Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שיפוץ חשמל - אלפא ספרינט

system_x
שימו לב! השרשור הזה בן 4980 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כפי שחלקכם יודעים ברשותי אלפא ספרינט, הרכב בשלבי שיפוץ - שיפור (בקטנה)

אז לאחר שנקנה רכב לחלקים, לאחר שהנעתי את הרכב אחרי 3 חודשים שהוא עמד הבנתי שאין לי לאן להתקדם עד שהחשמל ברכב לא יסודר!

פניתי לכמה חשמלאים ום הזדעזעו למראה עיניהם, בעצם כל מי שראה זאת וכל מי שמכיר אלפא ספרינט היה מזועזה!

הרכב כנראה 2 ידיים אחורנית נבנה ע''מ להיות רכב לתצוגות סאונד, כל החשמל שונה! התווספו ח''ח, נ''מ, אזעקת ביפר ועוד שטויות. הביטוי הוא פנסים H4 קדמיים שעובדים רק זוג חיצוניים (אור גבוה ואור מעבר ב 2 פנסים במקום 4), שריפת פיוזים פה ושם, חוטים גלויים לעין שלא כוסו היטב, המון הלחמות מיותרות, המון חוטים מיותרים שלא מחוברים בכלל, קצרים מהכפתורים של הח''ח שלא הורכבו היטב ועוד ועוד. היה מפחיד לנסוע עם הרכב ללא מטף כיבוי אש!

אז אחרי שברשותי ספרינט 1300 לחלקים, אחרי שכבר אין לי לאן להתקדם (אין טעם להרכבים את הרכב על החשמל הישן) הוחלט להעביר את צמת החשמל מהספרינט 1300 לשלי.

כרגע הרכב שלי + הרכב לחלקים עלו על גרר והגיעו לכפר כלשהו מחוץ לקו הירוק ושם תבוצע ההחלפה!

התוצאות יהיו, החזרת החשמל למקור! הורדת ח''ח, הורדת נ''מ (סה''כ 2 דלתות) והורדת האזעקה שלא תאמינו כמה חשמל מגיע אליה!

אמיץ הבחור שהסכים לגעת בזה!

קצת תמונות של לפני (תמונות של אחרי לאחר שהרכב יחזור).

http://grm.m.walla.co.il/briefcase/00f3/m/e/t/a/l/s/y/s/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/r/200605150132086168/200703092018289272/20070203130118.jpg

http://grm.m.walla.co.il/briefcase/00f3/m/e/t/a/l/s/y/s/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/r/200605150132086168/200703092018382667/20070203130139.jpg

http://grm.m.walla.co.il/briefcase/00f3/m/e/t/a/l/s/y/s/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/r/200605150132086168/200703092019175624/20070203130234.jpg

http://grm.m.walla.co.il/briefcase/00f3/m/e/t/a/l/s/y/s/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/r/200605150132086168/200703092019094234/20070203130155.jpg

http://grm.m.walla.co.il/briefcase/00f3/m/e/t/a/l/s/y/s/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/r/200605150132086168/200703092019464952/20070203130250.jpg

http://grm.m.walla.co.il/briefcase/00f3/m/e/t/a/l/s/y/s/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/r/200605150132086168/200703092019583861/20070203130329.jpg

בכל מקרה ההחלפה גם מצריכה החלפת דלתות בשל כך שהדלתות שלי נחתכו ע''מ לשים רמקולים והמקום בו חובר מנגנון חלוות ידני אינו קיים :(

איחולי הצלחה יתקבלו בברכה...

ואנשים! בקשה מכם! ברשותכם רכב נדיר? אל תהרסו אותו! יש המון רכבים שהיה ניתן להרוס לטובת הבניה, אך למה הבן אדם בחר דווקא בספרינט? חסר מכוניות לא נדירות שאפשר להרוס?

עמית.

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

כל הכבוד על המאמץ לשקם את הספרינט , אמאל'ה איזה פחד עם כל החוטים שיש שם !

אגב - הצליח לך עם משחת הנעליים ?

אלוף צפון אמריקה בפינג פונג כיס !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תכננתי להתחיל בהרכבת הרכב מן הבגאג' ועד לקדימה אך בסופו של דבר הרכב נשלח קודם לשיפוץ החשמל ולאחר מכן אנסה לסיים להרכיב את פנים הרכב. לעשות עוד משהו? נשארתי כרגע בלי גרוש ומחכה ל 10.

בכל מקרה אין לי מושג מה עתיד לבוא ואין לי ממש תוכניות, יש לי עוד המון עבודה עצמית בהרכבה, יוחלפו הדלתות, המכסה מנוע ואז כנראה אגש לפחחות וצבע.

הכי חשוב לי זה להחזיר את הרכב לכביש כי הגיוס מתקרב ובוא נגיד ככה שכרגע אני לא מועמד לבלות 3 שנים של צבא בבית אך מועמד לקבל הקלות מה שיאפשר לי להתעמק יותר ויותר בספרינט ולעשות עבודה יסודית יותר, אך כרגע הכי חשוב לי שהיא תיסע! גם אם זה כולל דלתות ומכסה מנוע אדומים :|

מכאני נשאר להביא בולמים - ספורטיביים + בושינג.

עמית.

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נקווה שיסתיים ברכב אחד לחלקים, בכל מקרה אם ידרשו 2 אז יהיו 2 :twisted:

הבעיה היא שהן עומדות מתחת לבית... למרות שאף אחד לא התלונן זה לא נעים.

עמית.

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחבר - הייתה לי בשנת 1982 אלפא סוד חדשה. זו הייתה אחת המכוניות שיותר אהבתי. אולי בגלל שזו הייתה אהבה ראשונה. אולי בגלל שבאותם שנים המכונית הזו הייתה גרזן בהשוואה למה שהסתובב על הכבישים, אולי בגלל שהכבישים היו ריקים (יחסית, יחסית) ואפשר היה לתת בגז ואולי בגלל הרעש שבקע מהאגזוז כשהמנוע עלה ל 5500-6000 והגז היה לחוץ עד הסוף...

הספרינט וולוצ'ה הייתה בכלל חלום - 1500 סמ"ק, 105 כ"ס. הייתי בטוח שבשלב כלשהו בחיים תהיה לי אחת כזו - וזה לא קרה :-(. היו לי אחרות טובות יותר ממנה - אבל לא את היפיופה.

מה אגיד לך - בהצלחה בשיפוץ מקווה שתצליח כי לא נשארו רבות כמוה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצל בני ל,לא היית ,אני מניח!:-)

הרכב מבחינת חשמל הוא די פשוט ,והעניין הוא בהשקעה של זמן ועלות.

החלף בית נתיכים לאונברסלי המכיל נתיכים אמרקאיים

הכנס ממסרים :

1 .פיקוד סטרטר

2 אורות מעבר

3 אור דרך

4 צופר

5 מיזוג (מדחס ,מאוורר יחידה פנימית )

6 מאוורר מצנן המנוע

7 מאוורר נוסף לטובת מערכת המיזוג

משוך כבל בעובי 6 ממ פנימי מהקוטב השלילי במצבר אל :

1 קיר האש

2 עמוד דלת

3 קורת האורך

4 פח דופן אחורי (הפח עליו יושבים הפנסים)

כבל 10 ממ מהמצבר,קוטב שלילי, אל המנוע קרוב לברגי הסטרטר

ויש כמובן עוד ,כמו כבל חדש ועבה בין B+ של האלטרנטור אל הקוטב החיובי של המצבר

יגאל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

עמית,

לגבי ההערות של יגאל -

בסוּד שלי התקנתי שני ממסרים, מאז לא מפסיקים

להבהב לי כי חושבים שאני עם אורות גבוהים :lol:

האורות כמובן מכוונים, אבל הם פי כמה חזקים מפעם.

וראיתי במו עיניי בנייה מחדש שעשה בני לרכב ישן של חבר פורום, הייתי המום

מהקפדנות והירידה לפרטים.

בהצלחה וכל הכבוד!

איתי.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תריץ חיפוש על הלוטוס של חברינו ומנהלינו היקר,Nitch, ותראה כמה מר,בני.ל,אמיץ בשביל לעשות את העבודת חשמל שהוא עשה שם,בלי לזלזל,בני עשה משהו בכמה וכמה דרגות יותר קשה.

:)

בהצלחה לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע אם כבר המליצו לך את זה אבל אני חושב שלקחת את הצמות חשמל מהספרינט לחלקים זו תהיה טעות. חוטי חשמל שעמדו 20 שנה בחום/קור נוטים להתייבש, להתפורר ואז מתחילה החגיגה.

אני ממליץ לך לבנות את המערכת חשמל מחדש, לא מדובר במשהו מסובך מדיי. יש פה בפורום כמה בעלי מקצוע שכבר עשו עבודות מדהימות (בני, ליאור וכו'), אני חושב שכדאי לך לפנות אליהם.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיברתי עם בני ל אך בסופו הוחלט מה שהוחלט, הברירות היחידות זה בניה מחדש או לקיחת צמה מרכב לחלקים, מה גם שאני מעדיף צמה מקורית לעומת בניה עצמית, לכו תבינו למה, אולי בגלל המקוריות ואולי בגלל שזה נראה לי מוצלח יותר.

אלעד חוטים שמראים סימני חולשה מוחלפים מן הסתם, כמובן שבסיום העבודה הרכב יבדק שכל החשמל עובד!

מזגן הרכב הוסר לכן גם כל החשמל שלו יוסר (שזה לא מעט, לא לשכוח התקנה ארצית ככה שגם זה קומבינה לא קטנה).

צמת החשמל של הרכב האדום במצב יפה מאוד, כפי שכתבתי בשרשור קודם שהרכב כאילו יד 1 מרופא מלבד התאונה, הכל שמור ברמה טובה ואפילו אומר שהכל שמור יותר טוב מהספרינט שלי!

כמובן לא לשכוח את עלויות הגרר ל 2 הרכבים לשם ובחזרה ואת עלות העבודה עצמה, רק הגרר לאזור אחר היה מעלה את המחיר משמעותית.

כמו כן אין לפסול בעלי מקצוע אחרי בלי נסיון עבר איתם. מי שעושה לי את העבודה בעבר עשה לחבר בספרינט לא מעט מהחשמל, הבחור עובד יפה מאוד ובאופן יסודי!

עמית.

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עמית, קבל ח"ח על האומץ!

אני עדיין מכחיש את העובדה שגם לנסיכה שלי מגיע הטיפול הנ"ל (ואצלי זה גם הזרקה)...

בכל מקרה, תעדכן מי מבצע את העבודה ומה העלויות.

בהצלחה!

הראל.

ספרינט QV 1.7i

146 1.7 16V

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן הראל :) נראה לי זאת הספרינט האחרונה שהבחור ירצה לראות בחייו...

זה שעושה לי את העבודה עובד באותו מוסך עם חבר וזאת הסיבה העיקרית שהוא הסכים לעשות זאת.

בכל מקרה תקבל פרטים בסיום העבודה :)

עמית.

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4980 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...