Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב שעמד 3 שנים ללא תזוזה

Uval
שימו לב! השרשור הזה בן 5934 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

ברצוני להחזיר לחיים רכב - לנדרובר דיסקאברי (מנוע דיזל 2.5 ליטר) 1997 - שעמדה ללא כל תזוזה קרוב ל3 שנים.

פרט להחלפת מצבר וצמיגים שהסיבה להחלפתן הינה ברורה, מה עוד כדאי לעשות לפני שמנסים להניע את הרכב? (שמן מנוע? רצועות כלשהן?), ומהם לדעתכם הסיבוכים האפשריים בעקבות התקופה הממושכת? (נזקי חלודה, וכו')

תודה,

יובל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש סיכוי גדול מאוד שכאשר תנסה להתניע אחד או יותר מהרינגים בצילינדרים ישברו כי כניראה נתפסו.

לכן הייתי מנסה להוציא את הפלגים לרסס לכל צילינדר מעט WD40 ,להמתין כ 10 דקות ולנסות להתניע.

יש להחליף את כל הנוזלים והרצועות במנוע כולל נוזל בלימים.

צמיגים,רפידות בלמים ומסננים וזהו אני חושב..

אין צורך להחליף תושבות מנוע אם הם שלמות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי, תודה על התשובות.

אנסה לעשות זאת בשלבים. קודם אגיע למצב שהוא מניע (כלומר - החלפת מצבר, שמן ופילטר שמן, רצועת תזמון, ונסיון התנעה), אח"כ אבדוק ואטפל בשאר המערכות.

המנוע הוא מנוע דיזל, ועד כמה שידוע לי - אין במנועי דיזל פלאגים. האם יש גישה אחרת לצילינדרים? אולי ניתן לנסות לסובב את המנוע ביד או בצורה מבוקרת שתבטיח שהרינגים לא יפגעו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה לא שמתי לב שמדובר במנוע דיזל או בכלל ברכב...

אפשר להגיע לצילינד דרך מצתי להט לרסס WD40 לחכות קצת ואז לנסות עם ידית כוח ובוקסה את הפולי הראשי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן , מומלץ להחדיר שמן לצלנדרים( WD40 ), לסובב את המנוע דרך הפולי, אם זה לא קשה מידי, וגם אם כן, אחכ להחליף שמנים, טיפול גדול שמכסה הכל, ולנסות להניע, בהצלחה.

דני

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול מה שיש אצלך ברכב זה מנוע דיזל פרה היסטורי.

לדעתי ומנסיוני בלבד:

1. החלפת שמן מנוע (15W40 מינרלי)

2. החלפת כל המסננים (שמן, סולר, אויר)

4. החלפת רצועות מנוע + טימינג

5. ריקון וניקוי מלכודת מים (מאחורי גלגל אחורי צד נוסע)

6. ריקון מיכל הסולר ומילוי בחדש

7. סיבוב מנוע ביד מהפולי בעזרת ידית כח והתזה של WD40 דרך מצתי החימום (בוקסה 24 אם אני זוכר נכון לצורך סיבוב המנוע)

8.פירוק כל 4 הצינורות המובילים ממשאבת ההזרקה למזרקים לצורך ניקוז אויר ממערכת הדלק ושטיפת המערכת בסולר נקי וחדש

9. הנעת הרכב

10. החלפת נוזל קירור בחדש (ראש אלומיניום רגיש למי ברז) ניקוז אויר ובדיקת המערכת בלחץ

11. בדיקת מותחן רצועה ראשי (מחלה ידועה)

לאחר הנעה:

1. החלפת שמן גיר (דקסטרון 3) ופילטר שמן גיר (אני יוצא מתוך נקודת הנחה שהרכב אוטו' במידה וידני אין פילטר שמן גיר והשמן הוא MTF94)

2. החלפת שמן בתיבת העברה ובסרנים (80/90)

3. החלפת נוזל בלמים ורפידות (לבדוק נזילות מהקליפרים)

4. חיזוק כל הברגים של המתלים (מוטות רדיוס, זרוע A, פנהרד וכו)

בטוח יש עוד דברים ששכחתי

מה הסיבה שהרכב עמד 3 שנים? מה היה מצבו לפני שהועמד?

מוכר? אני מחפש לי הרפתקה שאני מכיר....

היו: CJ5, CJ6, סמוראי, גולף קבריו, טראנו, פרוזה, סופה, אונימוג, דיפנדר, דיסקברי

ועכשיו עו דיפנדר.... קשה להיגמל מהרגלים רעים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם לידע הכללי, WD40 זה לא שמן. זה מסיר חלודה, התפקיד שלו לעזור לפתוח הברגות תקועות, רכיבים תקועים...

יתכן שהוא מתאים למשימה הנ"ל אבל אם אתם רוצים שמן שימו שמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

WD40 יסיר חלודה כמו שסבתא שלי תסיר חלודה.

התרסיס מיועד לחדירה וע"י כך שחרור חלקים תקועים, בנוסף לשימון דק מאד. כמובן שבסלנג הוא נקרא ספריי שמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5934 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...