Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

[מאמר קצר] בנושא קמשאפט חם במערכות ניהול מנוע מודרניות

David A
שימו לב! השרשור הזה בן 7556 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ועדיין נכון להיום לא הייתי מחליף את הרכב שלי ב-TS ואפילו מוגדשת :D

אתה מפסיד, זה כדאי :D:wink:

מה שבטוח זה שאני יודע מה אני אפסיד :wink:

http://www.motorica.net - מוטוריקה.נט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה להחליף מסעפת פלסטיק לסעפת אלומיניום ?

האם לא יתכן שהאלומיניום יתחמם הרבה יותר מהפלסטיק וכך יחמם גם האויר שזורם בסעפת ?

אני מאד מתעניין לגבי התיכנות של הצ'יפ.

האם אתה עושה הכל בעצמך ? באילו תוכנות אתה משתמש ?

בועז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה להחליף מסעפת פלסטיק לסעפת אלומיניום ?

האם לא יתכן שהאלומיניום יתחמם הרבה יותר מהפלסטיק וכך יחמם גם האויר שזורם בסעפת ?

בועז.

בדרך כלל כשמחליפים סעפת זה לא כדי לשנות את החומר ממנו היא עשויה. החלפה של סעפת היא בדרך כלל לסעפת בעלת ספיקה גבוה יותר והתנהגות עדיפה של האויר שבתוכה מבחינת טורבולנסיה ואינרציה. ואם מצאת סעפת משופרת - החומר ממנו היא עשויה איננו משפיע במיוחד.

יש הגיון בנושא תכונות הבידוד של סעפת יניקה פלסטית, אך אני לא יכול להגיד לך כמה ההתחממות מסעפת אלומיניום משמעותית מבחינת איבוד כח. לדעתי זה בטל בשישים לעומת השיפור שבמבנה סעפת עדיף.

ואגב, דוד - עם סעפת מתכנון אחר (או אפילו מבניה) לא תוכל למצוא מקום וזוית למצערות? או שתא המנוע של ה-106 פשוט צפוף ללא תקנה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסעפת אלומיניום עדיפה בעיקר בשל הספיקה העדיפה, ציינתי שהיא מאלומיניום וזאת משום שקל באופן יחסי לייצר בחריטה ולהלחים מתאם בין שני חלקי אלומיניום מאשר לייצר מתאם בין מצערת מאלומיניום וסעפת מפלסטיק.

נכון הוא שפלסטיק מבודד חום טוב יותר מאלומיניום ועם זאת במרבית המכוניות גם כיום סעפת היניקה עדיין מאלומיניום.

בכל מקרה סעפת היניקה בראלי ממוקמת צמוד לקיר האש (יניקה מאחור פליטה מלפנים) והיא לא חשופה לטמפ' גבוהות.

לגבי המצערות

הבעיה העיקרית בהתקנתם בראלי mk2 מלבד המיקום הבעייתי הוא השוני בין מרווחי פתחי היניקה של קיט המצערות לעומת הראש TU

בעוד שבקיט המצערות המרווחים קבועים בראש TU פתחי היניקה במרווחים שונים

כך זה נראה:

מצערות O O O O

ראש מנוע OO OO

נוצר מצב שהסעפת המקשרת הנדרשת לייצור בעלת צינורות באורכים שונים, קשה עד בלתי אפשרי לייצר כזאת סעפת, אפשרי ביציקה אבל מאד מאד יקר.

אגב, נכון לרגע זה אין עדיין בשוק קיט מצערות למנוע TU .

באמת שעשיתי ה-כ-ל כדי שהפרויקט הזה יצליח, הכל תוכנן לפרטי פרטים

אני עדיין שוקל האם כדאי להשתמש ב-2 לועות מקיט המצערות בחיבור לסעפת היניקה במקום מצערת בודדת בקוטר 60 מ"מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסעפת אלומיניום עדיפה בעיקר בשל הספיקה העדיפה, ציינתי שהיא מאלומיניום וזאת משום שקל באופן יחסי לייצר בחריטה ולהלחים מתאם בין שני חלקי אלומיניום מאשר לייצר מתאם בין מצערת מאלומיניום וסעפת מפלסטיק.

נכון הוא שפלסטיק מבודד חום טוב יותר מאלומיניום ועם זאת במרבית המכוניות גם כיום סעפת היניקה עדיין מאלומיניום.

בכל מקרה סעפת היניקה בראלי ממוקמת צמוד לקיר האש (יניקה מאחור פליטה מלפנים) והיא לא חשופה לטמפ' גבוהות.

לגבי המצערות

הבעיה העיקרית בהתקנתם בראלי mk2 מלבד המיקום הבעייתי הוא השוני בין מרווחי פתחי היניקה של קיט המצערות לעומת הראש TU

בעוד שבקיט המצערות המרווחים קבועים בראש TU פתחי היניקה במרווחים שונים

כך זה נראה:

מצערות O O O O

ראש מנוע OO OO

נוצר מצב שהסעפת המקשרת הנדרשת לייצור בעלת צינורות באורכים שונים, קשה עד בלתי אפשרי לייצר כזאת סעפת, אפשרי ביציקה אבל מאד מאד יקר.

אגב, נכון לרגע זה אין עדיין בשוק קיט מצערות למנוע TU .

באמת שעשיתי ה-כ-ל כדי שהפרויקט הזה יצליח, הכל תוכנן לפרטי פרטים

אני עדיין שוקל האם כדאי להשתמש ב-2 לועות מקיט המצערות בחיבור לסעפת היניקה במקום מצערת בודדת בקוטר 60 מ"מ.

בעניין הסעפת, היא יכולה להתחמם מאד מהמגע עם הראש מנוע. אולי אפשר לשים פלאנג' עבה מחומר מבודד (או כמה אטמים מקוריים) בין הסעפת לראש.

לגבי המצערות, צריך שהצינורות ילכו באלכסון. למען האמת, זה לא נראה לי בעייתי במיוחד.

מה לגבי תכנות הצ'יפ ?

בועז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שכבר אמרתי, רוב המכוניות מיוצרות גם היום עם סעפת יניקה מאלומיניום אין עם זה שום בעיה, מעבר לזה שהענין נוסה בהצלחה.

לגבי תיכנות ניהול מנוע, מעבר למה שפירטתי בשירשור הזה אפשר לכתוב בנושא מאות עמודים ועדיין זה לא יקדם אותך משמעותית.מדובר בנושא באמת מורכב שדורש ידע מעמיק בפיתוח תוכנה/חומרה.

לא תמצא אתרי אינטרנט שמפרטים כיצד לעשות זאת מעבר לפרטים באמת בסיסיים שלא יובילו אותך לשום מקום, אף אחד מהעוסקים בכך לא מעונין לשתף מידע זה.

לגבי התוכנות שבהם אני משמש, הן פיתוח שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

...לא תמצא אתרי אינטרנט שמפרטים כיצד לעשות זאת מעבר לפרטים באמת בסיסיים שלא יובילו אותך לשום מקום, אף אחד מהעוסקים בכך לא מעונין לשתף מידע זה.

אז גם אתה לא מוכן לשתף מידע ? :(

קיויתי להחכים קצת בנושא + להשיג אולי כמה תוכנות/כלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

...לא תמצא אתרי אינטרנט שמפרטים כיצד לעשות זאת מעבר לפרטים באמת בסיסיים שלא יובילו אותך לשום מקום, אף אחד מהעוסקים בכך לא מעונין לשתף מידע זה.

מה הקשר לשיתוף מידע ?

קיבלת הסבר לדרך הביצוע, עכשיו אתה צריך ללכת לרכוש

- אמולטור 16 ביט

- צורב רכיבי eprom

- מחשב נייד

- רכיבי eprom

- eprom eraser

- מחשב נייד

ללמוד להשתמש בכלים הללו ולפתח תוכנות מתאימות.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

- אמולטור 16 ביט

- צורב רכיבי eprom

- מחשב נייד

- רכיבי eprom

- eprom eraser

- מחשב נייד

מחשב נייד אחד בשביל לתכנת ושני בשביל הפורום? :wink:

"הדבר זר לרוחנו. המשיכה לתיירות לארצנו היא בכותל המערבי, בקברי אבותינו, במערת המכפלה ובקבר רחל. לא מסלול מירוצים!"

-1970, ח"כ מנחם פורוש אל שר התיירות, בנוגע לקיום גרנד פרי ישראלי ראשון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הקשר לשיתוף מידע ?

קיבלת הסבר לדרך הביצוע, עכשיו אתה צריך ללכת לרכוש

- אמולטור 16 ביט

- צורב רכיבי eprom

- מחשב נייד

- רכיבי eprom

- eprom eraser

- מחשב נייד

ללמוד להשתמש בכלים הללו ולפתח תוכנות מתאימות.

בהצלחה.

ומה אם כבר יש לי את כל הדברים האלו ?

להשיג את החומרה זה החלק הקל. תוכנות זה הבעיה וכמובן הידע מה לעשות איתם.

אני, שפת C לא יודע. פעם למדתי קצת אבל עכשיו אני לא זוכר כלום. אם הייתי יכול להשיג כמה כלים - במיוחד אפשרות של הצגה גראפית של הנתונים ומניפולציה שלהם במוד גראפי, זה היה יכול לעזור.

אני לא מתכוונן לעשות מזה עסק. אני צריך את בשביל האוטו שלי. אפילו ה- Checksum הוא ידני ואין צורך לפרוץ שום דבר.

התוכנה שאתה משתמש עם האמולטור שמאפשרת לך לזהות מאיזה כתובת המחשב קורא נתונים בכל רגע - זה פיתוח שלך או איזה כלי שמצורף לתוכנה שהגיעה עם האמולטור ?

זה אמולטור רגיל או משהו שספציפי לטיונינג של רכב (כמו למשל של Racelogic) ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל העבודה פה היא פיתוח הכלי לעריכה ומיפוי הצ'יפ וזה רק אחרי שמפענחים את הצ'יפ המקורי.

אתה חייב בסיס חזק מאד בתיכנות וגם הבנה טובה באלקטרוניקה אחרת גם לא תוכל להשתמש בכלים שציינתי וגם לא תוכל לפתח את הכלים שלך.

האמולטור שברשותי הוא אמולטור שמשמש ככלי פיתוח ומיפוי שגיאות למהנדסי חומרה/תוכנה ולא "ייעודי" לתחום הרכב כמו racelogic..

אגב, עלות סך הציוד לא זולה.

ועד כאן בנושא זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו, שויין. גם ממך לא תבוא לי הישועה... :(

מה ההתעקשות הזאת ?

מה אתה מצפה ממני שאני אשב ואלמד אותך מה שלקח לי ללמוד שנתיים וזאת עם שנים של לימודים וניסיון מעשי בתעשיה ?

נו באמת !

זה בלתי אפשרי בעליל ללמד את הנושא הזה ע"ג דפי פורום וללא רקע הנדסי מתאים, נקודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך להתעצבן, פשוט כתבתי מה שעלה לי בראש.

חוץ מזה, אתה יוצא מהנחה אולי מוטעית שאין לי רקע מתאים.

אני לא מהנדס אלקטרוניקה, אבל עשיתי בגרות 5 יח' באלקטרוניקה וגם איזה קורס או שניים בטכניון בתכנות, חשמל ואלקטרוניקה, כך שאני לא לגמרי Clueless.

לכתוב תוכנה ב- C בעצמי אולי אני לא יכול, אבל להשתמש בתוכנה קיימת אולי כן.

בכל מקרה, לא ביקשתי שתלמד אותי על גבי הפורום. מה שאני צריך זה תוכנות, זה הכל.

בברכה,

בועז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7556 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...