Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תיקון מכונת כביסה קריסטל הכיצד ?

מרק10
שימו לב! השרשור הזה בן 6346 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ערב טוב,

להוריי יש מכונת כביסה מסוג קריסטל פתח עליון שנקנתה לפני כ-10 שנים.

אתמול נודע לי שהוריי הזמינו טכנאי שבדק ומצא שיש להחליף תושבות ומבחינה כלכלית לא כדאי לתקן את המכונה.

שאלותי הם:

1. למה התכוון הטכנאי כאשר אמר התושבות גמורות ?

2. האם ניתן לרכוש ולתקן לבד ?

אשמח לקבל הסבר כיצד מתקנים לבד את המכונה (כלים וידע טכני לא חסר).

תודה

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במידה ותחליט לא לתקן, אני צריך את הסלקטור של התוכניות וגם את הכפתור שלו... אצלי זה הדבר היחיד שדפוק. אני מניח שאותה מכונה.

יהיה לך יותר משתלם למכור לי אותם זה בטוח! (אני רציני)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ערב טוב,

להוריי יש מכונת כביסה מסוג קריסטל פתח עליון שנקנתה לפני כ-10 שנים.

אתמול נודע לי שהוריי הזמינו טכנאי שבדק ומצא שיש להחליף תושבות ומבחינה כלכלית לא כדאי לתקן את המכונה.

שאלותי הם:

1. למה התכוון הטכנאי כאשר אמר התושבות גמורות ?

2. האם ניתן לרכוש ולתקן לבד ?

אשמח לקבל הסבר כיצד מתקנים לבד את המכונה (כלים וידע טכני לא חסר).

תודה

על איזה תושבות מדובר ?

במכונת כביסה (פתח חזית - זה מה שיצא לי להתעסק עד היום) יש כמה קפיצים ובד"כ זוג בולמי זעזועים.

מה שקורה עם הזמן הוא שבולמי הזעזועים נחלשים ומתים - והכח הצינטריפוגלי שמופעל על המכלול שמחזיק את התוף גורם לתנודות חזקות מאוד עד כדי היתלשות התוף (יחד עם המשקולות) מהקפיצים.

במקרה כזה טכני אומר שמדובר בהחלפת זוג בולמי זעזועים ונוקב בסכום של 400 שח.

קפיצה קטנה לתל אביב מקנה לך זוג בולמי זעזועים במחיר של 80 עד 120 שח. ההרכבה לוקחת כמה דקות (2-4 ברגים עם אום 10 ממ) ומצריכה ידע טכני ברמה נמוכה עד ממוצעת.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העניין שאני לא יודע על איזה תושבות מדובר כי לא הייתי נוכח כאשר הטכנאי ביקר אצל הוריי.

השבוע אני אבדוק על איזה תושבות מדובר.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התוף בעל הפתח העליון בקריסטלים שהיו לי תלוי על 4 קפיצים. הריסון הושג ע"י חיכוך יבש באופן הבא: לתוף יש בתחתיתו ובזוית מסוימת לאנך 2 לוחיות אליפטיות (מעין אוזניים) מצופות אמייל. לכל אחת יש 2 מגנטים החובקים את משטחי האוזן משני צדדיה (2 מגנטים לכל אוזן, סה"כ 4 מגנטים). החיכוך בין המגנטים ללוחיות המצופות סופג אנרגיה ומרסן.

גם בשימוש אינטנסיבי לא נתקלתי בקפיצים שבורים, שהקדחים בפח אליהם הם מחוברים נקרעו (נדמה לי שיש שם הלבשות פלסטיות) או שהאוזניים והמגנטים נשחקו למות.

לדעתי הכי סביר שבמילה תושבות התכוון המשורר למיסבי התוף (אולי לבתי המיסבים העשויים יציקת אלומיניום, תושבות מיסבים).

ברר ונראה הלאה.

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי גם מדובר במייסבים

(לאגרים בלשון הטכנאים)

הבנתי שזו בעיה נפוצה למכונות האלו

גם לחבר שלי הלכו הלאגרים-הצעת מחיר שקיבל מטכנאי היתה 500 ש"ח

הלגרים עלו לו משהו כמו 20 שקל לאחד.

ההחלפה מעט מסובכת מאחר ובמכונות האלו כל העסק צפוף ודחוק ,אך מי שמטפל בצרפתיות,מרגיש בבית:-)

צריך לפרק את כל הפח מסביב ולשכב בזויות מטורפות אבל שעה עד שעה וחצי של עבודה אם יש לך ידים טובות וזהו.

(ד"א - החבר שלי קיבל הדרכה און ליין בטלפון מבעל החנות שמכר לו את המייסבים)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה מדובר בלאגרים.

גם אצלנו היתה מכונת כביסה של קריסטל, אחרי שהוחלפו הלאגרים (500 ש"ח) הגיעה תורה של המשאבת מים (300 ש"ח) ואח"כ הגיעו תורם של הפיצוצים מהמכונה, ואז החלטנו להעיף אותה ולתרום אותה לנזקקים..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תוכל להגיע לרחוב הגדוד העברי בתל אביב, יש שם חנות בשם "טכניקה ס.ג.א" http://www.technica.co.il/ , רשום לך על נייר את פרטי המכונה שלך והם ימכרו לך החלקים ואף ייעצו לך.

אגב, הזדמנות טובה להחליף כבר את המסבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברח' פרץ בתחנה מרכזית ישנה בת"א יש גם חנות לחלפים שהייתי קונה בה תמיד חלקים לקריסטל פתח עליון בת ה-30 שהייתה לי.

החלקים עלו גרושים. משאבה עלתה משהו כמו 80 ש"ח, גוף חימום עלה כמו מנה שווארמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...