Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הטיול הגדול לפני צבא, המלצות.

.liron.
שימו לב! השרשור הזה בן 6172 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

כרגע אני וחבריי עומדים לפני צבא.כמעט כולנו מתגייסים קרבי ולכן הטיול הוא קצת בגדר חובה.:-D

זה הזמן להתחיל לתכנן את הטיול לחו''ל לפני הצבא.

כמה חברים לצערי הרב מתגייסים ביולי ,ולכן הם יורדים מהפרק של הטיול,השאר מתגייסים בנובמבר\מרץ.

חשבנו לנסוע בתחילת אוגוסט,חשבנו על איה נאפה לשבוע.

התקציב הוא סביבות 4000-5000 שקל ,רצוי כמה שיותר זמן:-P (שבוע בערך).

אנחנו סביבות 8-10 חבר'ה .

התאריכים האפשריים הוא מתחילת אוגוסט עד אוקטובר.

רציתי בעיקר המלצות על מקומות,תאריכים,ושאר עניינים.:wink:

בתודה מראש,

לירון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת לא שגרתי אבל בכ"ז

אני אחרי הצבא עשיתי את שביל ישראל.

זה לקח בערך חודשיים ומשהו כמו 2500-3000 ש"ח לכל אחד (היינו שלושה, והתפנקנו טוב טוב בכל הזדמנות)

התכנון המקורי היה לעשות את השביל, לחזור ולטוס לדרום אמריקה לחצי שנה. אחרי שחזרתי מהשביל כבר לא הרגשתי שום צורך בטיול נוסף כי ממש המתלאו לי המצברים והראש התנקה, כך שאם יש תהיות בנושא הזה- שלא יהיו. הטיול הזה מספיק מגוון, מאתגר, מעניין וכיף. הוא בכלל לא חובבני ואפשר להתנתק לגמרי ולנקות את המערכות. יש גם המון מידע ולא חסרים אנשים שעשו את זה (כמעט כולם אנשים מעולים שמוכנים לעזור בעצות וגם בהרבה יותר מזה).

אם הכיוון מוצא חן- פנה בפרטי (או כאן אם זה מעניין עוד אנשים, בכ"ז אוף טופיק) ואעזור בשמחה

:loco:...Judge Not, Lest Ye Be Judged

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי, השביל מתחיל בקיבוץ דן, קצת צפונית לקרית שמונה (השביל בתוואי המקורי לא כולל את רמת הגולן לצערי. מתישהו אני וכמה חברים מתכננים לעשות את השביל שוב ולכלול מסלול משלנו ברמת הגולן כדי להשלים). יורד דרומה ומערבה, עובר ליד הכנרת, גליל, מערבה לחוף, מישור החוף מאזור מעגן מיכאל עד ת"א, מזרחה דרך פארק הירקון, עולה לירושלים, יורד דרומה לאזור באר שבע, שלושת המכתשים ותמנע ומסתיים באילת. סה"כ כ-900 ק"מ.

אזור הצפון קל מאוד מכל הבחינות- מז"א, תוואי, נגישות ליישובים, למים, לאוכל, נקודות ציון ומנוחה, צל וכו'. אני קורא לזה טיול סופ"ש שנמשך חודש.

הדרום זה סיפור אחר לגמרי- אין הרבה מים, אין כמעט יישובים, תוואי קשה ולפעמים קשה מאוד, קשה יותר לנווט, מז"א קיצוני וכו'.

באופן אישי- דווקא את הדרום אהבתי הרבה יותר מאשר את הצפון. כל החיים טיילתי בצפון (כמו כולנו) ונהניתי, אבל אחרי חודש במדבר- פשוט התאהבתי. הנוף מדהים, האתגר הפיזי והנפשי, החוויה כולה מאוד עוצמתית. בערך פעם בחודש-חודשיים אני משתדל לרדת למדבר עם איזה חבר, שלושה ימים ניקוי ראש, קצת אוכל מגעיל במדבר עם התבלין הכי טוב- חול, והכל מסתדר :).

צריך ציוד טוב בשביל הטיול הזה ושווה להשקיע כי יוצא ששבוע שלם אתה לא רואה יישוב (בדרום) ואז הציוד שלך זה כל מה שיש לך כדי לשרוד, ובסופו של דבר הטיול הזה אמור להיות כיף ולא עונש, אז כדאי לקנות ציוד שיעבוד בשבילך ולא להיפך (כמו כלי עבודה טובים, בדיוק אותו הדבר). אני חושב שהדבר הכי חשוב בטיול הזה הוא מידע- וכמה שיותר. יש כל מיני טיפים וטריקים ופתרונות יצירתיים לכל מיני דברים וכדאי לשאול ולברר. אני יודע הרבה, אבל בטח ובטח לא הכל ואני בטוח שיש אנשים עם שיטות טובות משלי בהרבה דברים. אז- ask away ואני אנסה לתרום ממה שיש לי. (ד"א- ההוצאות שציינתי קודם, באזור 3000 ש"ח, זה כולל ציוד אז זה באמת שום דבר. וזה גם ציוד איכותי שלא מת אחרי טיול אחד)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איה נאפה או קוס ביוון- שניהם מתאימים לצעירים בגיל שלכם.

דיל לשבוע בקוס כולל טיסות, באוגוסט, עולה בין 350 ל-400 דולר.

איה נאפה יעלה מעט יותר.

אני ו3 מחברי טסנו לקוס לפני הצבא, לפני כ 4 שנים. חוויה מטורפת. שבוע שלם והעלות היא באמת 350$-400$

ביזבוזים זה עוד 300-400 יורו. מומלץ מאוד.

לא חותם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העונה של שביל ישראל מתקרבת לסופה, אם לא עברה כבר.

מתחיל להיות חם מדי בשביל הליכה בנגב. אפשרי, אבל קשה.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אחרי הצבא עשיתי את שביל ישראל.

ראשית, זה נשמע לי ממש נהדר. חלקים רבים של שביל ישראל (ואחרים) עשיתי בג'יפים בסופי שבוע וחגים לאורך כ 15 שנה, אבל לעשות את זה כטיול רגלי מתמשך נראה לי חוויה מאוד מיוחדת.

שנית, אני ממליץ לך לקרוא את ביל ברייסון (Bill Bryson) שכתב מספר ספרי מסעות, כולל על טיול לאורך האפלשיין טרייל בארה"ב, עם נקודת ראיה מאוד מיוחדת שיכול לסגל לעצמו רק אדם שהולך חודשים עם כל רכושו על הגב, ויש לו הרבה זמן להרהר על החיים. יש לי הרגשה שתהנה מהספרים.

נמרוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה נמרוד, ואתה צודק לגמרי- זו חוויה מאוד מאוד מיוחדת, אחת החוויות המעצבות שלי בלי ספק.

על שביל האפלאצ'ים שמעתי כמובן, ואני מתכוון לעשות אותו מתישהו, אם כי זה חלום קצת רחוק כרגע.

ד"א- הסמלון שלך, זה במקרה הרכב ששוכב בנחל ערד? בדרך לראש זהר?

ועוד ד"א- אני גם כן ממוקם כרגע בגני תקווה, אימפריה (???)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לירון,

בזמני לפני הגיוס נסענו לכמה ימים לאילת והרגשנו גדולים :wink:

מי חלם בכלל על חו"ל...

בכל אופן מה שלא תבחר, אני בטוח שתעשו חיים, ותצלמו! אחרת לא נאמין לסיפורים8)

איה נאפה, איי יוון, תקרעו את איביזה, מה שלא יהיה, אני כבר מקנא.

דרך אגב, בתקציב שהגדרת ניתן אפילו להגיע לתאילנד ולהיזרק שם שבוע...

נשתמע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההמלצה שלי מניסיון - איה נאפה! כל כך הרבה כיף ברמות שקשה לתאר במילים.

מומלץ בחודשים יולי אוגוסט. אני טסתי עם החברים בספטמבר והצעירים היו שם במספר דיי נחות לעומת חבר'ה שהיו באוגוסט ואמרו שהרוב צעירים בגיל הזה.

עלויות - הטיסה + מלון לשבוע ימים = 1500 ש"ח בערך. בזבוזים = 2500 ש"ח שהספיקו לכל השבוע כולל אוכל, מסיבות, שתייה בדיוטי פרי וטרקטורון 50 סמ"ק ששכרתי עם חבר 40 וקצת פאונד (ככה הם קוראים ללירה קפריסאית ששוות ערך ל10 שקלים) כל אחד ל5 ימים וחזרתי עם עודף של 300 שקל. רצוי לציין למרות שהכלי הרבה יותר כיף מהקטנוע, הקטנוע עדיף משמעותית, הוא זול יותר 25 פאונד ל5 ימים (250 ש"ח), קל הרבה יותר מבחינת חנייה מהעובדה שאין צורך לקשור אותו למשהו פשוט לנעול את ההגה. בשום פנים ואופן לא לתת דרכון כפיקדון אלא רק רישיון, ולהזהר מהעבודה שנוהגים שם בצד שמאל.

בעיקרון 4000 ש"ח יסדרו אותך כמו שצריך אם לא תשתגע בדיוטי פרי, ואם אתה רוצה ממש אבל ממש להתפנק תוסיף עוד אלפייה.

אם יש עוד שאלות אשמח לענות.

בברכה.

שי אסרף - Team Kobi-Racing

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף לכל העדר שדיבר לפני ואמר מילים טובות על איה נאפה.

הייתי בנאפה לפני שנתיים, טסנו באמצע יולי שזה אחלה חודש להיות בו בנאפה.

מצאנו דיל ב-390 דולר (כן, קצת יקר יותר מקוס) כולל טיסות, מלון דירות עם שלוש בריכות והרבה בחורות שלא מאמינות בחזיות.

יש לי חברים שהיו בקוס ולמען האמת כולם יידו שהמקום שהם היו בו מעניין יותר ויש יותר דברים לעשות, גם אני אחד כזה :mm_wink:. ממה ששמעתי מאנשים איה נאפה בהשוואה לקוס באמת תוססת יותר ויותר מעניינת, חופים עם מלא כוסיות יש לך בשתי המקומות, מסיבות ופאבים יש גם כן (למרות שאחד הדברים שמייחדים את איה נאפה זה הסקוור - מקום בגודל שכונה קטנה בתל אביב שמפוצץ בפאבים ומועדונים מכל הסוגים), פארק מים יש בנאפה לא יודע אם יש בקוס ועוד ועוד.

בגדול נראה לי שאיה נאפה קצת יותר מעניינת ופחות שגרתית.

מבחינה כספית יש דברים שהם יקרים ויש כאלה שפחות, כמו שכבר סיפרו לך הכסף שהולך שם זה פאונדים ששוויים אחד לעשרה שקלים.

אני בשבוע אחד שכל יום אכלתי שלוש ארוחות בחוץ(מ'קדונלדס, פיצה האט, אכול כפי יכולתך כאלה ואחים ועוד), הייתי בפארק מים (כניסה 120 - 140 שקל), עשיתי הפלגה של חצי יום על ספינה של מסיבות כזה, כל יום ישבתי בפאב או מסיבה( לפעמים שניהם) ואוירה של לקנות מה שב%^& שלך + שטויות של אופנועי ים ופליי פיש ביזבזתי באזור ה350 דולר.

אבל כמובן שלא הכל ורוד, כל העניין עם ההשכרת קטנועים וכל החרא הזה די מסוכן, שריטה קטנה והם ינסו לשחוט אותך ב2000 שקל או שלא יחזירו לך את הדרכון שלך. חוץ מזה אין שם אנטישמיות או משהו כזה אבל יש אנשים שלא מחבבים אותנו שם יותר מדי, למשל לא ירצו שתשכיר אצלהם אופנוע ים כי אתה יהודי...

סה"כ הייתי שם שבוע לפני הצבא ובאמת שהתגייסתי אחר כך והרגשתי שעשיתי טיול שטותי ומצחיק שמתאים לגיל הזה. הדבר הכי טוב שזה עם החברים הכי טובים שלך שלא משנה איפה תהיה, גם אם זה איזור תעשייה ברמלה תמיד תהנה איתם - רק האנשים עושים את האווירה ולא המקום.

תבלה!

מחכה ומחכה ומחכה ליום שזה יבוא...:rolleyes:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה פורום-רכב זה??

אין רעיונות לטיול של אחרי צבא בסגנון מוטורי?

אשמח לקבל גם עלויות משוערות (אפשר 'להתפרע' פה ושם. ראיתי לדוגמא קורס דריפטים של יום באנגליה), תערוכות, מה אפשר להשכיר לנהג בן 22 (הכוונה לא לאופל אסטרה או פיאט פנדה. הבנתם ;-))ועוד.

תערוכת ז'נבה יוצא במרץ, לא?

שבוע יספיק.

אביעד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה:

קודם כל,באמת תודה על התגובות.

שנית,הכיוון הוא באמת איה נאפה ,סביבות תחילת אוגוסט ,עניינים מתחילים לזוז.

הבעיה העיקרית היא שאנחנו יותר מדיי חבר'ה,לא יודע מה נעשה עם העובדה הזו (סביבות ה12-14).

לגביי שביל ישראל,אני מתגייס במרץ ,אני מתכננן לעשות את השביל יותר מאוחר.

עוד הצעות וכו',בכיף!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...