Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם מוצדק למכור מעל למחירון פונטו ספייס 2001 .

amirkadisa
שימו לב! השרשור הזה בן 6028 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שעשתה 48 אלף קילומטר,עברה שפשוף קל בצד ימין של האוטו, ידני, המחירון עומד על 31 אלף בעל האוטו רוצה עליו 34 אלף שקל...האם מוצדק לבקש מעל למחירון ? בטענה שהאוטו במצב מכני מצויין?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המכה תוקנה או קיימת?

אם היא תוקנה - לטעמי,

משתלם - בהנחה והיא מטופלת ושמורה.

מרבית הרכבם האלו עברו תחת ליסינג והשכרה,

ולא כ"כ פשוט להשיג אחד שמור עם ק"מ נמוך.

במידה וב-3K אתה קונה לעצמך שקט נפשי,

וידיעה שקנית רכב שמור ומטופל -

זה שווה את העלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהנחה שהרכב פרטי ומטופל כראוי- שווה וכדאי!

תצאו כבר מהשבלונה המפגרת של לוי יצחק.

רכב שנשמר לאורך השנים וטופל בצורה מצויינת (יחסית), בעל הרכב ששמר עליו יכול (ויקבל) מעל המחירון החסר ביסוס של חברינו המצחיק (לוי יצחק).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחירון החסר ביסוס של חברינו המצחיק (לוי יצחק).

עם כמה שזה מעצבן ומציק, הוא לא חסר ביסוס - הוא הבסיס עצמו, ולפיו כל אחד - גם אני, וגם אתה, קובעים בישראל את השווי ההתחלתי של כלי רכב.

אולי יש רכבים שנסחרים בהרבה מעל \ מתחת - אבל זו עובדה נתונה שהוא קובע את הערך ההתחלתי של כל מכונית בישראל.

HARD WORK BEATS TALENT WHEN TALENT

DOESN'T WORK HARD

1353594600_28_1_USD_7_dark.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, זה די מצחיק שאנשים שאומרים לך שלוי יצחק לא קובע כלום, עדיין מוכרים/קונים ב"מעל למחירון" או "מתחת למחירון". ותחשבו על זה... :lol:

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר על תוספת של 10% למשחטון (כמו מחירון - רק משחטה), ובתמורה אתה מקבל רכב עם קילומטראז' נמוך בצורה היסטרית.

שווה? שיקול שלך.

אני הייתי שם בשמחה עוד 10% כדי לקבל רכב עם ק"מ כזה.

הרכב שלי, לשם השוואה, עבר בשנה לפני שקניתי אותו - 2,000 ק"מ. בהחלט היה שווה לקנות אותו :wink:

[FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B][COLOR=#696969]ACTION speaks LOUDER than WORDS[/COLOR][/B][/COLOR][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B]K[/B]eep [B]m[/B]e [B]c[/B]aged [B]a[/B]nd [B]f[/B]ree [B]t[/B]he [B]b[/B]east[/COLOR][/FONT] [COLOR=#f1f6f8][FONT=Verdana][COLOR=#000000][B]Jin Ba Ii Tai [/B]-[FONT=Book Antiqua] [URL="http://www.youtube.com/watch?v=cVarDBb199M&feature=player_embedded"]Fast[/URL] in, [URL="http://www.youtube.com/watch?v=CyDykQWck74&ob=av3e"]Drift[/URL] out[/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחירון אינו תורה מיסיני, אבל הוא הבסיס לתחילת מו"מ.

כל אדם לפי השיקול שלו מנסה למשוך לכיוון שלו.

אם מצודק מעל המחירון? כל אחד יתן תשובה לעצמו.

לפי דעתי , כדי לשלם מעל המחירון , הרכב צריך להיות בעל נתונים טובים בצורה בלתי רגילה.

"חייל שנלחם תמיד מקווה לימים טובים יותר. אבל אלה שלא נלחמים הם שקובעים איזה ימים יבואו"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק יכול לספר לך כמי שמחפש רכב בנחת זה מספר שבועות.

רכבים טובים נחטפים ביום שהם מוצאים למכירה ותמיד מעל מחיר המחירון.

אז תשכח מ"קדושת" המחירון. מצאת משהו טוב. קפוץ עליו.

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שיש סיבה לשלם מעל המחירון.

הרכב הנ"ל אין לו ביקוש גבוה ואפשר למצוא רכב עם נתונים זהים במחיר מחירון, בנוסף שרכב שנסע מעט לא תמיד טוב יותר מרכב שנסע ק"מ ממוצע, ובד"כ רכבים שנוסעים מעט מטופלים פחות טוב כי בד"כ הטיפולים שעשו לרכב לפי ק"מ ולא לפי שנים כמו שמחייב, והצמיגים יבשים ובלאי כללי שמתבלה גבוה למרות שלא נסעו הרבה.

לעומת זאת רכב שנסע ק"מ ממוצע טופל טוב ובזמן יכול להיות טוב יותר או לפחות זהה במצבו.

לסיכום אני חושב שהק"מ לא כל כך משחקים תפקיד קריטי אלא מה שיותר חשוב שהרכב מטופל טוב ובזמן, מצבו המכאני והחיצוני, וכל מקרה הרכב הנ"ל נמכר מתחת למחירון ואם הוא במצב מצוין מכל הבחינות ראוי לשלם עליו מחירון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שיש סיבה לשלם מעל המחירון.

הרכב הנ"ל אין לו ביקוש גבוה ואפשר למצוא רכב עם נתונים זהים במחיר מחירון, בנוסף שרכב שנסע מעט לא תמיד טוב יותר מרכב שנסע ק"מ ממוצע, ובד"כ רכבים שנוסעים מעט מטופלים פחות טוב כי בד"כ הטיפולים שעשו לרכב לפי ק"מ ולא לפי שנים כמו

וואלה.

בוא תמצא לי עוד כמה כאלה.

אין לו ביקוש גבוה? בדקת את השוק?

ואתה בדקת את כל הרכבים שנוסעים מעט?

אני בטוח שלא.

אז לפני שאתה יוצא בהחלטות נחרצות כאלה,

תחשוב - זה לא מזיק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה יד הרכב והאם יש לפניך ספר רכב שמאמת את הקילומטרא'ז ?

צריך גם לבדוק שהרכב לא היה ליסינג/השכרה.

אם אין ספר רכב, שמאמת את הקילומטרא'ז תתרחק כי נפלת על סוחר נוכל שרוצה לעשות על הגב שלך קופה יפה.

אם יש ספר רכב,גשו לבדיקה,תראו את התיקונים ומהמחיר של 34K תוריד לו חלק מהתיקונים ותסתדרו.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם כמה שזה מעצבן ומציק, הוא לא חסר ביסוס - הוא הבסיס עצמו, ולפיו כל אחד - גם אני, וגם אתה, קובעים בישראל את השווי ההתחלתי של כלי רכב.

אולי יש רכבים שנסחרים בהרבה מעל \ מתחת - אבל זו עובדה נתונה שהוא קובע את הערך ההתחלתי של כל מכונית בישראל.

כשאמרתי "חסר ביסוס" התכוונתי מבחינה מטאפורית.

אנשים שמבינים מעט במוטוריקה רואים שהמחירון של לוי יצחק לא משקף ולא מצדיק תמחורים שונים של רכבים ללא כל סיבה מוצדקת לתמחורם ההזוי (ע"ע קליאו ספורט).

רוצה לומר- שאני בא לרכוש רכב ואני רואה אקזמפלר שמור מאוד, אני אשווה את המחיר הנדרש שלו אל מול מה שאני מכיר ויודע (לדוגמא, ה-306 המלוקקת שלי) במחיר ובתמורה.. ואז אשלם כראות עיני.

אמיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשים שמבינים מעט במוטוריקה רואים שהמחירון של לוי יצחק לא משקף ולא מצדיק תמחורים שונים של רכבים ללא כל סיבה מוצדקת לתמחורם ההזוי (ע"ע קליאו ספורט).

אני אשווה את המחיר הנדרש שלו אל מול מה שאני מכיר ויודע (לדוגמא, ה-306 המלוקקת שלי) במחיר ובתמורה.. ואז אשלם כראות עיני.

אנשים שמבינים במוטוריקה?! כדי להבין איך המחירון עובד לא צריך להבין במוטוריקה - הוא אמור לשקף את ערכן הכלכלי של המכוניות ולא את הערך המוסף שלהם לאגו שלך או את חווית הנהיגה שהן נותנות.

נכון שזה לא בסדר שיש מכוניות שהמחירון עושה להן עוול (וגם זה נגרם ממניעים כלכליים, שוב אין קשר למוטוריקה) - ונכון שבמחיר המחירון שלה תוכל לקנות רכב שלא משתווה אליה בשום מידה.

זה נובע בעיקר מכך שבארץ המחירון לא מייחס את הערך המוסף שיש למכוניות ספורט בשוק היד השנייה, והוא נקבע לפי ובשביל האוכלוסיה הכללית, כזו שלא תרצה לבזבז הרבה כסף על קליאו ספורט כי באותו מחיר היא קונה 1600 אוטומט מרווח וחסכוני בדלק, יפני כי הוא הכי אמין כמובן.

אם היו דוגמים את תנודות השוק של מכוניות הספורט לפי האוכלוסיה שבאמת קונה אותן - המחירון היה קצת יותר "מציאותי" ביחס אליהן, כמובן שזה גם נוח למר לוי יצחק כי זה מסתדר לו טוב עם חברות הליסינג שאוהבות לפנק כדי לשמור על מחירוני הרכבים שלהם במצב טוב.

המחיר הנדרש, המחיר שאתה מכיר ויודע - עזוב אותך שטויות, אתה מדבר ככה כי אתה לא מבין מה באמת מניע את המחירון ואיך הוא משפיע על השוק, אפילו במכירה של מכוניות ספורט.

לדוגמא -

תדמיין שהמחירון של קליאו ספורט MK1 הוא 35K - נוהגים לשלם על הרכב סכום של 55K לאקזמפלר במצב סביר.

הפרש של 20K.

הפרש מאיפה? ממחיר המחירון שעומד על 35K. שילמת 20K מעל למחירון.

בשנה הבאה, מחירון הקליאו ירד למחיר של 29K - כשתרצה למכור אותו, אתה חושב שמישהו ישלם לך 55K?

מחיר המחירון ירד, ולכן המחיר שיהיה נהוג לבקש הוא 49K.

ירידה של 6K במחירון, שהשפיעה באופן ישיר בצורת הורדה של 6K במחיר הריאלי בשוק.

אתה רואה איך כל השוק הולך יד ביד עם המחירון?

דבר שני -

אתה משתמש בביטויים כגון "כראות עיני", מי בדיוק הכשיר את עיניך להחליט כמה רכב מסויים שווה? אתה שמאי רכב במקרה?

אתה יכול להעריך כמה הוא שווה לך מבחינת הנאה לנהיגה למשל, אך לא כמה הוא שווה לכל השוק מבחינה כלכלית.

ואם תעשה סיבוב ב 205GTI קשיחה ומקרקשת במקום כמו נס הרים בצורת גרזון עצבני והחלקות, תרד כולך מלא אדרנלין - ואתה גם בדיוק בתקופת לימודים אז הכיס לא משהו ולא יזיק לך רכב יותר חסכוני, ויש בעיות חנייה אז מתאים לך רכב יותר קטן.

ובקיצור - אתה מחליט שהיא עדיפה לך על פני ה 306 שלך, היא אפילו מעלה לך חיוך.

מחיר המחירון של ה 306 שלך הוא 20K לדוגמא, התהייה מוכן לשלם על ה 205 סכום זהה, שלא נדבר על גבוה יותר? הרי היא מתאימה לך מבחינת המחיר והתמורה (אתה מחליף בלי להוסיף כסף, ומקבל רכב שמתאים לך הרבה יותר מכל הבחינות) ועונה על כל קריטריוני קביעת מחירי הרכב שלך.

עם כמה שתרצה להתחמק מזה ולהתווכח איתי - גם אתה, וגם אני, מושפעים ממחירי לוי יצחק במעמד קנייה \ מכירה של רכב.

הוא נותן את מחיר הבסיס לכל המכוניות בישראל ע"פ תנודות הרכישה של הציבור הישראלי (ורצון חברות הליסינג, אבל זה כבר עניין אחר) - ויש רכבים שנופלים בין הכיסאות בין אם במכוון ובין אם לא בגלל אותן סיבות שציינתי בתחילת המגילה הזאת.

אז אם נהוג לשלם על קליאו ספורט 20K מעל המחירון, והמחירון נופל השנה ב 8K גם אתה תקבל פחות, אולי לא 8K מכיוון שאת המחירון הזה המוכרים קובעים לעצמם ולא תהיה ירידה אחידה אצל כולם אבל הרבה פחות ממה שהיית מקבל בשנה שעברה.

אתה לא מוסמך, ובכלל לא יודע איך - להעריך את שוויה הכלכלי של מכונית, ואם הפנמת שקליאו ספורט שווה 20K זה בגלל שככה שמעת \ קראת באינטרנט ולא כי הערכת אותה אישית ב 55K במקום ב 35K כמו שכולם נוהגים.

הנקודה שלי היא פשוטה - אתה מבקש הפרש של 20K כשאתה מוכר, משלם הפרש של 20K כשאתה קונה - מעל המחירון \ מתחתיו אך אתה מצד שני כותב שאתה לא מסתכל ולא מושפע מהמחירון עצמו.

זה נשמע לך הגיוני שאין קשר בין השניים?

HARD WORK BEATS TALENT WHEN TALENT

DOESN'T WORK HARD

1353594600_28_1_USD_7_dark.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6028 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...