Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם יש צורך בהחלפת מסנן בתיבת ההילוכים האוטומטית

גלי
שימו לב! השרשור הזה בן 6212 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מצאתי בספר רכב לגבי המסנן את ההערה הבאה-מסנן ATF נוזל תמסורת אוטומטית הינו חלק שאינו דורש תחזוקה.צריך להחליף את המסנן רק כאשר הוא פגום פיזית-או במקרה של נזילה

א-יש אפשרות לדעת בלי פתיחה אם יש נזילה או נזק פיזי??

דחוך לי מאד מאד לקבל תשובה

אני מעונין מאד להחליף שמן-אף אני מעדיף כמה שפחות להתעסק עם הביפנוכו

מדובר באימפרזה 2001 1600 NEW AGE

תודה גל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. מהי כמות הנסועה שעבר הרכב?

2. האם אי פעם בוצע לרכב הח' נוזל גיר ו/או הח' מסנן?

נזילה ניתנת לחזות רק מבחוץ. לגבי נזק פיזי - מדובר כנראה על נזק חיצוני(שבר, סדק) בתיבה עצמה ו/או באגן ולא על נזק פיזי למסנן.

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתוך ספרות ייצרן

על-פי הנחיית יצרן, אין צורך להחליף פילטר של תיבת הילוכים אוטומטית וגם לא נוזל תיבת הילוכים אוטומטית אלה רק במידה והרכב משמש כרכב גרר או נוסע בתנאים קשיים.יש לבדוק גובה שמן כול 48K.

מתי כן מחליפים.

1. במידה והפילטר נפגע חיצונית (חלודה,כיפוף ודומה) או קיימת נזילה מהפילטר.

מיקום הפילטר

הפילטר ממוקם מעל העוקה בצד שמאל וניתן לפתוח אותו בעזרת כלי ייעודי כמו של פילטר שמן (תמונה מצורפת).

Untitled-1.jpg

סובארו1.jpg

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרות שהיצרן מצהיר שאין צורך בהחלפת המסנן - בפועל מחליפים אותו כאשר מתחילות בעיות בשילוב הילוכים (המסנן נסתם ואין לחץ שמן). אם היה זה הרכב שלי - הייתי מחליף אותו על בסיס קבוע כל 40K ק"מ.

ועוד סתירה שקיימת בכל הנושא התמוה הזה: אם אין צורך בהחלפת המסנן - למה לעזאזל הוצאתם אותו החוצה ושמתם לו הברגה ? בשביל שנגיד לו "בוקר טוב" כל יום לפני תחילת נסיעה ?! הייתם משאירים אותו מסנן פנימי וזהו (כמו במודלים של טרום 98').

וזו דוגמא קלאסית לכך שלעיתים הוראות יצרן לחוד ומציאות לחוד.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפונטו ספייס יש תיבה אוטומטית רציפה יפנית. הוראות פיאט המקוריות הם להחלף מסנן כל 40K ק"מ. אולם בארץ לאחר הגעת הרכבים שינתה המחלקה הטכנית את ההוראה: "...אין להחליף מסנן"

במוסך כמובן לא יודעים להסביר טכנית ורק אומרים - לא צריך! זו מערכת סגורה! זה לא שמן מנוע! יש מגנט לתיבה!. מי שמחליף שמן תיבה לפי ההוראות לא צריך להתעסק עם המסנן גם 120K ק"מ! ועוד ועוד.

אני שואל אחרת - האם באיזשהו אופן יכול להיגרם נזק למערכת מהחלפה למסנן חדש ומקורי ? האם יתכן שדווקא מסנן חדש יכול להכניס זמנית ליכלוכים למערכת כי אחרת אני פשוט לא מבין למה לא מחליפים מסנן. אין דבר כזה רכיב שפועל לעד או אפילו שנים רבות ועשרות רבות של אלפי ק"מ.

בתאריך 23.5.2021 בשעה 22:04, Shab00 כתב:

(פורד פיאסטהאוטו מצוין אבל למי שתכנן את בקרת האקלים בו מחכה מקום שמור בגהנום.

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

עריכה: תודה על 6 שנות שירות פיאסטה יקרה. היי שלום!..... ולא להתראות🤪.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו כל הזמן שבים שוב ושוב לנושא העלום של שמן גיר וכרגע גם מסנן. היצרן אומר ככה, בארץ אומרים ככה, בפועל עושים ככה וכו' וכ'. כל הסבר שניתן להוראה לא להחליף שמן גיר וגם מסנן ניתן ע"י טובי המומחים בניפנופי ידיים וללא שאיש מבין מה הסיבה האמיתית להוראות שלא להחליף את השמן והמסנן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשובה מוסמכת בהקשר של אי החלפת נוזל תיבת הילוכים אוטמטית מהדור החדש ניתן לקבל רק ממהנדסי החברה שיכולים להסביר את השיקולים בהנחיה זו. כול השאר השערות בלבד שבחלקן יכול להיות מאוד שהם נכונות

ייבואני הרכב אנשי השירות ויועצים הטכניים ממלאים הנחיות של היצרן וזהו.

מה שקראתי בפורומים בחו"ל לא שונה מהמידע בפורום שלנו.

אביב, במידה ואתה רוצה תשובה מוסמכת פנה אל יצרן הגירים של קונצרן VW (שנרכשה על-ידי VW) במייל או שאלה באתר שלהם.

http://www.aisin.com/product/automotive/drivetrain/index.html

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי הבנתי AISIN הם גם היצרנים של התיבה הרציפה של הפונטו ספייס שבשאר העולם מוכרת כ- speedgear. הם מתגאים בעובדה שזו תיבה רציפה שמתאימה למנועים קטנים, קלת משקל, שקטה ומכילה ממיר מומנט.

בתאריך 23.5.2021 בשעה 22:04, Shab00 כתב:

(פורד פיאסטהאוטו מצוין אבל למי שתכנן את בקרת האקלים בו מחכה מקום שמור בגהנום.

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

עריכה: תודה על 6 שנות שירות פיאסטה יקרה. היי שלום!..... ולא להתראות🤪.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6212 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...