Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לשפר 205 רגילה - בעד ונגד..

שימו לב! השרשור הזה בן 7559 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קודם כל, שלא תחשבו לא נכון - אני לא חושב להפוך את ה-205 שלי ל-GTI או משהו... הרבה יותר זול לקנות GTI...

חוץ מזה אני גם לא צריך GTI... אבל אני אסביר מה אני רוצה לעשות ואשמח אם תענו לי ברצינות..

1. קודם כל טיפול ענקי

2. FREE FLOW - להחליף את מערכת הפליטה.. ולא בגלל שאני ערס או משהו.. וגם לא בגלל שאני רוצה להוסיף כוח, אלא מסיבה אחרת לחלוטין - מאז שהתקנת יאגזוז חדש המנוע מוציא את הצליל הכי צווחני והכי מגעיל שיכול להיות כאילו זה מיקסר! ואני ממש רוצה משהו עמום, אפילו שקט יותר ואם כבר אז קצת באס.. שלא יהיה בולט או ענקי.. בטוב טעם.. וכמובן שבאותה מידה תמורת הכסף הזה גם יתן למנוע לנשום טוב יותר...

נשמע כדאי?

3. אם כבר אגזוז אז אולי גם פילטר.. סה"כ כמו שאמרתי - הוספת כוח לא מעניינת אותי, אולי רק צליל ונשימה טובה של המנוע.. השאלה אם זה לא מיותר לשים פילטר אויר פתוח ברכב רגיל?

4. הגה - למרות שאני אוהב אותו מאוד הוא חייב ללכת... וזה לא בגלל שהוא משעמם ומכוער- דווקא נוח מאוד..! אבל הוא גמר את חייו בגלל השמש...

5. קוסמטיקה.. אני רוצה לעשות פחחות וצבע, ואני שוקל להשיג חלפים של XRI-TOP- ספוילר קידמי, קשטות צד של GTI... נשמע קצת ערסוותי, אבל המטרה דווקא שהכל יהיה עדין וצנוע...

אני פשוט מתייעץ איתכם... מה לדעתכם כדאי להוריד מהרשימה ולא לחשוב על זה יותר?

נ.ב. - אני לא מתכוון לייבא באקטים! :lol:

Live fast, die young - leave a better looking corpse

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל עניין של תקציב. אם התקציב בלתי מוגבל - תעשה הכל!

אבל אם הוא לא אז קודם כל הייתי ממליץ לך להשאר עם האגזוז החדש שלך. כבר שמת עליו כסף, לא חבל?

ובכלל, הגישה החסכנית צריכה לדעתי להיות - אם חלק מתקלקל וצריך החלפה, שווה לשקול שדרוג.

פילטר גם לא ייתן לך הרבה, ולא יודע אם תאהב את הצליל. את האמת? לא יודע אם תשמע את הצליל אם אתה לא מושך לסל"ד גבוה בתדירות גבוהה. אבל זה שיפור חביב ולא יקר בצורה היסטרית, ואפילו מחזיר את מחירו (לאחר כמה וכמה שנים טובות...) בחסכון על פילטרים הדורשים החלפה. רק קח בחשבון שפילטר פתוח שאינו אינבוקס או שאין לו תיעול אויר קר יגנוב לא מעט מכח המנוע בתנועה איטית.

לנושא השיפורים הקוסמטיים - לך כל מה שיעשה לך טוב על הלב וכיף מהאוטו. הרכב שלך יפה גם ככה, אבל בהחלט יכול להרוויח מעוד כמה שיפורים בטוב טעם. ספויילר קדמי של הדגמים עם פנסי הערפל בהחלט יפה, אבל אני בספק אם תמצא בפירוקיות אחד לא מפוצץ, ואל תשכח שרוב הסיכויים שתצטרך צביעה שלו. ג'נטים אני רואה שיש לך כבר, אז על זה אני לא אמליץ...

אני הייתי הולך על פנים הרכב - את ההגה כבר אמרת שאתה רוצה להחליף. מה עם הריפודים? דיפוני הדלתות? הדשבורד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה בנוגע לחסוך את הכסף שאתה מתכוון להשקיע מעבר ל"טיפול הענק"

ולקנות בעתיד, לאחר שתמצה את שילדתה המעולה של ה-205, מכונית ספורטיבית?

השילדה של ה-205, אף ה"פשוטות", מצויינת ומתאימה לנהיגה ספורטיבית ובמידה

ומנוע ה-1.4 שלך במצב טוב אז ניתן להפיק ממנה הנאה רבה, as is.

לדעתי, זהו הדבר הטוב ביותר לעשות.

דניאל

MCS 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עיניין הוא כזה - השילדה מעולה, שילוב גיר ומנוע מצויינים וגם אחיזה לא רעה - מה שמאפשר לי לנצל את כל היכולות הרכב הזה, ועדיין לא למדתי הכל (חייב קורס).. יחד עם זאת, אחרי תקופה די ממושכת שאני נוהג עליה התחלתי להרגיש שחסר קצת סוסים בהאצות...

אבל עוד פחות משנה אני מסיים את המכללה וטס לצבא.. הרכב בכל מקרה עובר לאחי (הגדול), שיש לו כרגע פיאסטה מתפרקת (84)...

אחרי זה אני גם מתכנן להישאר לקבע ולקנות ספורטיבית כבר אחרי הצבא...

כך שהחלפת רכב לא באה כרגע בחשבון אלא אם כן אני אזכה בהונדה ג'אז (כן בטח!) :p

הרכבת אגזוז חדש (וכנראה גם סעפת) ישרפו לי כ-500 ש"ח בגלל האגזוז החדש יחסית שיש לי, וזה גם כסף, אבל תלוי מה יהיה המצב עוד חודש חודשיים.. אולי לא תיהיה לי בעיה לשרוד אבידה כזאת.. באשר לפיטר, כנראה שבאמת לא כדאי... טיפול חובה, הגה רצוי מאוד, ואולי כדאי לטפל באמת בפנים הרכב..

-שטיחי אלומיניום חיתוך עצמי, בהשראת משתמש.

-ידית הילוכים וכיסוי כחולים כבר יש לי, דוושות כחולות יש, כיסוי כחול לדש בורד יש, "כריות" כחולות בכל חגורות הבטיחות יש וגם גופיות כחולות (שאולי יוחלפו) גם יש... בטח ניחשתם - אני אוהב אפור! :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם המצב הוא כמו שתיארת, חבל על הכסף.

שמור את הכסף לעתיד, לאחר הצבא/מכללה.

המממ....

עוד פחות משנה אני מסיים את המכללה וטס לצבא

זה לא הפוך? :wink:

MCS 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תשקיע שקל בסכום הזה תשדרג ל GTI

או תחסוך לרכב חדש יותר

אל תשכחו,

לא משנה כמה תנהגו מהר, תמיד תוכל להגיע לכם מיני מהשוליים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, לא הפוך.. אני עתודאי גאה :lol: הגעתי להחלטה שהרכב יטופל ויתוקן, ולא ישופר כרגע אלא ישאר רגיל ויעבור לאחי... זה עלול להשתנות אבל עוד נראה בקשר לזה.. אין מצב למכור אותה בכל מקרה, היא יד 7, ואחי גם ככה יצטרך רכב אחר כי שלו לא תחזיק מעמד הרבה זמן, אז אני "מוריש לו".. אני בספק שהכסף שאני אכסוח באמת יישמר, כי אני בטח אצליח לבזבז אותו איכשהו, אלא אם כן תיהיה לי באמת עבודה טובה ואז אני אשים בצד כל חודש.. אם אני אהיה בקבע וביחד עם המענק שחרור יהיה לי סכום נאה, אני אלך ללמוד ואקנה לעצמי ספורטיבית אמיתית.... אחחח החלומות :roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מאוד מפתה לשפר רכב אך צריך לעשות חישוב כדאיות,במקרה שלך רצוי לעבור לGTI ואותה לשפר אם תרצה.

חבל לך להשקיע על הרכב שלך ההשקעה תהיה עצומה ולא כדאית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני אהיה בקבע וביחד עם המענק שחרור יהיה לי סכום נאה, אני אלך ללמוד ואקנה לעצמי ספורטיבית אמיתית.... אחחח החלומות :roll:

:mm_yeah:

החלטה נבונה מאוד.

בהצלחה בעתודה ושפשוף קל לאחר מכן. :wink:

קובי K&N, אם היית קורא את ההודעה שהוא שלח אמש היית מבין שהוא אכן החליט

לא לשפר את ה-205 1.4 שלו... :roll:

תמיד טוב לקרוא לפני תגובה. :wink:

דניאל

MCS 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במידה וכן תחליט לשפר משהו הנה כמה עצות...

* מנוע- פילטר פתוח יעזור קצת. שיפור משמעותי בכוח תשיג אם תחליף את הקרבורטור למשהו גדול יותר, אפשר להשיג בקלות עוד 10 סוסונים (אבל צריכת הדלק... :roll: ).

* קוסמטיקה- פה יש הרבה מה לעשות, בעיקר על בסיס חלקית של 205 חדשות יותר.

קודם כל אם אתה יכול להעיף את המדבקה המכוערת שלובינסקי שמו על ה-205 לכל אורך האוטו זה יהיה נחמד.

שינוי נוסף שאני הייתי עושה זה התקנת חצאית קדנית תחתונה של GTI/פוראבר+ התקנת פנסי ערפל מלבניים במקומות המיועדים לכך בחצאית הנמוכה יותר. אפשר להשיג חצאית כזו מפירוק או כחלק תחליפי ב-200-400 ש"ח, שווה את ההשקעה כי זה משפר פלאים את מראה ה-205 הרגילה.

עוד קוסמטיקה...למרות שזה לא חוקי ויפגע בביצועים (למרות שאפשר לשים צמיג בחתך מוך אבל גם זה לא חוקי) אפשר לעלות לג'נט 14", ראיתי מספר 205 רגילות עם ג'נט של GTI וזה פשוט נראה טוב מאוד, אפשר גם ג'נט של 106 ראלי.....זה יראה קרבי.

עוד אפשרות של ג'נט הוא הג'נט של הפוראבר האחרונות, ג'נט 5 חישורים שנראה ממש טוב והוא 13", אפשר לחפש מפירוק.

* פנים- אפשר להשיג גם מפירוק כיסאות של 205 חדשות יותר שלהן כיסאות עדיפים או לחפש כיסאות של 106 ראלי. שינוי זה מומלץ מאוד משום שהמושבים של ה-205 הרגילה בשנתון שלך הם פשוט מזעזעים, תמכיה צידית זה קללה בשבילהם.

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני אהיה בקבע וביחד עם המענק שחרור יהיה לי סכום נאה, אני אלך ללמוד ואקנה לעצמי ספורטיבית אמיתית.... אחחח החלומות :roll:

:mm_yeah:

החלטה נבונה מאוד.

בהצלחה בעתודה ושפשוף קל לאחר מכן. :wink:

קובי K&N, אם היית קורא את ההודעה שהוא שלח אמש היית מבין שהוא אכן החליט

לא לשפר את ה-205 1.4 שלו... :roll:

תמיד טוב לקרוא לפני תגובה. :wink:

דניאל

או קיי פיספסתי

טוב שהחליט לא לשפר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7559 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...