Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעיות מכניות בשברולט קוואליר קבריולט צריך עזרה באיך לטפל בה...

Roberto Martini
שימו לב! השרשור הזה בן 5855 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני שבועיים קניתי את האוטו רכב ספורטיבי מדהים ביופיו עם פוטנציאל רב...

עכשיו הגענו לבעיות ויש לו אפשר להגיד הרבה גם מבחינה מכנית וגם קוסמטיות בזה נדון בפעם אחרת כרגע מה שמדאיג אותי זה הקטע המכני שלוו..

קודם כל נתחיל בקטע של הלוח שעונים..

ETS OFF - נדלק קבוע.

ABS - נדלק לפעמים בשעת נסיעה.

AIR BAG - נדלק קבוע.

BRAKE - נדלק בסוויצ' ולפעמים בזמן נהיגה.

LOW TRAC - נדלק לפעמים בזמן נהיגה.

בסוויצ' לפני התנעה גם אני רואה את השמן והמצבר אבל בזמן נהיגה זה לא נדלק..

רציתי שתפתרו לי את כל התעלומה הזאת.

ודרך אגב חקרתי הרבה באינטרנט בפורומים בחול על הבעיות הנ"ל ויש הרבה חומר אבל אני קצת לא כל כך מבין תאנגלית..

אז בגלל זה פונה אליכם..

- הברקסים על הפנים לא בולמים חלק ובמהירות. ולפעמים כשאני צריך ברקס חזק עד הסוף אני מרגיש את הABS שגם הוא לא כל כך עוזר..

- הגענו למנוע והגיר אני לא יודע כל כך איך להגיד את זה אבל קודם כל הגיר אוטומט מנוע 2400 הגיר לא מחליף הילוכים כמו שצריך נתקע לפעמים ולא משתחרר מוקדם אני לא יודע אולי צריך להחליף גיר או משהו או לסדר משהו במנוע כי תכלס המנוע הזה ממש חייה בהאצה מ0 יש לו שיוט טוב אבל כשמגיעים להילוך בוא נגיד 4 אחרי 60 קמ"ש בערך אז יש לו בעיה כאילו כשאני רוצה לתת גז ב4 אני צריך ללחוץ עד הסוף עד שהוא נכנס בכוח להילוך וטס...

- עכשיו בקטע של השמנים..

איזה שמנים לקנות?? ברקס, הגה, מנוע...

בכל מקרה אין לי הרבה ניסיון על הרכב הזה בסך הכל שבועיים ואני בן 18 עוד מעט רק קיבלתי את הרישיון אחרי יום קיבלתי אותו כנראה קרעו את האוטו הזה באמת אוטו מהיר תענוג לנהיגה רק אני מאוד רוצה לתקן אותו ואפילו לשפר אותו מבחינה מכנית..

שמעתי שUMI יקרנים בגלל זה אני עדיין לא הלכתי לשם אבל גם לא הלכתי למוסכים של החאפרים באזור תעשיה אבל אני חושב שאולי כדי לפחות לעשות את הבדיקה בUMI כדי להיות בטוח..

אז מה אתם אומרים שווה בדיקה בUMI?

מכל הבעיות האלו רק שתבינו עדיין האוטו נוסע כמו סוס אמריקאי... :]]

ויש כאלו שלא יסכימו איתי אבל הרכב הזה בסכום של 30 אלף שקל הוא זול ומשתלם ויש לו כמו שאמרתי פוטנציאל רב עם זה מבחינה קוסמטית או מכנית.

אני יגיד לכם עוד משהו על הרכב הזה.

הקבריולט הזאת זה תענוג ליציאות ערב לים לבחורות לשקיעות.. לא קניתי אותו בשביל להגיע ממקום א למקום ב זה אוטו לתענוגות החיים הטובים. גם עם הגג סגור או פתוח הוא מושך הרבה עיניים והוא בולט מאוד בכביש.. ככה שזה מיוחד לא רואים כל יום קבריולט על הכביש.

ועוד משהו שחקרתי לפני קניית הרכב ואני יכול להגיד לכם חד משמעית האוטו לא שותה דלק וכמובן מי שקונה אוטו כזה גם לא מזיז לו הדלק אבל רק בשביל העניין אם לא לוחצים על הגזז ומרביצים מהירויות אז הוא לא שותה כמו שחושבים.

אז בקשר לשאלות שלי אשמח עם תענו לי עליהן.

תודה רבה.

רוברטו.

בעליו של שברולט קוואליר קבריולט :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול להתלהב כמה שבא לך וגם אני נהניתי מרכב כזה כמה שנים, אבל ספורטיבי הוא לא.

אני במקומך הייתי ניגש למוסך מורשה, מבצע יישור קו כולל בדיקות מחשב לאיפוס התקלות שמופיעות ותיקונן, אח"כ מתחיל להנות בראש שקט.

בריאות לכולם!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

wonderd, למה אתה מקלקל לו...? :D

Roberto Martini, הייתי מתחיל בביצוע דיאגנוסטיקה ממוחשבת לבדיקת כל נורות התקלה.

[FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B][COLOR=#696969]ACTION speaks LOUDER than WORDS[/COLOR][/B][/COLOR][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B]K[/B]eep [B]m[/B]e [B]c[/B]aged [B]a[/B]nd [B]f[/B]ree [B]t[/B]he [B]b[/B]east[/COLOR][/FONT] [COLOR=#f1f6f8][FONT=Verdana][COLOR=#000000][B]Jin Ba Ii Tai [/B]-[FONT=Book Antiqua] [URL="http://www.youtube.com/watch?v=cVarDBb199M&feature=player_embedded"]Fast[/URL] in, [URL="http://www.youtube.com/watch?v=CyDykQWck74&ob=av3e"]Drift[/URL] out[/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נורות לחץ שמן מנוע וטעינת אלטרנטור (מצבר) צריכות להיות כך, כי כשהמנוע אינו פועל אז אין לחץ שמן בו והאלטרנטור שאינו מסתובב לא מייצר בחשמל. לאחר הנעת הרכב 2 נורות אלו כבות כי יש כבר לחץ שמן תקין במהוע והאלטרנטור מייצר חשמל לצרכני הרכב ולטעינת המצבר.

תתחדש על המכונית ובברכה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה שאתה מאוהב ברכב התענוגות החדש שלך :)

רכשת אותו אחרי שעשית בדיקה או שניגשת לבדיקה קודם?

אם כן איך נראתה הבדיקה?

תודה, ומצטער על הדבאל.

רציתי להגיד לך שלא עשיתי בדיקה לא לפני ולא אחרי.

בעליו של שברולט קוואליר קבריולט :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול להתלהב כמה שבא לך וגם אני נהניתי מרכב כזה כמה שנים, אבל ספורטיבי הוא לא.

אני במקומך הייתי ניגש למוסך מורשה, מבצע יישור קו כולל בדיקות מחשב לאיפוס התקלות שמופיעות ותיקונן, אח"כ מתחיל להנות בראש שקט.

נו אז מה אם הוא לא ספורטיבי ?:arrow:

זה רכב ראשון של הבחור, הוא מצא בו את מה שהוא חיפש - זה מספיק כדי להיות מאושר.

רכב ראשון זה רכב ראשון - לרוב האנשים יש סנטימנטים לרכב ראשון - גם אם זו קורולה (במקרה שלי לדוג'). עד היום לקורולה ידנית 93 יש לי חיבה מסויימת - בלי קשר ליכולות שלה. (והיכולות של שלי ספציפית היו גרועות - בולמי זעזועים גמורים).

אל תשכחו - כל אחד מגדיר הנאה מנהיגה בצורה אחרת. הנאה זה משהו אינדיבידואלי!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מתחיל מניתוק כבל - לחצי שעה לאיפוס

ABS - נדלק לפעמים בשעת נסיעה - אולי כשנכנס לפעולה ?

ETS OFF - נדלק קבוע - כנראה ניתקו את הבקרת משיכה

porsche 914,2.0,1970

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב יש לי תחושה שמדובר באחד החיישנים שבגלגלים שלך.

למה?

EST OFF - בקרת משיכה מכובית.

LOW TRAC - אחיזה נמוכה.

ובנוסף נורית ה ABS ,קח את הרכב שלך ל UMI לבדיקת דיאגנוסטיה - עולה כמו בכל מקום 260 ש"ח.

משם תחליט איך לטפל בדברים,תרשום הצעת מחיר כמובן.

ותעבור בין המוסכים ותשווה מחירים,חלפים,וכן הלאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב אחי, אל תשקיע בה לירה.

הרי קנית אותה בשביל הפוזה, ועוד חודשיים ימאס לך מזה שאין גג ותמכור אותה לפוזאיסט אחר.

ככה זה במכוניות קבריולט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיוון שלא כתבת שיש לך נורת "בדוק מנוע" דולקת, יש סיכוי גבוה שאין לך בעיית חיישנים.

בעיה דומה הייתה לי ברכב אמריקאי קרייזלר ויז'ן והבעיה הייתה פשוט סויטצ' לא תקין (זה עם המפתח), ונוצר מצב שבו בזמן שהרכב מונע ולמעשה הסויטצ' אמור להיות פתוח ישנה בעיית מגעים ואז הסויטצ' נסגר והנוריות חוזרות לדלוק כאילו הסויטצ' פתוח אך הרכב לא מונע.

החלפתי סויטצ' בעלות של 50$ כולל משלוח מחו"ל וזה כל הסיפור...

אולי גם אצלך. נסה לשחק עם המפתחות בסויטצ' כאשר הרכב מונע ונוריות ABS AIR-BAG ETC דולקות ותראה אם פתאום הם נכבות. אם כן הבעיה שלך בסויטצ'.

:-D אוטו זה כמו חומוס. קונים אותו מאהבה או לא קונים בכלל :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני הכל רק כדי שתדע ולא תצפה ליותר מידי מהרכב - הקואליר היא לא ספורטיבית, אין בינה לבין ספורטיביות שום קרבה, הן מבחינת התנהגות ואחיזה (מהנמוכות שיש בכל קנה מידה), אז רצוי להיזהר עם הרכב הזה.

הסבר על החיישנים הבעתיים

ETS OFF - בקרת המשיכה שלך תקולה

ABS - ידוע ברכב הנל שהABS אינו מוצלח במיוחד ועושה הרבה תקלות

AIR BAG - יש לך תקלה בכרית האוויר ברכב.

BRAKE - בסוויצ זה בסדר גמור שנדלק, במזמן נהיגה יש לבדוק למה.

LOW TRAC - משמע "אחיזה נמוכה" קורה לרוב כשלוקחים מהר סיבוב, מפרפרים וכו.

מכל הבעוית האלו של המנורות הייתי גם שוקל ראופציה של בעיית חשמל, היה לי רכב כמו שלך, עם בעיות דומות, כל הבעיות נבעו ממינוס שלא היה מהודק היטב אז רצוי שתבדוק את זה.

בעניין הברקסים - גם אצלי הברקסים היו על הפנים ובעוד קואליר שנהגתי, אין מה לעשות זה הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5855 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...