Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מנוע נכבה לאחר ההתנעה-סובארו B4

zvir
שימו לב! השרשור הזה בן 6069 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ברשוץי סובארו B4 שנת 2000 ידנית.

לאחרונה נתקלתי בתופעה מוזרה: לאחר ההתנעה, בבוקר, כאשר המנוע קר, המנוע נכבה כאשר אני מגיע לעצירה ברמזור הראשון שאני מגיע אליו.

לאחר שאני מניע הכל כשורה.

כאשר המנוע חם במשך היום אין בעיה

זה קורה גם כשהמזגן סגור.

הייתי אצל ג'קי ואצל איל נוימן אך הם לא יכלו למצוא דבר.

חשוב להדגיש שבהנעה בבוקר מנוע הצעדים נראה עובד בסדר: עולה ל 1200 סל"ד, מתחיל לרדת בהדרגה. הבעיה קורית רק בעצירה ואז המנוע מגמגם וכבה.

רעיונות? הצעות?

תודה.

מייסד מועדון החמש - בעל מרצדס 170v ליומן השיפוץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו הולכת להיות תקלה מאוד קשה לאבחון.

אצלי באפלאוז,לאחיר 3 שנות ייסורים והחלפת הרבה חלקים התגלתה הבעיה- חיישן מצערת מכוון נמוך מידי-דבר המוריד את הטורים ומכבה את הרכב.

כמובן שאין לשלול אפשרות לבעיה חשמלית כמו בריחת ניצוץ /כוהל הצתה אינו תקין אבל אלו רק ניחושים.

אלו התקלות הקשות ביותר לאבחון וכדי לפתור בעיות כאלו צריך להשאיר את הרכב לחנית לילה במוסך,יניעו אותו למחרת בבוקר וכשהרכב יכבה אני חושב שיאבחנו את התקלה,בדגש שהמוסך מקצועי ומכיר את הרכב היטב על כל מערכותיו.

כמה חבל שדני פרש,אבל אני בטוח שהוא נתקל בתקלות מסוג זה וודאי שיש לו מה לתרום לשרשור.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש ניתוקים של האזעקה בקו הזנה למשאבת דלק אז יש לבטל אותם לצורך בדיקה.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשרות נוספת לבעיה יכולה להיות במיגון - אולי קודן פגום שמנתק את משאבת הדלק /סטרטר .

שווה לבדוק לפני שמתחילים להחליף חלקים סתם,כמו שכתבתי לך קודם זו תקלה מעצבנת ותצטרך לא מעט סבלנות כדי לפתור אותה.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאחר והתקלה מופיעה גם בנסיעה בגפ"מ וגם בבנזין , אני שולל את האפשרות של שסתום אזעקה לקוי על קו הדלק.

אשמח לשמוע מנסיונכם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתמול הכנסתי את הרכב לסובארו בהרצליה

אחרי שעה קבלתי טלפון מהבוחן- הבעיה אותרה עם סקנר , מדובר בחיישן נקישות שעשה את כל הבלגן

מחיר התיקון: 800 ש"ח כולל החיישן ועבודה.(איציק-אני זוכר שגם אצלך הלך החיישן?)

באותה הזדמנות בוצעו גם כיוון שסתומים גומיות ואטמי מכסה שסתומים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוזר, ב B4 שנת 2002 שיש להורים שלי החלה להדלק נורת check engine פעם בכמה זמן לפרקי זמן לא ארוכים כמו נסיעה של רבע שעה ואז נעלם.

באחת הפעמים שקלטתי את הנורה הזאת הייתי ממש קרוב למוסך אז קפצתי לשם והסקנר הראה שצריך להחליף חיישן נקישות.

650 ש"ח כולל מע"מ (המוסך הציע את זה לאבא שלי ב 300).

לפי מה שהבנתי, ברכבים חדשים הקידום הצתה מתבצע אוטומטית והחיישן נקישות הוא החיווי על כך.

האוטו מתנהג אותו דבר גם כשיש התראה, ולכן הוחלט שהחיישן הזה לא יוחלף אפילו במחיר הנמוך שקיבלנו.

מחיפוש שעשיתי עכשיו ב google אני מבין שכשהחיישן נדפק הוא מאחר את ההצתה (כאילו הוא זיהה נקישות במנוע) ואז הביצועים של האוטו נפגעים (מה שלא קורה אצלי).

zvir, אני מניח שאם היתה נדלקת לך נורת check engine היית כותב את זה, בכל אופן היא היתה אמורה להדלק כשיש בעיה בחיישן.

סובארו-SVX שחורה 94' ,סובארו SVX לבן פנינה 92', סובארו XT טורבו שחורה 86', סובארו XT טורבו בורדו 86', סובארו XT טורבו לבנה 86'

ארז

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נדלקה אצלי נורית בדיקת מנוע

כמובן שתחקרתי את הבוחן שטיפל בתקלה, והוא אמר שברגע שהסקנר הצביע על כך , בהחלט יתכן שאין נורית בדיקת מנוע נדלקת

בכל אופן שמתי לב שהמנוע מתנהג טוב יותר ומאיץ זריז יותר- זה מקביל פחות או יותר לקידום ואיחור הצתה.

אני מציע שכן תחליפו את החיישן. זה מקביל לנסוע בלי קידום ואקום ברכב עם קרבורטור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיקון על מה שכתבתי קודם, החיישן הוצע לנו ב 600 ש"ח ולא ב 300.

המחיר סביר אבל לאבא שלי מפריע הסיפור הזה, הוא מהאנשים שעד שלא תוכיח לו שבאמת יש תקלה הוא לא יחליף את החיישן הזה.

לאחרונה יוצא לי לנסוע על האוטו כמעט כל יום בשעות שיש מעט מאוד רכבים על הכביש ככה שאני יכול להגיד בוודאות שהאוטו מתנהג נורמלי, הנורה נדלקת פעם בכמה נסיעות לפרק זמן קצר וזהו, ובפרק זמן הזה האוטו מתנהג גם כן רגיל.

סובארו-SVX שחורה 94' ,סובארו SVX לבן פנינה 92', סובארו XT טורבו שחורה 86', סובארו XT טורבו בורדו 86', סובארו XT טורבו לבנה 86'

ארז

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6069 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...