Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה על שווי מכונית משומשת (עם ייחוד) ומחירון לוי יצחק

רוני אהרנוביץ
שימו לב! השרשור הזה בן 6327 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

פיג'ו 306 ידנית 1.6XR שנת 1994 - אבל:

יד ראשונה;

קילומטראז' נמוך (140 אלף);

ספר טיפולים במוסך מהשורה הראשונה;

בבעלות אדם מבוגר.

הרכב, שייך לקרוב משפחה, נגנב. לפי לוי יצחק, אליו מפנה חברת הביטוח, שווי המכונית 14,500 שקל ו"מאחר שמדובר ברכב ישן אין תוספת עבור יד ראשונה ו/או קילומטראז' נמוך..."

כמה אחוזים מעל המחירון הייתם מוכנים לשלם עבור מכונית כזאת (עדיפה תשובה של מי שמכיר או עבר מקרה דומה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם XR הוא הדגם המאובזר, או הספרטני יותר?

אם מדובר בדגם המאובזר, וכל הטיפולים מתועדים כהלכה בספר, אז אני הייתי משלם מעט מעל המחירון - בסביבות ה-16K.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המקרה בעייתי. המכונית אמנם עושה רושם של אקזמפלר שמור לפי הנתונים, אבל לרכב כזה ישן לוי יצחק באמת מבטל השפעות של ק"מ ויד, כיוון שמצבו מושפע מגורמים רבים מעבר לכמה נסע (הגיל משחק תפקיד משמעותי על מערכות רבות, כידוע לך).

גם בשוק, ד"א, אין הרבה קופצים על רכב כזה. בטוח יבוא בסופו של דבר הקונה שיבין את המצב של הרכב לאשורו, ויסכים לשלם מעל המחירון, אבל ההפרש בשקלים יהיה נמוך מאוד - בסופו של דבר אפילו 10% מעל מיתרגמים לפחות מ-1500 שקלים. אז בכמה תצליח למכור? 16000? 17000? ולך תשכנע את חברת הביטוח שזה באמת יקרה.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני - הוא כתב שהרכב נגנב.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני - הוא כתב שהרכב נגנב.

נו ברור. איפה נראה לך שלא הבנתי את זה? הוא הרי רוצה לשכנע את חברת הביטוח שרכב כזה שווה יותר מהמחירון שלו, וזה בדיוק מה שניסיתי לומר - שזה יהיה קשה.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחותי מכרה לפני חודשיים 306 שנת 94', 130K, יד שניה, שמור ומטופל עם ספר רכב.

המנוע 1400 (לא 1600).

היא קיבלה 500 ש"ח פחות מהמחירון !

מסתבר שאין יותר מידי קופצים על רכב בן 13 "עם יחוד" כמו זה.

אני לא בטוח שאם הרכב היה מוצע למכירה, קרוב המשפחה שלך היה מקבל מחיר מעל המחירון.

לא ברור (וגם מקומם) למה מחירון לוי יצחק לא מעניק תוספת מחיר עבור ק"מ נמוך לרכבים ישנים.

גלעד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ברור (וגם מקומם) למה מחירון לוי יצחק לא מעניק תוספת מחיר עבור ק"מ נמוך לרכבים ישנים.

גלעד

מכיוון שמגיל מסוים, הק"מ מתקזז עם הבלאי הטבעי של מערכות הרכב. למשל, מנוע שעבד במשך 15 שנה רק 150000 ק"מ, כלומר 10000 נמוכים לשנה, הוא עדיין מנוע בן 15. מעבר לכך - כשאוטו ממוצע מגיע לגיל 15, המחירון שלו נמוך ביותר. נניח ותוספות הק"מ והיד יהיו תקפות, כמה תקבל מעל המחירון? 4% ליד ו-8% לק"מ? כמה זה יהיה בפועל, בשקלים? 1500? 2000? זה סכום פעוט שמתקזז בקלות עם השוק של הרכב והתקלות שתימצאנה בבדיקה (מספיק שצריך להחליף צמיגים, לטפל בנזילה קטנה ולעשות צביעה או אפילו להחליף בולמים - וכבר עוברים את הסכום הזה).

תוספת - אני דווקא חושב שכן צריך להשאיר את התוספות במחירון (הרי ההורדות בגלל ק"מ ויד נשמרות לאורך השנים בעיני השוק, למה לא תוספות?). אבל מה לעשות, שלוי יצחק עדיין קובע בעיני חברות הביטוח.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי משלם שקל יותר מהמחירון. ואת המחירון גם בספק. הייתי נותן 12K על האוטו. מעל המחירון שווים רק מכוניות ספורט ורכבי אספנות שמוערכים עפ"י נדירותם ומצבם.

וכל השאר - מי שרוצה מחירון וצפונה - שלוי יצחק יקנה ממנו. שוק המכוניות המשומשות מוצף, אתם יודעים.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי משלם שקל יותר מהמחירון. ואת המחירון גם בספק. הייתי נותן 12K על האוטו. מעל המחירון שווים רק מכוניות ספורט ורכבי אספנות שמוערכים עפ"י נדירותם ומצבם.

וכל השאר - מי שרוצה מחירון וצפונה - שלוי יצחק יקנה ממנו. שוק המכוניות המשומשות מוצף, אתם יודעים.

ורכב יד ראשונה עם קילומטראג נמוך הוא לא נדיר?

צריך להבין שרכב ישן הוא רכב ישן, ולכן מי שרוצה להוריד מחיר על תיקונים "קטנים" (לא ראש מנוע לדוגמא) ברכב במצב כה נדיר כל כך - שיקנה חדש ולא יצטרך לתקן כלום.

את הרכב שלי (306 XT יד ראשונה ו68,000 ק"מ) קניתי מעל המחירון, ואני לא מתחרט לרגע.

לענייננו - הסיכוי שחברת הביטוח תכיר בזה די קלוש, אבל נק' למחשבה - כשחברת הביטוח מגלה שלרכב הייתה תאונה, היא מורידה מערך הרכב, ולא משנה הגיל.

למה שלא להעלות את שוויו בגלל נתונים טובים?

PUG-306 XSI MK2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מכיר אנשים שמקבלים מעל המחירון אלה עם כן הם השקיעו בו לתוספות

אני קניתי את הרכב שלי פיסאה שנת 95

צבועה מחדש ועברה רק 90 אלף במחירון אף אחד לא ידבר איתך על קנייה מעל המחירון

ובמיוחד לא חברת הביטוח שזה גוף שאוהב לקזז בהוצאות ולא להגדיל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יבין,

שוק המכוניות המשומשות מוצף בימינו (לא מאמין לי - גש לאתר יד2 ותראה כמה רכבים יש למכירה) ומי שדורש מעל המחירון על רכבו מסתכן בכך שלא ימכור בכלל. ככה זה לפי כללי השוק החופשי - כשהיצע עולה על ביקוש, המחיר יורד.

כך שאין שום סיבה לשלם מעל המחירון על רכב ב"מצב נדיר" (אגב, מה כל כך נדיר בו?), אלא אם כן יש לך כסף מיותר שאין לך מה לעשות בו (עדיף שתתן אותו לי :-D). בעל רכב שבאמת רוצה למכור את האוטו יבוא לקראתך ויוריד את המחיר בעצמו.

ובכלל, מגעיל שבארץ רכב זה נכס ולא כלי שמשרת אותך, כמו במדינות מתוקנות.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנתון שהוצג כק"מ נמוך (אולי ביחס לשנתון) -לדעתי הק"מ די גבוהה ולבטח לא הייתי משלם מעל המחירון.

באשר למחירון הנדון - ניתן לערער את אמינותו היות והטעויות שמתגלות במחירון הנ"ל משמעותיות

ולכן במסגרת כזו או אחרת המחירון הוא מנחה ואינו אמור להיות לקבוע אבסולוטית.

בעמ' מס' 1 במחירון הנ"ל בסעיף 21 נכתב:

"אין המערכת אחראית על טעויות דפוס או כל טעות אחרת"...

לדוגמה:

במחירון הנ"ל (נייר)מכוניות משומשות וחדשות 7\2006

נכון לתאריך 1.12.06

לא קיים דגם מגאן 2 בעל מערכת ESP בכלל , כולל דגם 2007!?...

באף קבוצת רישוי.

מריוס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממזר שמן:

נכון, יש אנשים שמתייחסים לרכב כאל השקעה, והשאלות שלהם הן - "רכב חסכוני, אמין, ושומר על הערך שלו (אני ממליץ על אופניים)".

אני בכלל לא חושב ככה - קניתי מעל המחירון, יש לי כבר קונים לרכב (אחד מהם פחח במכון בדיקות) למרות שאני לא מתכנן למכור אותו בזמן הקרוב, וגם אם אני אמכור בפחות - על רכב של +-20 אש"ח - למי אכפת?

מה שכן - תסתכל אתה בלוחות, על עשרות הרכבים יד רביעית עם 150-200 אלף קילומטר, ותשווה אותם ליד 2 עם 78000 ק"מ - יש הבדל?

אז נכון, שקילומטראג אינו תמיד מהווה מדד לאיכות רכב, אבל אתה יכול להיות בטוח שאני לא חוסך אפילו שקל אחד על הרכב, ומי שיזכה לקנות אותה בבוא היום, יהיה מאוד שמח, בדיוק כפי שאני הייתי שמצאתי אותה.

הבעייה בגישה שלך היא שמוסר הצרכנות שלך לקוי - כמו אחוז ניכר מהישראלים, אתה מעדיף לקנות רכב בכמה שפחות בכדי לא להידפק, גם אם זה אומר בזבוז של כמה ימי עבודה (כסף, חביבי) וכמה אלפי שקלים על הוצאות מוסך.

סדר העדיפויות שלי הוא שונה, ואין לי בעייה שייקראו לי פרייאר.

נ.ב - לבחור עם הפייסטה - אקזמפלר במצב טוב נמכר היום בכמה אלפים בפחות מהמחירון. יש לי חבר שמנסה למכור רכב מאוד שמור ב4 מתחת ועוד לא הצליח, אז למכור רכב כזה במחירון זה באמת נס.

PUG-306 XSI MK2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני שלום,

מנסיוני, רכבים משומשים בטווח המחירים האלו נמכרים "מעל המחירון" רק במקרים הבאים:

1. הרכב הוא "רכב נישה" נדיר, כדוגמת ויטארה, טווינגו, גרסה ספורטיבית (ראלי,GTI וכו') , ובנישה זו יש אנשים שמוכנים לשלם עבור רכב "ייחודי".

2. הרכב אהוד על פלח שוק מסויים (כדוגמת סיביק, חיפושית ישנה, בימר ידנית וכו').

לדעתי, ה-306, (בגרסה הזו), אינה עונה להגדרות הנ"ל, ולכן יהיה קשה למצוא קונה שיידע להעריך את מצבה, בשוק של קונים שבתקציבים האלו יעדיפו בבורותם למצוא מציאה מבחינת מחיר, ולא לשלם תוספת על "מציאה" מבחינת מצב הרכב.

יתרונו של מצב הרכב הנ"ל, היה בא לידי ביטוי בבוודאי במכירתו המהירה ללא כאב ראש במחיר "המחירון" או אולי 10% מעליו, ולא מעבר, לצערנו.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דעתי האישית :

א. אני בהחלט חושב שיש רכבים מעל מחיר מחירון, את הרכב שרכשתי לאימי לפני שנה רכשתי באלפיים מעל המחירון (דמיו 2001 מאיזה זקן בהרצליה).

ב. חברת הביטוח עושה ביטוח כראות עיניה, רק אם במעמד הביטוח היית משלם יותר עבור "שדרוגים"/שווי גבוהה (ואז הפרמיה יותר יקרה), יש לך סיכוי לקבל מהם מעל מחיר המחירון.

ג. אם הרכב היה יפני עם המפרט שאמרת (יד ראשונה, ספר, מעט ק"מ) אז בהחלט הייתי מוכל לשלם כמה אלפים מעל המחירון, אבל בשביל רכב אירופאי - לא תודה.

בברכת שבת שלום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6327 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...