Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבקש חוות דעת על מאזדה 121 לאחר בדיקה במכון

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 6100 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום.

היום עשיתי בדיקת קנייה למאזדה 121 אוטומטית מודל 1994.

לקחתי לבדיקה במכון קומפיטסט בחיפה (לב המפרץ), למרות שלא נהוג לקחת מכוניות בגיל כזה (13 שנה) לבדיקה במכון.

אין לי אפשרות בינתיים לסרוק את הדוח"ות שקיבלתי ולכן אני מעתיק לכאן את התוצאות.

פרטים כללים - יד 3, 133 אלף ק"מ, גיר אוטומטי.

טסט בעוד כמה ימים, סוכם עם המוכר שהוא מעביר טסט לפני המכירה, כלומר יש טסט לשנה.

מנוע- הספק נמוך, נזילת שמן חמורה, החלף תומכים, רצועת תיזמון - החלף לפי הוראות יצרן, צריכת שמן ממובילי שסתומים.

מנוע מוציא הספק 48 כ"ס כשנתון יצרן הוא 73 כ"ס. ולכן הוא קיבל ציון 57 מתוך 100.בבדיקה במוסך - נזילת שמן הינה ממחזיר שמן אחורי, החלפה באיזור 1000 ש"ח כי צריך להוריד גיר, הם המליצו בינתיים לא לגעת.

מערכת קירור - צינורות פגומים , קורוזיה אבנית סתימות ברדיאטור- זה רגיל וכאן אין שום דבר מיוחד. ברדיאטור מיים רגילים כמובן.

מערכת דלק- לתאם לתקן - גם בסדר

מערכת הצתה -תקין

מערכת פליטה - תקין

סרן קידמי ו מע' היגוי - לתקן לכוון - צריך כיוון פרונט , האוטו אוכל צמיגים

קפיצים-בלאי יתר להחליף בולמים קידמיים

שלדת מרכב שילדה- משמעות נמוכה -סימני פגיעה קורות רוחב - שילדה קיבלה ציון 94%

שלדת מרכב מרכב - תיקוני מרכב משמעות נמוכה - סינמי פגיעה\ תיקוני פח וצבע, הוחלהה קנף קידמית, מרכב קיבל 84 %

מערכת בלמים ללא פירוק -תקין

צמיגים -צמיגים קידמיים להחלפה (נאכלו בגלל כיוון פרונט לקוי) אחוריים תקינים

מעכת תאורה ומצבר -תקין

העברת כוח - וכאן הדאגה הגדולה ביותר שלי - הגיר ברכב שופץ במכון גירים לפני כ 15 אלף ק"מ. שמן גיר אדום נקי נראה מצויין, הופתעתי לגלות שיש לגיר 4 הילוכים. הרכב מרגיש יחסית זריז, כל ההילוכים מתחלפים ללא החלקה אבל יש מכה מורגשת מאוד בהחלפה מראשון לשני ופחות מורגשת בשאר ההילוכים. בנוסף לחצן O\D OFF לא מגיב. קיק דאון בלחיצה מלאה דווקא קן קיים. לדברי הבוחן קפיצות בהחלפת ההילוכים בפירוש מוגזמות והוא העניק לגיר ציון 56 אחוז. בנוסף גומיה לציריה קרועה, בעלים מחליף לפני הטסט.

מחוונים - תקין

ציון כללי77%

לדברי הבוחן כל המאזדות 121 שהוא ראה בתקופה האחרונה היו גמורות, וזאת אחת הנורמאליות , אם כי כמובן גם היא די על הפנים. הנקודות המרכזיות שהוא ציין הן נזילה ממחזיר שמן אחורי ומכות בגיר, בעל הרכב לקח את הרכב מייד לאחר הבדיקה למוסך שלו, והם טוענים שהגיר בסדר והמכה הזאת קיימת בכל הגירים של מאזדה במודלים האלו.

בסך הכל לגעתי נראה לא מאוד שחור לרכב מודל 94 ואני מתלבט.

מה אתם חושבים ?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נורא.

בדקתי לפני כמה חודשים הרבה בימבות לידידה וזו נשמעת סבירה ביחס למצאי. צריך להוריד על תיקון נזילת השמן. לגבי המכות בגיר - ב 4 מתוך 5 מכוניות שבדקתי היו מכות בחומרה משתנה, כנראה שזו מחלה ידועה.

הענין הוא שהרבה פעמים הבעלים (במיוחד אם זו בחורה, בלי לפגוע) לא נותנים בגז מספיק כדי להרגיש את זה בכלל, וחיים להם כך בשלווה.

בניכוי 2-3 אלפיות מהמחירון הייתי לוקח בשמחה.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים יקרים,

מחר בבוקר אני אמור לתת תשובה סופית לבעל הרכב, ולכן הייתי מאוד שמח לקבל תגובות נוספות.

בינתיים בעל הרכב תיקן חלק מהליקויים - הוחלפה גומיה קרועה לציריה ותוקן "איזה חוט". אני מקווה שזה החוט שאחראי להפעלת O/D OFF שלא עבד.

בעל הרכב לא יודע מה תפקיד הכפתור הזה ולא השתמש בו מעולם.

בנוסף, המוסך שלו טוען, שנזילה מוגברת ממחזיר שמן אחורי הייתה בגלל האצת הרכב ל 150 קמ"ש על דיינו במהלך בדיקת קניה, ובפועל מדובר במשהו זניח.

בנוסף, כאמור, אני מקבל את הרכב עם טסט לשנה.

לגבי "להוריד 2-3 אלפיות ממחירון" - לא כ"כ אפשרי, בעל הרכב לא גמיש במחיר, ולטענותו יש לו מס' קונים נוספים.

אני לא יודע, עד כמה מבוקשת בשוק היום מאזדה 121, ובאמת ש 1000 ש"ח לכאן ולכאן לא מזיזים לי. בכל מקרה הרכב מצריך השקעה ראשונית מסויימת - צמיגים ובולמים קידמיים וצביעת גג ( צבע כהה שרוף ).

המון תודה מראש למגיבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נראה לי כל כך העסקה הזו, במיוחד שבעל הרכב לא גמיש, הרכב לא כזה סחיר למרות שהוא מאזדה ,והקונים העיקריים הם בעצם קונות. ציון כללי 77% אמנם בינוני וטוב ,אבל, הוא נכשל בשני הפרמטרים העיקריים של גיר ומנוע. נכון, רוב הקונות לא נוסעות 130 מחוץ לעיר ונותנות קיק דאונים בעיר אבל היישור קו שתתצטרך לעשות יהיה יקר מאוד יחסית לקניה.

לשיקולך!

הפשרה של היום היא הנורמה של מחר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במהלך השבוע האחרון דיברתי עם המוכר כמה פעמים.

היום אחרי הצהריים הוא התקשר אלי שוב, ותוך כדי שיחת טלפון החלטתי, שאני רוכש ממנו את הרכב. סיכמנו על מחיר, שהיה לדעתי סופר גבוה, אבל ניחא.

סיכמנו גם לגבי כמה פרטים נוספים, כמו העברת בעלות במועד מאוחר יותר, אופן התשלום והכל. הייתי אמור לאסוף את הרכב מחר.

לאחר כמה שעות הוא מתקשר אלי ומודיע, שהוא מכר את הרכב למישהוא, שראה אותו ברחוב, עשה סיבוב של כמה דקות, והחליט לרכוש את הרכב ללא שום בדיקה נוספת.

עכשיו תחזיקו חזק :

מאזדה 121 מודל 94 אוטומטית, עם מנוע וגיר שיצאו בבדיקה כ 50%, ועם כמה תקלות נוספות, נמכרה היום ב 18000 ש"ח שהם מחירון + 1300 ש"ח

שיהיה בהצלחה לקונה המאושר.

אני ממשיך לחפש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל סיר יש מכסה.

[FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B][COLOR=#696969]ACTION speaks LOUDER than WORDS[/COLOR][/B][/COLOR][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B]K[/B]eep [B]m[/B]e [B]c[/B]aged [B]a[/B]nd [B]f[/B]ree [B]t[/B]he [B]b[/B]east[/COLOR][/FONT] [COLOR=#f1f6f8][FONT=Verdana][COLOR=#000000][B]Jin Ba Ii Tai [/B]-[FONT=Book Antiqua] [URL="http://www.youtube.com/watch?v=cVarDBb199M&feature=player_embedded"]Fast[/URL] in, [URL="http://www.youtube.com/watch?v=CyDykQWck74&ob=av3e"]Drift[/URL] out[/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6100 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...