Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צביעת בקלית שאיבדה הצבע, וחידוש צבע פנים רפלקטור

Ilan Sh
שימו לב! השרשור הזה בן 5958 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום !

אולי הנושא קצת לעוס , אך בכל זאת לא מצאתי תשובה ברורה בחיפושים, ומאחר ועלות היבוא יקרה יחסית...

1. רציתי לדעת האם ישנה דרך לצבוע מבפנים בקלית שדהתה בחזרה לגוון הכתום שלה מבלי שתיווצר אטימות.

עם איזה חומר משתמשים שישאיר את הפנס מספיק שקוף ? חשבתי על נוזל כמו יוד או סוג של דיו לתת גוון.

2. כיצד צובעים את הרפלקטור הפנימי של פנס איתות. גוף הפנס עשוי מפלסטיק והצבע הפנימי בגוון מראה/נירוסטה דהה. היכן ניתן לקנות ספריי איכותי, והאם בכלל זאת הדרך לעשות זאת עם ספריי ? אני יודע שיש דף הדבקה בגוון מראה שניתן לגזור, אך אני חושש שהוא יתקלף מהשמש במשך הזמן.

תודה

אילן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרפלקטור יש צבע ניקל

עושה את העבודה מעולה

זה מגיע בספרי ועולה בערך 30 -40 שקל אם אני זוכר טוב

לצבוע את הבקלית

תנסה מדבקה אולי

יש מדבקות חצי שקופות

למרות שתלוי ברכב

להרבה מכוניות אפשר למצוא חלקים חדשים

mustang 67 GT, 302 engine t5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול להדביק מבפנים צלופן בצבע כתום, זה אומנם לא יחזיק לנצח אבל פתרון טוב לתקופה מסויימת.

כמו כן, יש בקבוקים מפלסטיק שאפשר למצוא בצבעים שונים (כמו הירוק של ספרייט), הם גם צבעוניים, גם גמישים וגם שקופים (והם יותר עמידים מצלופן).

אומנם לא עולה בראשי מה יש עם כתום, אבל זכור לי שבבעיה דומה אבא שלי מצא בקבוק אדום וחתך ממנו חתיכה לבקליט מבפנים.

ויש אפשרות לבקש חתיכה שארית בבית מלאכה לפרספקסים - להם יש בצבעים שונים. תתאים אותה ותדביק מבפנים.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אילן שבוע טוב

לגבי האיתות יש טוש שמוכרים בחנויות של חלקי חילוף והוא טוש שצובע את הנורות לכתום בפנסים שקופים של רכבים מודרנים

תצבע את הנורה או הבקלית מבחוץ לחידוש ולא לכל החיים או פוליגל של תיקיות דפדפת לחתוך ולשים בתוך הפנס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש נורות 21/5 וואט בצבע כתום. הן היו בשימש ברכב אמרקאי בשנות השבעים.

לגבי צביעת הרפלקטור אם אתה עושה זאת עשה זאת כאשר מנורה (רצוי שרופה) מותקנת במקומה. אם לא תשאיר מנורה כל חיבורי החשמל יתמלאו בצבע ויהיה קשה לנקות אותם.

קח בחשבון שאין צבע שהוא כרום כמו ראי. בד"כ יוצא "צבע כסף" מבריק יותר או פחות. התוצאה מבחינת החזרת אור לא רעה.

שלמה דן גדרון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש עדיין נוריות כתומות בשימוש, דווקא ברוב הרכבים היפניים/אירופאיים החדשים. אבל הבעיה, שהבקלית עצמה נראית מכוערת כשהיא איבדה את הצבע שלה... ככה שהבעיה כאן הייתי מגדיר יותר כ"אסטתית", ולא כ"שימושית"... בעיה נוספת עם הבקליות שאיבדו את הצבע- סביר להניח שהן גם איבדו את החוזק בשמש, ומתפוררות/ייתפוררו עוד מעט גם ככה...

י Capri GT 74 MK2 "אספנות", עדיין מחכה לפחחות רצינית.*סוזוקי 1100F (שהפך ל"סטריטפייטר" לצערי :sad: )*GMC וואנדורה 4X4- "לוחם שטח" במנוחה *פורד D שנת78, ש"מת" להפוך ל"אספנות":oops:*פורד פיירמונט 79' :twisted: -חולם להיות שחור:wink: *"משפחת ליילנדים"* *ואסקורט סטיישן שניצלה בדקה ה-91:king::חובב מכוניות, אופנועים, מפלצות למיניהן ומוזיקה, הסובל מחוסר מקום, זמן ותקציב כרוני, להתעסק בכל התחביבים שלו :???:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי

ברחוב סלמה בתל אביב (בתחילתו לכיוון יפו) יש חנות שמחדשת פנסים

אני אישית לא ביקרתי בה אבל אולי זה יפתור את הבעיה

אשמח אם תעדכן אותנו

תודה

מאיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חידוש צבע לבקלית אפשרי ע"י צביעה עם לק לרכב בתוספת פיגמנט שקוף

בצבע הרצוי .

אפשרי גם לצבוע בצד הפנימי בלבד , ובחוץ רק להבריק עם גלגל בד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היא אם רק הצבע דהה או שהפלסטיק עצמו נסדק כתוצאה מהשמש.

וחוץ מזה תלוי באיזה בקלית מדובר ומה הקושי להשיג חדשה.

לפעמים יותר פשוט ויותר זול ויפה לקנות חדש...

[CENTER][B]The only difference between a man and a boy [/B] [B]Is the size of the Ego and the price of The Toy[/B][/CENTER]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

WOW

תודה לכל המשיבים !!!!

לרפלקטור יש צבע ניקל

עושה את העבודה מעולה

זה מגיע בספרי ועולה בערך 30 -40 שקל

אין ספק פשוט אלך לקנות ספרי שכזה. אני משער שהוא מתאים לצביעה על פלסטיק ואין לצפות שניתן יהיה לרסס אותו על האגזוז למשל ולהאמין שבחום יחזיק מעמד.

אתה יכול להדביק מבפנים צלופן בצבע כתום, זה אומנם לא יחזיק לנצח אבל פתרון טוב לתקופה מסויימת.

אני לא מצליח לרדת לסוף דעתך - לשים בפנים נייר צלופן זה - נראה לי בעייתי ולא בטיחותי - יש שם נורה !! בכל אופן תודה על המלצתך.

לגבי האיתות יש טוש שמוכרים בחנויות של חלקי חילוף והוא טוש שצובע את הנורות לכתום בפנסים שקופים של רכבים מודרנים

תצבע את הנורה או הבקלית מבחוץ לחידוש ולא לכל החיים

אני מקווה שזאת תהיה אופציה הפחות עדיפה כי קשה לי להאמין שטוש ייצור מראה אחיד והומוגני על גוף הפנס. אך בכל אופן תודה על ההמלצה.

יש נורות 21/5 וואט בצבע כתום. הן היו בשימש ברכב אמרקאי בשנות השבעים.

לגבי צביעת הרפלקטור אם אתה עושה זאת עשה זאת כאשר מנורה (רצוי שרופה) מותקנת במקומה. אם לא תשאיר מנורה כל חיבורי החשמל יתמלאו בצבע ויהיה קשה לנקות אותם.

קח בחשבון שאין צבע שהוא כרום כמו ראי. בד"כ יוצא "צבע כסף" מבריק יותר או פחות. התוצאה מבחינת החזרת אור לא רעה.

לגבי נורות כתומות - אכן זאת חלופה שתרשים בעת ההדלקה, אך בשגרה - דהיינו אור יום, הפנס עדיין יראה דהוי.

לגבי צביעת הרפלקטור - אין חכם כבעל ותק וניסיון, קיבלתי המלצתך, ופירקתי הרפלקטור לחלוטין מהנורה ובית הנורה. תודה

החזרת האור של צבע הניקל/כרום - בסה'כ מדובר על פנס איתות כך שממש לא נורא. תודה על ההמלצות.

ככה שהבעיה כאן הייתי מגדיר יותר כ"אסטתית", ולא כ"שימושית"... בעיה נוספת עם הבקליות שאיבדו את הצבע- סביר להניח שהן גם איבדו את החוזק בשמש, ומתפוררות/ייתפוררו עוד מעט גם ככה...

האמת שאתה מאוד מאוד צודק, אך כל העיסוק באספנות ושימור הוא להגיע לתוצאות טובות ככל הניתן, ברור שהדבר הקל ביותר הוא לאתר באיביי זוג פנסים, להוציא 100-200 אירו לפני מיסוי ולהרכיב, אך חלק מהכיף והאתגר הוא לנסות לחדש ולרדת גם לפרטים הקטנים. שמע, גם קוניאק Hennessy XO וגם Hennessy VSOP טובים, אך יש כאלו שזה עושה זאת להם, ולמרות הפער הגדול במחיר בין שני הבקבוקים 1500 ש'ח מול 500 ש'ח בערך, הרי שהם לא יהססו ויעדיפו את ה X.O

לגבי התפוררות הבקלית - לדעתי הן עדיין טובות.

צבע או רסס עם צבע זכוכית. בקבוקון עולה בערך 20ש"ח, יש בכל חנות לתחביבים/מלאכה

זה ממש מעניין, אני ארכוש הבקבוקון ואנסה אותו על פנס אחר, ליתר ביטחון. תודה על ההמלצה.

ברחוב סלמה בתל אביב (בתחילתו לכיוון יפו) יש חנות שמחדשת פנסים

אני אישית לא ביקרתי בה אבל אולי זה יפתור את הבעיה

אשמח אם תעדכן אותנו

תודה

מאיר

אשתדל להגיע לשם עוד השבוע ואעדכן

חידוש צבע לבקלית אפשרי ע"י צביעה עם לק לרכב בתוספת פיגמנט שקוף

בצבע הרצוי .

אפשרי גם לצבוע בצד הפנימי בלבד , ובחוץ רק להבריק עם גלגל בד

תודה, אך זה נראה לי כמשפץ, בעייתי ומורכב, לגשת עם הפנס הקטן לצבעי רכב ולעשות אצלו אופרציה שלמה בנדון.

דווקא ההברקה בחוץ נראית לי נחוצה לצורך טשטוש סדקים מיקרונים בקיימים בגוף הפנס.

השאלה היא אם רק הצבע דהה או שהפלסטיק עצמו נסדק כתוצאה מהשמש.

וחוץ מזה תלוי באיזה בקלית מדובר ומה הקושי להשיג חדשה.

לפעמים יותר פשוט ויותר זול ויפה לקנות חדש...

שוב, גם אתה בפועל צודק, אך אם לא מנסים לא לומדים. אז היום מדובר בפנס שניתן עדיין להשגה, אך מה יהיה, כשלא ניתן להשיג.

חלק מהמטרות בפורום של חובבי רכבי אספנות שכזה הן לנסות לאתר בעיות/להציף בעיות, ולהעלות רעיונות לפתרונות, אשר במקרה של קושי בהשגה, יהוו את הפתרון היחידי. לא לכל פריט יש כיום דרך השגה ממלאי חלפים קיים, בין אם זה בארץ או בחו'ל.

צירפתי תמונות של הפנס שצילמתי הערב. (במקור הוא עשוי בצביעה כתומה אחידה)

תודה

אילן

DSCF6812_resize.JPG

DSCF6804_resize.JPG

DSCF6808_resize.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי התמונות שצרפת אני הייתי צובע בספריי ניקל את הרפלקטור שהתקלף ובצבע כתום לזכוכית את הבקליט, ניתן להשיג הכל החנויות של עבודות יד והובי בכמה עשרות שקלים.

בהצלחה ותעדכן בתוצאות.

פורד קפרי 1600GT 1973 + פורד קורטינה 1975 1600XL + פורד פוקוס 2005 1600 GHIA

מעוניין במידע על קפרי או כל פורדים ישנים אחרים נטושים/זרוקים/למכירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5958 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...