Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב חדש - מתלבט בין פולו 1600 לפיג'ו 207

ניר ב
שימו לב! השרשור הזה בן 6009 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם, זאת ההודעה הראשונה שלי כאן ואני קצת מתרגש :)

ולעניינינו - אני מחפש לקנות רכב חדש, קטגוריית סופר-מיני (הכי מתאים לצרכים שלי לפי דעתי) ולאחר בדיקה קצרה אני מתלבט בין פולו 1600 לפיג'ו 207 (שהן הגדולות ביותר בקטגוריה לפי מה שראיתי). המחיר של שתיהן די דומה 120K~ על הכביש, אבל נניח כרגע שזה לא מהווה שיקול בבחירה.

דבר ראשון אציין שעשיתי היום נסיעות מבחן בשתי הרכבים ונהנתי יותר מהפולו. לצערי הנסיעת מבחן בפיג'ו התנהלה ברובה בפקקים של הבוקר באיילון, אבל לדעתי לא רק בגלל זה העדפתי את הפולו, הפיג'ו הייתה נחמדה אבל לא יותר מזה והיה לי די מוזר עם ההגה החשמלי הקל שלה (אבל אני מניח שמתרגלים אליו) ובנסיעה בפולו נהנתי יותר למרות שהיא הייתה קצת יותר קופצנית. האמת היא שעד לנסיעת מבחן היום הייתה לי העדפה דווקא לפיג'ו.

דבר שני אני הולך להשתמש ברכב לא מעט בנסיעות בין עירוניות (ת"א-חיפה - כולל עלייה לכרמל) ובגלל זה אני הולך לכיוון של מנוע חזק יותר (1600 סמ"ק), בנוסף בנסיעות יהיו איתי בערך 3 אנשים אז חשובה לי הנוחות ושהאוטו יסחוב ולא יקרטע, בעיקר בעלייה לחיפה.

עוד דבר שחשוב לי זה אחזקה זולה, אמנם את האוטו לא אני מממן אבל האחזקה שלו היא עלי (ביטוח, דלק, טיפולים וכו'...) וכמובן שהייתי רוצה שתהיה זולה ככל האפשר. אמנם ה-207 חדשה על הכביש, אבל אני מניח שניתן להעריך את עלות האחזקה מה-307 שממש דומה לה.

כרגע זה כל מה שאני חושב עליו בתור הדרישות שלי מהרכב.

מצפה לתגובות, אם יש למישהו הצעות גם לרכבים אחרים שהוא חושב שיתאימו אשמח לשמוע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכי גדולה בקבוצה של פולקסווגן/סיאט/סקודה היא הקורדובה וגם הפאביה סטיישן (אבל זאת הולכת להיות מוחלפת בקרוב). יש לי את הקורדובה 1400, 100 כ"ס (כיום היא מיובאת כמו הפולו עם מנוע 1600 100 כ"ס). עברתי איתה אתמול את הק"מ השלושים אלף והיו רק שתי כניסות למוסך, לטיפול ביניים (15K) וטיפול מקיף (30K) שעלה כ 1000 ש"ח בלבד. הנתון הזה , אני מניח שווה גם ללפולו שהיא זהה מבחינה מיכנית.

הייתרון של הקורדובה הוא בגודל ובבגאז'.

אלבום התמוונות של המוסטנג 1966 והפלקון 1960 ושני אוטובוסי הטייגר 1965 ו-1975, ראו כאן:

http://www.flickr.com/photos/benihasp/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל אחד מהרכבים הנ"ל יש את יתרונותיו בתחומיו.

יתרונות הפג'ו:

1. חדישה ומתקדמת יותר מהפולו העומדת להיות מוחלפת בשנה הבאה.

2. מרווחת באופן משמעותי מהפולו.

3. מנוע חדיש שפותח בשיתוף פעולה עם BMW.

4.מאובזרת יותר מהפולו.

5. כפי שהזכרת, נעימה יותר לנהיגה ופחות קופצנית מהפולו.

5. עלות אחזקה זולה יותר, טיפול כל 30K או שנתיים, לעומת 15K או שנה בפולו, פרט לכך חלקי החילוף בקונצרן WV יקרים במוסכי מורשי היבואן!

יתרונות הפולו:

1. פנים הרכב מרגיש איכותי יותר.

2. תיבה אוטומטית עדיפה עשרות מונים על פני התיבה של הפיג'ו (AL4).

לטעמי, שווה לבדוק אופציות נוספות כגון: מזדה 2, סוזוקי סוויפט, טויוטה יאריס (תיבה רובוטית לטוב ולרע- מקבוצת הסופר מיני.

סובארו B3, יונדאי I30 מקבוצת הקומפקטיות.

בהצלחה

עידן

Black Nissan JUKE TEKNA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ספק שהלכת על שני רכבי הסופר מיני היקרים ביותר!

אבל בכל מקרה, אני הייתי ממליץ לך על הפיג'ו 207.

פחות או יותר שני הרכבים מאובזרים באותה המידה (abs, ebd, esp) שזה מצוין

אבל הפולו מצוידת ב 4 כריות אויר בלבד שזה לא ממש מספק ביחס למחיר שהיא דורשת (117,000) ובניגוד לכך ה207 מצוידת ב 6 כריות אויר ומחירה עומד על 115,000.

ה 207 היא יותר מרווחת מהפולו ואף יותר גדולה ממנה ותא המטען שלה גדול יותר משל הפולו.

שני הרכבים צורכים פחות או יותר את אותה כמות הדלק וחלקים שלהן מאוד יקרים.

טיפולים לא זולים בכלל.

במקומך אני הייתי הולך על דייהטסו סיריון 1.5 המצוידת ב 6 כריות אויר abs, ebd, esp ובנוסף היא מאוד מרווחת. תא המטען שלה הוא לא יותר גדול משל ה207 אבל יותר גדול משל הפולו.

היא יותר חסכונית מ 207 ומהפולו והיא בהרבה יותר זולה מהשתיים כאשר מחירה עומד על 105,000.

אני מעדיף את הדייהטסו סיריון אבל אם בכל זאת אתה מעונין באחת מהשתיים אני ממליץ על פיג'ו 207

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6009 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...