Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עלויות אחזקת רכב דיזל לעומת בנזין (7 מקומות / מיניוואן)

babayof
שימו לב! השרשור הזה בן 5789 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אני מתלבט בין רכבי מיניוואן וסטישן 7 מקומות ורציתי בתור התחלה להבין מה ההבדל בעלויות האחזקה השוטפות בין רכב דיזל לרכב בנזין?

פעם היה נהוג לומר שישנם עלויות של כ-4000 ש"ח ואם נוסעים הרבה זה משתלם, אך מאז מחיר הדיזל עלה.

רשיונות/ טסט, ביטוח חובה, הטלים אחרים, ביטוח מקיף, צריכת ועלות דלק וכו'

אנא המנעו מלהמליץ על דגם ספציפי (על כך אשאל בנפרד) אני מעוניין בהשוואה כללית בין עלויות נלוות של דיזל לבנזין

תודה

Babayof

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מדובר ברכב דיזל חסכוני באמת (1:15 אמיתיים) הוא יהיה משתלם כיום בשביל בערך 31000 ק"מ בשנה ומעלה.

אם פחות, לא בטוח שהוא יהיה כל כך משתלם.

בקשר לביטוחים וכו' אינני יכול לעזור לך.

המדריך המלא לכניסה לעולם הדיטיילינג

HU: Pioneer AVH2750BT | Midbass: Morel Virtus MW6 | Tweeters: Morel MT230 | Amp: Sundown SAX100.4 | SW: DLS Nordica 12" | SoundDeadener: Stinger Roadkill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב דיזל חסכוני בכ35% מרכב בנזין דומה. המכוניות שאתה מדבר עליהן הן מלכתחילה לא חסכוניות ולכן הבדל של 35% הוא משמעותי.

בתחנות מוזלות ניתן עדיין להשיג סולר במחיר נמוך מבנזין, וגם אם המחיר ברוב התחנות הוא קצת יותר גבוה, ההפרש של 35% בהחלט מטה את הכף לטובת הדיזל.

אגרת הדיזל כבר אינה גבוהה כיום והיא מתקזת עם החסכון בדלק אחרי קילומטראז' נמוך בהרבה ממה שציין אלון!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור בעל קיה קרניבל טורבו דיזל- המנוע רועש ,לא כל אחד יסבול את זה.

אתה בחיים לא תעבור את ה110-120 גם עם תרצה ,האוטו מגיע ל100 ומשם הוא כאילו נעצר.

אני מטפל במורשה מאז שקניתי ,וכל טיפול יוצא סביב ה 2500-3500 +- שקל,היו לי כמה טיפולים שהגעתי ל5000 שקל אבל הם היו טיפולים בודדים.

יש לאוטו בעיית פרונט במודלים 2000-2006 הוא אוכל צמיגים קדמיים ,לי אמרו שהחלפה של הבולמים לחברה טובה, אולי ישפרו את המצב.

הברקסים הקידמיים נגמרים כל 20K.

צריכת דלק - 1-8 בנסיעה רגועה (לרוב על 80 בינעירוני)

זהו אני מקווה שעזרתי!

"זול וזוגלובק - שניהם מתחילים בזין, ובשניהם תקבל נקניקיה"

חיפושיות 73-74

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה הביצועים של הקרניבל דיזל אני לא מבין למה חושבים שדיזל עדיף במשהו.

ה MPV שלי עם מנוע 2.5 בנזין עושה 1-8 משולב (1-10 מחוץ לעיר), מנוע חזק ושקט עם 170 כ"ס שמשייט ב110, ניתן בקלות להביא אותו גם ל 150 (לא ניסיתי יותר מזה).

טיפולים לא יקרים במיוחד, עיקר ההבדל הוא בכמות החלפים שצריך (6 מצתים, כמות שמן יותר גדולה ...).

הטיפול הכי יקר שעשיתי עלה לי 3000 וזה כלל החלפת צלחות קדמיות + טיפול גדול במוסך מורשה.

חוץ מצינור וואקום וזוג צמיגים לא היה צורך בשום תיקון חוץ מטיפולים כבר 50,000 ק"מ (הרכב היה בליסינג כ 3 שנים לפני).

נוסע על:

טויוטה פריוס 2019.

טויוטה קורולה 2008 רובוטית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקרניבל ידוע כרכב לא חסכוני למרות מנוע דיזל.

אני נוסע בפיאט אוליסה דיזל שהוא רכב נדיר מאד אבל סיטרואן ג'מפי הוא רכב דומה מבחינה מיכאנית עם מנוע כמעט זהה אבל גיר ידני.

מדובר במיניוואן בגודל מלא ולמרות זאת צריכת הדלק בעיר בין 7 ו 9 ק"מ לליטר ומחוץ לעיר בין 12 ו 15, תלוי במזגן, בעומס ובסגנון הנהיגה, נתונים שמינוואן בנזין כמו MPV יכול רק לחלום עליהם.

לא מדובר במכונית למירוצי רמזורים אולם סוחבת וגם עוקפת יפה בכל מצב (100 קמ"ש במעלה הקסטל בעומס מלא) ועוברת בלי בעיה 160 קמ"ש למרות שאיני מתקרב למהירויות כאלה.

ג'אמפי HDI תיתן ביצועים קצת עדיפים גם בצריכת הדלק וגם בהאצה (למעט מהירות מרבית), ואני מאמין שליונדאי טראג'ט דיזל, שהוא רכב בעל נתוני משקל, הספק ומומנט דומים יש גם ביצועים דומים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5789 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...