Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת סוללות NiCd בסוללות NiMH

ULY
שימו לב! השרשור הזה בן 6068 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

סוללת ה12V במברגת הבוש (ירוקה) שלי שבקה חיים. סוללה חדשה עולה 480 ש"ח - יותר ממחיר מברגה חדשה. גם החלפת הסוללות הפנימיות אצל חשמלאי עולה כ200 ש"ח לפני עבודה. הפתרון הכדאי ביותר כנראה הוא לקנות 10 סוללות אצבע NiMH זולות, שהן בעלות קיבול דומה לסוללות הNiCd המקוריות בגודל SUB C ולהלחים אותן בפנים.

השאלה היא האם המטען המקורי שהטעין עד היום את הNiCd יטעין בלי בעיה גם את החדשות?

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני די בטוח שהמטען לא יתאים באף מצב.

בכל אופן, גם ככה סוללות AA לא בנויות לעומסים האדירים של סוללות sub-c ויהיה חבל לנסות בכלל.

מנהל אתר LFS הישראלי.

סימולטור הנהיגה הטוב בעולם.

http://www.lfsisrael.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ייתכן שרק תא אחד התפגר והאחרים תקינים.

אם זה המצב, אולי שווה לקנות תא NiCd ולהחליף.

לגבי הטענה - אם אתה מחליט ללכת על פתרון ה-NiMH, אז שים לב להוציא את הסוללה מהטענה לאחר זמן סביר ולא לסמוך על המטען שידע מתי הטעינה נגמרה, זה שונה בין סוגי סוללות ואם המטען לא מתוכנן לזה הוא לא יזהה.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות.

יש לי את המברגה 5 שנים בשימוש ביתי לעיתים קרובות אבל לא אינטנסיבי.

לגבי התאים- בדקתי ו 8 מתוך 10 לא נטענו.

לדעתי המטען עוד מהתקופה שלא הכירו בכלל את הניקל מטל, אין עליו התייחסות לסוג הסוללות אבל מצויין עליו 7.2V-14.4V וגם 1.1A

האם באמת יש הבדל משמעותי בין SUB C של 1.4 אמפר שעה ובין AA עם קיבולת דומה (נגיד 1.6)?

המטען של המברגה הוא מבוקר כלומר מפסיק להטעין את הסוללה (לפחות את המקורית) כשהיא מלאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה מטען מבוקר?

אני לא מומחה גדול אבל לדעתי רוב המטענים הם מבוקרי טיימר, זאת אומרת מהרגע שחיברת לחשמל הם מריצים טיימר כדי למנוע טעינת יתר. לא חושב שיש להם יכולת לדעת אם הסוללה טעונה במלואה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כל מיני שיטות לזיהוי סיום טעינה, טיימר היא הכי פרימיטיבית ולא כ"כ טובה כי ייתכן שהכניסו להטענה סוללה 3/4 מלאה.

לא יודע מה פופולרי בשוק, אבל יש מטענים שבודקים שינויים קלים במתח הדקים, טמפרטורה, ועוד דברים.

8 מתוך 10 תאים לא נטענים - איך ניסית להטעין? ע"י המטעו המקורי? או כל תא בנפרד באופן ידני?

אם ע"י המטען המקורי - האם בדקת בכלל שזרם הטעינה דרך שרשרת התאים הוא תקין ולא אפס?

מספיק תא אחד שמתנהג כמו נתק ולא תהיה לך טעינה ומה שתמדוד זה המתח שנשאר בכל תא בלי קשר ליכולת שלו להיטען.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקתי מתח בכל אחת מהסוללות וב8 מתוך ה10 הוא היה קרוב ל 0, אבל לא בדקתי זרם טעינה של כל אחת כי הן מחוברות זו לזו בפסי מתכת שקשה להפריד בלי להרוס לגמרי.

בכל אחד מהתאים היתה מוליכות ולכן אני מניח שאין לי נתק.

המטען מבוקר כי כשמכניסים סוללה חצי טעונה זמן הטעינה קצר יותר ואם היא טעונה הוא מפסיק אחרי כמה דקות. יש לסוללה מגע שלישי והוא כנראה משמש לבקרה.

מאז התקלה, הוא מטעין במשך חצי דקה ומפסיק להטעין. עכשיו כיסיתי עם צלוטייפ את המגע השלישי והוא חזר להטעין. אני אתן לו לרוץ במשך כמה שעות ואבדוק מה קורה (וכמובן אספר לכם).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. אם אחרי התעלול הזה העסק יעבוד יופי - יכול להיות שהבעיה בסה"כ איפשהוא במנגנון בקרת הטעינה.

2. אם אתה יכול - נסה למדוד את זרם הטעינה ע"י חיבור אמפרמטר בטור, ותראה אם אתה מקבל משהו סביר.

אם הזרם אפסי זה יכול להעיד על תא או תאים שמתנהגים כנתק (התנגדות פנימית גבוהה) ומונעים טעינה תקינה של כל השרשרת.

כדי לבדוק איזה תאים תקינים אתה יכול להטעין ידנית עם מקור מתח+נגד בטור כל תא בנפרד, ולמדוד זרם.

אתה לא צריך לנתק את ההלחמות בינתיים בשיטה הזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...