Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שיפוץ ראש מנוע באשמת המוסך, האם לבקש ראש מנוע חדש? הרכב כרגע במוסך[פיאסטה דיינמיק]

abashelnoa
שימו לב! השרשור הזה בן 6090 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חברים שלום רב.

אני חדש בפורום, ואני שמח לראות את המקצועיות של החברים כאן, כי אני די לא מבין מהחיים שלי בנושאי רכב.

יש לי שאלהואני חייב תשובה דחופה ביותר.

אתמול מסרתי את האוטו למוסך שאני עובד איתו שנים ארוכות ותמיד עושה עבודה

מקצועית וטובה. התיקון היה החלפת רצועות טיימינג ברכב פיאסטה דיינמיק אוט' שנת 98.

כשבאתי אתמול בערב לצאת מהמוסך הרכב לא נדלק. והשארתי את האוטו גם היום שימצאו

את הבעיה. בעל המוסך הודיע לי שמה שקרה שהם עשו פאשלה ולא חיזקו מספיק טוב את אחד האומים,

והבוכנות התרוממו ומעכו חלק מהשסתומים בראש מנוע ועיקמו

אותם (או משהו בסגנון, לא ממש הבנתי). הוא שלח את ראש המנוע לשיפוץ ולהחליף את החלקים הפגומים לחדשים,

אך הראש מנוע (מבנה האלומיניום עצמו) נשאר זה שלי.

רציתי לשמוע את דעתכם המקצועית:

1. האם היה ראוי שהוא יחליף לי לראש מנוע חדש בהתחשב בעובדה שזה פשלה שלהם?

2. האם יש ירידה באיכות השימוש ברכב בגלל שהוא יעבור שיפוץ ראש מנוע?

3. אם הוא היה מחליף לראש משופץ אחר, האם זה משנה אם זה הראש מנוע שלי או של מישהו אחר?

אני מודה מראש לעונים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר ראש מנוע משופץ לפי הספר, עם רכיבים חדשים תוך הקפדה על החלפת כל החלקים (למשל גומיות שסתומים, שאותן ניתן להחליף אך לא חובה, שסתומים שלא ניזוקו), מצבו כשל ראש חדש לחלוטין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואוסיף:

לפי דבריך אכן נראה שנכנסת למוסך אמין וישר שפישל. כל אחד יכול לפשל, לא כולם לוקחים אחריות, כבר כאן מצבך טוב יחסית.

מעבר לכך, לא ידוע מה היה מצבו של הראש לפני קרות הנזק. כלומר, הוא היה תקין ,עובדה, האוטו נסע, אך אינני יודע כמה זמן נשאר לו "לחיות"\ אולי מעט אולי הרבה זמן.

כך שאם העבודה תבוצע כראוי, ממש כפי שצריך, יתכן אף ש"הרווחת" מהעניין. ואל תשכח, יש לך 3 חודשי אחריות על התיקון לפחות (כך אמור להיות לדעתי)

ו.. ברוך הבא לפורום!

בברכה

דני

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. אפשר להתווכח על זה, משום שגם ראש המנוע שלך לא היה חדש לחלוטין. ואם הוא היה מביא לך משומש - אולי מצבו היה פחות טוב משלך?

2. להיפך. שיפוץ טוב רק יעשה לך טוב למנוע.

3. לא ממש, ואני תמיד מעדיף להישאר עם דברים שלי מאשר לקנות חתול בשק.

למעשה, שיפוץ ראש מנוע מגיע כתוצאה מבלאי.

מה זה אומר?

שכל מנוע יצטרך לעבור אותו, בשלב כזה או אחר, בסופו של דבר.

יכול להיות ששיפוץ ראש מנוע אצלך היה קרוב במילא, ואז רק הרווחת מהעניין, זאת בהנחה שהשיפוץ ייעשה בצורה מקיפה וטובה ולא על מנת "לצאת ידי חובה".

נקווה שכך אכן המקרה.

בכל מקרה נשמח אם תחזור ותדווח על התוצאות. שיהיה בהצלחה !

[FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B][COLOR=#696969]ACTION speaks LOUDER than WORDS[/COLOR][/B][/COLOR][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B]K[/B]eep [B]m[/B]e [B]c[/B]aged [B]a[/B]nd [B]f[/B]ree [B]t[/B]he [B]b[/B]east[/COLOR][/FONT] [COLOR=#f1f6f8][FONT=Verdana][COLOR=#000000][B]Jin Ba Ii Tai [/B]-[FONT=Book Antiqua] [URL="http://www.youtube.com/watch?v=cVarDBb199M&feature=player_embedded"]Fast[/URL] in, [URL="http://www.youtube.com/watch?v=CyDykQWck74&ob=av3e"]Drift[/URL] out[/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מעט פחות אופטימי.

קודם כל, כנראה שלא "שכחו לחזק איזה אום" אלא פשוט הרכיבו את הרצועה לא נכון. קורה, אין מה לעשות.

אבל המוסך, טוב ואמין ככל שיהיה לא יבצע שיפוץ מלא, אלא יחליף רק את החלקים הנחוצים על מנת להשמיש את הרכב, מאחר והתיקון מבוצע על חשבונו.

אין לך מה לדרוש ראש חדש, כי ראש חדש מהקופסא לא תקבל בשום מקרה.

אולי שווה לך לדבר עם המוסכניק, להוסיף קצת כסף, ולבקש שיבצעו שיפוץ מלא.

סיבה נוספת, שכדאי להשאיר את הראש שלך- לא מדובר כאן בהתחממות, הראש לא התעוות, ולא יצטרכו להוריד ממנו כמעט שום דבר בחריטה. ראש כזה, בהנחה ולא חרטו אותו לפני ועשו שיפוץ מלא, כמעט שווה לראש חדש מקורי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6090 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...