Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חישוב צריכת דלק-לפי סל"ד

jlavi2002
שימו לב! השרשור הזה בן 7478 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מדדתי ,במכוניתי 1905 סמק, במהירות נסיעה של 80 90 100 קמ"ש

הסל"ד היה 2000 2400 2600 בהתאמה.

יחס הדחיסה הוא 1:9.5

האם ניתן לחשב את צריכת הדלק לק"מ?

(ניסיתי אבל התוצאת לא הגיוניות)

בתודה

:evil:וולו הנאה אחורית 6 צילינדר 164 960 .
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם ניתן לחשב את צריכת הדלק לק"מ?

לא.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במערכת עם קרבורטור בטמפ עבודה היחס אויר דלק הוא קבוע ואינו משתנה לפי סל"ד( ניתן להניח לMAX)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במערכת עם קרבורטור בטמפ עבודה היחס אויר דלק הוא קבוע ואינו משתנה לפי סל"ד( ניתן להניח לMAX)

שכחת כמה פרמטרים חשובים במשוואה שלך (התנגדות הרכב - אוירודינמיקה / משקל / מקדם חיכוך וכד')

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רגע, יש לו פה איזו שהיא נקודה.

מבחינה תיאורטית אפשר לחשב מהי כמות הדלק הנכנסת לכל צילינדר בפעימת היניקה (בהנחה שהרכב שומר על יחס סטויכומטרי נכון), ולפי מספר פעימות היניקה (זהה לסל"ד במנוע 4 פעימות בן 4 צילינדרים) כפול כמות הדלק הנכנסת לצילינדר בודד להגיע לאיזה שהוא מספר.

מה המספר הזה ייצג? לא נראה לי שהרבה מעבר לאתגר חישובי לחידוד המוח והכנה לפסיכומטרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהנחה שהרכב שומר על יחס סטויכומטרי נכון)

היחס הזה לא נשמר תמיד, אלא בשאיפה וזה במערכות ניהול מנוע מתקדמות

בקרבורציה ? אין כל טעם בחישובים.

http://www.motorica.net - מוטוריקה.נט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

* לאיציק כדאי שתחשוב שוב!. כל הפרמטרים כבר מבוטאים ביחס סל"ד לקמ.

* לאישפוז אני לא משוכנע בכל השימושים של החישוב (ויש לי כמה רעיונות)

אבל שימוש אחד בטוח- ניתן להגדיר את מהירות השיוט החסכונית ביותר לרכב נתון!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

* לאיציק כדאי שתחשוב שוב!. כל הפרמטרים כבר מבוטאים ביחס סל"ד לקמ.

* לאישפוז אני לא משוכנע בכל השימושים של החישוב (ויש לי כמה רעיונות)

אבל שימוש אחד בטוח- ניתן להגדיר את מהירות השיוט החסכונית ביותר לרכב נתון!

שכחתם את אחד הפרמטרים החשובים(אחד מהמיליון שקיימים) טמפ אוויר ודחיסותו!

אפשר לחשב צריכת דלק תאירותית בלבד,גם במחשב הכי חזק עם כל הפרמטרים בעולם וזה לא יצא מדויק.אתה גם את זה לא יכול לעשות.

ותסביר לי בבקשה איך משקל של אוטו בא לידי ביטוי בסל"ד שלו?(לא ממש הבנתי למה אתה מתכוון)

instead of bieng pussy whiped...WHIP THAT PUSSY!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמרתי בפתיחה שהאוטו שלי 1900 בתנאי טמפ משקל ....ואור ירח נוסע 80 קמ"ש

על 2000 סל"ד.

אני מניח שלו המשקל או הטמפ או הגובה מעל פני הים או שיפוע הכביש היו משתנים

גם הסלד לצורך נסיעה ב80 קמ"ש היה משתנה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמרתי בפתיחה שהאוטו שלי 1900 בתנאי טמפ משקל ....ואור ירח נוסע 80 קמ"ש

על 2000 סל"ד.

אני מניח שלו המשקל או הטמפ או הגובה מעל פני הים או שיפוע הכביש היו משתנים

גם הסלד לצורך נסיעה ב80 קמ"ש היה משתנה...

הוא לא קשור באופן ישיר.

על הנייר אתה יכול לעשות יופי של חישובים - אבל בפועל אתה לא יכול לחשוב את הלחיצה שלך על דוושת הגז בשיוט.

יש מקומות שתצטרך לשייט על 80 קמש ב 2000 סלד תוך כדי ליטוף דוושת הגז - ויהיו מקומות שתצטרך ללחוץ עד כדי חצי מהלך הדוושה בשביל לשמור על 80 קמש באותו הסלד.

הסלד לא קובע כאן הכל. יש הבדל גדול בין רכב שמשייט תוך כדי ליטוף דוושת הגז לכזה שנדרש ליותר מזה.

מן הסתם, רכב יותר כבד יתקשה לשמור על 2000 סלד ב 80 קמש בעליה קלה(תוך כדי ליטוף דוושת הגז) - ורכב יותר קל יזדקק לפחות דלק בשביל להמשיך לשייט על 2000 סלד ב 80 קמש תוך כדי עליה קלה.

בקיצור, אם אתה משייט בדרך משולבת באיזור הררי + מישור - לא בטוח שגולף שמשייטת ב 3000 סלד על 100 קמש תצרוך יותר דלק מלנטיס שמשייטת על 2500 סלד באותה המהירות (דוגמאות תיאורטיות כמובן, לא יודע על כמה בדיוק משייטת הלנטיס ב 100 קמש).

איציק.

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי עיניין להשוות בין רכבים שונים או בין מצבי נהיגה שונים.

השאלה פשוטה ברכב1905 סמק נוסעים 10 דקות על 2000 סל"ד

ומהירות 80 קמ"ש. יחס דחיסה של המנוע 1:9.5

מה צריכת הדלק המחושבת (ק"מ לליטר)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי עיניין להשוות בין רכבים שונים או בין מצבי נהיגה שונים.

השאלה פשוטה ברכב1905 סמק נוסעים 10 דקות על 2000 סל"ד

ומהירות 80 קמ"ש. יחס דחיסה של המנוע 1:9.5

מה צריכת הדלק המחושבת (ק"מ לליטר)

מה לא ברור ? אין דרך לחשב זאת כמות הפרמטרים שצריך להתחשב בהם עצומה

לאור המספר הרב של המשתנים זה לא רציני להתחשב בפרמטרים שהצגת בלבד - יחס הדחיסה,נפח מנוע,סל"ד,מהירות וזמן הנסיעה.

http://www.motorica.net - מוטוריקה.נט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הילוך האוטו שלך יסע פעם אחת 80 קמ"ש ב-2000 סל"ד ופעם אחת 90 קמ"ש לאותו סל"ד.

ומלבד זה, החישוב חסר כמה פרמטרים חשובים.

1. יחס האוויר\דלק בזמן הבעירה אינו קבוע. ישנו יחס אופטימלי, אבל רוב הזמן המנוע אינו עובד תוך ניצול אופטימלי (או קרוב אליו) של התערובת שנכנסת אליו. (בהאצה למשל - אתם יכולים ללחוץ על דוושת הגז, בתגובה המצערת תפתח יותר - יוכנס יותר דלק ותאופשר כניסת יותר אוויר לסעפת היניקה ומשם לתא הבעירה, אבל המנוע מין הסתם לא יעלה בסל"ד באותה המהירות בה לחצתם על הדוושה - מה שיקרה הוא שתערובת תהיה עשירה יותר מאשר קודם, כאשר עודף-עושר התערובת יביא לעליה בסל"ד כשמנוע שואף להגיע לסל"ד בו ישנו שיוויון בין הפעולה הנדרשת ממנו ועוצמת הפיצוץ שקורית בתוכו. - עכשיו, עד שסל"ד המנוע לא יעלה מספיק - לרמה המבוקשת לבעירה וניצול אופימלי של התערובת, היחס בין האוויר לדלק במנוע לא יהיה היחס האופטימלי - כלומר יהיו יותר יחידות דלק יחידת אוויר מאשר בסל"ד סרק למשל.)

עוד דבר הוא שאין קשר ישיר בין לחיצה על דוושת הגז לסל"ד. יש עוד גורמים שמשפיעים בדרך.

(אתה יכול להתחיל לנוסע בראשון, מייד להעביר לרביעי ולתת פול-גז, אני מבטיח לך שלא תגיע למנתק הצתה לפני שתסיים לחזור על מה שאמרתי הרגע כמה פעמים לפחות)

ובכל מקרה, ישנם עוד משתנים שמשפעים על צריכת הדלק מעבר לנפח המנוע, יחס הדחיסה שלו ויחסי הגיר.

אני חושב שחישוב כמו שניסית לעשות - לחשב צריכת דלק לפי יחס אוויר\דלק לבעירה, יחסי העברה בגיר, נפח מנוע, סל"ד ויחס דחיסה יכולים להצליח, אבל רק ברמה התיאורטית בלבד. בחיים ישנם עוד המון פרמטרים שצריך להתחשב בהם כדי לחשב כזה חישוב.

רון.

-אבל יש מצב שזה אפשרי. להתחיל מקירוב, ולהוסיף משתנים עד שמגיעים... :) -

oo==00==00

למכירה אגזוז SEBRING אובלי, כניסה 2.5', פרטים בה"פ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7478 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...