Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אוניברסיטה-פסיכומטרי-מכללה = אני משתגע !

Black Joker
שימו לב! השרשור הזה בן 5968 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני לומד עכשיו לקראת בחינת הפסיכומטרי, שתערך בדצמבר, מה אני אגיד? דיכאון כבד מאוד השתלט עלי !

קראתי את כל השרשורים שהיו פה על הנושא החם "אוניברסיטה או מכללה" ואני החלטתי שגם לי מגיע לפתוח נושא כזה רציני.

אני רוצה להיות איש עסקים בנושא המחשבים, ז"א שתואר בניהול עסקים ובמדעי המחשב הם הציפיות העתידיות שלי.

אני יודע שלמרות הקידמה, אוניברסיטה תמיד תהייה יותר מכובדת ברזומה ממכללה ואני מקבל את זה.

אבל תראו אותי,

הפסיכומטרי הרס לי את החיים, כרגע (חודשיים עשו מה ששלוש שנים בצבא לא עשו) ואין לי כוח לכל הגאומטריה ואחרי זה עוד השלמות למינהן, ע"מ לספק את אחת האוניברסיטאות.

כל הזמן מתגבשת בליבי דיעה שאני מעוניין במכללה ואני משלים עם זה שאני לא "בחור של אוניברסיטה" מכל הבחינות.

אני רוצה להתחיל את הלימודים שלי כבר בשנה הבאה ואין לי עצבים לשנים של שיפורים ע"מ רק להתקבל למקצוע שאותו שאני רוצה ללמוד.

יהיו כאלו שיגידו שאני בוחר בדרך הקלה ואף אחד לא אהב ללמוד באוניברסיטה ובסוף זה השתלם, ניחא ! (ככה רושמים?)

האם לימוד שלוש שנים באחת המכללות עם תואר כזה הוא בזבוז זמן? הרבה אנשים מגזימים לפי דעתי, אחרי הכל זה שלוש שנים מהחיים שמוקדשות ללמוד תואר שייקבע את עתידך.

בקיצור, חברי הלא מדוכאים, הנה השאלה בקצרה:

במקצועות שאני מעוניין בהם, האם תואר במכללה מספיק? כבר חשבתי ללכת לבינתחומי בהרצליה, אבל שיעבוד של שנתיים רק בשביל דמי לימוד לא כ"כ בראש שלי.

אני יודע שבתור בוגר מכללה יהיה לי יותר קשה להתקבל למקומות וגם אני אהיה מהראשונים שיפוטרו, בעקבות אילוצים, אבל האם הכישרון שלי לא נחשב פה? האם רק החתיכת נייר זה מה שעושה למעסיקים טוב על הלב?

אשמח לתגובות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 64
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

להוציא תואר במדעי המחשב בפתוחה? :shock::shock: ואפילו :shock2:

אני לא יודע איזה סוג של אנשים מוציאים תואר כזה שם. תואר מאוד מאוד קשה.

לגבי הלבטים של הג'וקר השחור - זאת בעיה. לדעתי, אף אחד לא יכול לענות לך על זה כי אף אחד לא באמת יודע. אל תחשוב לרגע שעצם היותך בוגר אוניברסיטה מבטיח לך עבודה טובה יותר או משכורת טובה יותר. זה נכון אולי לטווח הקצר וממש לא נכון לטווח הארוך - יש דוגמאות לכאן ולכאן.

הפסיכומטרי בהחלט מגעיל. עשיתי פסיכו לפני שנה בדיוק וזה ממש לא כיף. אבל אל תחשוב לרגע שהשנתיים הראשונות שלך בלימודים יהיה קלות יותר, אז שלושה חודשים די זניחים לעומתם. לימודי מדעי המחשב מלאים במתמטיקה.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בוגר של הבין תחומי במדעי המחשב, ובדיוק השבוע סיימתי לראיין כ-20 איש. חלקם בוגרי אוניברסיטה וחלקם בוגרי מכללה. אני לא יכול להגיד שבוגרי האוניברסיטאות היו איכותיים יותר.

אני מעולם לא נתקלתי בבעיה להתקבל למקום עבודה, וגם בתקופת המשבר הגדול לא פיטרו אותי. השאלה היא מה זאת אומרת "להיות איש עסקים בתחום המחשבים"?

היהודים עם אופטימי, לפני שיודעים מה הגודל הם חותכים.

גילוי נאות - אני חבר במועדון פיאט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היו זמנים בהם מכללה הייתה מילה גסה, אבל היום הנושא כבר אינו כמו פעם:

אני סטודנט בבינתחומי (משפטים ומנהל עסקים), עם שיפור קליל ביותר בציונים (ואלי אפילו לא זה, פעם אחרונה שבדקתי הייתה לפני שנתיים) הייתי מתקבל לתל-אביב, ובכל אופן העדפתי את המכללה, בגלל מספר סיבות, שלא נראה לי רלוונטיות כרגע.

תמיד בשוק העבודה ישנם "חסידים" של מוסדות מסויימים (דוגמא ספציפית-"טקסס אינסטרומנטס" וחיבתם ליוצאי 8200/המכללה בחולון-HIT), ובכל עסק ייתכן ותהיה להם נטייה אך ורק לבוגרי תל-אביב/בן גוריון/"מכללת שקר כלשהי", אבל בסופו של דבר - אתה זה שקובע אם תתקבל או לא, כל עוד הציונים טובים, ואתה מספיק מרשים, לא צריכה להיות בעייה מיוחדת (בהתחשב שלא בחרת במכללות מסויימות שלא כאן המקום להזכירן).

נ.ב - נכון, שכ"ל במכללה טובה גבוה מאוד, אבל יש דברים שאתה מקבל שם, שבחיים לא תקבל באוניברסיטה, ובהחלט שלא בתל אביב.

PUG-306 XSI MK2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היא מה זאת אומרת "להיות איש עסקים בתחום המחשבים"?

שאלת מיליון הדולר.

מה בעתם אתה רוצה לעשות ? להיות איש מכירות ? לעסוק בפיתוח עסקי ? להיות סמנכ"ל כספים ?

בכל אחת מהאפשרויות לעיל לא בטוח שתואר במדמ"ח זה מה שאתה צריך.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בישביל להיות איש עסקים בתחום המחשבים לא צריך תואר במדעי המחשב.

תואר במדעי המחשב צריך מי שרוצה להיות מתכנת ולא רוצה ללמוד לבד.

ובקשר לשאלה. כמובן, אין תשובה מדוייקת, אני אוהב לנסות ולפשט את העניינים:

תואר באוניברסיטה - יעזור לך להתקבל לעבודה ראשונה, מקסימום שניה, החל מאותו רגע יקבע הנסיון שלך, מה עשיתה ומה אתה תרצה לעשות.

תואר במכללה - פחות נחשב בד"כ, יהיה לך יותר קשה להתקבל לעבודה ראשונה, אבל שוב, אחרי שאתה כבר צובר נסיון בתחום - התואר כבר לא משנה.

בסה"כ, חוץ מהיוקרה והמחיר הנמוך יותר, אין שום סיבה ללכת לאוניברסיטאות, הלימודים במכללה קלים יותר, מהנים יותר, גמישים יותר ובד"כ גם יותר קל לשלב בהם עבודה. עריכה: גם יש הרבה יותר כוסיות !

דוגמה טובה למה התואר שאתה מכוון אליו לא קשור לאיש עסקים בתחום המחשבים:

החבר הכי טוב שלי הוא מהנדס חשמל מהטכניון. הוא עובד כשכיר ב FREESCALE ובמקביל מסיים להקים ביחד עם שני שותפים אתר אינטרנט מסחרי כלשהו (אסור לי לפרט) חדש שיעלה לאוויר בקרוב. אין לו שום ידע בבניית אתרים, הוא לא לקח קורסים בתכנות מעבר לקורסי החובה בטכניון ועדיין - הוא איש עסקים בתחום המחשבים.

אל תדאג ! בסופו של דבר, תשקיע תגיע, לא משנה איפה.

SAY MY NAME | www.alonadler.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול לומר לך רק דבר אחד:

אם מהגיאומטריה של הפסיכומטרי אתה משתגע, אין לך מה לנסות בכלל להתחיל ללמוד מדעי המחשב. לא בשבילך, בוודאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם ההתלבטות היא בין הבינתחומי לבין אוניברסיטת ת"א, ועלות השכר לימוד איננה בעיה - לך על הבנתחומי.

זה מה שאני מתכוון לעשות.

מי שמודד את התקדמותו, הצלחתו ואושרו בצורה יחסית לאחרים, לעד ישאר מתוסכל;

תמיד יהיה שכן עם גינה גדולה יותר, דשא ירוק יותר ומכסחת-דשא חדשה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה על התגובות.

אני לא מחשיב את המכללה הבין תחומית למכללה רגילה, ז"א שאם היה לי את הכסף לשם, ממש לא הייתה התלבטות פה.

לפי על העלונים שקראתי, המכללה הזאת מכובדת באותה רמה של אוניברסיטה !

לימודי מחשב באוניברסיטה הפתוחה? אלוהים ישמור, זה באמת דבר מפחיד, אבל ניהול עסקים אולי משתלם !

גאומטריה קשה לי בפסיכומטרי גם בגלל קושי פסיכולוגי שלי להבין שאני צריך לעבור עוד שלב בדרך ללמוד את מה שאני רוצה ואני לא מבסוט מזה!

מה ז"א איש עסקים במחשבים? זה יכול להיות הרבה דברים ואני משאיר לעתיד להוליך אותי לאחד מהם. בעבר, לא רציתי להתעסק עם הצד הטכני של המחשבים, אבל היום זה רק מלהיב אותי יותר ויותר ולכן ישנה התלבטות גדולה.

הדבר שהכי מרגיז אותי הוא המכשול בדרך ללימודים של מה שאני רוצה להיות, נמאס לי מכל הח*א שאני צריך לאכול רק כדי להתקבל למקצוע שאני מעוניין בו ולכן עלתה גם אופציה של מכללה עלומת שם, ששם אוכל, סוף סוף, ללמוד את המקצוע שאני רוצה ללא תנאים כאלו ואחרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההבדל היום בין אונ' למכללה היטשטש לעומת שנים קודמות (מכללות טובות...מינהל/הבין תחומי/מכון טכנולוגי חולון ועוד כמה שלא עולות לי לראש כרגע),כמובן שזה תלוי במה שאתה מתכוון ללמוד.

אבל משפט מפתח אחד אני אגיד לך -הכל אינדיבידואלי- ז"א תלוי בבן אדם,הדיפלומה מהאונ' יפה ומכובדת וסביר שבאופן תיאורטי תעזור לך להתקבל ביתר קלות בתחילת הקריירה -תאורטית. מעשית- לדוגמא בראיית חשבון ומינהל עסקים לדוגמא-מה שאני לומד- המשרדים הגדולים בארץ- לא מבחינים/מפלים בין בוגרי אונ' ומכללה. אולי לגבי הנדסה ומדעים מדוייקים המצב שונה,אבל לא בוודאות,המכון הטכנולוגי הוא מקום עם "שם" ומוניטין מאוד מכובד (בעבר הוא היה הפקולטה להנדסה של אונ' ת"א) ולבוגרים שלו אין בעיה של ממש למצוא מקומות עבודה- הוא מעניק BSC כך שמבחינת המועצה להשכלה גבוהה הוא שווה ערך לאונ' (גם מבחינת מקום העבודה-כל עוד המועמד איכותי).

הכל תלוי בך ולא בדיפלומה שלך,יהיו כאלה שיחלקו עליי,אבל מניסיון אישי ושל כמה חברים- זו תמונת המצב שהצטיירה לי.

(הערה-הכל בהתייחס למכללה איכותית)

דבר נוסף - בשום פנים ואופן ולמרות שזה מאוס אל תוותר על לימודי הפסיכומטרי במיוחד אם כבר שילמת והתחלת אותם, אתה לא יכול לדעת מה הם יהיו שווים בעתיד- לא רק על מנת להתקבל לאונ'- גם חלק מהמכללות דורשות היום פסיכו'-דבר שיכול להעיד על טיבן. גם מבחינת שכר לימוד שגבוה מאוד במכללות הפרטיות ,אם תגיע עם פסיכו' טוב (מעל 660-680) תוכל לקבל מלגה חלקית/ מלאה,דבר שאין ספק שמאוד מקל מכל הבחינות.

מקווה שעזרתי,אודי.

CONTROL IS NOTHING WITHOUT POWER - GT35R

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, אם השכ"ל בבין תחומי מפחיד אותך - תפנה אליהם. אם תתקבל הם יבואו לקראתך. יש שם שפע של מלגות ומענקים. (אני למדתי שנתיים על מלגה כמעט מלאה).

היהודים עם אופטימי, לפני שיודעים מה הגודל הם חותכים.

גילוי נאות - אני חבר במועדון פיאט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להוציא תואר במדעי המחשב בפתוחה? :shock::shock: ואפילו :shock2:

אני לא יודע איזה סוג של אנשים מוציאים תואר כזה שם. תואר מאוד מאוד קשה.

אנשים רבים מכל הסוגים. אתה מוזמן להציץ בפורום האו"פ בתפוז ולראות בעצמך. רק בימים האחרונים כמה חברים מאושרים הכריזו על סיום הלימודים..

אני לומד לתואר בניהול ומדעי המחשב בפתוחה, מאז תחילת 2005. אני מקווה לסיים את התואר עד סוף 2008 (מה שבהחלט נראה ריאלי בקצב הנוכחי).

איזה סוג של אדם אני? אחד שלא סיים כיתה ט'. אחד בלי תעודת בגרות (יש לי חצי תעודה מלימודים אקסטרניים. באמצע החלטתי שחבל על הזמן שלי). אחד שלא ניגש לפסיכומטרי מעולם. אחד שכנראה יהיה בעל תואר ראשון לפני גיל 23 ויסיים בהצטיינות.

אבל זה רק אני. באוניברסיטה בפתוחה, האוניברסיטה הגדולה בישראל, יש עוד סטודנטים רבים, מכל הסוגים. כאלה שמסיימים תואר לפני גיל 19, וכאלה שעושים זאת בגיל 40.

בכל אופן, אציין רק שספציפית התואר בניהול ומדעי המחשב (מה שפותח השרשור שאל עליו) הוא הגיוני ביותר מבחינת הקושי. למי שמתקשה עם מתמטיקה יהיה קל בהרבה מאשר בתואר במדמ"ח נטו. לכן יש לו כמובן גם חסרונות רבים - תואר שני במדמ"ח לא עושים אחרי התואר הזה ולמשרות שדורשות ידע עמוק במתמטיקה, אלגורתמים וכו' התואר פשוט לא מספיק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר נוסף - בשום פנים ואופן ולמרות שזה מאוס אל תוותר על לימודי הפסיכומטרי במיוחד אם כבר שילמת והתחלת אותם, אתה לא יכול לדעת מה הם יהיו שווים בעתיד- לא רק על מנת להתקבל לאונ'- גם חלק מהמכללות דורשות היום פסיכו'-דבר שיכול להעיד על טיבן. גם מבחינת שכר לימוד שגבוה מאוד במכללות הפרטיות ,אם תגיע עם פסיכו' טוב (מעל 660-680) תוכל לקבל מלגה חלקית/ מלאה,דבר שאין ספק שמאוד מקל מכל הבחינות.

מקווה שעזרתי,אודי.

אם נשמעתי כמו אחד שוויתר, אז זה ממה לא. אני יותר בכיוון של אחד שפשוט נמאס לו, אבל עדיין לא ויתר !

תודה רבה לכולם על ההסברים המפורטים.

התואר של ניהול ומדעי המחשב באוניברסיטה הפתוחה מתחיל גם לעניין אותי ואולי באמת כדאי לבוא לאחד מהימים הפתוחים שלהם (אחרי שהם מטרידים אותי בטלפון בתדירות די גבוהה).

איך התקבלת לאוניברסיטה הפתוחה ללא תעודת בגרות? הבנתי שזה המינימום שם.

לגבי האוניברסיטה הפתוחה, אני קצת חושש, כיוון שבלימודים אני די בן אדם שצריך מישהו שינחה אותו וקריאת ספרים (כמעט נטו) לא ממש תעזור לי.

לגבי קבלת מלגה/חצי מלגה - גם אחרי כזה דבר, הבין תחומי עדיין יישאר מקום של אנשים בעלי יכולת כלכלית גבוהה מהממוצע. אני לא מדבר מתוך קנאות, אבל זו האמת - במקרה הזה, כמו בהרבה מקרים, בעל המאה הוא על הדעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...