Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משאיות, משאיות!!! רק משאיות מעניינות אותי

דב קרדו

פוסטים מומלצים

בהיותי חובב כלי רכב צבאיים, גם אני התענינתי בdukw או כמו שכינו אותו "הברוז" אכן בנוי של שילדה של gmc. אחד מאלה של נאות הכיכר מופיעה באחש מסירטי הבורקס הישראלים. יכול להיות שכץ וקרסו. נסיון לעלות על עקבותהם העלה כי כניראה הוטבעו לצרך בנית מזח הנפט באילת. כמה חבל. גם הקומדקאר 6x6 הוא הwc62 כלי מענין ונחשק. עד כמה ששמעתי בנאות הכיכר החליפו להם את המנועים למנועי דיזל. גם הכלים האלה נעלמו.

אריה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 5.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ההודעות עם הניקוד הגבוה ביותר

השושנים

משהו בשבלך

תמונות שפורסמו בשרשור

אני התעסקתי רק במערכת הדלק . כל חיי ראיתי רק פעם אחת מנוע כזה , ואני זוכר ידיות באיזור ראש המנוע . גם אני ניסיתי לברר ולא היה לי את מי לשאול . למרות היותו רב דילקי כל המשאיות של האו"ם עבדו אך ורק על סולר מיום לידתן עד יום מותן . לגבי המשאיות של נאותהכיכר , עד כמה שידוע לי , ויכול להיות שאני טועה הן הגיעו לארץ כעודפי נאט"ו כבר עם מנועי דיזל . הן לא היו קומנדקרים אלא ריאו לכל דבר ועיניין .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דב . אין לי תמונות כי אני שונא להסתובב עם חפצים עלי למעט קופסת סיגריות . קראתי בפרופיל שלך שאתה מאמירים אז בטוח שאתה לא מעשן , אלא אם אתה צמחוני או טבעוני שחושב שטבק רק מועיל לבריאות [פגשתי אחד כזה ]. קראתי גם שאתה אספן משאיות ישנות אז עשה טובה ושחרר קצת חומר על האוסף שלך .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה:

חבל שלא צילמת, בוודאי ובוודאי זה היה בגלל הצורך להחזיק קופסאת סיגריות...

אני מקווה שיימצאו אחרים שצלמו ו/או שיודעים.

לגבי ההרכבים האמפיביים - מהר שללתי את האפשרות שהם בנויים על שלדת קומנקאר או גי'פ, ורק בגלל טבור הגלגל הקדמי, ששונה באופן מהותי מזה של ה"סיקס" המפורסם, אני מרשה לעצמי להמשיך ולתהות, שמא הרכב המסויים בתמונה בנוי על משהו אנגלי ממלחמת העולם השניה.

האמת, יש לי באיזה מקום את החוברת של כלי הרכב הצבאיים ממלחמת העולם השניה... אבל איפה?

לגבי ה"אוסף" שלי, - אני לא אספן, אני אוהב משאיות ישנות ליקטתי במשך השנים 4, ושלוש מהן (פורד F8 הייבר, מאק EH ו- GMC660) עברו לידיו של אמנון טרנצ'נר מקרית שמונה.

היחידה שאני ממשיך ללהחזיק על שמי ממש, אם כי גם היא חונה אצל אמנון, זה הוולבו סופר-ויקינג 59, אותה רכשתי מבעליה הראשון והיחידי, עדיין במצב נסיעה ב- 1992.

מצבה לא-מי-יודע מה, אבל היא שלימה ויכולה להיות בסיס מעולה לשיחזור ה"טיוליות" של תחילת שנות השישים - ארגז דלתות וסולמות, ספסלים לאורך, מדרגות נשלפות מאחור ודלת אחורית עם שתי דלתות קטנות... מניח שאתה זוכר?

אם תמשיך לשוטט בשירשור של המשאיות, תראה לא מעט תמונות של כולן.

לדעתי, אם הנושא מעניין אותך, שווה לבקר אצל אמנון, רק מומלץ לעשות זאת דרכי (054-7876562)

דב

רנו 9 83, רנו 11 87 (5 ש'!), רנו 19 95 (5 ש'!), מגאן 2001 (5 ש'!), סניק 2007 ועכשיו סיטרואן C4 2007.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה"רב דלקי" עבד בעזרת תא קדם שריפה שבנוי בצורה מסויימת. הכיוונונים לרוב היו מיותרים, ונועדו רק למצב חירום שבו עובדים על דלק ממש לא מתאים.

כל דלק על בסיס קרוסין, מזוט, דס"ל ושמן יכול להפעיל כזה מנוע, אבל זה לא אומר שהוא יעבוד טוב... מותר גם לערבב בנזין, אבל בזהירות.

לגבי הסרטים - מדהים!

לגבי הקמינסים של צה"ל - חלקם הגדול הגיעו בשנות ה 70, אבל כ1000 יחידות (כן, אלף) נבנו בשנות ה80 בתעשיות רכב נצרת מקיטים שנרכשו בארה"ב. ככל הידוע לי, אלו משאיות ה M814 החדשות ביותר שיש בעולם. הכלים שהגיעו בתחילת שנות ה 70 הגיעו עם גלגלים כפולים, במידה 1100-20, ורק חלקם הוסב לגלגלים יחידים 1400-20. רק מסוף שנות ה 70 עברו בצבא האמריקאי לשימוש בגלגלים היחידים באופן מלא.

ה M813A1 שלי, אגב, בתור פליט נאטו (תאריך הייצור לא ידוע), הוא עם דאבל ג'אנט, ולא סינגל.

אסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דגמי M813, כמו כל סדרת M809 אליה הם שייכים צוידו במנוע קאמינס NHC-250. מסיבה זו כל סדרת המשאיות הזו זכתה לכינוי הצהל"י "ריאו קאמינס", למרות שמשאיות מדגם זה כבר לא יוצרו ע"י חברת ריאו בכלל. (רוב המשאיות הללו שקיימות בצה"ל יוצרו ע"י קייזר-פרייזר או ע"י AM General או תע"ר).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש, או לפחות היו בפעם האחרונה שהייתי שם, אצל אונגר (ז'ל) ליד הצריפין- שני ריאו "קטנים", שלדעתי רב-דלקיים, אם זה מעניין מישהו. כמובן שללא רישוי, ובפעם האחרונה שדיברתי עם המנהל שם- הוא לא היה בטוח אם למכירה או לא, ובטוח שלא בזול אם כן...:? אותי הם לא מעניינים- אני מחפש משאיות רוסיות: קראז, אוראל, זיל וגאז (בסדר הזה). גם ללא רישוי- לא אכפת לי! אבל כמעט לא נשארו, ונכחדות יותר ויותר. אני מכיר קראז אחד שנימצא (אם עדיין) באחד מהבסיסים ומיועד לברזל או למטרה- ואין לי דרך להוציא אותו משם!:cry::cry::x:? אני מוכן לשלם- אין לי למי!

י Capri GT 74 MK2 "אספנות", עדיין מחכה לפחחות רצינית.*סוזוקי 1100F (שהפך ל"סטריטפייטר" לצערי :sad: )*GMC וואנדורה 4X4- "לוחם שטח" במנוחה *פורד D שנת78, ש"מת" להפוך ל"אספנות":oops:*פורד פיירמונט 79' :twisted: -חולם להיות שחור:wink: *"משפחת ליילנדים"* *ואסקורט סטיישן שניצלה בדקה ה-91:king::חובב מכוניות, אופנועים, מפלצות למיניהן ומוזיקה, הסובל מחוסר מקום, זמן ותקציב כרוני, להתעסק בכל התחביבים שלו :???:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אריוס צודק . אבל יש קצת בלגן עם הזמנים .נאות הכיכר פעלה עוד לפני ששת הימים כלומר עוד לפני כיבוש סיני במושב נאות הכיכר ליד ים המלח .מכאן שמה . הם באמת עבדו עם קומנדקאר 6x6 עם מנוע בנזין . כנראה כלים מתקופת מלחמת העולם השניה .מהר מאוד הם החליפו המנועים לדיזל .לאחר המלחמה התחלפו הבעלים , רכשו את הריאוסים ועברו לעבוד בסיני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי האמפיביים של נאות הכיכר , דיברתי כרגע עם מוטי מותיקי החברה והוא מאשר שהם היו שאריות של הפלישה במלחמת העולם השניה . זה היה כלי די פרימיטיבי , כשנכנסו למים היו מזיזים ידית שהעבירה את ההנעה לפרופלור .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני מס חודשים ראיתי באזור התעשיה חולון בתחילת רחוב המלאכה , מול קרית שרת שני "מק" ישנים . האחד הוא R600 הייבר והשני הוא DM800 הייבר . שתי המשאיות נראות במצב נסיעה . מה הסיפור שלהן? עיניין אחר הקשור ל"מק" הוא שבאירן עד שהופיעו חומייני ולהקתו היה מפעל של "מק". עם השינוי בשלטון ברחו הרבה מארץ זו וביניהם יהודים . אחד מהם הגיע לארץ עם "מק" R600 הבנתי שהמשאית עשתה את דרכה בנסיעה מאירן דרך תורכיה ומשם באוניה לישראל . כיאות למפעל בארץ מוסלמית היא היתה מקושטת בפיתוחי ברזל בעיקר באזור הגריל ועל גג הקבינה .קשה היה להתעלם ממנה . מדובר בהייבר צהוב .לפני כ10 שנים ראיתי אותה בהרצליה . מעניין מה עלה בגורלה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דב. בעקבות השיחה הטלפונית שמעתי בקולך ונכנסתי לפורום מיום היוולדו .נדהמתי משפע החומר ומהתמונות הרבות של משאיות . אני חי כאן כבר הרבה שנים וגיליתי את המשאיות שליוו את ילדותי .סחפת אחריך קבוצה שלמה שמחפשת בשבילך משאיות . כל הכבוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...