Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שחרור רכב חדש מהמכס, איך?

pasat04
שימו לב! השרשור הזה בן 6045 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מאוד מסקרן אותי התהליך הזה.

האם מדובר בטיפול בכל רכב ורכב בנפרד, או כשאוניה מגיעה לנמל, היבואן פונה למכס עם הניירת של כל הרכבים, ומשחרר אותם בצורה גורפת. או לחילופין, כאשר בעל הרכב משלם, משחררים את הרכב שלו ספציפית?

ואגב, כמה זמן זה לוקח? האם יש הצדקה להמתנה של עד 15 ימי עבודה הכוללים שחרור מהמכס בשילוב הכנת הרכב למסירה?

גילוי נאות: שילמתי לפני החג על הרכב החדש (גולף TSI) שהגיע לארץ, ואני כבר מת לקבל אותו (ברור לי שערבי החג והחג דופקים אותי בהקשר זה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאונייה מגיעה לנמל כלי הרכב עוברים למחסן ערובה של היבואן, זה מחסן (פתוח בד"כ) שאומנם יושב במתחם של היבואן אבל כלי הרכב שם עדיין לא משוחררים מהמכס (כאילו חו"ל זה פה ממול). כאשר הרכב מוזמן, אם הוא כבר שם הקונה מתבקש לשלם את המחיר המלא שלו, מזה מופרש למכס החלק שלו ואז מותר ליבואן להוציא את המכונית ממחסן הערובה לחלק של ההכנות למסירה.

שם מתבצעות כל הפעולות של לפני מסירה, התקנות אביזרים, התאמות לתקינה ישראלית (פח, משולש, פסי זברה על הטוסיק למסחריות, וכד') משם הרכב עובר לבדיקה לפני מסירה ולרישוי (מתבצע אצל היבואן יש לכולם אם אצלם או במתחם משותף עמדת רישוי ורישום.

לאחר שכל התהליך הזה מסתיים רוחצים את הרכב וקוראים לקונה לבוא לקחת אותו.

15 ימי עבודה הם זמן סביר, בד"כ אם אין התקנות מסובכות או חס וחלילה פגיעות פח שדורשות תיקון הקונה יקרא לפני סיום הזמן. אני קיבלתי פעם רכב לאחר 7 ימים ואחר לאחר 10 ימים בתקופה של חגים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי לחץ (רב) של לקבל את הרכב לפני החגים, הרכב נמסר 7 ימים (לא ימי עסקים!) מהיום שהאונייה עגנה בארץ (והיה עיכוב של יום בשביל לשנות את המספר רישוי).

הכל שאלה של כמה עומס יש ליבואן וכמה זה חשוב לו לשחרר את הרכב מהר.

מי שמודד את התקדמותו, הצלחתו ואושרו בצורה יחסית לאחרים, לעד ישאר מתוסכל;

תמיד יהיה שכן עם גינה גדולה יותר, דשא ירוק יותר ומכסחת-דשא חדשה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6045 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...