Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה זה Q FACTOR?

evy
שימו לב! השרשור הזה בן 6282 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי במכשיר פיוניר מן אופצית כיוונים ששם יש כל מניי תדרים 40-80-100-160-200-500-1K-2K-3.15K-8K-10K-12.5K

עכשיו אני מבין שאלה תדרים,ומה שאני יכול לעשות לכל תדר שכזה זה לבחור בין:2N-1N-1W-2W

ומה שהספר מסביר זה שזה מאפשר לי לבחור בQ FACTOR הרצוי..

מישהו יכול להסביר לי מה אומרים כל הדברים האלה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

q factor זה בעצם ה"פעמון" ,בעצם מה יושפע ביחד עם התדר שבחרת למשל, אם בחרת להזיז לכאן או לכאן את ה 10khz , אם ה Q רחב /גדול יושפעו קצת גם התדרים שבסביבתו הקרובה למשל 9khz ו 11khz וככל שה Q יהיה קטן פחות יושפעו התדרים בסביבתו , תאר לעצמך כמו U הפוכה זוהי הגבעה כשבאמצע הגבעה למעלה זה התדר שאתה עובד עליו ובקשר ל 2w 2n זה בעצם אומר איך הגבעה שלך תהיה - דקה =N מה שאומר notch וה w אומר wide אני מקווה שהסברתי את עצמי, אם אתה צריך עוד עזרה אתה מוזמן לפנות בפרטי אם בא לך או לקפוץ אם אתה מאיזור הצפון ואני יוכל לעזור לך לכוון את המערכת.

Hu - 880 prs

Tw - alesis point 7, 4 inch - amp xetec vector

Mids - morel pulse 6 mid bass - amp xetec xircuit

Sub - phase sx 220 - amp hifonics titan mono

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אם למשל אני מגדיר תדר מסויים על פקטור n ,אז הוא ינגן רק את התדר הזה ולא את התדרים שסביבתו? כי אם כך אז עדיף כבר להגדיר כל תדר ששם על פקטור w כדי שייתנגנו כמה שיותר תדרים..אני צודק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא מדוייק זה לא שהם לא ישמעו פשוט השינוי שתעשה בתדר מסויים נגיד 10K , תגביר או תנמיך ישפיע בעיקר על התדר שמסומן במצב N או שישפיע קצת גם על התדרים שסביבו במקצת במצב W , בו נעשה קצת דימוי ילדותי אבל אולי זה יעזור להבין בו נגיד שהתדר הוא איש עם ידיים ארוכות ככל שהידיים שלו יהיו פתוחות לצדדים הוא יאסוף איתו כמה שיותר חברים (תדרים) וכמה שהידיים שלו יותר צמודות לגוף כלומר סגורות הוא יאסוף פחות חברים ואפילו רק את עצמו,

אני מקווה שהצלחתי להעביר את זה הפעם :wink:

התדרים יתנגנו פשוט יותר חלש /חזק מהתדר שעשית בו שינויים

Hu - 880 prs

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, שורה תחתונה עדיף להגדיר על פי מה שהאוזניים אומרות לך.

ההסבר שלו היה אחלה, אבל לא כל אחד יכול להבין, וזה לא נורא.

מה שחשוב זה מה שאתה שומע ולא מה אנשים ימליצו לך.

אצלי בחלק מהמקרים הפעמון על מצב רחב ובחלק לא - הכל על פי השמיעה שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואלה גל צודק , באמת עדיף שתכוון עד שתשמע כמו שאתה אוהב , פשוט שאלת מה זה אז אני עניתי, מקווה שהסתדרת;)

Hu - 880 prs

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחפש קודם אם ניתן לבטל את האופציה הזו.

בעקבות הת'רד הזה אני התעסקתי אצלי במכשיר והתחרבנה לי כל השמיעה - רק RESET הצליח להחזיר את המצב לקדמותו. מה שמבלבל זה כשאתה נמצא על תדר מסוים המכשיר מגביר אותו כדי שתוכל לשמוע את ההבדל בכיוון אבל כשיוצאים מהאופציה ההגברה מופסקת אז כל השמיעה משתנה.

הקטע המוזר הוא שבאקולייזר יש לי 3 ערוצים Low,Mid,High וב Q פקטור יש 12 אופציות עם תדרים מ 60HZ ועד ל 12KHZ (אם זכרוני אינו מטעני).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6282 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...