתה מסתכל על מחיר המחירון של אירופאיות שעדיין נמצאות אצל חברות הליסינג, אתה לא יכול שלא לקבל את הרושם שהמחירים במחירון מופרכים לחלוטין, ולא משקפים את המציאות בשום אופן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5730 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...