Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

11 הדיברות למשפר המתחיל

שימו לב! השרשור הזה בן 1335 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 73
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לגבי סעיף 4, אני שומע את זה כבר שנים וכמובן שזה נשמע מאוד הגיוני והכל טוב ויפה, אבל מעולם לא שמעתי על מישהו שזה קרה לו. ובמדינה קטנה כמו ישראל שכל מי שיש לו קליאו ספורט מכיר את כל בעלי הקליאו וכל מי שיש לו פיג'ו יודע בע"פ כמה ראלי נשארו בכל רגע נתון, זה נראה לי קצת תמוה שעוד לא ראיתי מישהו אפילו כותב על החבר של דודה של אחותו שהיה מעורב בתאונה ועשו לו ככה וככה.

במילים אחרות, יש לזה תקדים מעשי ?

אלוהים נמצא בפרטים הקטנים :mmangel:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה שזה נכון וחבל שהרבה אנשים לא מקיימים את זה.

מוטי, אם תאפשר, אני אשים את המאמר שלך על פלאיירים ואדביק אותו לווישר של כל מכונית ספורטיבית שאני רואה.

DS 7 CROSSBACK 2019

2019 PEUGEOT 308 GTI

2006 PEUGEOT 307 XT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוטי,

1. סחטיין, כל הכבוד.

2. מה אם הדיבר ה 12? "הונדה סיביק היא לא מכונית ספורט!!!"

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי סעיף 4, אני שומע את זה כבר שנים וכמובן שזה נשמע מאוד הגיוני והכל טוב ויפה, אבל מעולם לא שמעתי על מישהו שזה קרה לו. ובמדינה קטנה כמו ישראל שכל מי שיש לו קליאו ספורט מכיר את כל בעלי הקליאו וכל מי שיש לו פיג'ו יודע בע"פ כמה ראלי נשארו בכל רגע נתון, זה נראה לי קצת תמוה שעוד לא ראיתי מישהו אפילו כותב על החבר של דודה של אחותו שהיה מעורב בתאונה ועשו לו ככה וככה.

במילים אחרות, יש לזה תקדים מעשי ?

יצא לי לקרוא בעבר על מי שהביטוח עשה לו בעיות בגלל שיפורים, אם כי אכן מדובר במקרים בודדים ביותר (ולדאבוני הרב אני לא מצליח להזכר בפרטים ספציציים).

בכל מקרה, עניין הביטוח בסעיף זה הוא רק חצי מהסיפור, כשהחוק מהווה את החצי השני שעליו אתה שומע כל הזמן (הורדות מהכביש וכדומה).

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה שזה נכון וחבל שהרבה אנשים לא מקיימים את זה.

מוטי, אם תאפשר, אני אשים את המאמר שלך על פלאיירים ואדביק אותו לווישר של כל מכונית ספורטיבית שאני רואה.

+סיוויק למיניה הקיימים ?:-D

כול מיני איטונג !! ח"ח מוטי!

לדעתי הדיבר האחרון נכון לגבי כול רכב

על החוק להיות אדפטיבי בהתאם לרוח הזמנים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי סעיף 4

אחד הסעיפים שאף אחד לא יספר לך עליהם ,מכיון שבעיות כאלה יחקרו רק בשעת תאונות עם נפגעים,בוחן התנועה מזהה עקב הכרותו האישית עם מכללי רכב מסוים ,שנויים כגון מדגש גלגלים ברקסים,וכמובן אשר מותקנים באופן בולט לעין ואז הסיפור תופס כיוון אחר לגמרי ,כולל התנערות חב הביטוח בהמלצת שמאי הרכב וזו הבעיה הקטנה של בעל הרכב

קרו מקרים ועוד איך ,חברים ,בוחני התנועה אינם מטומטמים רבים מהם חובבי רכב ומבינים ענין ,אז קחו זאת בחשבון

יגאל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הערה - אומנם היצרן מתכנן חלק וחזקה עליו שהוא מתכנן אותו כראוי אך ליצרן יש שיקולים כלכליים ואחרים שמשפיעים על הייצור.

לשם דוגמא - עלות כלכלית של כל חלק וחלק או היענות לתקנות מסוימות באירופה/ארה"ב.

בהחלט ייתכן שקיים חלק "אפטר מרקט" שהוא טוב בהרבה ואיכותי בהרבה מזה המקורי.

לכל הפחות הוא טוב לשימושים שלנו יותר מהחלק המקורי שגם, למצער, נוטה להישבר מהר תחת לחץ.

אלו ה5 סנט שלי כאן

ירון

החתימה הלכה לטייל ותיכף תשוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ירון, אתה מתפרץ כאן לדלת פתוחה (לפחות ברובה).

המאמר לא נועד לכוון אף אחד כדי שלא יישפר את האוטו, שים לב לכותרת - "למשפר המתחיל", משמע החבר'ה שכולנו יודעים במי מדובר ואין צורך בפירוט.

אני תומך גדול מאוד בשיפור רכבים אבל בדרך מושכלת, שאם אתה מתכוון לשפר משהו- למד את הנושא קודם כדי לקחת החלטה שנובעת מהשיקולים הנכונים ולא מבורות כמו שהרבה אנשים "משפרים" את רכבם.

הסטנדרטים של יצרן רכב לייצור חלקים גבוהים בהרבה מאילו של רוב האפטרמרקט, הדבר ניכר בעיקר בחלקי שיפורים לרכבים שמיוצרים ע"י יצרן הרכב עצמו (או חטיבה שלו), ככה למשל TRD מייצרים חלקי שיפורים לטויוטות עם איכות ייצור סופר גבוהה והתאמה מושלמת בכל חלק וחלק, להבדיל מ-90% מהאפטרמרקט שפשוט לא מייצר באיכות כזו.

בסופו של דבר, המטרה שלי בכתיבה של הנקודה שאנחנו דנים בה, היא לגרום לבנאדם שרוצה להתחיל לשפר את רכבו להפעיל את הראש.

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכאן שאם משפרים כדאי להעדיף חלקים מאיכות ייצור גבוהה.

בעלי הטויוטות יעדיפו את טי אר די על מערכות הבולט און טורבו וכו' שלה.

ואנוכי יכול ורצוי שאעדיף "ס טי איי" לאימפרזה.

גם זה לקח חשוב מבעלי ניסיון כמוני וכמוך.

במאמר מוסגר, ישנם חלקים שניתן להתפשר בהם במקרים מסוימים, לדעתי אגזוז הוא חלק שניתן להתפשר בו - לפחות הדוד האחורי, גם כך וגם כך ה"סאונד" שלו הינו עניין של טעם.

אינני רואה סיבה לקנות דוד של "hks" ב300$ לכל רכב ובייחוד לאור האמור לעיל.

מאידך גיסא ולאחר מחשבה בכובד ראש, קלאץ' לאימפרזה היית רוכש מיצרן מעולה כגון "אקסדי".

אני חושב שבכל הכבוד המאמר קצת כללי, לבנות מכונית משופרת זו מלאכת מחשבת של התקדמות איטית הכוללת טקטיקה ואסטרטגיה.

טקטיקה בכל הנוגע לפעולות קצרות טווח - כגון החלפות שמנים וכיוונים נקודתיים.

ואסטרטגיה ארוכת טווה בכל הנוגע לאן את מוביל את עגלת חייך במלוא מובן המילה.

ודוגמאות קיימות למכביר.

ירון

החתימה הלכה לטייל ותיכף תשוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1335 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...