Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החל מ 2008 באירופה: מנוע בוקסר טורבו-דיזל הראשון בייצור סדרתי בתעשית הרכב.

איציק נ.
שימו לב! השרשור הזה בן 6045 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתר SUBARUNEWS מעדכן כי בתערוכת פרנקפורט שוחררו פרטים בנוגע למנוע בוקסר טורבו דיזל הראשון ביצור סדרתי בתעשיית הרכב.

המנוע מתאים במידותיו לכל הדגמים הנמכרים כיום (של סובארו) וגם לדגמים עתידיים.

נפח המנוע הוא 2000 סמ"ק, הספק מירבי של כמעט 150 כ"ס ומומנט מירבי של 35 קג"מ.

הנתונים "על הנייר" מהתדרים במנוע שקט להפליא בעל תגובת מצערת מצויינת בסל"ד גבוה וזיהום אויר נמוך (כמות CO2 של 150 גרם לקילומטר).

כל הייצור הראשוני יועבר לאירופה, שם נתח המכירות של הדיזלים כבר חוצה את קו ה 50% לרכבים פרטיים.

dieselengine08.jpg

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה לאיציק:

האם ישנו הבדל הנדסי מהותי בין מנוע דיזל בתצורת בוקסר לבין מנוע בתצורה קונבנציונאלית טורית?

כלומר האם מבנה הבוקסר יוצר בעיות תכנון מיוחדות או שהמבנה לא משנה הרבה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגיע הזמן. מנועי דיזל יוכלו להגדיל משמעותית את פלח השוק אליו סובארו פונה.

היתה לי אלפא אדומה / היתה לי אלפא / היום אני נוסע / בדלתא לבנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המבנה בהחלט משנה;מנוע דיזל פועל בעומסי עבודה גבוהים בהרבה ממנוע בנזין,בעיקר עקב יחס דחיסה גבוה פי 2.5 לערך ממנוע בנזין,מה שמצריך תכנון מדוקדק של גל הארכובה והמיסבים,מאחר וגל הארכובה קצר בחצי מבמכונית בעלת מנוע טורי.

מנועי דיזל בתצורת V לא נפוצים,יחסית,ומופיעים לרוב במנועים בעלי נפח גדול יחסית.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש! סובארו תחזור לימי התהילה שלה בארץ....סוף שנות ה80 אח איזה תקופה..

תתארו לכן XT טורבו.....דיזל....

--" האוטו הזה לא רואה מוסך אני אומר לך ..."

--." ישראלי זה לעקוף מימין 10 מכוניות, לחתוך נתיבים, לצפור ולקלל בעצבנות כשאתה בכלל לא ממהר לשום מקום."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

XT טורבו? זה רק עניין של זמן שסובארו יתחילו לייצר STI עם מנוע טורבו דיזל. סוף סוף סובארו מתחילים לייצר דיזל ולפי הנתונים זה גם נראה מפתה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה לאיציק:

האם ישנו הבדל הנדסי מהותי בין מנוע דיזל בתצורת בוקסר לבין מנוע בתצורה קונבנציונאלית טורית?

כלומר האם מבנה הבוקסר יוצר בעיות תכנון מיוחדות או שהמבנה לא משנה הרבה?

ההתייחסות ששוחררה לתקשורת בדבר עניין המבנה לא התעסקה (כמובן) בנקודות השליליות (בעיות שנוצרות כתוצאה משימוש בתיכנון של מנוע בוקסר דיזל) אלא בנקודה אחת חיובית:

"With its compact and rigid construction, there is no need for a balancer shaft to reduce vibrations"

סובארו כבר מזמן היו צריכים מנוע דיזל מאחר ומערכת ההנעה הכפולה שלהם מכבידה על צריכת הדלק בתוך העיר ותחת עומס - ולא פחות מזה בגלל התיבות האוטומיות בעלות 4 הילוכים בלבד (בדגמים שאינם PREMIUM) שפשוט מתעללות במנועים (בעיקר 1.6-1.8) וכתוצאה מכך גם בצריכת הדלק העירונית.

השקעה במנוע חזק יכולה דיי בקלות לכסות על החסרונות של תיבה עם מעט הילוכים או עם יחסי העברה ארוכים מידי.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזל טוב, הגיע הזמן באמת..

באירופה מכירות הדיזל עברו מזמן את קו ה 50%, בצרפצ ושוויץ מהם חזרתי, נתוני המכירות מראים שנתח הדיזל מגיע זה מכבר ל 70% מסך מכירות הרכב החדש.

מנוע דיזל לעניות דעתי הוא העתיד, חסכוני, חזק גמיש אמין הרבה יותר ממנועי הבנזין המקבילים.

בכול ביקור באירופה אני פשוט נהנה מנהיגה על רכבי הסולר המודרנים שיש ליבשת הישנה ויצרניה להציע, פשוט תענוג.

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ללא ספק זה מה זחסר לבי 4 כדי להיות אוטו מעולה

במצב שלה היום אני אישית התאכזבתי מהרכב בנסיעת מבחן, מי יודע שיש לו בכלל 165 כ"ס?

BENJ:

נ.ב- תיתפלאו מה סיאט איביזה 100 כ"ס יודעת לעשות

ROY:

אני באמת מתפלא. קפה אולי?
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנוע דיזל לעניות דעתי הוא העתיד, חסכוני, חזק גמיש אמין הרבה יותר ממנועי הבנזין המקבילים.

בכול ביקור באירופה אני פשוט נהנה מנהיגה על רכבי הסולר המודרנים שיש ליבשת הישנה ויצרניה להציע, פשוט תענוג.

אולי אתה מדבר על העתיד הקרוב ידידי

מנועי חשמל הם בהחלט העתיד בתחום הרכב ויתכן בהחלט בשילוב מנועי דיזל קטני נפח.

לגופו של עניין,

הגיע הזמן שסובארו יכנסו לתחום מנועי הדיזל.

ליום יום: מחפש את המיועדת.... כרגע הצעצוע VTR סקסו 1997

לאשה ולסופ"ש: פורסטר 2016 X ממוגן עם הגבהה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי אתה מדבר על העתיד הקרוב ידידי

מנועי חשמל הם בהחלט העתיד בתחום הרכב ויתכן בהחלט בשילוב מנועי דיזל קטני נפח.

לגופו של עניין,

הגיע הזמן שסובארו יכנסו לתחום מנועי הדיזל.

אני מתקשה להסכים איתך לגבי מנוע חשמלי מהסיבה הפשוטה שהוא שואב את כוחו מהחשמל אשר בשקע אשר מגיע מתחנות כוח מזהמות..

מנועי מימן יכלו לתת פיתרון מעולה עם אפס זיהום, אבל שם הדרך עוד ארוכה אפילו יותר..

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6045 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...