Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה בקשר להעברת הילוכים, תפעול, וגרימת נזק בסופו של דבר?

ohanaohad
שימו לב! השרשור הזה בן 6118 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן! למי שזוכר יש לי מיצובישי קולט 94' מנוע 1600 ידנית.

עכשיו יצא לי היום לדוגמא להיות בכזה מצב שאני נוסע הילוך שלישי מטפס לאט לאט ל60 להעביר לרביעי ללא משיכת הילוכים והעברה תקינה וחלקה בסל"ד נורמלי ותקין במהירות נורמלית.

אז ממצב כזה אם קורה לדוגמא מקרה חרום שמי יודע מה קורה וצריך להאיץ בטירוף על מנת למנוע תאונה, אז אני מוריד להילוך שני (קרה לי היום בדיוק מקרה כזה), ישר הטורים מזנקים ל5000 סלד והאצה לא נורמלית לאיזה 80 קמ"ש,

מהתאונה ברחתי (שחס וחלילה הייתה אמורה לקרות אם לא הייתי עושה את זה) והכל בסדר.

ישר אחרי שמתי לחמישי והמשכתי נסיעה רגילה ותקינה בסל"ד תקין עד שהגעתי הביתה.

האוטו לא הראה סימני מצוקה, לא התחמם והגיר לא חרק והכל המשיך כהרגלו (חוץ מהדלק שבטח על הלחיצה הזו הוריד לי תמחוג לרצפה).

אז לשאלה שלי: עשיתי נזק כלשהו לאוטו? אם לא, יכול לגרום נזק לאוטו? משהו יכול להתפוצץ במקרה של קפיצת סלד ככה בשניה ל5000? אולי שחיקה ייתרה של המנוע\גיר\שאר הדברים שם?

וכמובן זה משפיע בצורה רצינית על הצריכת דלק לאותו רגע ספציפי?

**עריכה: וגם רציתי לשאול אם אני לדוגמא ממשיך לנסוע בהילוך שני על מהירות גבוהה למשל על 80 קמש עד כמה הנזק רציני ולאיזה כמות של זמן?

-אבקש להתייחס ל2 השאלות בנפרד בעדיפות לשאלה הראשונה.

תודה מראש,

אוהד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוגע לשאלה הראשונה. אני יכול לענות חלקית, אני בטוח שיהיו כאלה שיוכלו להוסיף. זה תלוי במצב של המנוע, האם הוא מחומם מספיק כדי לעמוד בעומס שיצרת עליו ועל חלקיו. בקשר לצריכת דלק; כמה שהסל"ד יהיו גבוהים יותר ככה הצריכת דלק תעלה.

בקשר לשאלה השניה; תלוי גם בתשובה לשאלה הראשונה וגם לאיזה פרק זמן אתה נוסע בהילוך שני על 80 קמ"ש ז"א יוצר עומס על המנוע בגלל סל"ד גבוה לזמן ארוך. כמובן שבמכוניות ספורטיביות (לא במקרה שלך) זה יהיה פחות מסוכן כי המנוע שלהן בנוי לסל"ד גבוה ועומס.

אם זה קורה הרבה מאד פעמים לנסיעות ארוכות כמובן שזה מאיץ את הבלאי, מעלה את צריכת הדלק ויכול גם לגרום להתחממות של המנוע.

ליום יום: Alfa Romeo 147 2.0 TS 2002 with 4 Koni & 30mm MAD lowering springs

לאישה: Alfa Romeo Mito Multiair 135HP 2014

לנשמה: Lancia Delta GTi.e 2.0 16v

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי תודה על התשובה היחסית מהירה,

בקשר לשאלה כן המנוע היה מחומם אחרי נסיעה של כ25 דקות והיה בטמפ' עבודה כמו שצריך להיות.

אשמח לעוד תגובות ותשובות.

תודה מראש,

אוהד.

*אין צורך בעוד תגובות, קבלת תשובה. אם תערוך חיפוש בפורום תמצא את מבוקשך בקלות רבה יותר*

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6118 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...