Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דיזל ידני עד 60K ש"ח (לא מסחרי)

AssafO
שימו לב! השרשור הזה בן 6312 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הגיע גם תורי להתיעץ.

אחי הצעיר מתעתד לקנות רכב. הנסועה שלו די גבוהה , בסביבות ה 30-35 אלף ק"מ בשנה.

כרגע הוא בד"כ נוהג ברנו קנגו של העסק.

הרכב החדש צריך להיות ידני, לא מסחרי (לא עוד טנדרון), זריז (יחסית לקנגו) ורצוי שיהיה תא מטען (או לפחות מושבים אחוריים מתקפלים).

לאחר מבט קצר בלוחות מכירה באינטרנט הגעתי למספר מועמדים:

סקודה אוקטביה

סקודה פביה/סיאט קורדובה

סיטרואן C3

מרצדס A קלאס

סיטרואן קסרה

אופל אסטרה

הוא אישית מעדיף את האוקטביה, אך הוא יצטרך להתפשר על שנתון 2001-2002 ואין הרבה ידניות. הק"מ של השנתונים האלה הוא לרוב 200K+ , מה שאומר טורבו ומשאבת סולר עומדים לפני החלפה ( אשמח אם מישהו יתקן אותי אם אני טועה). האם יש הבדל בעלות אחזקה של אוקטביה לעומת עלות אחזקה של גולף או בורה (מבחינת חלפים)?

לגבי ה C3 אין לי הרבה מידע, ולא יצא לי לנהוג על אחת. איך הרכב יחסית לקורדובה? האם המנוע אטמוספרי או HDI? מי משתיהן עדיף?

הקסרה דיזל מגיעה עם מספר מנועים, האם מנוע ה XD 1900 הוא אותו מנוע כמו בברלינגו הישנות?

אם יש למישהו רעיון לעוד רכבים אז אשמח לשמוע.

תודה,

אסף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היא האם הוא מחפש סופר מיני או קומפקטית (או שלא משנה), וגם האם משנה לו הספק המנוע - כלומר, האם הוא מחפש דיזלים מהדור החדש - TDI, HDI, DCI שכבר מרגישים וסוחבים כמו בנזין בנפח מקביל, או שמספיק לו דיזל אטמוספרי חלש ובד"כ מרעיש אבל זול משמעותית.

אני מחזיק קסארה HDI, עם 200K כבר, והמכונית עם 0 תקלות (טפו) וחסכונית רצח.

מנסיעות שלי באוקטביות המקבילות, הן מרגישות פחות חזקות, פחות חסכוניות והרבה יותר רועשות בזמן נסיעה. בסיטרואן מרגע שהתחלת לזוז לא שומעים יותר את המנוע בכלל, ובאוקטביות אפילו בכביש מהיר יש טרטור של דיזל ברקע.

כמו כן, כל עוד אתה נמנע מתיבה אוטו' בצרפתית, הבנתי ממספר אנשים עם אוקטביות שהם לא יותר אמינות והחלקים יותר יקרים.

אני מניח שהיתרונות היחידים שמקבלים בסקודה בעבור תוספת המחיר המשמעותית, הם איכות תא הנוסעים ובגאז' של משאית.

ב-C3 המנועים הם HDI עם 70 כ"ס. נסעתי על כזאת, וגם היא כמו הקסארה שקטה ולא חלשה.

תוסיף לרשימה פיאסטה (עם אותו מנוע של ה-C3 רק מוחלש ב-3 כ"ס), קורסה מגאן וקליאו (את האחרונה קשה למצוא)

(add lightness' (Colin Chapman'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש סיבה מיוחדת לשלילה של טנדרונים ?

הרי הטנדרונים הללו הם בסופו של עניין מכוניות פרטיות עם יכולת העמסה משופרת. הנוחות טובה ברובם והיצע הדיזלים, כמו גם כמות האקסמפלרים, גדול מאוד.

ברלינגו\פרטנר HDI נשמע אופציה מתאימה בהנחה שיצאת מקיבעון ה"לא עוד טנדרון".

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש עדיפות לדיזלים מהדור החדש. בקנגו מורגש עניין הרעש והמחסור בכוח כבר ב 100 קמ"ש שהרכב מתחיל להרעיש ויש הרגשה שצריך להעביר הילוך, למרות שנמצאים כבר בחמישי.

האם מנוע 1.9 XD בקסארה הוא המנוע האטמוספרי המיושן שיש בברלינגו הישנות?

לי אישית אין בעייה עם טנדרונים. אחי בן 22 והוא מחפש רכב מיני או משפחתי קומפקטי כי נמאס לו לנסוע ברכב מסחרי והוא גם כנראה מחפש משהו טיפה יותר "מודרני".

אסף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6312 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...