Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נזק ארוך טווח מבעיית התחממות שנפתרה? - 309 92' קרב'

ferez
שימו לב! השרשור הזה בן 5828 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שבת שלום:-)

מי ששם לב, מאז שנרשמתי לפורום אני מנסה לפתור בעיית התחממות שהייתה לרכב שלי.

הבעייה הייתה שהוא היה עובד על טמפ' גבוהה יחסית רוב הזמן (97 מעלות) וכמה פעמים הוא גם הגיע לי ל-100 מעלות ונדלקה נורת סטופ.

כל אלה נמשכו כחצי שנה עד שהשבוע פתרתי לגמרי את בעיית החימום ע"י החלפת מי קירור (+ניקוז אוויר) והחלפת טרמוסטט (ל-82 מעלות במקום 89 שהיה:evil:, תודה לאל שיש היינס שיידע אותי).

שלשום ביצעתי נסיעה לירושליים והנסיעה הייתה פשוט מושלמת, היה ממש כיף והאוטו לא התחמם ולא התלונן:-)

לשאלתי, כרגע האוטו נוסע יותר ממצויין, אבל האם יתכן כי נגרם איזשהוא נזק ארוך טווח מהתקופה בה הוא לא עבד בטמפ' הנכונה?

תודה לעונים ויום מצויין:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל חבל מאד שחצי שנה לוקח להחליף תרמוסטט, נוזל קירור ולבצע ניקוז אוויר. הרי זה הדבר כמעט הראשון שעושים.

קשה להגיד מה יהיה הנזק לטווח הרחוק. סביר להניח ששנות בריאות זה לא תרם למנוע והוא יחזיק פחות ממה שהיה אמו להחזיק. כמה אף אחד לא יכול להגיד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל המוסכים טענו שטמפ' עבודה של 97 היא תקינה, לקח לי זמן עד שלמדתי על הרכב ואזרתי אומץ וביטחון לבצע דברים בעצמי עליו (שמנוגדים למה שמכונאים אמרו לי).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם המנוע עבד בטמפרטורה גבוהה מידי, סדקים עלולים להווצר. אם הרכב לא מאבד נוזל קירור או שמן ואין סימני שמן במים ומים בשמן, אפשר להניח שלא נגרם נזק. נזקים כאלו בד"כ רואים מיידית. אטם ראש גם יכל להשרף מהתחממות והסמפטומים מעבר נוזלים ונזילות.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המים נקיים, וגם אחרי שהחלפתי לא ראיתי שום שימני שמן במים הישנים.

לגבי שמן אני חושב שיש הזעה קטנטונת מסביב לאטם מכזה שסתומים, לא יודע כמה זה קריטי, ולא יודע אם זה באמת נקרא "הזעה".

אם אטם ראש היה נשרף, הייתי מבחין בזה? מה הסימפטומים לזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים יקרים אל תכניסו לו דברים הזויים בראש , שום נזק בטוח הקרוב והרחוק ,כל זמן שבמנוע יש מים גם בטמפ' גבוהה והמים עדיין במצב צבירה נוזלי אין נזק למנוע. אל תכניסו אותו לאיפוכונדריה !.

איש באר שבע שמאוד אוהב אותכם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון שנסעת ברכב תקופה לא קצרה כשהוא היה במצב לא תקין, אבל לדעתי לכל חומר יש עמידות מסויימת.

מארוע התחממות או מכמה ארועים כאלו לפי דעתי לא נראה לי שיגרם נזק רציני, יש כמובן בלאי שנוסף למנוע בעקבות זאת אבל לא משהו שאמור להלחיץ אותך .

כעת שהכל תקין ואין סימנים של מים בשמן וההפך, תעקוב אחרי מחוג החום ותוודא שיש מים ואין בריחות ונזילות למינהן,

תשים לב יותר על מפלסי המים והשמן, תוודא שאכן הטרמוסטט נפתח , אתה יכול לוודא את זה אחרי נסיעה בכך שאתה בודק את צינור הראדיטור העליון והתחתון ומוודא ששניהם חמים.

ושהמאווררים עובדים בכיוון הנכון. וזהו .

ביצוע תיקוני שפכטל ועבודות צבע בבתים,

פרטים בה"פ .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים יקרים אל תכניסו לו דברים הזויים בראש , שום נזק בטוח הקרוב והרחוק ,כל זמן שבמנוע יש מים גם בטמפ' גבוהה והמים עדיין במצב צבירה נוזלי אין נזק למנוע. אל תכניסו אותו לאיפוכונדריה !.

:king:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5828 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...