Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה עדיף: קאמרי 2.4 או 3.5?

בועזוס
שימו לב! השרשור הזה בן 6300 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

אני מתלבט בין הקאמרי 2.4 לקאמרי 3.5.

מבחינת ההספקים ה-3.5 רושם 277.4 ב-6200 סל"ד וה-2.4 רושם 167.3 ב-6000 סל"ד.

המומנט המירבי ב-3.5 הוא 35.3 קג"מ ב-4700 וב-2.4 הוא 22.8 קג"מ ב-4000.

ההבדל במחיר הוא בסביבות ה-50 אלף ש"ח.

אין הבדל משמעותי בצריכת הדלק (על פי נתוני יצרן :?)

לצערי טויוטה לא מספקת לנסיעת המבחן רכב בנפח 3.5 וה-2.4 עליו נסעתי די רועש בקיק-דאון.

אני נוסע לרוב מחוץ לעיר, נסיעות ארוכות ובינוניות מעל 25K בשנה.

מה דעתכם?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין שההתלבטות שלך היא רק בין שתי אפשרויות הקאמרי ואתה לא מעוניין במכונית אחרת.

אם כך, התשובה פשוטה: אם אתה מחפש הרבה כוח ו(אני מניח) איבזור רב ומפנק, ומוכן לשלם על זה, אז קנה את הגרסה הבכירה. אחרת, אם אתה מעוניין לחסוך 50000 ש"ח ועוד הרבה בעלויות שוטפות (שלא תחשוב שצריכת הדלק תהיה זהה), קנה את הגרסה הזולה.

זה עניין כלכלי בלבד, לפי מה שאני רואה, ובזה אנחנו לא יכולים לעזור לך.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים בכל מילה.

אין ספק שהגירסה בעלת הנפיח הגדול תהיה שקטה יותר, מפנקת יותר, אבל יש לקחת בחשבון עלויות אחזקה(ולא רק דלק) גבוהות יותר, וירידת ערך מעט גבוהה יותר.

אישית אני הייתי מספתק במנוע ה2.4, מנוע אמין שמספק ביצועים סבירים לרכב בגודל הזה.

אם אין בעיה של כסף לך על הגירסה היקרה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין שההתלבטות שלך היא רק בין שתי אפשרויות הקאמרי ואתה לא מעוניין במכונית אחרת.

רוני

אם הוא כן מעוניין לשקול מכוניות אחרות - איזה רכב אחר היית ממליץ? (בעיקר בקטגוריה של ה 3.8 ).

Back to the original - NC again.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מדובר על מכוניות בטווח של 200K-280K נניח, יש הרבה חלופות מצוינות.

אקורד 2.4, סובארו B4 3.0, פאסאט TFSI וכמובן - קצת למעלה יש את הלקסוס IS המעולה.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הוא כן מעוניין לשקול מכוניות אחרות - איזה רכב אחר היית ממליץ? (בעיקר בקטגוריה של ה 3.8 ).

במקום לרכוש את המאזדה לנטיס של ארצות הברית (אגב כרכב עממי וזול הרכב הזה עולה בארה"ב באזור ה 18K לגרסת ה2.4).

אפשר לקבל סובארו אוטבק 3.0 שעדיפה כמעט בכל פרמטר ומוסיפה ערכים מוספים, איתם ללנטיס...סליחה לקאמרי אין יכולת להתמודד- אגב האאוטבק 3.0 עולה שם 32K.

למה לא לבדוק את הפאסאט החדשה שלמעט עוצמת מנוע ומרחב, עולה עליה בכל פרמטר אמיתי?

אגב, בתקציב של ה3.5 אתה יכול לעלות ל320 חדשה!

אבל אם הוא נעול ומקובע על הלנטיס, סליחה הכוונה לקאמרי המשעממת שהיא למעשה קורולה בבגדי XXL- שצפויה להיות אמינה,בעלת מנוע חזק ומרווח פנימי מרשים אבל משעממת ואפורה ללא איבזור יוצא דופן או ייתרון בולט, אז שיהנה.

הדלתא חוזרת! (לא הרומנית, האמיתית)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הסגנון האמריקאי המגודל חביב עליך, אולי שווה לבדוק את הביואיק לה-קרוס. היא נראית מצויין ויש לה (גם בגירסה החלשה) מנוע מאד בריא ובריון.

אם התנהגות כביש לא מעניינת אותך, זו יכולה להיות בחירה טובה מאד. נדמה לי שהמחיר מתחיל בפחות מ-200,000 שקל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלופות מצוינות אולי, אבל ממש לא עדיפות בהכרח (פרט ללקסוס שממש נשמעת אפשרות מצוינת ששווה את הוספת הכסף).

האקורד הסובארו והפאסאט, שלושתן הן מקבוצת המנהלים - הקאמרי היא קבוצה מעל. אז אתה מקבל את המנוע הנחות יותר שבקטגוריה שלה לעומת המנוע האיכותי יותר בקטגוריה שמתחת, אבל השאלה היא עד כמה זה באמת משנה?

במידה והמנוע של הקאמרי מספק אני לא רואה כל עדיפות לאקורד\סובארו\פאסאט.

לזה שרשם שהיא הלאנטיס של ארצות הברית - למי איכפת? מצידי שתיהיה הלאנטיס של אפגניסטן. אם היא האופציה הטובה ביותר לרכישה אז אני לא ארכוש אותה כי היא נפוצה ביבשת שרחוקה אלפי קילומטרים ממני?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית לא הזכרתי את האקורד. התכוונתי לבימר ב 320.

שנית, גם באצות הברית יודעים להעריך את תכונותיהן הטובות של החלופות שהזכרתי.איך אני יודע? הבט על המחיר הזול של הקאמרי ותראה את המחירים הגבוהים בעשרות אחוזים של כל אחת מן החלופות שהצעתי. באמת למעט מרווח פנימי גדול יותר, בכל שאר הפרמטרים:- נוחות, אחיזת כביש, הנאה מנהיגה, תוצאות מבחני ריסוק. עולות המתחרות של הקאמרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית לא הזכרתי את האקורד. התכוונתי לבימר ב 320.

שנית, גם באצות הברית יודעים להעריך את תכונותיהן הטובות של החלופות שהזכרתי.איך אני יודע? הבט על המחיר הזול של הקאמרי ותראה את המחירים הגבוהים בעשרות אחוזים של כל אחת מן החלופות שהצעתי. באמת למעט מרווח פנימי גדול יותר, בכל שאר הפרמטרים:- נוחות, אחיזת כביש, הנאה מנהיגה, תוצאות מבחני ריסוק. עולות המתחרות של הקאמרי.

מדבריך משתמע שהמחיר הוא שמצביע על איכות הרכב ולא כך הדבר:

1. אם תבדוק, אז תגלה שטויוטה נחשבת ליצרן המוערך ביותר בארה"ב. בעלי טויוטה קונים קניה נוספת מאותו היצרן באחוזים הגבוהים ביותר ביבשת. (מקור הנתונים: הקונסיומר ריפורטס).

2. אני אנסה לבלבל אותך עם עובדות: הידעת שהטויוטה קאמרי מיוצרת בארה"ב עבור השוק האמריקאי?

כמה מהמחיר הזול הוא בסה"כ מכסים ועלויות שינוע זולות יותר?

ולבסוף למרות האמור הייתי ממליץ לחבר לרכוש את הלקסוס IS. המחיר כבר לא רחוק מהקאמרי היקרה אבל ממש אין מה להשוות בהיבטים של אבזור, איכות נסיעה והתנהגות כביש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדבריך משתמע שהמחיר הוא שמצביע על איכות הרכב ולא כך הדבר:

1. אם תבדוק, אז תגלה שטויוטה נחשבת ליצרן המוערך ביותר בארה"ב. בעלי טויוטה קונים קניה נוספת מאותו היצרן באחוזים הגבוהים ביותר ביבשת. (מקור הנתונים: הקונסיומר ריפורטס).

2. אני אנסה לבלבל אותך עם עובדות: הידעת שהטויוטה קאמרי מיוצרת בארה"ב עבור השוק האמריקאי?

כמה מהמחיר הזול הוא בסה"כ מכסים ועלויות שינוע זולות יותר?

בדרך כלל מקובל שאיכות או יותר נכון איכות נתפסת, מקבלת את יתרונה במחיר לצרכן הרי בלי זה, לא הייתה סיבה לקנות את האופ' הזולה (ע"ע סוני מול סמסונג, או קאמרי מול אאוטבק לצורך הדוג'). זו הסיבה שהגרסה הבסיסית ביותר של הקאמרי עולה שם כמו הגרסה הבסיסית של...סובארו אימפרזה. זה עדיין לא גרם לסובארו להפסיק לייצר בארצות הברית את האימפרזות.

1. סיקרי אמינות/שביעות רצון נותנים דגש עיקרי (אם לא מלא) לנושא של אמינות (בארצות הברית שאומרים איכות, מתכוונים רק לעמידות) שם תראה, הערכתי שהטויטה תצטיין וזאת תהיה המעלה העיקרית שלה. לי קצת מוזר לשלם 280K על רכב שהמעלה העיקרית שלו זה שהוא אמין, אני מצפה לקבל ערכים מוספים כמו:-הנאה מנהיגה יוצאת דופן, שימושיות עדיפה יותר, נוחות נדירה או עוד שלל יתרונות שלא אמצא בטויטה קורולה.

2. הטויטה קאמרי מיוצרת בארצות הברית ממש כמו...סובארו אאוטבק שגם היא מיוצרת בארצות הברית. אגב, חלק מהקאמרים מיוצרות לצד האאוטבק במפעל של סובארו באינדיאנה-לאפייט. כך שלא הצלחת לבלבל אותי אם העובדות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפסיק לבלבל את המוח ולהגזים. הטויוטה קורולה שונה לחלוטין מהקאמרי. זה ששתיהן אמינות, בנות לחברת טויוטה ועושות את עבודתן נאמנה לא אומר כלום.

אמינות זה בהחלט יתרון, אבל לא בודד.

יש לה עוד שלל יתרונות ואם תפתח את הראש ולא תחשוב באופן מקובע על טויוטה קורולה אני בטוח שתראה אותם (למשל אבזור הפנים והאיכות שלה , לטעמי, טובים הרבה יותר מאשר כל הונדה אקורד).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפסיק לבלבל את המוח ולהגזים. הטויוטה קורולה שונה לחלוטין מהקאמרי. זה ששתיהן אמינות, בנות לחברת טויוטה ועושות את עבודתן נאמנה לא אומר כלום.

אמינות זה בהחלט יתרון, אבל לא בודד.

יש לה עוד שלל יתרונות ואם תפתח את הראש ולא תחשוב באופן מקובע על טויוטה קורולה אני בטוח שתראה אותם (למשל אבזור הפנים והאיכות שלה , לטעמי, טובים הרבה יותר מאשר כל הונדה אקורד).

אם תבדוק טוב תראה שממש כמו שהקורולה היא הלחם והחמאה של טויטה באסיה או באירופה ממש כך הקאמרי. משמע מכונית משפחתית (מה לעשות ששם מעדיפים אותם במידות XXL) שאמורה להיות פתרון תנועה זול למכנה המשותף הנמוך ביותר, כזה שלא שם בראש מעיניו ערכים של הנאה מנהיגה. לא טענתי שקאמרי רכב רע, ממש לא כך הדבר. פשוט בארץ המחיר שלו מנופח מאוד ולא ריאלי (בעיקר בהשוואה למחיר שלו למול המתחרות בארצות הברית) ובמחיר דומה אתה יכול לרכוש מכוניות עדיפות (חשוב לך שהכסף ילך דווקא לחברת טויטה אז הIS היא פתרון שנשמע לא רעה-לא נסעתי על הלקסוס).

לגבי איכות, אין לי שום מכשיר מודד איכות (אם יש לך אשמח אם תביא לי). בכמה אחוזים איכותית יותר הקאמרי מהאקורד? איך בדיוק בדקת את האיכות של שני הרכבים?

סתם הערת אגב, האקורד האירופאית (זו שבאה אלינו) משווקת בארצות הברית כאקורה TSX ייצרן די מוכר שעיקר גאוותו היא איכות וככזה, ברור שתהיה יקרה מהקאמרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חובב ביצועים, או התנהגות לא ישקול בכלל את הקאמרי.

לדעתי האישית ההבדל בביצועים ברכב הנ"ל לא שווה עבורי תוספת מחיר.

ה-2.4 לא ממש מכונית מהנה לנהיגה, תוספת הכח לא משנה את זה.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי איכות, אין לי שום מכשיר מודד איכות (אם יש לך אשמח אם תביא לי). בכמה אחוזים איכותית יותר הקאמרי מהאקורד? איך בדיוק בדקת את האיכות של שני הרכבים?

סתם הערת אגב, האקורד האירופאית (זו שבאה אלינו) משווקת בארצות הברית כאקורה TSX ייצרן די מוכר שעיקר גאוותו היא איכות וככזה, ברור שתהיה יקרה מהקאמרי.

הנה תגובה טיפשית כקונטרה בשבילך:

בכמה אחוזים ההונדה יותר נוחה מהקאמרי? בעזרת איזה מכשיר בדקת את זה?

מהי הנגזרת של אחיזת הכביש יחסית להנאה מהנהיגה? האם המכשיר כויל לאחרונה?

בחיי, איזה תגובה:shock: .

והנה בכל זאת, טיפה רצינות:

סע בשני הרכבים ותגיד לי אם אתה לא חושב שהקאמרי יותר איכותית מבפנים מאשר האקורד. השהייה בפנים הרבה יותר מפנקת ויוקרתית - כיאה לרכב מקבוצה מעל.

ומה זה משנה באיזה שם היא משווקת באירופה? זה שאופל טיגרה משווקת במקום אחרת בעולם כווקסואל XXX אומר שהיא איכותית ומהנה לנהיגה כמו ה ווקסואל VX220?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6300 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...