Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

זוכרים ? סיאט איביזה 1600. יש שיפורים אין שיפורים!

smallars
שימו לב! השרשור הזה בן 6013 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי מה קורה ?

אז פתחתי נושא חדש כי אני צריך להתייעץ עם זקני השבט לגבי רעיון שעלה לי בראש (יותר נכון לאחרים אני רק לוקח על עצמי את המבצע)

השאלה שלי בזמנו הייתה למי שאינו זוכר ולא היה מעורב בשירשור, האם יש פילטר פתוח לרכב שלי ואם כן מה אתם ממליצים וכו .

בפה אחד אמרו פה חברי הפורום הנכבדים שפילטר אוויר של סימוטה הוא אכן בין הראשונים בשוק השיפורים.

אמרו גם שפילטר אינבוקס הוא עדיף ברכבי הספציפי מכוון שבליעת האוויר שלו יותר טובה מהפילטר המקורי (נייר)

והוא לא מקבל את חום המנוע כמו שפילטר פתוח של סימוטה יקבל.

השאלה שלי היא כזאת, מה אתם אומרים על פילטר פתוח של סימוטה עם הארכה של צינורות סיליקון או כל צינור עמיד אחר שיכול לעשות את העבודה לכיוון הפגוש הקידמי ופתחי האווירור של הרכב.

אם ויצא לפועל המבצע הזה אכן אני יעלה פה את הפרוייקט לכל שלביו.

"יש 1600 ויש 1600 ברכב צהוב עם בעלים חולים בראש "

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא המצאת את הגלגל...

עשינו פרוייק כזה בסיוויק של אחי אם תחפש תוכל להיתרשם, השינוי היה משמעותי .

דרך אגב לקבל יותר נצילות הרכבנו את הפילטר בטמבון, תעשה חיפוש ותיראה פרוייקט נחמד עם המון תמונות.

רז...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=162706

כיום יש ספוג עמיד בחום שמכסה את כול הצינור מהפילטר לסעפת.

הטמפרטורה בצינור בדיוק כמו האוויר בחוץ וזה משמעותי בתא הבערה של הרכב.

דרך אגב יש לו טמבון עם כונסי אוויר +גרילים בדיוק איפה שהפילטר יושב אחרי 30 קמש בערך ניכנס לכיוון הפילטר אוויר קר מיבחוץ והפילטר נושם כמו שצריך.

רז...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפחד שלי בהרכבת צנרת כזאת הוא מחדירת מים לפילטר, אתה בטוח שאם ההונדה תכנס לשלולית ענקית במהירות גבוהה לא יכנסו מים? כי אני ירושלמי וברוך ה' יורדים פה הרבה גשמים (גם באיזור המרכז לא חסרים שטפונות).

הונדה סויויק 2002 מבסוט עד הגג! כי התקנתי עליו גגון והוא מכועררר...:roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בן , כמו שכבר אמרתי לך לא צריך לסבך את העניינים יותר מידי ולא צריך להנדס עכשיו את כל המנוע בשביל זה(אלה עם כן יש לך כח, זמן וכסף להרים פרויקטים).

אי לכך ובהתאם לזאת ובהתחשב במסגרת התקציב שלך פילטר פתוח רגיל של סימוטה יהיה ריאלי ומתאים(מה גם שאכשיו אנחנו נכנסים לחורף והטמפרטורת יורדות) .

רוצה קצת יותר מזה, קנה צינור ביחד עם פילטר ובקש מהמתקין שיאריך את הפילטר לכיוון ימין ולמטה בתא המנוע כדי שישאף אויר מאזור הכנף- כך גם תרחיק את הפילטר מהמנוע וכך גם תקבל אויר יותר טוב

בן

BENJ:

נ.ב- תיתפלאו מה סיאט איביזה 100 כ"ס יודעת לעשות

ROY:

אני באמת מתפלא. קפה אולי?
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן, זה הפילטר הייעודי לסיוויק של FUJITA שקניתי לאחרונה מאיביי (לאחר שמכרתי את הפילטר של INJEN במצב חדש לגמרי ובמחיר כמעט כפול לפסיכי אחד:) ).

כפי שאתה רואה, הסעפת, אותו צינור, הולך אל מאחורי הפגוש, והפילטר ממוקם שמה למטה.

אין צורך בבניית שום צינור, שום מתאם ושום כלום, מה שנקרא פילטר ייעודי עם ערכה.

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ih=014&sspagename=STRK%3AMEWN%3AIT&viewitem=&item=330167728947&rd=1

יש שמה גם תמונה של ההתקנה על סיוויק אחרת.

זהו הפתרון הכי טוב לבעייה שלך.

אך אם כבר, הייתי ממליץ לך בחום על הפילטרים של AEM, K&N , FUJITA, INJEN.

סימוטה חברה דיי בינונית בפילטרים, במיוחד בחו"ל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי אני מחדש את השירשור כי אני רוצה לספר לכם איך כל העסק התקדם !

לאחר קריאה רבה והבנה של סיכום של דברים

פילטר פתוח זה יפה :-D אבל הוא לא מועיל :? ואני מתכוון לרכבים סטנדרטים

נכון שיש פה חבר'ה אמיצים שעשו פרוייקטים יפים במיוחד עם כיוון הכנסת אוויר והארכת צינורות לכיוון הפגוש הקידמי וכו

אבל אמרתי נילך על משהו הרבה יותר פשוט !

נכנסתי לאתר של k&n חיפשתי שם פילטר אינבוקס לרכב שלי ומצאתי שיש שתי יבואנים ראשיים לחברה התקשרתי לאחד מהם וניהלנו שיחה בת 5 דקות , רוב השיחה הבחור התברר כממורמר ביותר ומתוסכל מהחברה הוא טען שהם אכן אגדה בתחום הפילטרים והעבודה של החלקים שלהם מעולה , אבל ... היחס שלהם ח$% והבעיה היא שאם הוא לא מגיע להזמנה של 5000$ הם לא שולחים לו . הוא אמר שלגבי החלק שלי אי אפשר להזמין בנוסף למשלוח הרגיל שלו מכוון שK&n רוצים שכל חלק ישלח בכמות של כ20 פריטים ולכן הרמתי ידיים .

אך לא לאבד יאוש הרמתי את ראשי מהשולחן וחשבתי על מה אם לא ebay נרשמתי חיפשתי תחלק ומצאתי בול את החלק שלי

filter inbox seat ibiza 2002 1.6l

אז ככה :

החלק עצמו 180 ש"ח 49 דולר

ההזמנה מארצות הברית עד לארץ זה הבאסה עוד 43 דולר

מה יצא 380 שקל הפילטר עלה לי ההזמנה כבר יצאה לפועל ואני מחכה לקבל אותה תוך שבועיים יש לי קצת פרפרים ואני מקווה שהרכב יגיב לחלק ואני ירגיש בשינוי אפילו אם קטן העיקר להרגיש בהבדל מסויים

אם תרצו אני יעלה תמונות סתם בשביל חוש הראייה (אני יודע שמדובר פה רק בפילטר אינבוקס ולא במגדש טורבו של מוסטנג)

אז יאללה חבר'ה עד לשירשור הבא להת ...:-P

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Guest רונאלדיניו
אז ככה :

החלק עצמו 180 ש"ח 49 דולר

ההזמנה מארצות הברית עד לארץ זה הבאסה עוד 43 דולר

מה יצא 380 שקל הפילטר עלה לי ההזמנה כבר יצאה לפועל ואני מחכה לקבל אותה תוך שבועיים יש לי קצת פרפרים ואני מקווה שהרכב יגיב לחלק ואני ירגיש בשינוי אפילו אם קטן העיקר להרגיש בהבדל מסויים

פספסת חביבי :roll:

לא חסרות בארץ סדנאות שהיו מספקות לך את אותו פילטר בכמעט חצי מחיר + אחריות + בלי כל הכאב ראש שאתה עלול לאכול במכס ובמשרד התחבורה עכשיו. פיט סטופ, TGP, ספוילד, TOP RPM ועוד ועוד..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טעות ידידי היקר !

רק אלוהים יודע כמה אני חיפשתי וכמה טלפונים עשיתי ל : פיט סטופ , שוקי דרימס קאר , רכב החלומות שלך , e&A בבני ברק , יבואנים ראשים של k&n בארץ .

לאף אחד אין פילטר אוויר אינבוקס לסיאט איביזה 1600 2002

בדקתי ואכן המחיר הוא יקר אבל מה שבטוח שלא תמצא הרבה סיאט איביזה כמו שלי עם פילטר אינבוקס אפשר להגיד שזה לא רץ פה בארץ כמו גרעינים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

אוקי חבר'ה אני חייב לספר לכם !

בשעה טובה ומוצלחת ! בעזרתו של רודריגו מהפורום שאני עכשיו חייב לו !!! אז רודירגו if you need somthing just ask

קניתי פילטר של fk חברה גרמנית לאוטו שלי סיאט איביזה 1600 100 כוח סוס זה פילטר אינבוקס אז ככה:

עלות- 251 ש"ח

התקנה - אפילו אמא שלכם יכולה בקלות לשים את זה.

ביצועים - נסעתי עם האוטו 1 קילומטר (מהסדנה לבית שלי )

מזג אוויר - אמצע היום ! 1 בצהריים חם ולח !

תנאי כביש - לא כמו כביש מהיר אבל אפשר להגיד נחמד פלוס בלי בורות ואבנים

תחושה - כאן זה עיניין חשוב כי מצד אחד יש פה עיניין פסיכולוגי קשה שמשפיע על המוח שאומר כביכול אוקי הנה שמתי חלק משופר החלפתי את הפילטר אוויר נייר המגושם שהיה לי באוטו ושמתי אחד דק משומן ובעל אפשרות יניקת אוויר טובה יותר אז רגע יש לי עכשיו פורשה ? ! בוא לא נשלה את עצמנו מדובר פה סך הכל על פילטר אוויר ולא קיט טורבו וכו

אז לסיכום - שינוי אין משמעותי ! אבל . . .אכן אפשר לשים לב שדוושת הגז יותר נלחמת וקשה יותר מה שמאוד כיף כי אתה מרגיש כאילו לאוטו יש יותר כוח מהבחינה של יותר קשה לרגל ללחוץ על דוושת הגז והאוטו מאיץ בצורה אצילית וכבדה ואני מאוד אהבתי את זה .

יהיה לי עוד הרבה פעמים שאני יוכל לבחון את הפילטר אם זה בחורף שהמעלות יהיו 12 ואז נראה אולי באמת אני יצליח להמריא קצת:wink:

בכל מקרה זהו עשיתי את זה

עכשיו נשאר הדוד האחורי של פרי פול , טיפול גדול לאוטו שכולל החלפת פילטר שמן דלק וכו ואני חושב שאני יוכל להגיע לפחות ל 105 סוסים (בא במקור 100 יש ירידת סוסים עקב בלאי טבעי של חלקים )

תאחלו לי בהצלחה ומקווה שיום אחד יזמינו אותי כבר למפגשים בפורום הזה כי אני מת קצת לראות לייב את החבר'ה פה

להת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6013 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...