Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התקנת HD מסוג SATA, ומציאת דרייבר מתאים

itamarg
שימו לב! השרשור הזה בן 6164 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם!

ישנה בעייה במחשב של חבר שלי, ואיני מצליח לפתור אותה.

לקחתי את ה-HD של חבר שלי אלי הבייתה ביצעתי לו גיבוי למידע ועשיתי התקנה מחדש (כן אני יודע שזה מתכון לבעיות שמתקינים WIN על HD של מחשב עם נתונים שונים, עשיתי טעות).

ובכן, במחשב שלי אפשרי לעשות BOOT מה-HD של חבר שלי גם ללא ה-HD שלי. אך במחשב שלו לא ניתן כלל וכלל להעלות מערכת ההפעלה! כשמדליקים את המחשב מופיעה הודעת שגיאה "NON RAID" והוא מראה את השם של ה-HD אבל כותב שישנה בעייה. (הוא רושם samsung sp0812c ולא רושם שזה 80 ג"ב או איזה כונן זה, c,g, וכו')

חבר שלי אחר אמר לי שפעם שעברה שהוא התקין לאותו החבר הזה WIN הייתה לו אותה בעייה והוא אמר לי שצריך למצוא DRIVER ל-HD ולהתקינו כשנכנסים להתקנה של WIN ולוחצים F6, מצאתי כמ דרייברים באינטרנט אבל אף אחד מהם לא מתאים (הוא לא עושה כלום כשאני לוחץ F6 אבל לאחר מכן מאפשר לי ללחוץ S והוא אומר להכניס דיסקט שרשום עליו manufacture-supplied hardware support והוא מחפש קובץ בשם TXTSETUP.OEM).

האם למישהו ישנה השערה מה הבעייה? ניסיתי עדכון BIOS- לא עזר.

האם יכול להיות שהוא מחפש RAID כי זה מה שהוא קיבל כשהוא היה מחובר למחשב שלי?(נכנסתי ל-HD שלי וממנו ביצעתי את ההתקנה ז"א שמרתי את המידע שלי ב-C ואת שלו והתקנתי את ה-WIN על G שזה הכונן שלו).

היכן אני יכול למצוא את הדרייברים של ה-HD אם זו אכן הבעייה?

מה עוד ניתן לעשות?

בתודה,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר,

לא ציינת איזה לוח אם ברשותך לכן התייחס ללוח אם של חברת ASUS לדוגמא:

ללוחות אם מדגם P4P800 יש צורך ליצור דיסקט 3.5" המכיל בתוכו דרייבר עבור דיסק קשיח מסוג SATA הדרייבר נמצא בתקליטור שסופק יחד עם לוח האם ובעזרת MAKE מייצרים דיסקט עם הדרייבר.

1. בזמן הפירמוט יש להקיש F6 ובסיום תהליך בדיקת החומרה של WIN תתבקש להכניס את הדיסקט עם הדרייבר.

תוכל להוריד דרייבר מתאים ללוחות אם של ASUS מהקישור:

http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=en-us

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלוח הוא של MSI עםchipset של VIA, יש לי את הדיסקט ובדקתי שזה תואם את מה שרשום על הצ'יפ וזה VT8237 chip driver.

ניסיתי להקיש F6 כשהדיסקט הזה בכונן אך ללא הועיל וגם לאחר מכן שלחצתי S כמו שציינתי בהודעתי הקודמת, ולשוא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במידה ויש ברשותך מקלדת של MS עלייך ללחוץ לפני זה על מקש F-LOCK בכדי שמקשיי הפונקציה יעבדו.

תנסה להעזר במאמר בקישור:

http://www.microsoft.com/israel/windowsxp/expertzone/columns/marlov/26dec05.mspx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי שוב פעם את ההודעה הראשונה שלך ולצערי התהליך שביצעת פסול.

עלייך לנסות לבצע REPAIR להתקנה בעזרת תקליטור של WIN-XP או התקנה נקייה בגלל השוני בחומרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה מרק, אבל בכל זאת כדי להתחיל בהתקנה חדשה (דבר שניסיתי כבר) אני צריך קודם כל להתקין את ה-HD...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. מחברים את הדיסק פיסית.

2. בודקים שהוא מזוהה ב-BIOS וההגדרות נכונות.

3. מתחילים התקנה נקייה כולל פירמוט ובזמן ההתקנה בהתחלה מתקינים את הדרייבר של S-ATA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכם,יש לי שאלה שלדעתי אינה מצריכה פתיחת שרשור חדש. האם אפשרי לחבר אהרד דיסק די חדש למחשב ישן פנטיום 2

האהרד דיסק בעל מהירות סיבוב 7000 ומשהו RPM לא זכור לי המספר המדויק ו80 גיגה

האם למחשב הישן תהיה בעיה להריץ אותו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Guest תמיר .א.

כן גם אפשר דיסק קשיח של 500GB SATA2, יש מתאם כרטיס PCI שיוצר 4 חיבורי SATA 2 או 1, מה שתרצה,

ככה משדרגים את החומרה, כרטיס כזה עולה כ90-150 שקלים.

תמיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנס ל BIOS - חפש באחד התפריטים את זה שמטפל בהגדרת הדיסקים

בטל את אפשרות ה RAID ובחר במקום זה NATIVE או LEGACY.

בצורה כזאת הבקר מתנהג כאילו הוא IDE רגיל ואין צורך בדרייבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...