Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיאט אונו מתחממת בהפעלת מזגן ובפקקים ועוד כמה שאלות

kawasaki
שימו לב! השרשור הזה בן 6091 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ברשותי פיאט אונו שנת 95 החלפתי רדיאטור לפני שבועיים בגלל שהקודם היה מחורר ונזל ממנו מיים, האוטו עכשיו אינו מתחמם בתנאים של תנועה זורמת וללא מזגן (אפילו לא מגיע לחצי) בתנאים של פקק ובהפעלת מזגן האוטו עובר את החצי ב2 קווים +-

עכשיו שמתי לב שהוונטה של האוטו זורקת חום מהרדיאטור ולא מכניסה אליו חום , נוצר ויכוח ביני לבין אבא שלי , ואני טוען שככה צריכה לפעול הוונטה , הוא טוען שהוונטה אמורה להכניס "קור" לרדיאטור לצורך הקרור שלו

איך אמורה לפעול הוונטה ??

והאם באוטו שנפח המנוע שלו 1400 זה סטנדרטי שהאוטו מתחמם מעבר לרגיל בהפעלת מזגן???

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקום שהוויכוח הזה יעלה לך בראש-מנוע, לא עדיף לגשת למוסך ולבדוק את העניין?

זה יכול להיות וונטה, תרמוסטט, משאבת מים ועוד מליון קומבינציות כאלו ואחרות. ברגע שהרכב הגיע לטמפ' עבודה, המד חום צריך להיות יציב ולא לזוז מעל או מתחת (רק במקרים קיצוניים של חום/קור)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החום מנוע רחוק מלהגיע למצב שראש מנוע ילך אבל הוא עדין מתחממם מעבר לטמפרטורת עבודה

משהו יודע איך הוונטה אמורה לפעול ?? היא אמורה להוציא את האוויר מהרדיאטור או להכניס אוויר אל הרדיאטור??

ואם משהו יודע איך משנים את הכיוון שלה אני ישמח לדעת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באונו הוונטה נמצאת אחרי הרדיאטור, כלמר קרוב יותר לקיר האש, הוונטה יונקת אוויר מהרדיאטור ודוחפת אותו לכיוון המנוע. כלומר אם תשים את היד בין הרדיאטור לבין המנוע אתה תרגיש אוויר זורם לכיוון המנוע.

מה הכוונה לא מתחמם ללא מזגן וללא פקקים ואפילו לא מגיע לחצי? אם תיסע שעה וחצי ללא פקקים החום מנוע לא יגיע לחצי? באונו חום המנוע התקין הוא בחצי, שזה 90 מעלות, אם תפעיל מזגן בצירוף פקקים, החום יכול לעלות במעט מעל 90. 2 קווים קטנים מעל ל90 בפקק עם מזגן זה סביר לאונו.

באיזה טמפ' הוונטה נכנסת לפעולה? הטרמוסטט נפתח באופן מלא ותקין? ביצעת ניקוז אוויר ?

ROOONEEYY

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המזגן במכוניתך הנו ישראלי (רסקור או אוטוקור או בר-לוי) ולכן הותקן גם מאורר נוסף הנמצא מתחת לסורג (גריל) קדמי והוא פועל ע"י המזגן. גם מאורר זה וגם מאורר הרדיאטור המקורי אמורים לשאוב אויר מקדמת הרכב ודרך מעבה המזגן והרדיאטור

לכוון תא המנוע. אם באחד המאוררים חוברו החוטים הפוך אז הוא יסתובב הפוך והמנוע עלול להתחמם וגם איכות קרור המזגן תיפגם.

בברכה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המזגן במכוניתך הנו ישראלי (רסקור או אוטוקור או בר-לוי) ולכן הותקן גם מאורר נוסף הנמצא מתחת לסורג (גריל) קדמי והוא פועל ע"י המזגן. גם מאורר זה וגם מאורר הרדיאטור המקורי אמורים לשאוב אויר מקדמת הרכב ודרך מעבה המזגן והרדיאטור

לכוון תא המנוע. אם באחד המאוררים חוברו החוטים הפוך אז הוא יסתובב הפוך והמנוע עלול להתחמם וגם איכות קרור המזגן תיפגם.

כמו שפליקס אמר וכמו שחשבתי הוונטה באונו יושבת בצד הפנימי ולכן יותר הגיוני שהיא תשאב חום מהמנוע ובקשר לוונטה של הרדיאטור של המזגן אז הוא יושב בחלקו החיצוני, אם נותנים מבט לפנים של הגריל רואים אותו.

עכשיו יש לי בעיה ביוניט של המאוור היא נותנת פקודה למאוור לפעול מחום יחסית נמוך של קו מתחת לחצי ומאז המאוור אינו מפסיק לפעול עד כמה דקות אחרי כיבוי הרכב. החלפת היוניט יכול לתרום לקרור המנוע???

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על יוניט הפעלת המאורר הנמצא בתחתית הרדיאטור כתובות טמפ' פעולתו וצ"ל במכוניתך 92-87 כלאמר, המאורר מתחיל לפעול ב 92 מעלות ןמפסיק לפעול ב 87 מעלות (-+ 2 מעלות). כנראה שכרגע מורכב יוניט עם טמפ' פעולה נמוכות יותר.

כפי שכתבתי מקודם, גם מאורר הרדיאטור יונק אויר מקדמת המכונית לכוון תא המנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידידה רק כדי שלא תהיה לך ולאביך טעות- לא חשוב איפה הרדיאטור יושב ביחס למאוורר. בשורה התחתונה האוויר זורם מכיוון הגריל לכיוון המנוע, כלומר עם כיוון הנסיעה.

אם הרדיאטור יושב קרוב יותר לגריל אז המאוורר מושך ממנו אוויר. אם קרוב יותר למנוע אז המאוורר דוחף אליו אוויר. הנק' החשובה היא כיוון הזרימה הכללי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על יוניט הפעלת המאורר הנמצא בתחתית הרדיאטור כתובות טמפ' פעולתו וצ"ל במכוניתך 92-87 כלאמר, המאורר מתחיל לפעול ב 92 מעלות ןמפסיק לפעול ב 87 מעלות (-+ 2 מעלות). כנראה שכרגע מורכב יוניט עם טמפ' פעולה נמוכות יותר.

כפי שכתבתי מקודם, גם מאורר הרדיאטור יונק אויר מקדמת המכונית לכוון תא המנוע.

האם זה שהמאוור פועל זמן כל כך ממושך , יכול בעצם לגרום לפעולה הפוכה , במקום לקרר את המנוע לגרום להתחממותו??

אני ידוע שזה שאלה קצת לא הגיונית אבל אני כבר משתגע כי האוטו התחממם לי לפני שבועיים והחלפתי רדיאטור והוא עוד פעם מתחממם , יש לציין שעכשיו הוא מתחממם רק במקרים קיצוניים (הפעלת מזגן ועמידה בפקק)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאורר שפועל בכוון הנכון הרבה זמן יגרום לקרור יתר של המנוע.

מאורר שפועל בכוון הפוך יגרום להתחממות המנוע וכמובן שאז הוא יפעל ממושכות כי חום היוניט שברדיאטור נשאר גם הוא גבוה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאורר שפועל בכוון הנכון הרבה זמן יגרום לקרור יתר של המנוע.

מאורר שפועל בכוון הפוך יגרום להתחממות המנוע וכמובן שאז הוא יפעל ממושכות כי חום היוניט שברדיאטור נשאר גם הוא גבוה.

המאוור מופעל בכיוון שהוסבר למעלה

עליתי על משהו , החוטים שמחברים את המאוור ליוניט היו רופפים , בעמידה המאוור תמיד היה פועל ככה שלא הרגשתי שהוא לא עובד או משהו כזה אבל יש מצב שכאשר האוטו היה בתנועה והחוטים זזו קצת אז המאוור הפסיק לפעול וזה בעצם גרם לחימום של האוטו .

ועוד שאלה

עד איפה סטנדרטי שהחום של האוטו יגיע עם מזגן ובעמידה ממושכת , נגיד בפקק??

בהתחשב בזה שיש לי מזגן לא מקורי , למרות שמשום מה יש לי סמל מאחורה שרשום עליו "אירקונדישן" , אבל בגריל מקדימה ישנו מאוור נוסף של המזגן. ולפי מה שהבנתי במזגן מקורי הוא לא אמרו להמצא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיבור רופף הוא בהחלט סיבה הגיונית לבעיה כמו שאתה מתאר. המשך לעקוב אחר הנושא.

חום מי הקירור במנוע לא אמור לעבור את סביבות ה-90 מעלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיבור רופף הוא בהחלט סיבה הגיונית לבעיה כמו שאתה מתאר. המשך לעקוב אחר הנושא.

חום מי הקירור במנוע לא אמור לעבור את סביבות ה-90 מעלות.

קניתי אתמול יוניט ב20 שקל שהמעלות שלו הם בין 68-82 , לא נראה לי מתאים , אם משהו יודע אשמח אם יגיד.

ואני הגעתי למסקנה שאין מה לעשות , בהפעלת מזגן באיזור בו אני גר , מקום חם מאוד עם עליות קשות האוטו תמיד יעבור בקצת את החצי ,ולא נראה לי שיש מה לעשות, אולי להוציא את הטרמוסטט יעזור???? בחורף אפשרי לסוע בלי טרמוסטט?? כי אני הבנתי שזה מיועד למקומות קרים במיוחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר כתבתי לך שהיוניט צריך להיות של 92-87 מעלות.

חיפשתי ולא מצאתי בשום מקום יוניט עם מעלות כאלו

ובקשר לשאלה ששאלתי על הטרמוסטט??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6091 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...