Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיפול עצמי - רנו מגאן

doren02
שימו לב! השרשור הזה בן 5990 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

יש לי רנו מגאן דור ראשון (שנת 2003, מנוע 1.6 בנזין), שהגיעה בשעה טובה ל-105,000 ק"מ.

לפי הוראות יצרן, טיפול צריך לעשות רק בכל 30K. למרות זאת, את הטיפול האחרון (90K) עשיתי במוסך מדרכה, ואני לא בטוח שהוא השתמש בחומרים איכותיים מספיק כדי למשוך 30K מלאים. כיום, הצבע של השמן מנוע כבר די גבולי, ומידי פעם יש בעיות בהנעה.

בקיצור, אני מעוניין לקנות פלאגים ושמן, ולהחליף בעצמי. השאלות שלי הן:

1. איפה אני קונה את החומרים (באיזור שבין נתניה לרעננה/כפר סבא)?

2. איזה שמן/פלאגים מתאימים למגאןI בנזין? ואם אפשר הערכת מחיר בגדול, עוד יותר טוב.

3. האם אתם ממליצים להחליף משהו נוסף, בהתחשב שמדובר בסך הכל ב"טיפול ביניים".

תודה

אורן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול לנסות לקנות חלפים בכפר סבא ליד הכניסה לאיזור תעשיה בצד ימין איפה שתחנת הדלק על החול

יש מחסן חלפים.

טוב שם טוב משמן טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, אני אבדוק שם.

אבל השאלה העיקרית שלי היא - איזה שמן/פלאגים לקנות?

וכמו כן, האם רצוי להחליף משהו נוסף באותה הזדמנות (בהנחה שהרכב תקין, אבל לא עבר טיפול כבר 15K)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצבע של השמן מנוע כבר די גבולי, ומידי פעם יש בעיות בהנעה.

בקיצור, אני מעוניין לקנות פלאגים ושמן, ולהחליף בעצמי. השאלות שלי הן:

1. איפה אני קונה את החומרים (באיזור שבין נתניה לרעננה/כפר סבא)?

2. איזה שמן/פלאגים מתאימים למגאןI בנזין? ואם אפשר הערכת מחיר בגדול, עוד יותר טוב.

3. האם אתם ממליצים להחליף משהו נוסף, בהתחשב שמדובר בסך הכל ב"טיפול ביניים".

צבע השמן "גבולי" - מה זאת אומרת ? - צבע שמן כהה או בהיר לא מעיד בהכרח על טיבו.

בעיות ההנעה האופייניות למגאן הזו מקורה בחישן קרנק (נקישות) שחיבור התקע/שקע בו רופף.

פלאגים ופילטר שמן אני ממליץ לקנות במוסך מורשה (כל פלאג 30 שקל ופילטר 50 שקל) - אפשר גם לקבל הנחה אם רק מבקשים של 5%.

שמן מנוע טוב הוא של חברת ELF 10-40.

מקווה שעזרתי.

יאאלה, איך בא לי ג'חנון עכשיו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על העזרה, מק

את השמן שציינת ניתן להשיג בחנויות כמו אוטו-דיפו?

כמו כן, איך אני יודע כמה שמן בדיוק אני צריך לקנות? יכול להיות שיותר מגאלון?

לגבי בעיות ההנעה - זה כבר היה לי פעם, והעניין נפתר אחרי החלפת הפלאגים. אם זה ימשיך, נבדוק גם את החיישן.

אגב, מה זה אומר יחס של 10-40? וזה שמן סינטטי/חצי סינטטי? אני לא כל כך מתמצא בשמנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההמלצה היא שמן של ELF 10-40 בגלון הכחול. גלון אחד יספיק לך (מדובר בשמן 1/2 סינטטי).

את השמן תקנה בחנות דור חלפים http://www.auto-modein.co.il/HTMLs/Home.aspx

הדירוג 10-40 מגדיר את הסמיכות של השמן. כאן באקלים הישראלי היצרן והיבואן ממליצים על הדירוג הזה.

הנה טבלה שמתארת את דירוג השמן ביחס לטמפרטורת הסביבה http://www.kic-oil.com/images/Engine%20Oil%20Bible%20(Tech%20Article)_html_454baf7b.png

פלאגים תקנה רק מקוריים, ממליץ לקנות ממוסך של רנו ולא מסתם חנות חלפים.

אני קניתי פה בראש העין בחנות חלפים "פלאגים מקוריים באריזה של רנו" - מסתבר שכנראה מדובר היה בזיוף טוב, אפילו המחסנאי במוסך רנו בבאר יעקב לא הכיר את המק"ט שלהם.

אם אתה מתכוון לעשות לבד את הטיפול, מלבד סבלנות וראש פתוח תצטייד ב:

1. מברג טורקס ע"מ לפתוח את הברגים לבית הפילטר אוויר ואת הברגים שמחזיקים את סלילי ההצתה.
  2. מפתח זכר ריבוע בגודל 8X8 מ"מ לפתוח את הבורג בקרטר השמן.
  3. מפתח מתאים לפילטר שמן או כל פיתרון אחר שתמצא לנכון.

בהצלחה !

יאאלה, איך בא לי ג'חנון עכשיו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב תודה, עזרת לי מאוד.

אני אבצע את הטיפול כנראה בשבוע הבא.

אפשר לנחש שיצוצו לי פה ושם עוד שאלות בנושא, וטוב לדעת שיש איפה לשאול.

אורן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק אציין שמק"ט הפלאגים בקרסו הוא: 7700500155

מק"ט פילטר אויר: 770145724

בעת החלפת פלאגים, תקפיד שהמנוע לא יהיה חם + בזהירות עם סלילי ההצתה (דומה בצורה "עיפרון גדול") והניתוק שלהם.

אם אף פעם לא הוחלף שמן גיר, זה הזמן.

ממליץ לעשות חיפוש מקיף, אתה תמצא תשובות להכל.

Veni Vidi Vici

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה רוצה לטפל ברכב בבית ע"מ לחסוך עלויות, עדיף שתחזור למוסך נורמלי.

כי חייב לעשות בדיקת בלמים, וכנראה שאתה לא מוסמך לבצע את זה

כי במוסך יבדקו לך גם מערכות חשובות אחרות כמו הפרונט (חופשים,היגוי וכו') - גם כן חשוב מאוד.

וכי ידע ומקצועיות = כסף

אם אתה עדיין רוצה ללמוד לבד, תשמור את השמן הישן בדלי ותמסור אותו למוסך, כשתגיע לעשות בדיקת בלמים. -

השמן השרוף מסרטן ומזהם ואם אכפת לך מהסביבה, אל תשפוך אותו על האדמה או בכל מקום אחר שהוא לא מיועד לזה.

לגבי חנות חלפים - חפש את 'חדאד חלפים' באיזור תעשיה כפ"ס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוסך מורשה של רנו לא משתמש בשמן של חב' ELF הצרפתית.

הוא משתמש בשמנים שיוצרו ב"פז שמנים וכימיקלים" ואיכותם לא בשמיים.

באקלים של הארץ אני לא ממליץ לך ביכלל למשוך את טיפולי החלפת השמנים כל 30K ק"מ.

לכל המאוחר 15K או שנה המוקדם מבינהם.

הבעיה בחברות הרחבים בארץ היא שמעתיקים סטנדרטים ותקנים אירופיים לתנאי אקלים שלנו וזו הטעות!!!

אם תמשיך להחליף את השמנים במרווח שציינת המנוע שלך לא ישרוד הרבה.

ועוד דבר המגאן שלך היא לא דור 1 אלא 2.

Seat Leon ST 1.2 Tsi

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה גדולה לכל העוזרים.

חוץ מזה:

מתן - אני לא עושה את הטיפול הזה כתחליף לטיפול שוטף. הקילומטרז' נמצא כרגע בדיוק בנקודה שבין הטיפול הקודם לטיפול הבא, ואני רק רוצה לעשות כמה דברים נקודתיים כ"טיפול בונוס" (פלאגים/שמן). אני בחיים לא אתעסק בעצמי במערכת הבלימה.

KWON - "אם תמשיך להחליף את השמנים במרווח שציינת המנוע שלך לא ישרוד הרבה" - אבל זה בדיוק מה שאני אומר, ובגלל זה פתחתי את השרשור. אני לא מעוניין להקשיב להוראות של רנו/קרסו לגבי החלפת שמן כל 30K, אלא רוצה לרענן כבר עכשיו בחצי הדרך.

המגאן היא מודל 03', דור ראשון, אחרי מתחית הפנים. נדמה לי שבאירופה כבר יצאה באותו שנתון המגאןII, אבל שלי היא עוד מהאחרונות שבמגאןI.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה גדולה לכל העוזרים.

חוץ מזה:

אני לא מעוניין להקשיב להוראות של רנו/קרסו לגבי החלפת שמן כל 30K, אלא רוצה לרענן כבר עכשיו בחצי הדרך.

.

בMK1 ph2 הטיפולים הם כל 20K ולא כל 30K. משום מה החליטו לשנות את סבבי הטיפול למרות שהמנועים זהים.

ב-2001 עושים כל 20. מ-2002 זה קופץ ל-30 ללא סיבה.

ממליץ בחום לעשות כל 20. זה חוסך הרבה כסף וכאבי לב וראש.

5700 סל"ד מקסימום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5990 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...