Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שמפו לרכב

xbox12341
שימו לב! השרשור הזה בן 6257 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא רשום לך על המיכל?

ואם לא, אז פשוט תיקח קצת שמפו לדלי מים בעיקר בשביל הקצף.:lol:

תודה, אבל, אין כאן מישהו ששוטף ידנית בעצמו את האוטו?

כמה שמפו אתם שמים בדלי?

Xbox12341

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שופכים "לפי הרגש".

קאר-פלן ממליצים לשים פקק, אבל אין כאן שום כלל אצבע.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חצי כוס יספיק לך מקסימום שמת יותר מדי.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני קניתי לא מזמן שמפו משובח של 2 ליטרים לרכב.

בפקק אי אפשר לשים כמעט כלום, שאלתי את הבחור האדיב מהיכן שקניתי והוא אמר לי במקצועיות יתרה, לקחת כוס חד פעמית ולשפוך שליש כוס פנימה. עשיתי מה שהוא אמר לי וזו כמות מספקת מאוד (לא יותר מדי וממש לא מעט מדי).

מקווה שעזרתי.

ליאור

Twincharger Stratified Injection

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שותף את הרכב שלי רק ידנית!

ולכן אני אומר לך שזה לא משנה כמה סבון אתה שופך. אני ממליץ לא לשפוך הרבה כי בדרך כלל צריך יותר מדלי אחד בשביל לסבן את האוטו. ודרך אגב במקום לשלם מלא כסף על "שמפו לרכב" ניתן להשתמש בסבונים יותר אוניברסליים (לא לידיים) או פשוט סבון כלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבדל לא כל כך גדול בין 1/3 ל 1/2.

אז גם תלוי בגודל של הדלי עצמו

2006 - פיזו 205 95, זה מה שהתקציב אישר, אבל *** לקח.

2008 - מהעבודה קורולה 2008 אם תיבה שמחליפה רגע אחרי.

2012 - שברולט ספארק זה ה-זבל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

:) חזק

תנסה לשטוף את הרכב עם סבון כלים, תראה מה יקרה אחרי תקופה מסויימת...

מה יקרה? אני באמת שואל, אני לא יודע.

אני את שלי שותף אם סבון אוניברסאלי כזה שרשום שהוא מתאים לרכב (הוא די זול, אבל עושה הרבה קצף).

אני מכיר מישהו ששותף רק אם סבון כלים, ואני לא רואה אצלו בעיה בצבע (זה מפרק טוב שומנים :-D )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סבון כלים מכיל מלחים , שפוגעים בצבע לאורך זמן .

כדאי להשתמש בשמפו יעודי בלבד . האם היית מוכן אתה להתקלח עם סבון כלים ? אני מניח שלא .

מנגד , אני מכיר אנשים שמשתמשים בשמפו לשיער , הם אומרים - אם זה טוב בשבילי , זה טוב בשביל הרכב .

ובכל זאת - אני מעדיף לשלם עוד קצת , ולקבל תוצאות שאהיה מרוצה מהם . רק יעודי .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוגע לריכוז השמפו ביחס למים , צריך ללמוד את זה עם הזמן .

רצוי לעשות שימוש בריכוז נמוך ככל הניתן , כשהמינימום הדרוש הוא ריכוז שיהיה מספיק על מנת לגרום לספוג להחליק בקלות על פני הרכב (ניתן גם לבדוק עם היד , כיצד היא מחליקה על פני אזורים מזוהמים בחול , מלחים וכו') .

בדרך כלל (מושפע בעיקר מן התוספות בסבון) מדובר בריכוז גבוה יותר מהמומלץ על ידי יצרן השמפו (פחות או יותר האזור הריכוזים שהמליצו כאן , עבור חלק מהשמפויים זה ריכוז מוגזם ועבור חלק זה ריכוז טוב) , סיבה נוספת לכך שנרצה לרכוש שמפו באיכות טובה , עוד יתרון הוא לשמפויים הכוללים ווקס בתוכם .

חשוב לעשות שימוש במים רבים (לא להתקמצן על השמפו! 2-4 דליים), להחליף את צדדי הספוג בתדירות גבוהה , לסחוט אותו בתדירות גבוה ואם הוא מלוכלך אז לסחוט אל מחוץ לדלי והעיקר לשמור עליו נקי בכל שלבי השטיפה , לשטוך מלמעלה כלפי מטה (בתנועות ישרות במאוזן ורק לאחר שהאזור התנקה בתנועות מעגליות) כאשר את האזורים התחתונים ביותר רבות הטמבונים המלאים בבוץ וזפת להשאיר אחרונים (למשל לשטוף את הדלתות , אך את הקורה מתחתיהן להשאיר לבסוף) .

יש לשטוף היטב את השמפו מן הרכב ולא לאפשר לו להתייבש על הצבע , מומלץ לייבש את הרכב באמצעות ג'ילדה ולמנוע מן המים להתאדות ולהשאיר כתמי מלחים על הצבע (אם בכלל תרצה תוצאה גבוהה , תעבור בעדינות באמצעות מיקרו-פיבר עדין על פני הרכב לאחר שהוא יבש לחלוטין) , להמנע מלבצע את השטיפה בשמש ישירה ולא בטמפרטורות קור\חום קיצוניות .

מצחיק , השטיפה אמורה להיות תהליך כה פשוט , אבל היא לא - היא גורמת נזק זעיר אך מצטבר , ככל שצבע הרכב כהה יותר וככל שאתה פדנט יותר , כך עלייך להיזהר יותר .

בברכה ,

גלעד מאנע .

MX-5T 05>911 S 08>S2000 07>S2000 06>S2000 08>Mazda 6 05+Z800 14+Polo 98>Suzuki Splash 09 :cry:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במילים אחרות: http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=118350

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6257 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...