Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ייעוץ בנושא קניית רכב לאחר תאונה [הכותרת נערכה, !!! זו צעקה מיותרת]

ניסן.
שימו לב! השרשור הזה בן 6071 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם, :-)

במהלך מסע חיפוש לקניית רכב הגעתי לרכב מסוג יונדאי אקסנט העונה על הפרמטרים הבאים: שנת 2002, יד 1 פרטית, 91K ק"מ ומטופל באופן קבוע במוסך מורשה - בהחלט נתונים מרשימים.

בבירור ראשוני בטלפון הבחנתי כי מולי בצד השני של הקו נמצא אדם, שנשמע ישר ושאינו מסתיר דבר הקשור בהיסטורית הרכב.

במהלך השיחה שאלתי "האם היו תאונות?". הסביר לי בעל הרכב, כי הרכב עבר תאונה קלה בחזית, אשר בעקבותיה הוחלפו: מכסה מנוע, כנף,פגוש, רדיאטור ופנס וחברת הביטוח אף קבעה לו ירידת ערך של 1.5%.:shock: מיד שאלתי: "האם נפגעה השילדה או אולי קצה שילדה?" ונענתי בשלילה(הוא מוכן להתחייב בבדיקה). שאלה נוספת שהעלתי בפניו היתה: "האם נפתחה כרית אויר בתאונה?" והוא השיב "כן" ועדיין מתעקש כי אין שילדה.

ולפיכך יש לי מס' שאלות:

1.האם קובעים "ירידת ערך" לרכב גם אם אין לו פגיעת שילדה כלשהי? :?

2.האם אכן על סמך הכתוב לעיל ניתן לשפוט אם בכלל שווה לבדוק את הרכב?

3.האם ניתן לסמוך על תיקון של כרית אויר? מאחר ומדובר באביזר בטיחות חשוב ביותר. :?

4.האם, עצם העובדה שנפתחה כרית אויר, אינה מעידה על תאונה קשה שבמהלכה יכולה להפגע השילדה?

5.ההגיון אומר שמעבר לדברים שהוחלפו בודאי היו עוד חלקי מכאניקה שנפגעו, האם זה נכון?

6.אם בכל זאת החלטתי לקנות את הרכב(בהנחה שאין שילדה או קצה), כמה עלי להוריד(באחוזים) מערך הרכב?

ברצוני לציין כי עדיין לא ראיתי את הרכב מאחר ואני גר באזור הצפון, והרכב נמצא בדרום - כאמור אני בדילמה קשה בנושא.

תודה רבה לכולם

ניסן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמדומני אפילו על צביעת מכסה מנוע ישנה ירידת ערך, (מה שחברת הביטוח לא טורחת לספר);

כמה שולית היא וכמה אחוזים היא מורידה מערך הרכב, זה יגיד לך שמאי.

על קצה שילדה מורידים על "יבש" לפחות 5 אחוז (מה שלא קורה בשטח - אם בכלל מצליחים למכור את הרכב)

נ.ב. ורכב שנמצא על הכביש משנת 2001 ועבר תאונה אינו דבר חריג (במיוחד בהתחשב בנהיגה הנפלאה של תושבי המדינה)

תוציא מהבחור כמה שיותר התחייבויות על הבדיקה (מנוע, גיר, שילדה) וכמובן התחייבות לתקן את התקלות שסביר להניח שיימצאו. על אחוז וחצי של ירידת ערך אין יותר מדי מה להתווכח, במיוחד כשמדובר ברכב קוריאני שהפח שלו בהחלט מתקמט בקלות, לא צריך להלחץ מכל תאונה.

never drive faster than your guardian angel can fly..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי,

היום נסעתי לדרום, לקחתי את הרכב לבדיקה והתוצאות לצערי היו גרועות. תוצאות הבדיקה הראו פגיעת שילדה (קורת רוחב, אורך וכו'). המוכר כפי שחשבתי אדם ישר ובסה"כ עוד אדם שנפגע מחברות הביטוח, אשר לא אמרו לו דבר על פגיעת השילדה במכוניתו. לפי דבריו של הבודק, אשר במקצועו גם שמאי רכב, אמור היה המוכר לקבל לכל הפחות 10% ירידת ערך. בכל אופן מאוד הצטערתי מתוצאות הבדיקה כיוון שכל השאר היה פשוט מצוין כולל מנוע, גיר, קוסמטיקה וכו' - פשוט רכב יפה.

בסופו של דבר המוכר שילם את הבדיקה, קיבל את הטופס לידיו ודרכינו נפרדו. אני פשוט לא מוכן לשלם על רכב עם פגיעת שילדה, אפילו לא 30% פחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי,

היום נסעתי לדרום, לקחתי את הרכב לבדיקה והתוצאות לצערי היו גרועות. תוצאות הבדיקה הראו פגיעת שילדה (קורת רוחב, אורך וכו'). המוכר כפי שחשבתי אדם ישר ובסה"כ עוד אדם שנפגע מחברות הביטוח, אשר לא אמרו לו דבר על פגיעת השילדה במכוניתו. לפי דבריו של הבודק, אשר במקצועו גם שמאי רכב, אמור היה המוכר לקבל לכל הפחות 10% ירידת ערך. בכל אופן מאוד הצטערתי מתוצאות הבדיקה כיוון שכל השאר היה פשוט מצוין כולל מנוע, גיר, קוסמטיקה וכו' - פשוט רכב יפה.

בסופו של דבר המוכר שילם את הבדיקה, קיבל את הטופס לידיו ודרכינו נפרדו. אני פשוט לא מוכן לשלם על רכב עם פגיעת שילדה, אפילו לא 30% פחות.

משתתף בצערך...

אבל תאר לך אם לא היית מבצע בדיקה כי המוכר נשמע אמין מהצד השני של הקו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6071 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...