Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאמר: התקנת צלחת לווין (כמעט) ללא מאמץ.

מנחם פ
שימו לב! השרשור הזה בן 5727 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום!

קראתי שרשור בו מוצעת צלחת לוין לניגוב חומוס... למה? יש דרך להתקין, וזה קל, כדלהלן:

א. בחירת מקום להקמת "רגל", סטנד או מעמד בעברית לצלחת עצמה:

המקום צריך להיות או קיר בטון בעוהי של 25-35 ס"מ מינימום. אלא אם כן אתם רוצים שברוחות חזקות היא תיפול...

או גג, אבל יש לאטום את הגג לאחר ההתקנה, ושלבי האיטום יבואו בהמשך.

ב. קידוח.

הקידוח מהווה את החלק החשוב ביותר ליציבה של הצלחת. קידוח עמוק/רחב מדי, עלול להביא לסטנד לא יציב ואף להתעופפות של הצלחת, וחבל. יש למדוד את קוטר החור, או לקחת את הסטנד לחנות לחומרי בניין קרובה (למי שלא יודע איך למדוד), ולהתאים לחור בורג עומק מיוחד, ומקדח בידיה או יהלום.

הברג, שאינני יודע לצערי את שמו, הוא בורג מיוחד, שמושחל בתוך צינורית מתכת, והתחתיתו יש אום, שעם כל סיבוב של הבורג, מתברג ומתברג, עד התרחבות מלאה של הצינורית, וקיבוע של המוט.

*** חשוב מאוד: יש להשתמש בבורג הזה, ולא בדיבל ג'מבו, כי דיל ג'מבו מתפרק מהר מאוד!!! ***

ג. הרכבת הצלחת, ולא על המעמד!

עם הצלחת, סופקו: זרועות להחזקת הראש/ים, ברגים, וחבר גדול אחורי. את הזרועות, יש לחבר לתלחת עצמה עם הברגים, ולחזק חזק מאוד. אחרת הקליטה תיהרס כל פעם.

יש לחבר את החבק הגדול מאחור, וגם, חזק מאוד. אם אפשרי לחבר למקדחה בוקסה בגודל של הבורג - מצויין. אם לא - יש להסתפק בכח הזרוע.

ד. המעמד.

לאחר קיבוע של המעמד, יש להשחיל את החבק הגדול שמאחורי הצלחת, על המעמד, ולסגור כ- 5-15 ס"מ מקצה המעמד, כדי למנוע תופעת הבריחה של אחת הצלעות של החבק. יש לכוון לכיוון מערב, או בכיוון שמכוונת הצלחת של יס, ולקבע חזק מאוד. את מד הזוית, יש לקבע פחות או יותר על 20-25 מעלות הטיה עילית.

ה. הראשים.

יש לחבר כל ראש, בנפרד, ז"א בתור. יש לקחת את כבל ה-RG, לחבר לו שני קצוות של הברגה, ולחבר קצה אחד להברגת הראש, וזאת לאחר שסיימתם לחבר את הראש לסטנד המיוחד שלו. כנ"ל את השני והשלישי, או יותר, אם יש לכם יותר.

הראשים, מתחברים לדייסק. הנפוצים ביותר הם: 1:1; 2:1; 3:1; 4:1. את הדייסק יש לבחור כך שתהא עוד אופציה אחת בתור. כך אני נוהג.

מהדייסק, יורד חוט אחת בלבד הביתה, או לקופסאת החיבורים של הכבלים לרשת הביתית.

ו. הממיר.

הממיר, מסופק עם כבל AV אדום-צהוב-לבן. יכול להיות שהוא יסופק, וזה נדיר מוד עם כבל 21 פינים, בתוספת לרגיל.

לפני החיבור לחשמל, יש לחבר את הכבל שיורד מהצלחת, לכניסה שנקראת LNB IN. זה כמו כניסת ANTENA בממיר הוט או כניסת SAT בממיר של יס.

ז. החיפוש. וזה החלק הקשה.

אצלי, בממירי TOPFIELD, נכנסים לתפריט, מקש MENU, יורדים להגדרות, או התקנה, לפי שפת הממיר, רואים על הטלויזיה INSTALLATION, ונכנסים, ע"י לחצן OK. בתוך התפריט של ההגדרות, יש SEARCH SERVICES. להיכנס לזה ע"י לחיצה על מקש OK. יופיע לוין HOTBIRD. לרדת אחד למטה, וללחוץ על לחצן ימני, עד שנראה שכתוב AOTU SEARCH, או משהו דומה. נרד למטה, לאיפה שכתוב FTA/CAS, ונגדיר ע"י מקש ימני, FTA ONLY. זה מה שמביא את הערוצים שהם בחינם, בלי כסף. ר"ת FTA - FREE TO AIR. ולרדת שניים למטה, וללחוץ OK. זה יעשה חיפוש. ככה לעבור על לווין NILESAT, ARABSAT, ו-AMOS. כל האחרים - לא יפעלו (בהתאם למיקומכם. אני אעלה קישור לתוכנה שתראה לכם בדיוק גם איך לכוון את הצלחת אל דאגה.). וזהו.

ח. סידור הטלויזיה החדשה שלי!

כדי לסדר את הערוצים איך שאנחנו רוצים, אנחנו ניכנס שוב לתפריט, ונעלה או נרד לאן שכתוב ORGANIZE SERVICES.

ניכנס, נרד לאן שכתוב MOVE, נלחץ את מספר הערוץ, ונלחץ OK. השם שך הערות יהפוך לכחול, נלחץ על המספר בו נרצה את הערוץ, נמתין שהוא יעבור, ונלחץ OK. אם נרצה להעביר קבוצה של ערוצים, יש ללחוץ ברצף ערוצים OK, ואז מספר ערוצים יהפכו לכחולים, ונלחץ על המספר בו נרצה להעביר אותם, ונלחץ OK. זהו.

ט. ומה עם ערוצי הסקס?

כיגוע, בכל טוב, יש גם רע. כדי לחסום את הערוצים הללו, ניכנס לתפריט, ונלך לאירגון. נרד באירגון ל -LOCK, נלחץ על שם הערוץ, שוב הוא יהפוך כחול או אפור, ונלחץ OK. נקיש את קוד ברירת המחדל, שהוא 0000 או 1234, והוא ייחסם. או למחוק - נלך במקום ל-LOCK, ל-DELETE, ונלחץ OK על הערוץ שאנחנו רוצים למחוק, ונלחץ BACK או EXIT בשלט. נישאל אם אנחנו בטוחים שאנחנו רוצים למחוק. נזיז את הסמן ל-YES, וזהו. נמחק.

קישור לתוכנה, SMW SATLINK כאן. יש להוריד את התוכנה לווינדוס, ולמי שיש מחשב כף יד, יש גם בשבילו. שם.

מקווה שעזרתי למי שהיה צריך את זה, או שסתם נתתי ידע למי שסתם רוצה. תגובות ייתקבלו בברכה, בפרטי תיעננה רק שאלות. תגובות - אך ורק פה.

כל הנאמר בפורום הינו בגדר הסבר תיאורטי בלבד! (סעיף 14 לחוק יסוד קארספורום/יישום וביצוע פעולות).

וכן. ציון גולן הוא מ-ל-ך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

שלום!

תיקוני שגיאות. חשוב מאוד!

קראתי שרשור בו מוצעת צלחת לוין לניגוב חומוס... למה? יש דרך להתקין, וזה קל, כדלהלן:

א. בחירת מקום להקמת "רגל", סטנד או מעמד בעברית לצלחת עצמה:

המקום צריך להיות או קיר בטון בעוהי של 25-35 ס"מ מינימום. אלא אם כן אתם רוצים שברוחות חזקות היא תיפול...

או גג, אבל יש לאטום את הגג לאחר ההתקנה, ושלבי האיטום יבואו בהמשך.

ב. קידוח.

הקידוח מהווה את החלק החשוב ביותר ליציבה של הצלחת. קידוח עמוק/רחב מדי, עלול להביא לסטנד לא יציב ואף להתעופפות של הצלחת, וחבל. יש למדוד את קוטר החור, או לקחת את הסטנד לחנות לחומרי בניין קרובה (למי שלא יודע איך למדוד), ולהתאים לחור בורג עומק מיוחד, ומקדח בידיה או יהלום.

הבורג, שאינני יודע לצערי את שמו, הוא בורג מיוחד, שמושחל בתוך צינורית מתכת, ובתחתיתו יש אום, שעם כל סיבוב של הבורג, מתברג ומתברג, עד התרחבות מלאה של הצינורית, וקיבוע של המוט.

*** חשוב מאוד: יש להשתמש בבורג הזה, ולא בדיבל ג'מבו, כי דיבל ג'מבו מתפרק מהר מאוד!!! ***

ג. הרכבת הצלחת, ולא על המעמד!

עם הצלחת, סופקו: זרועות להחזקת הראש/ים, ברגים, וחבק גדול אחורי. את הזרועות, יש לחבר לצלחת עצמה עם הברגים, ולחזק חזק מאוד. אחרת הקליטה תיהרס כל פעם.

יש לחבר את החבק הגדול מאחור, וגם, חזק מאוד. אם אפשרי לחבר למקדחה בוקסה בגודל של הבורג - מצויין. אם לא - יש להסתפק בכח הזרוע.

ד. המעמד.

לאחר קיבוע של המעמד, יש להשחיל את החבק הגדול שמאחורי הצלחת, על המעמד, ולסגור כ- 5-15 ס"מ מקצה המעמד, כדי למנוע תופעת הבריחה של אחת הצלעות של החבק. יש לכוון לכיוון מערב, או בכיוון שמכוונת הצלחת של יס פחות או יותר, לא חובה ממש מדוייק, ולקבע חזק מאוד. את מד הזוית, יש לקבע פחות או יותר על 20-25 מעלות הטיה עילית.

ה. הראשים.

יש לחבר כל ראש, בנפרד, ז"א בתור. יש לקחת את כבל ה-RG, לחבר לו שני קצוות של הברגה, ולחבר קצה אחד להברגת הראש, וזאת לאחר שסיימתם לחבר את הראש לסטנד המיוחד שלו. כנ"ל את השני והשלישי, או יותר, אם יש לכם יותר.

הראשים, מתחברים לדייסק. הנפוצים ביותר הם: 1:1; 2:1; 3:1; 4:1. את הדייסק יש לבחור כך שתהא עוד אופציה אחת בתור. כך אני נוהג.

מהדייסק, יורד חוט אחת בלבד הביתה, או לקופסאת החיבורים של הכבלים לרשת הביתית.

ו. הממיר.

הממיר, מסופק עם כבל AV אדום-צהוב-לבן. יכול להיות שהוא יסופק, וזה נדיר מאוד עם כבל 21 פינים, בתוספת לרגיל.

לפני החיבור לחשמל, יש לחבר את הכבל שיורד מהצלחת, לכניסה שנקראת LNB IN. זה כמו כניסת ANTENA בממיר הוט או כניסת SAT בממיר של יס.

ז. החיפוש. וזה החלק הקשה.

אצלי, בממירי TOPFIELD, נכנסים לתפריט, מקש MENU, יורדים להגדרות, או התקנה, לפי שפת הממיר, רואים על הטלויזיה INSTALLATION, ונכנסים, ע"י לחצן OK. בתוך התפריט של ההגדרות, יש SEARCH SERVICES. להיכנס לזה ע"י לחיצה על מקש OK. יופיע לוין HOTBIRD. לרדת אחד למטה, וללחוץ על לחצן ימני, עד שנראה שכתוב AOTU SEARCH, או משהו דומה. נרד למטה, לאיפה שכתוב FTA/CAS, ונגדיר ע"י מקש ימני, FTA ONLY. זה מה שמביא את הערוצים שהם בחינם, בלי כסף. ר"ת FTA - FREE TO AIR. ולרדת שניים למטה, וללחוץ OK. זה יעשה חיפוש. ככה לעבור על לווין NILESAT, ARABSAT, ו-AMOS. כל האחרים - לא יפעלו (בהתאם למיקומכם. אני אעלה קישור לתוכנה שתראה לכם בדיוק גם איך לכוון את הצלחת אל דאגה.). וזהו.

ח. סידור הטלויזיה החדשה שלי!

כדי לסדר את הערוצים איך שאנחנו רוצים, אנחנו ניכנס שוב לתפריט, ונעלה או נרד לאן שכתוב ORGANIZE SERVICES.

ניכנס, נרד לאן שכתוב MOVE, נלחץ את מספר הערוץ, ונלחץ OK. השם שך הערות יהפוך לכחול, נלחץ על המספר בו נרצה את הערוץ, נמתין שהוא יעבור, ונלחץ OK. אם נרצה להעביר קבוצה של ערוצים, יש ללחוץ ברצף ערוצים OK, ואז מספר ערוצים יהפכו לכחולים, ונלחץ על המספר בו נרצה להעביר אותם, ונלחץ OK. זהו.

ט. ומה עם ערוצי הסקס?

כידוע, בכל טוב, יש גם רע. כדי לחסום את הערוצים הללו, ניכנס לתפריט, ונלך לאירגון. נרד באירגון ל -LOCK, נלחץ על שם הערוץ, שוב הוא יהפוך כחול או אפור, ונלחץ OK. נקיש את קוד ברירת המחדל, שהוא 0000 או 1234, והוא ייחסם. או למחוק - נלך במקום ל-LOCK, ל-DELETE, ונלחץ OK על הערוץ שאנחנו רוצים למחוק, ונלחץ BACK או EXIT בשלט. נישאל אם אנחנו בטוחים שאנחנו רוצים למחוק. נזיז את הסמן ל-YES, וזהו. נמחק.

קישור לתוכנה, SMW SATLINK כאן. יש להוריד את התוכנה לווינדוס, ולמי שיש מחשב כף יד, יש גם בשבילו. שם.

מקווה שעזרתי למי שהיה צריך את זה, או שסתם נתתי ידע למי שסתם רוצה. תגובות ייתקבלו בברכה, בפרטי תיעננה רק שאלות. תגובות - אך ורק פה.

תיקון שגיאות, ולא רק כתיב, אלא בהכל, זהו חלק חשוב מאוד בלמידה שלנו בחיים. זה מלמד אותנו תמיד דברים חדשים. להתראות! :idea::-P:-)

כל הנאמר בפורום הינו בגדר הסבר תיאורטי בלבד! (סעיף 14 לחוק יסוד קארספורום/יישום וביצוע פעולות).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 9 חודשים מאוחר יותר...

אני מבין שזה לא מעניין אף אחד המאמר המושקע שלי. נו, שוין... :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא שזה לא מעניין, פשוט כל חברה שולחת טכנאי שעושה את העבודה הזאת.

* טעמה המר של איכות ירודה נשאר זמן רב לאחר שפג טעמו המתוק של המחיר הנמוך.

* ההתפשרויות של היום, הם הנורמה של המחר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנחם,

אתה מוכן לפרט את הסריקה וכיוון לממיר Magnum 250XL.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום!

קידוח.

הברג, שאינני יודע לצערי את שמו, הוא בורג מיוחד, שמושחל בתוך צינורית מתכת, והתחתיתו יש אום, שעם כל סיבוב של הבורג, מתברג ומתברג, עד התרחבות מלאה של הצינורית, וקיבוע של המוט.

*** חשוב מאוד: יש להשתמש בבורג הזה, ולא בדיבל ג'מבו, כי דיל ג'מבו מתפרק מהר מאוד!!! ***

הבורג אליו אתה מתכוון נקרא ג'מבו.

יש כמה סוגים של ג'מבו, יש כל מיני סוגים של ג'מבו, תלוי מה היעוד שלו.

רצוי מאוד לקנות ג'מבו איכותי שהרגליים שלו לא ישברו לאחר הפתיחה בתוך הקיר (כבר קרה בעבר עם ג'מבו זול)

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני לא הבנתי לאיזה בורג אתה מתכוון במאמר שמתרחב בתוך הקיר והוא לא ג'מבו...

אבא שלי לפני כחצי שנה הרכיב עם חבר 2 צלחות אחת עם 2 עיניות ואחת עם עינית אחת יש לנו עמוס הוטבירד וניילסט אני חושב... ואז קראו לחבר שממנו קנו את הציוד כדי שיכוון.

לא מצאתי הרבה עניין בלווין משום שיש לי תוכניות קבועות שאני רואה בHOT אבל לאבי זה יצא טוב בגלל שהוא רואה הרבה כדורגל מהעולם ויצא שהוא חוסך כך הרבה כסף על כל הערוצי ספורט של HOT... ותמיד טוב שיהיה בבית למקרה שרבים עם HOT/YES...

בעניין הממירים, מישהו שמע על הממיר STARBOX ? שווה משהו ? יש איך לשחק בו עם קידודים וכאלה ? לא מצאתי עליו יותר מדי מידע ולדעתי מדובר בחיקוי השם של הדרים בוקס, יש מצב כזה ?

HU: Pioneer deh-6050UB, AMP: boss ch-650.

Suzuki Jimny 2003:-P

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מצב כזה שהממיר אותו הזכרת הינו מוצר מדבקה סיני, עם שנוי שם קל (10% וכל הסיפור).

אמיר - אני בודק בשבילך על הממיר. אני מאמין שעד מחר אקבל תשובה לגבי זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נמסר לי מגוגל, כי הממיר המדובר הינו ממיר יחסית ישן, ואין כל מדריך, לא בארץ, ולא בעולם. אודה אם תבשר לי אודות הדגם המלא של הממיר שלך, אם הוא מדגם LEGEND או לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא בשימוש לפחות 6 שנים ואולי יותר.

זה הדבר היחיד שרשום עליו.

יש לי את האריזה עדיין במחסן, סביר שבפנים יש גם חוברת הוראות, אבל אין לי פנאי לקרוא ולתרגם אז אני מסתדר עם מה שיש בינתיים. חשבתי שיש לך את הידע בשליפה מן המותן.

בכל אופן, תודה.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צלחת לבד + מעמד בלבד עולה בין 450-900 ש"ח, תלוי בקוטר;

LNB עולה באיזור 150 ש"ח לאחד אוניברסלי;

כבלים - RG6 עולה 2.5-3.5 ש"ח למטר;

דייסק - מתחיל ב 160 ש"ח, לאחד פשוט מאוד, המחבר שני כבלים או כבל אחד של RG6 מהLNB לכבל שיורד אליך הבית;

ממיר - מתחיל ב-400 ש"ח, ומגיע אף למחיר של 4000 וגם עוד כמה אלפיות. תלוי מה אתה רוצה (עם כרטיס, בלי, עם כרטיס פריצה, או בלי, ועוד).

+- יוצא לך הערכה הכי בסיסית, של 1.20 צלחת, 50 מ' כבל RG6 (בהנחה ואתה גר בבניין קומות), דייסק לשלושה ראשים (LNB), ממיר בסיסי (TOPFIELD 3000I)

650+150+450+450 = 1700 מרשרשים. כמובן שזה יכול להגיע למחירים שאפילו מגיעים לפי 10 ואף יותר. תלוי איזו מערכת אתה רוצה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...