Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גי.או פריזם - דעתכם על הרכב נחוצה.

Hyperion
שימו לב! השרשור הזה בן 7494 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

האם אתם מכירים רכב שנמכר בישראל בשנות 91-92 שנקרא ג'י.או פריזם?

אני רציתי לחפש מידע על הרכב, אבל לא מצאתי אף לא תוצאה אחת.

תחת איזה שם עליי לחפש? (חפשתי Gio Prizem).

גם מה אתם חושבים על האוטו בעיקרון (מדובר על הדגם ה"יותר" מפואר עם הסגסוגת).

זקוק לעזרתכם. תודה רבה!

"עחי, משו לא בסדר בתיבה שך. אני לא מוצא את החור. סאבים צריכים איוורור".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתה מעין שת"פ אמריקאי-יפני ליצור רכב. הפריזם מבוססת על הטויוטה קורולה מאותם השנים כך שמבחינת חלפים מסויימים לא צריכה להיות בעיה למצוא בארץ (ואילו אחרים זה מעט בעייתי ואולי אף תצטרך להזמין חלפים מארה"ב בשביל להוזיל את העלויות). לא שמעתי על בעיות מבחינת אמינות אך בסה"כ זהו רכב בסיסי ופשוט. בקושי יש כאלו בארץ וקשה מאד למצוא אחת. אני לא יכול לשפוט אם זה דיל טוב או לא פשוט בגלל שאין לי מספיק ניסיון עם הרכב. זהו על רגל אחת.

נ.ב. אולי לא מצאת מידע בגלל שהיא נקראת PRIZM (בלי E)

ראה לינק מצורף:

http://auto.consumerguide.com/auto/used/reviews/full/index.cfm/id/2044

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל הטועים: יש לכתוב- geo prism.

אגב, לפי מה שידוע לי, זה שיתוף פעולה אמריקאי-יפני למטרת החדרת רכבים יפנים לישראל שסבלה עד השנים האלה מהחרם הערבי, שבגללו לא נמכרו רכבים יפניים בארץ, כלומר זה היה מעשה נוכלות נגד הערבים :hihi:

:puzzled:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר בקורולה האמריקאית של זמנו שיוצרה בארה"ב כמיזם משותף של טויטה ו-GM. אני מכיר אחת שנוהגת ב-Geo חבוטה והמכונית עדיין נוסעת....

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל הטועים: יש לכתוב- geo prism.

אגב, לפי מה שידוע לי, זה שיתוף פעולה אמריקאי-יפני למטרת החדרת רכבים יפנים לישראל שסבלה עד השנים האלה מהחרם הערבי, שבגללו לא נמכרו רכבים יפניים בארץ, כלומר זה היה מעשה נוכלות נגד הערבים :hihi:

אני די משוכנע שבZ. תבדוק שוב, לדעתי אתה טועה.

בידידות, מצמץ :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

GEO היה מיזם של GM עם טויוטה וסוזוקי.

מטרתו הייתה למכור בארה"ב רכבים יפניים זולים (קורולה וסוויפט) עם מדבקה Made in USA - ובכך העקוף את מגבלות המכס. באותם זמנים יצרנים יפניים היו חייבים לשלם מיסים גבוהים על כל רכב שנמכר מעל כמות מסוימת...

אז נולדו GEO METRO (סוויפט) וGEO PRISM (קורולה). מכוניות אלה הגיעו לארה"ב חצי מפורקות והורכבו במפעלי GM...ב98 יצא לי לנהוג על שכורה GEO PRISM מדור האחרון (אז היא כבר הייתה CHEVY PRISM) - רכב נחות מכל הבחינות - אבזור, נוחות וכו' - בהשוואה לקורולה אמריקאית.

חייבים לקחת בחשבון שמכוניות GEO הם מכוניות בסיסיות ביותר, שסיבה יחידה לקיומם זה מחיר נמוך. חוץ מזה, איכות ההרכבה גם די נמוכה (אבטחת איכות של GM שנות השמונים).

P.

נב: גם וויטרה זכתה לגירסת GEO - TRACKER.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק עוד כמה תוספות קטנות:

PRIZM ב "Z" יוצרה משנת 1989 ועד 1997, לארץ יובאו שני דגמים ה LSI המשפחתית עם 105 כ"ס בקירוב; וה - GSI עם 125 כ"ס שגם מאובזרת באיפור קרבי יותר. את הרכבים ייבא ליאו גולדברג שהיה היבואן של אופל/שברולט (לפני שהיה UMI).

בנוסף לפריזם יש גם את הדגמים ספקטרום, נובה, מטרו, ספרינט,סטורם וטראקר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק עוד כמה תוספות קטנות:

PRIZM ב "Z" יוצרה משנת 1989 ועד 1997, לארץ יובאו שני דגמים ה LSI המשפחתית עם 105 כ"ס בקירוב; וה - GSI עם 125 כ"ס שגם מאובזרת באיפור קרבי יותר. את הרכבים ייבא ליאו גולדברג שהיה היבואן של אופל/שברולט (לפני שהיה UMI).

בנוסף לפריזם יש גם את הדגמים ספקטרום, נובה, מטרו, ספרינט,סטורם וטראקר.

ואכן מדובר ב-Prizm ולא-Prism.

סופי.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם אתם מכירים רכב שנמכר בישראל בשנות 91-92 שנקרא ג'י.או פריזם?

אני רציתי לחפש מידע על הרכב, אבל לא מצאתי אף לא תוצאה אחת.

תחת איזה שם עליי לחפש? (חפשתי Gio Prizem).

גם מה אתם חושבים על האוטו בעיקרון (מדובר על הדגם ה"יותר" מפואר עם הסגסוגת).

זקוק לעזרתכם. תודה רבה!

Geo דוסקסה בעבר בשני שרשורים על מכוניות אחרות שלהם: הסטורם

והמטרו (תואמת הסוויפט):

http://www.carsforum.co.il/phpBB2/viewtopic.php?t=16936

http://www.carsforum.co.il/phpBB2/viewtopic.php?t=13257

לפי איך שזה נראה, המסקנה היא שלא שווה להסתכן ולקנות רכב

כזה, ללא אבא ואמא והפריזם, חיקוי לקורולה, אינה שונה במסקנה זו, לדעתי.

דניאל

MCS 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7494 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...