Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עלות אחזקת יונדאי I30+אגרת רישוי

Julio
שימו לב! השרשור הזה בן 5762 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מעוניין לרכוש יונדאי I30 דיזל חדשה מהסוכנות. אני מבקש לדעת את עלות האחזקה של הרכב לכל חודש+עלות אגרת הרישוי.

אגב, בדגם הדיזל אין סאנרוף אפילו לא כאופציה, עכשיו אני מעוניין לדעת האם אני אוכל בכל זאת להתקין סאנרוף באיזשהו מוסך?

חוץ מזה, מה ההבדל בין סאנרוף מקורי לבין לא מקורי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מעוניין לרכוש יונדאי I30 דיזל חדשה מהסוכנות. אני מבקש לדעת את עלות האחזקה של הרכב לכל חודש+עלות אגרת הרישוי.

אגב, בדגם הדיזל אין סאנרוף אפילו לא כאופציה, עכשיו אני מעוניין לדעת האם אני אוכל בכל זאת להתקין סאנרוף באיזשהו מוסך?

למה אתה חייב דיזל?

באותו סכום אתה מקבל את ה1.6 רגיל עם יותר איבזור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אתה חייב דיזל?

באותו סכום אתה מקבל את ה1.6 רגיל עם יותר איבזור.

אני חייב דיזל משום שהרכב ישמש אותי בעיקר לנסיעות בין עירוניות, ומידי פעם גם עירוניות. (נסיעה ללימודים מנתניה--תל אביב וחזרה שזה בערך כ-80 ק"מ ביום) האיבזור פחות חשוב לי, אלא המשפיע היחידי בעל המשמעות על הקנייה הוא הדלק.

נ.ב.

היונדאי שבתמונה שלך היא 1.6 רגילה? אם כן, איך היא מבחינת צריכת דלק? אגב, אני מאמין שתוכל גם לענות לי על השאלות שנשאלו בהתחלה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חייב דיזל משום שהרכב ישמש אותי בעיקר לנסיעות בין עירוניות, ומידי פעם גם עירוניות. (נסיעה ללימודים מנתניה--תל אביב וחזרה שזה בערך כ-80 ק"מ ביום) האיבזור פחות חשוב לי, אלא המשפיע היחידי בעל המשמעות על הקנייה הוא הדלק.

נ.ב.

היונדאי שבתמונה שלך היא 1.6 רגילה? אם כן, איך היא מבחינת צריכת דלק? אגב, אני מאמין שתוכל גם לענות לי על השאלות שנשאלו בהתחלה..

לא, היא 2000 ידנית.

תגיד לי מה הנסועה החודשית המשוערת שלך, ונוכל לבדוק יותר לעומק את בחירתך.

אגרת רישוי כ2000 ש"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, היא 2000 ידנית.

תגיד לי מה הנסועה החודשית המשוערת שלך, ונוכל לבדוק יותר לעומק את בחירתך.

אגרת רישוי כ2000 ש"ח.

הנסיעה החודשית המשוערת שלי, בהתחשב שהנסיעה היא אך ורק ללימודים, היא בערך כ-2000 ק"מ לחודש.

האם תוכל לענות לי גם על השאלות הבאות?

אני מבקש לדעת את עלות האחזקה של הרכב לכל חודש

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהתחשב בנסועה החודשית כ 2000 ק"מ, אשר יהפוך לכ 25000 ק"מ שנתי אין אני רואה שום הצדקה לרכישת רכב דיזל.

אחזקה שנתית מלבד הדלק יש לך כמובן ביטוח, לגבי זה נא צור קשר עם הסוכן שלך.

לגבי סאן רוף יש מחלוקות לגבי כדאיות העניין, הן במישור הכספי, והן בשימושי..

קודם כל יש כאלה הטוענים שלא ניתן לנצל אותו בכלל בתנאי האקלים בארץ \ או לעיתים רחוקות בלבד.

יש בהחלט מקומות, שמתעסקים עם זה, אני אישית נגד התופעה הנקראת "התקנות מקומיות" דבר שהרבה פעמים גרם לצרות רציניות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקישור הבא תוכל לראות את החברה היחידה שאיתה עובדים כל היבואנים המזמינים את החלון שמש בהתקנה מקומית.

הנא הקישור http://www.sunroof.co.il/sunroof.aspx.

יניב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהתחשב בנסועה החודשית כ 2000 ק"מ, אשר יהפוך לכ 25000 ק"מ שנתי אין אני רואה שום הצדקה לרכישת רכב דיזל.

אחזקה שנתית מלבד הדלק יש לך כמובן ביטוח, לגבי זה נא צור קשר עם הסוכן שלך.

לגבי סאן רוף יש מחלוקות לגבי כדאיות העניין, הן במישור הכספי, והן בשימושי..

קודם כל יש כאלה הטוענים שלא ניתן לנצל אותו בכלל בתנאי האקלים בארץ \ או לעיתים רחוקות בלבד.

יש בהחלט מקומות, שמתעסקים עם זה, אני אישית נגד התופעה הנקראת "התקנות מקומיות" דבר שהרבה פעמים גרם לצרות רציניות.

אני אישית כן רואה הצדקה מוחלטת לרכישת רכב דיזל כזה או אחר משום שצריכת דלק היא נתון מאוד חשוב. חוץ מזה, האם יש עוד רכבי דיזל איכותיים בטווח שבין 115k-120k? אם כן, אשמח לפירוט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גבי - ומאיזה סיבה הגיונית אתה לא רואה הצדקה כזאת?

אני דווקא רואה הצדקה לקנות רכב שצורך 60% מהדלק (ולא אל תגיד שסולר עולה 9.90 - זה מחיר לתיירים, סולר עולה בדיוק כמו בנזין).

אני גם רואה הצדקה לקנות רכב שנותן יותר כח בסל"ד אפסי מה1.6 המעפן שאתה מציע לו.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדיזל הינה הגירסה המוצלחת ביותר של ה I30 ומציעה ביצועים טובים, פעולה שקטה יחסית ומעודנת וצריכת דלק של 13 - 14 ק"מ לליטר בממוצע.

צריכת הדלק שלה אולי לא שוברת שיאי חיסכון, אבל עדיין עדיפה על כל 1.6 בנזין אוטומטית אחרת.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית - מחיר הסולר הוא ללא פיקוח.

נכון, ניתן למצוא סולר במחיר של בנזין פחות או יותר. קצת יותר בד"כ.

ככלל, רכבי דיזל אהובים על הקהל (האירופי כמובן, לא בישראל) ובצדק.

צריכת דלק נמוכה יותר עם ביצועים בהחלט טובים, מומנט מצויין.

בארץ לצערי העניין לא ממש הולך, כי כאן שום דבר לא הולך מלבד סוג אחד של רכב:

1.6 יפני סדאן, אוטומט, עדיף מאזדה.

לכן, ואני מתבסס על העבר בלבד, רכבי דיזל מאבדים מערכם יותר, מאשר מקבילו עם מנוע בנזין.

מסיבה זו להערכתי - אם כמובן השיקול הוא כלכלי טהור - לפי כמות הנסיעות היחסית לא מרובות בסופו של דבר לא ישתלם הדיזל. (לדעתי כיום צריך נסועה של כ 40000 ק"מ שנתי)

אם השיקולים אינם כלכליים נטו, אז אני הראשון, שאברך על רכישה שכזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכן, ואני מתבסס על העבר בלבד, רכבי דיזל מאבדים מערכם יותר, מאשר מקבילו עם מנוע בנזין.

מסיבה זו להערכתי - אם כמובן השיקול הוא כלכלי טהור - לפי כמות הנסיעות היחסית לא מרובות בסופו של דבר לא ישתלם הדיזל. (לדעתי כיום צריך נסועה של כ 40000 ק"מ שנתי)

משיקולים כלכליים נטו- אני חושב שאין הצדקה לגרסת הדיזל.

שוב משיקולי ה"עבר"- גירסאות דיזל נוטות לאבד יותר מערכן במשך השנים. אי לכך, עלויות הדלק צפויות להתקזז עם ירידת הערך.

בשאר הפרמטרים, אני מסכים שגרסת הדיזל עדיפה.

עידן

Black Nissan JUKE TEKNA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. אין שום בעיה להשיג סולר במחיר של 6.7 ש"ח ואולי אף למטה מזה. בנזין במחיר הזה אולי תמצא, אבל לא בארץ.

2. מכוניות דיזל מאבדות מערכן יותר ממקבילותיהן לוגמות הבנזין, בדיוק מהסיבה בשלה קונים אותן מלכתחילה, קילומטראז' מאוד גבוה יחסית. להערכתי במחירי דלק כפי שהם כיום ויש להניח שיישארו ברמה כזו פחות או יותר, הביקוש לדיזל יגדל ובהתאם מחירי המשומשות.

3. בכל מקרה מנוע דיזל מודרני עדיף על מנוע בנזין, לא רק בשל צריכת דלק עדיפה. הוא גם בעל מומנט עדיף שבתנאי נסיעה רגילים חשוב יותר ממספר הסוסים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. אין שום בעיה להשיג סולר במחיר של 6.7 ש"ח ואולי אף למטה מזה. בנזין במחיר הזה אולי תמצא, אבל לא בארץ.

2. מכוניות דיזל מאבדות מערכן יותר ממקבילותיהן לוגמות הבנזין, בדיוק מהסיבה בשלה קונים אותן מלכתחילה, קילומטראז' מאוד גבוה יחסית. להערכתי במחירי דלק כפי שהם כיום ויש להניח שיישארו ברמה כזו פחות או יותר, הביקוש לדיזל יגדל ובהתאם מחירי המשומשות.

3. בכל מקרה מנוע דיזל מודרני עדיף על מנוע בנזין, לא רק בשל צריכת דלק עדיפה. הוא גם בעל מומנט עדיף שבתנאי נסיעה רגילים חשוב יותר ממספר הסוסים.

מסכים לחלוטין עם 1 ו- 3.

אני חולק על סעיף 2, שכן הוא בגדר השערה בלבד. כיום עם עליית מחירי הסולר אני דווקא צופה לירידה בביקוש לרכבי דיזל ובמקביל לירודות ערך גבוהות יותר של רכבים הממונעים במנועי דיזל. שוב, הכל בגדר השערה ולא ניתן לנבא לחלוטין. לכן, לדעתי נכון להתייחס למצב הנתון- נכון להיום. כיום, ירידת הערך גבוהה יותר מבנזין מקבילה, דבר המתקזז עם החסכון בדלק. פרט לכך, יש לקחת בחשבון אגרת רישוי גבוהה יותר (עדיין).

עידן

Black Nissan JUKE TEKNA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנקודה 1 ו3 למעשה חזרת על הדברים שלי.

וכמו עידן, אני אומר שוב: נכון להיום בנסועה שנמסר, אין כדאיות כלכלית.

אם השיקול אחר - מה טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5762 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...