Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום חווית החזקת E30

Max.M
שימו לב! השרשור הזה בן 6213 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

רציתי קצת לסכם את האחזקת ה E30 שהייתה ברשותי.

ובכן,

בפעם הראשונה שנהגתי ברכב הנסיעה הייתה מאזור הביתה לאשדוד,פאק התחיל גשם.

בסדר,הסתדרתי על כביש בין עירוני לא רע..

הגעתי לאשדוד,פאק כיכר ,שיט דפקתי ספין.

ושוב עוד ספין...

עד שעצרתי בצד שמתי ראשון,והתחלתי בנסיעה איטית לכיוון הבית.

מסקנות עד עכשיו?

אני שונא הנעה אחורית - אין מאבק הגה,וההגה כל כך קל תחת מים .. ממש ההפך מהנעה קדמית :|

עצרתי ברמזור מלווה בזינוק קליל בעלייה,שיט אני לא נהגתי בגיר רגיל מעולם..

פאק אני עומד ומסתחרר,עד ששילבתי לשני והצלחתי ליסוע.

לא נורא אני אומר בעודי שונא את הצעצוע שקניתי.

יום למחרת כביש יבש,האחיזה מדהימה,גם עם צמיגים במצב לא משו בלשון המעטה.

החלטתי? אני מחליף צמיגים.

400 שקל ליחידה,ושילמתי גם מס אשכנזים.

הרכב מדהים עכשיו,האחיזה על יבש מטורפת.

נוחות הנסיעה מדהימה,למרות שמצב בולמי הזעזועים לא משו בכלל.

מגיע הביתה,כולי שמח ועולה לחלון ומסתכל על הבימר שחונה למטה והיא כל כך יפה...

בימר קופה,בצבע בג' עם חלון שחור מנצנץ מלמעלה...

לוקח 200 שקל ונוסע לתחנת דלק קרובה וממלא דלק...

עכשיו אפשר להסתובב קצת ולהנות מהאוטו..

אוטו מדהים,ההגה כל כך מדהים לעומת הקאוואליר או הגטס שהייתי נוהג בהם קודם.

תנוחת הישיבה כל כך נוחה וכל כך נמוכה, מיקום ידית ההילוכים פשוט מושלם,גם האורך וגם המהלך.

שיט התחיל גשם,שוב כיכר אני בטעות גדולה מוריד לשני בצורה עצבנית מדי וזורק קלאץ',שיט אני מסתובב על המקום..

אוף,אני כל כך שונא שההגה חסר מאבק ,ואוף אני כל כך מפחד מהזריקות תחת האלה..

כבר תתכנתי לוותר על הרכב כל עוד יש גשם,אבל לא..

אני חייב להגיע לעמק השווה ולהנות ממנו- מה עושים?

נוהגים לאט,ולומדים.

נוסע לי להנאתי לתדלק שוב ,פאק כל התחנה מלאה בדלק ומים על הרצפה..

מתחיל נסיעה בתחנת דלק ושוב,פרפור קליל של הגלגלים מאחורה והרכב נוסע.

פניה ימינה מהתחנת דלק,ושוב התחת נזרק אבל הצלחתי לתפוס.

וככה לאט לאט עבר עליי תקופת החורף,ובקיץ הרכב היה מדהים.

ההרגשה בתוך הרכב הייתה מדהימה,הכל מוצק מאוד יחסית לרכב בן 20,ההילוכים עוברים בצורה כל כך חלקה,והמנוע למרות שהוא סך הכל 1800 עם 90 כח סוס מרגיש בריא מאוד יחסית.

הרכב מושך המון תשומת לב,בעיר מגוריי באשדוד,לא הייתה עוד אחת קופה אלא היו המון סדאן.

תקלה ראשונה?!

כבל גז קרוע,נוסע להנאתי לקמור בתל אביב באוטובוס :-(..

מגיע למחסן ומגלה שכבל גז עולה 200 ש"ח!

אוקיי,נשלם ונחזור הביתה.

תקלה הבאה?!

קלאץ',פאק מה אני עושה עכשיו?

וכך הגעתי לאורן בן סימון מהפורום,בעלים של מוסך התקווה בתל אביב...

הגעתי השארתי את הרכב,ובינתיים אורן עבד עליו ,הרכב חזר עם קלאץ' חדש,ומקורי של במוו.

הוחלף שמן גיר,וחוזקו השטנגות של הגיר.

לא נורא,נסע נהנה.

מפה והלאה כבר התחלתי להבין את כל הדיבורים על שלדה מתקשרת,הגה מתקשר,מהנה לנהיגה.

פתאום הקאוואליר כבר הייתה כל כך משעממת.

ופתאום לראות הונדה סיויק קופה כבר לא היה מחזה שמשך את עייני.

בקיצור -

E30 רכב מהנה מאוד,כיפי מאוד,אבל לרוב אוהב לעשות נחשוש בחורף :lol:

אני מאמין שנהג חדש יסתדר אתה כל עוד הכביש יבש,על רטוב זה כבר סיפור אחר.

נ.ב.

הרכב מעולם לא פגע בשום דבר בידיים החנטרישיות שלי :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקסים הכל טוב ויפה אבל מה שתארת נשמע לי מאוד מוגזם ביחס לחוויה שלי עם e30 105 כ''ס רק אוטומט.

דבר ראשון כל ההחלקות וכל הזריקות תחת שתיארת פשוט קצת מוגזמות, אולי צמיגים גמורים מאוד, אולי קלאץ' גמור שלא נתן לך ליסוע נורמלי וכל פעם באמת הגעת למה שהגעת.

וגם עם הספרינט לא בגשם ולא ביבש לא הייתי מגיע למצב שאני מפרפר כל שניה, אומנם הנעה קדמית אבל בכל זאת יותר קלילה ויותר חזקה ואולי זכורה לי פעם או פעמיים שפרפרתי.

לגבי הנוחות, הב.מ.וו מהדגמים 316 - 318 לא כוללת בתוכה שום דבר מיוחד, הגה יחסית גדול, דיי נוח, הגה מתקשר גם, הרכב מרגיש כבד בכל סיבוב! מושבים שלא הייתי קורא להם כ''כ נוחים, מה גם שאחרי כל השנים האלה גם ברכב הכי שמור הם יהיו כבר שקועים.

אני לא תופס מהרכב מהנסיעה! מה שכן אני תופס ממנו מהבניה ומהאיכות חוץ מזה הכל שטויות.

ואם הרכב גרם לך למה שהוא גרם לך, כל ההתלהבות הזאת, כנראה לא נהגת על מספיק רכבים מהנים בשביל לשפוט ונראה כאילו דיי הסתנוורת.

חבר שלי עבר מזה לראלי דור 2, למרות שאני גם לא הכי אוהב את הראלי זה הבדלים עצומים בכיף, גם מנוע גם סיבובים ובעצם בהכל!

עמית.

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עמית,אל תשכח עד הבימר נהגתי רק בקאוואליר ובגטס אוטומאטיים.

על בסיס קבוע.

הצמיגים הגמורים היו הבסיס לכך,חוץ מזה שלא נהגתי בגיר רגיל מעולם עד הבימר.

כך שבהחלט יש מצב שזה היה הגורם לתופעה.

אני יודע כמה כיפית יכולה להיות ספרינט,יותר יודע כמה כיפית יכולה להיות אלפא סוד 1.7 עם קרב' כפולים.

אבל עדיין הייתי מעדיף את הבימר- היא מזדקנת עם הרבה יותר כבוד מאשר האלפות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבימר יותררגילים לקבל כבוד, לאלפא צריך לתת כבוד ולא רק :)

אז כנראה שאתה לוקח את זה בפרופורציה לעומת יונדאי גטס וקוואליר, רק שתדע שגם גטסי יכולה להיות כיפית, מנסיון... למרות שהרכב דיי עצל.

הספרינט שלי הייתה הגורם הראשוני שגרם לחבר שלי לרצות לקנות רכב ספורטיבי לעומת ה e30 שלו, וכרגע הוא על ראלי.

כמובן לא הראלי ולא הספרינט הם לא רכבי ספורט מטורפים אלה רק הטעימה מעולם הכיף, אבל זאת התחלה נחמדה להתנסות עליה.

השאלה היא מה הרכב הבא שתרצה?

עמית.

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלה בלה בלה, היא מסוכנת על רטוב כי אתה מסוכן על רטוב לא מעבר לזה. אם לא עושים דברים בברוטליות כמו הורדת הילוך לשני באמצע כיכר וזריקת קלאץ, או חוסר שליטה במצמד ופרפור בגשם אז היא ברוטלית.

דבר שני מה זה בדיוק מאבק הגה? ממש לא מובן לי המונח הזה שלך. בשונה מהנעה קדמית מה בדיוק שונה בהנעה קדמית? בהנעה קדמית ההגה גם כן הופך לקל יותר בגשם ככל היודע לי. מה בדיוק רצית שיקרה?

ROOONEEYY

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פאק התחיל גשם.

פאק כיכר

פאק אני עומד ומסתחרר

פאק כל התחנה מלאה בדלק ומים על הרצפה..

פאק מה אני עושה עכשיו?

פעם הבאה קנה בנטלי biyaaaatch!!

2PAC.jpg

GOT סחוג?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מתאר בסיכום שלך תופעות שאופייניות לנהג צעיר עם ניסיון דל ותקציב דל.

1. קנית רכב בחורף עם צמיגים גמורים אז דבר ראשון לך תחליף רביעיה לצמיגים נורמלים.

2. יותר מידי הפתעות קרו לך עם האוטו (כיכרות, פרפורים, בריחת זנב וכו'). מדובר ברכב עם הנעה אחורית שהיא מטבעה פחות סלחנית אז היית צריך למהר לקחת קורס נהיגה מתקדמת או לפחות כמה שעות במגרש החלקה כדי ללמוד ולהבין איך הרכב מתנהג.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

LOL לי אתה לא חייב תגובה, אבל ממש מצחיק לקרוא על שלל החוויות שהיו לך עם הבמוו. זה מה שקורה כשחוסר ניסיון בצירוף עם חוסר ידע נפגשים. הנעה אחורית לא כזו מסוכנת על מנוע 90 סוסים ובמוו ששוקלת טון. אם נוסעים רגוע ולא עושים שטויות אתה לא תרגיש שום הבדל בין סוגי ההנעות. ברגע שמתחילים לתת גז בברוטליות בסיבוב או עוזבים גז בפתאומיות או קלאץ באמצע כיכר (WTF? ) ובצירוף צמיגים גמורים זה מה שקורה. אז זה שאתה לא יודע להשתלט עליה לא אומר שנהג אחר לא יוכל להשתלט עליה. אין בה שום דבר מסוכן מעבר לזה שהיא הנעה אחרוית, ואם הנעה אחורית הינה דבר מסוכן אז גם לאדה 7 או פיאט 124 הן מכוניות מסוכנות.

ROOONEEYY

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פליקס, ובכלל, give him a break. כולנו התלהבנו פעם ממכוניות שעכשיו אנחנו מביטים עליהן אחורה בזלזול. וכמו שמאזדה 3 עם 105 כ"ס יכולה להכנס לתת היגוי בכיכר רטובה, גם E30 עם צמיגים גמורים ו100 כ"ס יכולה להכנס להיגוי יתר בכיכר רטובה. נכון שנהג מיומן לא יגיע לשם בכלל, או אפילו נהג עם common sense, אבל הפורום הזה לא מיועד רק לאנשים סבירים. גם לדבילים חסרי יכולת לשלוט על אוטו יש כאן מקום (רק שלא יגיעו לג'ימקאנות). ומקסים, אני לא רומז שאתה מאלו...

אבל באמת, תרדו ממנו. mess with someone your size, לא אחד שזה האוטו האמיתי הראשון שלו.

מקסים, תודה על ההודעה המרגשת. אני אוהב אותך, גבר.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אוהב אותך, גבר.

חבר'ה מה הולך? :lol:

זה כמו שחסידה תבלע צפרדע, תכניס אחרי זה את המקור שלה לת$ת ולצפרדע תיהיה סירקולצייה, כך החסידה לא תיהיה רעבה לעולם.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקסים, תודה על ההודעה המרגשת. אני אוהב אותך, גבר.

רועי... :roll:

http://www.gayart.info/pinktime.htm

זה בסדר, רועי. גם אנחנו "אוהבים" אותך, כמו שאתה :wink:

[FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B][COLOR=#696969]ACTION speaks LOUDER than WORDS[/COLOR][/B][/COLOR][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B]K[/B]eep [B]m[/B]e [B]c[/B]aged [B]a[/B]nd [B]f[/B]ree [B]t[/B]he [B]b[/B]east[/COLOR][/FONT] [COLOR=#f1f6f8][FONT=Verdana][COLOR=#000000][B]Jin Ba Ii Tai [/B]-[FONT=Book Antiqua] [URL="http://www.youtube.com/watch?v=cVarDBb199M&feature=player_embedded"]Fast[/URL] in, [URL="http://www.youtube.com/watch?v=CyDykQWck74&ob=av3e"]Drift[/URL] out[/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6213 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...