Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה כללית על תיבת הילוכים DSG

roslan1984
שימו לב! השרשור הזה בן 5729 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

יש לי כמה שאלות על תיבת הילוכים DSG

האם החלפת הקלאצים בתיבת הילוכים DSG היא פעולה פשוטה כמו החלפת קלאץ לגיר רגיל ?

או פעולה יותר דומה ומורכבת כמו שיפוץ תיבת הילוכים אוטומטית ?

גם מבחינת עלויות ?

האם יש שחיקה מוגברת בקלאצים בתיבת הDSG או אותו הדבר כמו גיר רגיל ?

אני שואל סתם מסקרנות ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב-DSG 6 הילוכים יש 2 קלאצ'ים "רטובים". לפי מידע כתוב, הם אמורים להחזיק 300K ק"מ. נחשב שאורך חיי רכב עם מנוע בנזין הוא בערך 300K, אז קלאצ'ים האלה מספיקים "לכל החיים".

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממידע פנימי, ברכבי משטרה מסוג סקודה אוקטבייה עם DSG כבר הוחלפו קלאצ'ים השייכים להילוכים 1-3-5 כבר בסביבות 100-120 אלף ק"מ, בתנאי עבודה של רכבי משטרה.

קלאץ' להילוכים 2-4-6 לא הוחלף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שברכבים האלה שמים צ'יפ שמגדיל משמעותית מומנט וזה גורם לבלאי מואץ של קלאץ'.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב-DSG 6 הילוכים יש 2 קלאצ'ים "רטובים". לפי מידע כתוב, הם אמורים להחזיק 300K ק"מ. נחשב שאורך חיי רכב עם מנוע בנזין הוא בערך 300K, אז קלאצ'ים האלה מספיקים "לכל החיים".

מאיפה המספר 300K ?

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שברכבים האלה שמים צ'יפ שמגדיל משמעותית מומנט וזה גורם לבלאי מואץ של קלאץ'.

רכב משטרה משופר? נשמע הזוי.

יש לך סימוכין לטענה הזאת?

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמתנדב במשטרה אני נוהג על ניידות הסקודה החדשות, ולפעמים מרגישים היסוס בתחילת נסיעה.

לגבי צ'יפ- לא ידוע לי, אבל אם יש להן מנוע 1.9 התאוצה מ-0 ל-100 מרגישה ה-ר-ב-ה יותר מהר מ-12.2 שניות הרשמיות. אולי זה מנוע 2.0, למרות שאמורה להיות בו בקרת אקלים ובניידות אין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאיפה המספר 300K ?

בזמנו כשגיר DSG רק יצא, קראית אליו וכמה שאני זוכר היה רשום שקלאצ'ים אמורים להחזיק 300K.

באופן כללי, לעיתים קרובות יוצא לי לנסוע על מוניות (כל יום), ביום חמישי נסעתי על אוקטביה עם גיר DSG. לטענת נהג מונית, לא הוחלפו ברכבו קלאצ'ים (הרכב עבר כ-340K ק"מ).

רכב משטרה משופר? נשמע הזוי.

יש לך סימוכין לטענה הזאת?

במובן מסויין הנה הסימוכין:

כמתנדב במשטרה אני נוהג על ניידות הסקודה החדשות, ולפעמים מרגישים היסוס בתחילת נסיעה.

לגבי צ'יפ- לא ידוע לי, אבל אם יש להן מנוע 1.9 התאוצה מ-0 ל-100 מרגישה ה-ר-ב-ה יותר מהר מ-12.2 שניות הרשמיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בזמנו כשגיר DSG רק יצא, קראית אליו וכמה שאני זוכר היה רשום שקלאצ'ים אמורים להחזיק 300K.

באופן כללי, לעיתים קרובות יוצא לי לנסוע על מוניות (כל יום), ביום חמישי נסעתי על אוקטביה עם גיר DSG. לטענת נהג מונית, לא הוחלפו ברכבו קלאצ'ים (הרכב עבר כ-340K ק"מ).

במובן מסויין הנה הסימוכין:

מה זה קשור ההרגשה?

גם מאזדה לאנטיס מנוע 2000 מרגישה יותר זריזה ממה שהיא בפועל.

כל רכב משדר בצורה אחרת את תחושת התאוצה שלו.

ד"א יש הבדל בין מה קורה גשמשו רק יוצא לבין כלמשו כבר יש פז"מ מסוים על הכביש (במקרה של רכב).

אני בטוח שאחרי נסיון ממשי עם ה DSG ,הק"מ עלה.

אגב,כמה עלות החלפת קלאצ'ים+עבודה?

:oops:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ד"א יש הבדל בין מה קורה גשמשו רק יוצא לבין כלמשו כבר יש פז"מ מסוים על הכביש

הנהלת הפורום מפצירה במשתמשים לא להגיב בפורום תחת השפעת סמים קלים או כבדים כאחד!

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5729 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...